Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » pon 15. pro 2014 12:48:28

A na závěr,

něco málo o kauzalitě,

nebot ta je stále "in"

a je příčinou mlžení Pravdy

(navíc, tyto stránky Inspiruj jsou jí věnovány)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » pon 15. pro 2014 12:57:26

Všechny vaše touhy, chtění nebo preference z vás emanují přirozeně a neustále, protože stojíte v čelní línii vesmíru, který to tak prostě zařídil. Takže nemůžete zadržovat vaše touhy; věčná povaha tohoto vesmíru vyžaduje, aby vaše touhy vznikaly.

Tohle je jednoduchý základ nekonečně expandujícího (rozpínajícího) se vesmíru:
- Rozmanitost vyvolává úvahy.
- Z úvah vznikají preference.
- Preference znamenají žádat.
- Žádání je vždy vyslyšeno.

Co se týká utváření svého vlastního života, tak existuje opravdu pouze jediná důležitá otázka: Jak se mohu uvést do vibračního souladu s touhami, které vzešly z mých životních zkušeností?

Z knihy Ask and it is given.




Jste tady, ve vašich fyzických tělech, z nějakého důvodu a je přirozené a správné a přirozené, že budete chtít vytvářet materiální věci. A jakákoliv touha, která se zrodí z vašeho vědomí tohoto života, je nejen dobrou touhou, ale také touhou, která může a měla by být splněna, materializována. Nejsou touhy po něčem, ke kterým vás bude život inspirovat, a čehož by život zde nemohl vytvořit manifestaci.
Není nic, čím byste nemohli být, co byste nemohli dělat, nebo nemohli mít. Všechno je možné. Podle toho, co jste teď a obzvláště dnes už slyšeli, tak věříte, že žijete kvůli bytí, dělání a zakoušení různých zkušeností a věcí? Jinými slovy: Je manifestace, cílů, misí a úkolů, která jste si stanovily důvodem vaší existence?
Ony jsou tedy ukazateli směru. Jsou důvodem k plynutí, ale nejsou, a ani jejich konečné výsledky, motivací k životu, nejsou důvodem k životu.. Co tedy jsou? Proč by se ve vás rodila touha nebo cíl, a přitom není vaším úkolem ji naplnit nebo ho splnit. Proč by život zapříčinil, že něco chcete, ale přitom naplnění toho, není to, o čem ta hra je. Zní to divně, ne? Něco nemám, takže to chci, ale dosažení toho mě neučiní šťastným. A nedosažení toho mě už vůbec neučiní šťastným. Vydržte s námi, protože toto stojí za to.
Takže to nemám, jiní to mají, já to chci, alespoň si to myslím, protože jsem nešťastný pokud to nemám..ať je to věc, ať je to vztah, peníze, vědění, vlastnosti vašeho těla.. chci to... chci to.. a jsem nešťastný pokud to nemám. A pak udělám to, co mám. Možná nevědomě.. nebo záměrně..sladím se s tím a ono se to manifestuje a nyní to mám. A teď jsem také zažil nový kontrast, který zapříčinil nové chtění..Takže naplnění té touhy.. tak v nejlepším případě je to dočasný pocit štěstí, protože pak zažijeme další kontrast, který dá zrodit dalším a dalším a dalším a dalším touhám. A přesto logicky vím, že pokud kontrast způsobuje moje chtění a já jsem schopný se s ním sladit a zastavit jeho odpor-rezistenci a začít posouvat se ve směru toho, tak tam někde je ta zábavná jízda. Ale jakmile se tam dostanu, tak už to není tak vzrušující zážitek, jak jsem si myslel. Absence toho ve mě dala zrodit očekávání vzrušujícího pocitu, pokud toho dosáhnu, který je nepřirozený. Protože to není dosažení něčeho, co je měřítkem úspěchu a je to ta radostná cesta, která je měřítkem úspěchu. Budujeme si platformu-základy, vydržte s námi ještě.
Takže nemám to, ale chci to. A nyní jsem toho dosáhl a ... Ale teď nemám támhle to a to chci. A teď jsem to dostal a ..... Co je to co mi chybí? Je to ten předpoklad, který je špatný. Ta úvaha, že to dosažení něčeho je odměnou. Zatímco ta možnost něčeho dosáhnout je tou odměnou. Takže můžete v tom někde najít čistou-úplnou vděčnost za život poskytující části kontrastu? Nemilujete prostě tu možnost si vybírat? Když jste v lázních, tak se vám to líbí. Když jste v obchodě s něčím, co máte rádi, tak se vám to líbí. Když jste v cukrárně, tak se vám to líbí. Když jste svobodní si vybírat, tak není ta rozmanitost, ze které si vybíráte lahodná? A v tom je to pochopení kontrastu a vděčnosti za něj. Pokud jste schopni být vděční za možnost si vybírat, tak nebude existovat ani ten boj proti tomu co si nezvolíte. A pokud tento boj proti neexistuje, tak vaše touha je čistá. A v té čisté touze je rychlý pohyb vpřed, uspokojující pohyb, a pak výsledek se stává irelevantním a není nezbytně důležitý, protože už jste si to pročistili ve vaší vděčnosti za ten kontrast. V tom je opravdu velká myšlenka.

Když mluvíte o tom, co chcete a proč to chcete, tak z toho odstraníte ty protichůdné energie. Protože v tom proč, nejsou ty chybějící prvky, které by ve vás zapříčinili aktivování vibrací odporu-rezistence. A teď jste opravdu na něco narazil. Posadil jste se a chtěl jste po nás, abychom vám pomohli najít způsob jak být více svolný ke kontrastu samotnému. A to je úžasné, protože když pozorujete kontrast, to co nechcete, ale máte k tomu ten přístup, že toto je ten kontrast, ze kterého si mohu vybrat.. jinými slovy nic nebylo prosazeno do mé zkušenosti a nejsem nucen do té nebo do jiné části kontrastu. Je to kontrast rozmanitosti, ze kterého si mám vybrat.. Hmmm z toho kde se teď nacházím, co bych si nejraději vybral? Je v tom naprostá svoboda. A v té naprosté svobodě je absence svázanosti, absence bezmoci, absence odporu-rezistence. A v té absenci odporu-rezistence si jen vybíráte a plynete a vybíráte a plynete, vybíráte a plynete. To by byl ten ideální způsob, jak projít životem a jeho zkušenostmi.
...
Všimněte si té zkratky, kterou můžete provést, k tomu k čemu míříte, pokud pouze radostně a záměrně přijmete ten koncept kontrastu jako dobrou věc, raději než špatnou. Jako kdyby to byla skupina voleb, které činím, spíše než skupina věcí, které nechci, a které na mě byly uvaleny.
Teď se začínáte cítit, tak jak když jste se narodili.. Přísaháme vám, že když jste sem přišli, tak jste vnímali tu rozmanitost a líbila se vám. Protože jste věřili v něco, co už většina z vás teď nevěří. Věřili jste ve svou schopnost si vybírat. A důvod proč, jste v ni přestali věřit je, že jste si mysleli, že si vybíráte, ale že existuje něco, co zadržuje před vámi to, co jste si vybrali. Takže jste si vytvořili ve své hlavě všechny možné druhy důvodů, proč jste drženi od toho, co jste si vybrali. Jedni vám tvrdí, že je to špatné a to je ten důvod. Jiní, že jste se nenarodili ve správném znamení. Další, že je to tím, že jste nechodili do té správné školy, nebo se nenarodili ve správné části světa, nebo nejste správného vyznání, a tak dále a tak dále. Věci, které jste si vytvořili ve volném čase, jako důvody toho, že nevidíte to, co chcete, jsou vážně směšné. Nyní někteří z vás, ne všichni, ale někteří, jsou připraveni, vystoupit z tohoto zpátky k postoji, který měli, když se narodili a který říká: Jsem dobrý, a dělám volby a bude správné, že to, co si vyberu ke mně snadno přijde. A pokud můžete odstranit to vaše negativní očekávání z vaší hlavy a věřit, že to co jste si vybrali, tak vám vesmír dá, protože on dá. Tak vaše očekávání se pročistí, vaše vibrace se pročistí a bude to tak báječné, jako říkat: Vybírám si toto, a toto a tamto a tamto.
Nyní sestavme příklad osvětlující význam kontrastu. Pokud cokoliv si vyberete, by k vám přišlo okamžitě? Jen se ptáme... Když vše, co si vyberete, by k vám přišlo okamžitě? Co si myslíte, bylo by to prospěšné nebo škodlivé k tomu, co jste si dali do svého vibračního depozitáře? Přemýšlejte o tom. Pokud byste si kdykoliv řekli, to se mi líbí, to chci a ono se to hned manifestovalo. Nemyslíte, že by to zpomalilo vaše touhy? Jinými slovy můžete cítit nějakou osobní hybnou sílu z vědomí o tom, co nechcete? Můžete?..... Ooohhh můžete!!! Cítíte tu hybnou sílu z toho kontrastu? Pojďme nyní zpět k té kupě kontrastu. A zaměřte se myšlenkami na ni. Když pracujete na něčem nevytváříte tím větší hybnou sílu? Nenabíráte větší hybnou sílu tím, jak si srovnáváte klady a zápory? Nemáte prospěch z toho, jak se probíráte těmi daty? Není to způsob, jak přiložit ruce k dílu? Nechcete ty data, kterými se budete zaobírat? Nechcete cítit sílu té touhy, která se ve vás rodí? Nevidíte ty malé děti, jak říkají: já vím, já vím. Nechtějí, abyste jim říkali vše, co víte, chtějí si na to dojít sami. Chtějí na to dojít. Chtějí vědět. Chtějí životní zkušenosti. Stále mluvíme o tom tématu... Mluvíme o té radostné a lahodné zkušenosti zaobírat se kontrastem a cítěním síly té touhy. Ano momentálně nemanifestované touhy. Ano touhy, která se může manifestovat daleko později na vaší cestě. Ale právě v tomto momentě už jste spokojení ze sebe hrajícího hru života, ze sebe zaměřeného zde v tomto prostředí plného kontrastu, ze sebe jako sochaře s celou paletou materiálů a barev a přísad a textur, ze sebe mající zde tu plnou rozmanitost a mající v ní prsty, ze sebe vybírajícího si z toho všeho, ze sebe milujícího rozmanitost a milujícího své schopnosti, kterými se učím vybírat to, co nejvíce chci. Miluji tento kontrast! Miluji tento kontrast a to, co pro mě znamená, protože má věčnost závisí na tomto kontrastu, můj posun vpřed závisí na tomto kontrastu a dokonce i má radost závisí na tomto kontrastu, protože pokud by tu ten kontrast nebyl, tak bych nemohl expandovat a pokud bych nemohl expandovat, tak bych se nemohl posunout vpřed, a nemohl bych cítit ten pohyb vpřed a nemohl bych cítit to uzavírání mezery /stávání se tím, kým jsem/, čímž radost je. Takže tady to vše máte.

Kontrast – radost mého života. Kontrast – podstata toho, do čeho jsem se narodil. Kontrast – příčina mého posunu vpřed.
...
Tady jsi ty mizero...pomáhající mi poznat, že si tě znovu nedám na svůj talíř. /Kdysi Abraham přirovnával život ke švédskému stolu.. kde si prostě vybíráme a dáváme si na talíř pouze to, co chceme/. Už si tě tam nedám a už tě nebudu zakoušet. Už jsem měl svou zkušenost s tebou a jsem za to moc rád. Protože to, že jsem ji měl mi dalo poznat, že k sobě nepatříme. A v té kupě kontrastu musí být přece mnohem lepší věci, než jsi ty.
Tak jak se vám líbí tady to? Kontrast v sobě obsahuje vše, co je chtěné a co je nechtěné. Takže jen proto, že se zrovna soustředíte na něco, co nechcete, je důvodem zavrhnout celou kupu? Je nějaký důvod brát to, co se děje, tak vážně? Byla to pouze volba, která mi poskytla jasnost /clarity/ a existují miriády jiných voleb. Potřebuje tedy ovládat tu jednu volbu, když jsou miriády jiných? Vidíte, jak můžete otočit tu kupu kontrastu do něčeho zajímavého, vzrušujícího, uspokojujícího? A ve chvíli, kdy toto učiníte, tak váš krok 1 bude pokračovat, ale krok 3 bude o hodně jednodušší.
HOST: Dobře půjdu si teď najít nějaký kontrast.
ABRAHAM: To nemusíte. Je ve všem. Je v každé částici vesmíru. Je v každém rozhovoru. Je v každém kousku čehokoliv. Je v každém předmětu. Je v každém národě, v každém městě, v každém jednotlivci, v každém vztahu. V každičké části čehokoliv. Nemusíte ho hledat, je všude. Ale když ho přijmete, když ho obdivujete, když mu rozumíte, tak jste na koni, tak si z něj jen vybíráte. On si nevybírá vás. Vy si vybíráte z něj.
...
Ještě jednu věc k tomu řekneme. Dnes ráno jsme vás podněcovali k vzdání se ovládaní-kontroly.Takže teď se díváte na tu kupu kontrastu a přijímáte ji ve své schopnosti si vybírat. Je to ovládání nebo nemožnost ovládání? Je to ovládání. Ale je to ovládání něčeho, nad čímž máte kontrolu. A v tom je to podnícení-povzbuzení-dodání síly.

Zdroj: Abraham-Hicks - Workshop, Houston, 09/08/2008
Překlad: Petr - inspiruj.cz
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » pon 15. pro 2014 13:08:01

HOST: Strávil jsem několik let s východními filosofiemi, které velmi často... možná je to pouze špatnou interpretací.. nabádají k tomu, že pokud chceme najít opravdové štěstí, je třeba se zbavit, odpoutat se od našich osobních tužeb.. mít širší pohled a věnovat se tomu co pomáhá jiným lidem.. Na zákonu přitažlivosti mi připadá úžasné, že mi jakoby dává svolení užívat si, že jsem tím, kým jsem… mám tu ale stále konflikt.

ABRAHAM: Občas lidé říkají...Chceme být duchovnější a ty, Abrahame, mluvíš o touhách a chtěních, které vypadají spíše materialisticky.

Chceme vám připomenout, že jste Energií Zdroje, která sebe sama promítla do tohoto čelního (leading edge) časoprostoru, a že všechno, co vidíte okolo, je Duch (Spirit); jinými slovy neexistuje nic materiálního, nic, co by nebylo zhmotněným Duchem. A když toto pochopíte, tak poznáte, že toto je v čele (leading edge) toho, čím je Zdroj. Mnoho lidí to chápe obráceně..neuvědomují si, že jsou Zdrojem, který se rozvinul, že toto je rozšířená, expandovaná verze samotného Zdroje; a důvodem proč toto tak často nechápou je, že objevují věci ve fyzickém prostředí na které se zaměřují a to je drží oddělené od toho, čím je Zdroj a cítí prázdnotu toho --- a to je to, co je vede k zavrhování věci fyzického charakteru. Takže to není skutečně ta fyzičnost, se kterou mají potíže... je to ta oddělenost od celistvosti, kterou jsou, a kvůli této oddělenosti se cítí špatně. My si myslíme, že východní nauky, o kterých jste mluvil, kladly spíše důraz na třetí část Zákona přitažlivosti - část svolení (pozn. sladění, umožnění) kterou zdůrazňujeme. Uznáváme, že pokud něco chcete a ještě to nenastalo a vy jste tím posedlí, každý den to pozorujete, srovnáváte...tak můžete samy sebe držet v pocitu strádání po nekonečně dlouhou dobu - když když jste tak upnutí na něco, co chcete, a tak jasně si přiznáváte, že to ještě nemáte. Jde ale o to, přijít a nechat odejít... nenecháváte ale odejít vaši touhu, necháváte odejít pozornost na to, že ta touha je zatím nenaplněná. Uvolňujete odpor-resistenci a svolujete k souladu s tím, o co jste žádali.
Jednou nám někdo také vyprávěl o těchto východních naukách a vyjádřil to podobně tak jako teď vy .. a řekl něco ve smyslu, že mu bylo řečeno, že se musí zbavit chtění a tužeb.
My jsme se zeptali: a pokud byste něco takového udělal, tak potom co?? A odpověděl: „A potom najdu radost a štěstí…“ Řekli jsme: A není toto automatickou touhou? Vidíte... nemůžete být něčím jiným.. jsem vámi všemi ve všech perspektivách.. ať ať už jsme zaměření nefyzicky, anebo na fyzično, tak, jako jste teď zaměřeni vy. Všichni jsme sobecky zaměřené bytosti, máme všichni perspektivu sebe, vlastního já. A perspektiva sebe je náš bod přitažlivosti a co hledá náš bod přitažlivosti je to dobro, ten pocit blahobytu (wellbeing), který expanduje v důsledku toho, co všichni žijete. Jste si vědomi toho, že svým prozkoumáváním života a důkladným zkoumáním podstaty života, docházíte k přesnějším a jasnějším závěrům, co život může nabídnout; a Zdroj ve vás si je tak jist správností tohoto procesu, Zdroj ví, že není nikdo lepší, jak vy zde, v tomto čelním postavení, kdo by rozhodl, co je pro vás lepší.. uprostřed tohoto rozhovoru, uprostřed této války, uprostřed tohoto teroristického útoku, uprostřed této pohromy, uprostřed čehokoli co prožíváte .. není nikdo, kdo by mohl být jasnější v tomto procesu žádání, než jste vy. Tak probíhá evoluce všech druhů. Buňka v oceánu má perspektivu, sobeckou perspektivu a zažívá zkušenosti, které by nebyly příliš významné zase pro typ vědomí, jakým jste vy. Ale ona má tuto významnou zkušenost a žádá o víc - a Zdroj vyšle tuto raketu záměru stejně jako vysílá ty vaše. Evoluce všech věcí je o tomto... Takže.. my nemáme zájem jít proti komukoli, který jde proti čemukoli... jinými slovy je spousta lidí, kteří by chtěli, aby jste byli bez tužeb a my říkáme, že toto není možné. Byli jste zrozeni... základem celého vesmíru je založen na vytváření lepších tužeb, lepších záměrů...a vyžaduje je od vás, přebírá je od vás...

Dokonce buňky vašeho těla mají tuto zkušenost, kdy volají po něčem co je lepší, kdy žádají více...

(následuje delší část o expanzi vesmíru, zakonu přitažlivosti a dalších věcech, nevztahující se přímo k překládanému tématu)

...Takže pokud cítíte negativní emoce a interpretujete je tak, že chcete příliš mnoho… v tom okamžiku se zastavte a řekněte si: „Co je to, nad čím přemýšlím a co mě drží od toho, kým skutečně jsem? ... Cítím se podřadný? Cítím nedostatek něčeho? Cítím, že nedržím krok?“ ....A pak si položte otázku: „Jak se Zdroj ve mně na to všechno dívá?“... Zdroj ve vás říká: Můžete toho dosáhnout, a nejen můžete, už jste toho dosáhli... je správné toho dosáhnout a jste toho hodni; a když začnete uvažovat tímto způsobem a oddělenost zmizí, jste vibračně v souladu se svou touhou a my potvrzujeme - a vy musíte také - že jakmile jste vibračně v souladu se svou touhou, tak neuvažujete o oprávněnosti své touhy... Lidé se zabývají oprávněností svých tužeb jen tehdy, když s nimi nejsou v souladu.

Zdroj: Abraham-Hicks - Workshop Londýn 17/05/2008
Překlad: Petr
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » pon 15. pro 2014 13:35:29

Takže,

můžete si vybrat,

a budto zaměřit pozornost nějakým směrem pomocí touhy,

nebo uvolnit pozornost od všech směrů pozorování (od touhy)...

V prvém případě budete "rozšířenou expandovanpoou verzí Zdroje" a budete vyrábět "variace na téma Zdroj"

tedy budete ustavičně mlžit Pravdu,

v případě druhém budete pak vnímat svět z pohledu Zdroje, tedy jako sebe sama..
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod Jana » pon 15. pro 2014 16:44:19

Můžeme si vybrat, buď je pozornost zaměřená k egu, k jeho touhám, chtění a nechtění

a nebo k pravému Já, štěstí, lásce, naplněnosti, užívání si života plnými doušky.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » pon 15. pro 2014 23:59:07

Pozornost si můžeš zaměřit na co chceš, záleží na preferencích ega, po čem že to touží a co si přeje,

jestli dáváš přednost zaměřovat pozornost na Já tak proč by ne,

těžko říct, jestli je to lepší nežli zaměřit pozornost třeba na pletení šály pro dědečka...

Někomu se to tak může bezpochyby jevit,

takže to nejspíš asi udělá...

Touhy ega jsou rozličné ....


Občas se ovšem stane, že ego se octne v akauzální situaci,

a to si pak nic nepřeje a ani si nic neužívá...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod Jana » úte 16. pro 2014 5:57:10

vostalpetr píše:...

a to si pak nic nepřeje a ani si nic neužívá...


Co si přát víc, když z toho všeho zůstane jen užívání si ?

Když v tom užívání si zmizí ten, který si užíval,

zmizí i ten, který by mohl trpět.

Je zajímavé, že utrpení zmizí

a užívání si zůstává.

naše pravé Já už je takové.

Neobsahuje tu osobní hloupost

dvojnosti.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » úte 16. pro 2014 8:20:34

Je zajímavé, že utrpení zmizí

a užívání si zůstává.

naše pravé Já už je takové.


Co je na tom tak světoborného ?

Když zmizí utrpení,

protože jsme od něj odvrátili pozornost,

tak zůstane užívání si.

Nevím, co to má společného s pravým Já ???

To je jen tvá fantasmagorie...

To, že nevidíš toho, kdo si užívá je dáno opět jen směrem pozornosti,

a jestliže věnuješ pozornost užívání si,

a jsi s tím tak dokonale ztotožněná, že nic jiného nevidíš

tak nevidíš pak toho , kdo si užívá..


Jsou to jen kejkle s pozorností,

které zvládne i pětileté dítě,

které ví, že když se dívá na jednu stranu,

nevidí co je na straně druhé
Naposledy upravil vostalpetr dne úte 16. pro 2014 8:45:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » úte 16. pro 2014 8:28:52

To je prostě úděl zaměřování pozornosti tam či onam,

takto to funguje v běžném životě,

ale i tom duchovním,

vidíš prostě to, kam na podkladě své touhy zaměříš pozornost...

Většinou se o to zaměření pozornosti postarají zcela automaticky vasány,

tedy jak se pak říká "to, kam tě srdce táhne"
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » úte 16. pro 2014 8:53:51

Podle mého názoru,

mlžení Pravdy provádějí právě ti lidé, kteří díky své touze poznat pravdu zaměřili pozornost nějakým směrem,

který si někde nastudovali v nějaké knize či u nějakého mistra..

Ti, potom zcela automaticky vidí jen něco, tedy jen to, na co zaměřili pozornost,

a to pak popisují jako Pravdu

Pak zcela logicky je jich pravda v rozporu s tím, na co zase jiní hledači pravdy zaměřili svou pozornost


Potom se vedou diskuze typu :

slon má chobot,

nene, slon má čtyři nohy

nene, slon má velký uši


Samý polopravdy....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » úte 16. pro 2014 9:11:01

Komu to není jasné teoreticky,

může si to vyzkoušet prakticky,

a to v Anglii či Indii nebo tam, kde se jezdí v levém směru.

Zjistí totiž, jak jeho naučené zaměřování pozornosti při přecházení ulice je naprosto nefukční

a životu nebezpečné...

A zjistí, jaké bude mít problémy, se to odnaučit a naučit se obrácený postup...

Stejně tak to lze zjistit i při řízení auta


Odnaučit se takovéto automatické zaměřování pozornosti nějakým směrem,

které se učil již v mateřské školce a celý život pak používal je poměrně náročná věc,

musíte být neustále pozorní vůči směru svého pozorování,

protože se potřebujete dívat v opačném směru


A to je celej zázrak duchovnosti postavené na zaměřování pozornosti,

nejdřív se koukalo ven,

a ted se bděle kouká dovnitř...

Vcelku sranda, dokonce prý jde o život,

no v tý Anglii nejspíš jo...

:happy: :happy: :happy:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » úte 16. pro 2014 9:23:06

Tohle je jednoduchý základ nekonečně expandujícího (rozpínajícího) se vesmíru:
- Rozmanitost vyvolává úvahy.
- Z úvah vznikají preference.
- Preference znamenají žádat.
- Žádání je vždy vyslyšeno.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » úte 16. pro 2014 10:24:31

Co si přát víc, když z toho všeho zůstane jen užívání si ?


No už jsem ti přece vysvětloval,

o čem je karma joga,

že to nechápeš, za to nemohu,

přitom je to jednoduché,

že to pochopí i pětileté dítě,

přece ti to nebudu psát furt dokola,

obzvlášt když si chceš užívat,

tak si to žij, to užívání



A dál můžeš mlžit, že užívání je nejvyšší stav,

takto to přece chodí,

když se ti splní přání...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » úte 16. pro 2014 11:19:08

Jinak ještě pro tvou informaci Jano,

nezaobírám se různými směry pozorování,

vcelku znám ty různé výsledky k čemu lze takto dojít,

je to asi tak složitý, jako když z Prahy jedeš na východ tak dorazíš do Kolína atd.

nebo na západ tak dorazíš do Berouna atd.

taknějak dost podobně to funguje i v tý duchovní oblasti...

Nemám ani pořebu jako Ramakrišna to zkoušet,

informací je všude dostatek, každej se může podívat,

podoně jako před cca 800 lety se podíval i mistr Eckhart
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod Jana » úte 16. pro 2014 13:16:07

Napsal jsi toho k tomu hodně.

Když nebudeš zkoumat manikůru na prstu, ale rovnou ten měsíc, tak zdrojem chtění a touhy je ztotožnění s myslí (ego). Typické pro ně je, že je zdrojem nevyčerpatelného chtění, neustálé touhy po něčem. Sotva se splní jedno přání, jedna touha, už je tu další. Nebere to konce.

Je to způsobeno tím, že ego je ztotožnění s tím proměnlivým, pomíjivým, tudíž i zdroje štěstí, které se nalézají prostřednictvím ega, jsou pomíjivé a tudíž jsou zároveň zdrojem trápení, když mizí.

Ochutnávka samadhi dává poznat zdroj štěstí v pravém Já, který nemizí. Nalézt štěstí pravého Já znamená nepotřebovat ego.

Všechna přání, všechny touhy jsou splněny.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » úte 16. pro 2014 13:26:13

Když nebudeš zkoumat manikůru na prstu, ale rovnou ten měsíc


To si dělej laskavě sama,

zkoumej si manikuru nebo Antarktidu nebo co uznáš za vhodný,

to jsou tvé touhy a ty vedou ke zkreslení...


O tomto nejsou vlákna která jsem založil, nikoliv o nějakým zkoumání něčeho, co se komu urodí v hlavě,
to je tak normální a obyčejná věc,
že nemá příliš významu se těmito hloupostmi zaobírat...


Nezajímá mě, co kdo vyzkoumal na podkladě svých tužeb,
je mi to ukradený,
jsou to polopravdy...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » úte 16. pro 2014 13:30:58

A abych uklidnil tvou blaženou mysl,
kevala nirvikalpa s.je také polopravda,
je to prostě výsledek zaměření pozornosti na Já...

Nezaobírám se tím,
nezajímá mě nějaká nirvikalpa,
ani savikalpa a ani nic duchovního...


Píšu pouze a jen o nevědomosti a relaxaci,
o nepozorování,
ostatní věci ti rád přenechám k duchovnímu blbnutí,
můžeš se koukat kam chceš...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod Jana » úte 16. pro 2014 13:38:18

vostalpetr píše:A abych uklidnil tvou blaženou mysl,
kevala nirvikalpa s.je také polopravda,
je to prostě výsledek zaměření pozornosti na Já...

Nezaobírám se tím,
nezajímá mě nějaká nirvikalpa,
ani savikalpa a ani nic duchovního...


Píšu pouze a jen o nevědomosti a relaxaci,
o nepozorování,
ostatní věci ti rád přenechám k duchovnímu blbnutí,
můžeš se koukat kam chceš...


S koukáním to nemá nic společného,

jen by mě zajímalo, jak chceš psát o nevědomosti,

když nic nevíš.

Ale hlavní je, že víš, o čem budeš psát.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » úte 16. pro 2014 14:09:19

No asi nejspíš úplně stejně,

jako můžeš psát o nirvikalpa samadhi,

prostě napíšeš co to znamená, když nic nevíš,

samozřejmě to můžeš napsat až teprve tehdy, když víš,

když vystoupíš ze stavu nevědění...

Je to asi tak složitý, jako psát o Pardubicích a přitom být v Praze...


Tady máš popis jak to asi funguje, když nevíš a víš od U.G.Krišnamustiho :

Tento stav je stavem nevědění; vážně nevíte, na co se díváte. Můžu sledovat hodiny na stěně půl hodiny a pořád nebudu vědět, kolik je hodin. Nebudu ani vědět, že to jsou hodiny. Vše, co tu je, je vnitřní údiv: „Na co se to vlastně dívám?“ Ne, že by se ta otázka skutečně zformovala ve slovech: celá moje bytost je jako jeden jediný, velký otazník. Je to stav údivu, stav zvědavosti, protože zkrátka nemám tušení, na co se dívám. Znalosti o té věci – všechno, co jsem se naučil – se drží v pozadí, dokud nejsou potřeba. Jsou v „odpojeném stavu“. Pokud se mě zeptáte, kolik je hodin, řeknu vám: „Je 15:15.“ – přijde to rychle jako šíp – a hned poté jsem zpátky v nevědění, ve stavu údivu.



I když tedy nevím proč tomu říkat zrovna stav údivu...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Kletba ustavičného mlžení Pravdy 4.

Příspěvekod vostalpetr » úte 16. pro 2014 14:28:48

Tady máš popis toho,
v jakém stavu je mysl, když dojde k rozpuštění spekulativní mysli :

nemáš potřebu se přesvědčovat sám o sobě, či o tom přesvědčovat druhé,

učit to druhé, hlásat to do světa apd.

Takovéto věci dělá vědomé ego, osvícené ego...

Spekulativní mysl (většinou s potřebou zachránit sebe či druhé)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron