Úvaha nad Já

Re: Úvaha nad Já

Příspěvekod honzam » čtv 28. črc 2016 12:41:36

ja-JA.png
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Úvaha nad Já

Příspěvekod Nic » čtv 28. črc 2016 13:35:53

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Úvaha nad Já

Příspěvekod honzam » čtv 28. črc 2016 14:01:23

Nic píše:Obrázek




https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/410468-papez-behem-mse-v-polsku-upadl.html

Papež během mše v Polsku upadl

Papež František sloužil ve čtvrtek na Jasné Hoře v polské Čenstochové mši a pomodlil se před tamní slavnou ikonou Panny Marie. Během mše, které se zúčastnily desetitisíce lidí a další milióny ji sledovaly v televizi, papež zakopl a upadl. Pád se ale obešel bez zranění.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Úvaha nad Já

Příspěvekod Trini » sob 06. srp 2016 21:40:17

honzam píše:
Ego je, když si osoba Jana myslí, že není myslící osoba, ale že je Já.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Úvaha nad Já

Příspěvekod Alaja » sob 31. pro 2016 15:40:23

:donknow:
http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zp ... e--1684181

Naslouchal jsem Bohu, tvrdí Polák, který vyhrožoval bombou v letadle

Polský cestující, který vyhrožoval v pátek večer bombou v letadle, je podezřelý z šíření poplašné zprávy a ohrožení letadla. Obhajoval se nasloucháním Bohu. Nyní se nachází v policejní cele. Ostatní cestující v sobotu ráno odcestovali do Varšavy.

„Jedná se o osmašedesátiletého muže polské státní příslušnosti, který své jednání obhajoval nasloucháním Boha. V tuto chvíli je muž umístěn v policejní cele s tím, že policie kvalifikovala jeho jednání jako trestný čin šíření poplašné zprávy a ohrožení vzdušného dopravního prostředku a takto jej předá i s návrhem na potrestání státnímu zástupci,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Policie podle Rendlové vyloučila teroristický motiv. Pyrotechnici totižv letadle žádnou bombu nenašli. Polák je nyní umístěn v policejní cele a zatím nebyl obviněn. Policie předala kvalifikaci činu i návrh na potrestání státnímu zástupci, který má rozhodnout o dalším postupu.

Náhradní spoj polských aerolinií Enter Air odletěl z Prahy do Varšavy v sobotu ráno se zbytkem cestujících z letadla, které muselo v pátek večer nouzově přistát na pražském letišti kvůli bombové hrozbě.

„Náhradní spoj odletěl dnes v 07:25," potvrdila Českému rozhlasu mluvčí Letiště Václava Havla Marika Janoušková. Podle Rendlové odcestovalo všech 159 pasažérů.

Letadlo Boeing 737-800, v němž se incident odehrál, zatím zůstalo v Ruzyni. Kvůli bezpečnostním pravidlům totiž původní posádku, která nyní musí odpočívat, vystřídala nová, která přiletěla a odletěla náhradním letadlem.

Po návratu do Varšavy si cestující podle polského zpravodajského webu gazeta.pl stěžovali na špatný přístup charterového přepravce, který jim prý nezařídil nocleh ani občerstvení a málo či zmateně s nimi komunikoval. Až později dorazil zástupce polského konzulátu, který jim zajistil občerstvení a deky.

Letoun, který letěl ze španělského letoviska Las Palmas na Kanárských ostrovech do Varšavy, přistál v pátek večer na starém ruzyňském letišti. Pilot ohlásil, že má na palubě muže, který vyhrožuje bombou. Ministr vnitra Milan Chovanec po zadržení muže řekl, že zřejmě nešlo o terorismus. Neměl informace, že by byl někdo zraněn. Zadržený Polák podle něj nejevil známky opilosti.

Cestující se při výstupu z letadla museli podrobit důkladné prohlídce. Policisté je vyváděli po dvou a evakuace letadla trvala tři hodiny, popsali nouzové přistání v Praze pro polský web.

Společnost Enter Air v sobotu na svém facebookovém profilu vyjádřila lítost nad incidentem, který se podle ní naštěstí podařilo vyřešit rychle a správně, ocenila chování posádky. Cestující jsou podle ní navzdory nepohodlí a zpoždění v pořádku. Pro soukromého přepravce bylo bombová výhrůžka už druhou nepříjemnou situací toho dne. V pátek dopoledne se letoun letící z Varšavy do kyperské Larnaky musel vrátit, protože mu do motoru vlétl pták.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků