Made in china

Made in china

Příspěvekod vostalpetr » pát 13. úno 2015 22:24:17

"Pokud onemocní vnitřní orgány, je to jakoby v těle byl trn, kus špíny, uzel nebo blok. Ačkoliv trn může být v těle dlouho, může být odstraněn. Ačkoliv špína může být dlouhotrvající, může být vyčištěna. Ačkoliv uzel mohl být pevně utažen, může být rozvázán. Ačkoliv blok může trvat dlouho, může být odstraněn. Ti , co tvrdí, že chronické nemoci nelze léčit se mýlí. Jen je třeba hledat příčinu. Trn lze odstranit, špínu vymést, uzel rozvázat a blok odstranit. I když nemoc trvá již dlouho, lze ji zastavit. Ti co tvrdí, že to nelze, si ještě neuvědomili svoje možnosti."

Huang Di Nei Jing, Ling Shu, Kapitola 1, cca 400 př. n. l.



Teorie Yin-Yang (Jin-Jang)

Filozofické zdroje čínské medicíny vyrostly z principů taoismu. Většina myšlenek taoismu je založena na pozorování přírodního světa a způsobu jeho fungování, takže nepřekvapuje, že systém čínské medicíny do značné míry čerpá z přírodních metafor. V čínské medicíně je metaforický pohled na lidské tělo založený na pozorování přírody plně vyjádřen v teorii "jin-jangu" a systému "pěti prvků".

Jin a jang v čínštině přímo znamená jasnou a tmavou stranu předmětu. Čínská filozofie pak pomocí termínů jin a jang znázorňuje širší rozsah protikladných vlastností ve vesmíru: chladné a horké, pomalé a rychlé, klid a pohyb, mužské a ženské, dolní a horní atd. Obecně vše, co se pohybuje, stoupá, je jasné, progresivní, hyperaktivní, včetně funkčních poruch těla, náleží principu jang. Charakteristiky klidu, poklesu, tmy, degenerace, snížené aktivity včetně nemocí orgánů náležejí principu jin.

Funkce jin a jangu se řídí zákonem jednoty protikladů. Jinými slovy, jin a jang si odporují, ale zároveň na sobě navzájem závisí. Povaha jin a jangu je relativní, žádný z nich není schopen existovat sám o sobě. Bez „chladného“ nemůže být „horké“; bez „pohybu“ by nebyl „klid“; bez „tmy“ by neexistovalo „světlo“. Nejnázornějším příkladem vzájemné závislosti jin a jangu je vztah mezi substancí a funkcí. Lidské tělo může fungovat zdravým způsobem pouze s dostatkem substance; a pouze jsou-li funkční procesy v dobrém stavu, může být esenciální substance náležitě obnovována.

Protiklady ve všech objektech a jevech jsou v neustálém pohybu a ustavičně se mění: Zisk, růst a postup jednoho znamená ztrátu, rozklad a ústup druhého. Například den je jang a noc je jin, ale dopoledne je chápáno jako jang v jangu, odpoledne je jin v jangu, večer do půlnoci je jin v jin a doba po půlnoci je jang v jin. Ze semena (jin) vyroste rostlina (jang), která se po zániku vrátí do země (jin). Totéž probíhá v koloběhu ročních období. Zima (jin) se mění přes jaro do léta (jang), které naopak přechází přes podzim opět do zimy. Protože přírodní jevy jsou vyvážené v konstantním toku střídajících se jin a jangu, změna a transformace jin a jangu je pokládána za univerzální zákon.

Tradiční čínská medicína pojímá lidský život jako fyziologický proces v neustálém pohybu a změně. Přibývání a ubývání jin a jangu je za normálních podmínek udržováno v určitých hranicích, což odráží dynamickou rovnováhu fyziologických procesů. Když je tato rovnováha porušena, vypukne nemoc. Typické případy nerovnováhy spojené s nemocí jsou

nadbytek jin,

nadbytek jangu,

prázdnota jin

a prázdnota jangu.



Klinická diagnóza a léčba v tradiční čínské medicíně jsou založeny zejména na teorii jin-jangu (yin-yang) a teorii pěti prvků, které na studium fyziologických aktivit a patologických změn lidského těla a jejich vzájemné vztahy aplikují přírodní jevy a zákony. Mezi typické terapie tradiční čínské medicíny patří :

akupunktura,

bylinná léčba

a cvičení čchi-kung (qigong).

U akupunktury léčba probíhá stimulací určitých oblastí vnějšího těla.
Bylinná léčba působí vnitřně na orgány zang-fu,
zatímco čchi-kung se pokouší obnovit řádný tok informací uvnitř sítě prostřednictvím regulace čchi.

Tyto terapie se ve svém přístupu zdánlivě velmi liší, přesto všechny sdílejí stejný základní soubor předpokladů a náhledů na povahu lidského těla a jeho místo ve vesmíru.
Někteří vědci popisují léčbu nemocí prostřednictvím bylinné léčby, akupunktury a cvičení čchi-kung jako „informační terapii“.
Naposledy upravil vostalpetr dne sob 14. úno 2015 11:58:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Made in china

Příspěvekod vostalpetr » pát 13. úno 2015 23:54:06

Udržující příčina všech nemocí
11.10.2010
Ústředním tématem všech tradičních a dlouhodobě osvědčených systémů léčby, jako je čínská medicína nebo ajurvéda, je rovnováha v organizmu. Je-li narušena, člověk onemocní. Číňané tomu říkali Jin a Jang. Dnešní doba si také našla svou terminologii. Říká se jí rovnováha pH, neboli kyselého a zásaditého v těle.



Vodíkové a hydroxylové ionty je možno změřit elektronickým pH metrem nebo lakmusovým papírkem, když na něj hned po ránu, sotva se probudíme, plivneme… A tak si snadno ověříme, jak na tom, co se týče rovnováhy Jin a Jang, jsme. Západní zdroje, americké a německé, uvádějí, že tzv. acidosou neboli vychýlením do kyselé polohy, trpí 80 % všech lidí. Je to způsobeno zejména převažující okyselující stravou a také příliš akčním a nervy drásajícím způsobem života i myšlení. Na jedněch amerických webových stránkách jsem nalezl údaj, že tím, co nejvíce přispívá k alkalizaci těla, neboli k vyvážení převažujících okyselujících vlivů, je meditace. Alkalického není v našem kyselém světě nikdy dost.



Na stránkách Dr. Tulia Simonciniho www.curenaturalicancro.com zjistíte, že tento italský onkolog již 15 let léčí úspěšně až s 90% uzdravením rakovinu jedlou sodou. Je zjištěno, že rakovinný nádor prosperuje a vzniká vždy v silně kyselých tkáních. Také sliny rakovinou nemocných lidí mívají mnohem méně než správných a zdravých 7,1 pH, což ukazuje na celkové převážení organizmu do kyselé oblasti.



Každý homeopat to zná ze své praxe: někteří se po léku vyvíjejí zázračně a rychle se zbavují chronických nemocí, zatímco jiní jdou kupředu jen velmi ztěžka, a jiní vůbec ne. Mnohé nemoci, jako rakovina, diabetes, roztroušená skleróza apod. mají přímou spojitost s poklesem pH. Jakmile se nám podaří trvale převážit pH na mírně alkalickou stranu, ustupují. To však často není snadné. Kyselé úsady v těle jsou zakonzervovány v tuku, kloubech a v buněčných stěnách a jejich neutralizace a vyplavení může trvat mnoho měsíců.



Jsou tři jednoduché prostředky, jak vyvážit organizmus: Strava, jedlá soda a elektrolyzovaná voda. A jeden prostředek obtížně dostupný: zklidnění života a meditace.



Dávám nyní svým homeopatickým klientům s doporučením léku nebo s autopatickou lahvičkou často ještě tabulku stravy, jíž se mají podle svých možností a vůle řídit. Najdete ji na konci článku.



Pokud vyvažování stravou není dost úspěšné, doporučím, aby si dávali do sklenice vody jednou až třikrát denně půl čajové lžičky jedlé sody (jak nám o tom vyprávěl na své přednášce dr. Murphy). Těm, kdo se nebojí nakupovat na internetu, pak doporučuji, aby si pořídili ionizér vody, produkující vodu s pH 9,5 a tu pak pili po libosti. Když napíšete do googlu „water alkalizer“, objeví se vám mnoho desítek zahraničních prodejců.



Moje filosofie věci je, že člověk stojí na průsečíku sil - těch působících zespoda, to jest materiálních a těch působících shora, to jest jemnohmotných. Je často třeba mu pomoci z obou stran, stravou i homeopatií, zvlášť když je na tom opravdu špatně.



Tabulka alkalizující a okyselující stravy:

Potraviny zvyšující pH - a tedy zásaditost (od nejúčinnějších k těm méně):

jedlá soda,
rozinky, sušené fíky, okurky, špenát, zázvor, celer, brokolice, kapusta, petržel,
mrkev, pampelišky, zeleninová nať, kedluben, černý rybíz, citrón,
čistý lecitin, houby, květák, meloun, mango,
řepa, ředkev, ředkvička, česnek,
hlávkový salát, černá melasa, olivy, jablečný ocet, rajčata,
sojové boby, pomeranče, cibule, zelené fazole (lusky),
banány, hrušky, jablka, maliny, meruňky, třešně, další ovoce, lískové ořechy,
brambory, zelený a bylinný čaj, kefír.



Potraviny snižující pH a způsobující kyselost (v pořadí od těch nejvíc okyselujících k těm méně):

vepřové, telecí, rýže tmavá, králík, mořští raci, hovězí, ústřice, uzeniny, soft drinks
ryby, jiné maso, vajíčka, likéry, čokoláda, tvrdý a uleželý sýr, krocan, kuře,
oves, čaj černý, perlivé nápoje,
chléb, margarín, vlašské, burské a kešu ořechy, další obilniny, těstoviny, bílá rýže
pitná voda při spodní hranici normy (norma 6,5 -9,5 pH) nebo pod ní
tvaroh a čerstvý měkký sýr, kokosový ořech, mandle, máslo a smetana,
syrovátka, kravské a kozí mléko, fazole, čočka, víno, káva, pivo



Potraviny uvedené tučně kurzívou zanechávají silnou kyselou stopu v organizmu. Okyselující potraviny na spodních řádcích se blíží neutralitě a nepředstavují (při střídmé konzumaci) z hlediska pH problém.

Nejvhodnější z olejů je olivový - oleje jsou převážně neutrální.

Další okyselující faktory: Kouření, velká a dlouhotrvající námaha bez odpočinku (soutěžní sporty, přepracování atp.) stres, strach, drogy, smog a elektrosmog.
Další alkalizující faktory: Meditace, odpočinek, harmonie, rozumné cvičení a rekreační sport, procházky, relaxace.



pH sliny měřené ráno po probuzení lakmusovým papírkem - jeho rozsah 6,0 - 7,5 pH apod. Nejprve odplivneme, měříme čerstvě vytvořenou slinu, optimálně nemá klesat pod 6,8, pokud klesá pod 6,3, jedná se o acidosu, která je podstatným udržujícím faktorem chronických nemocí (nerovnováha jin a jang). Nejlépe (u zdravých, vyvážených lidí) bývá pH sliny 6,8 i více, slina dobře vyjadřuje stav pH v buňkách těla.

Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/udrzujic ... z3On7AOjgN
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Made in china

Příspěvekod vostalpetr » pát 13. úno 2015 23:55:44

Hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3), nebo-li jedlá soda (soda bicarbona) je bílý prášek se zásaditou reakcí a chutí.

Jedlá soda je cenově dostupná a tak nám může posloužit v mnoha oblastech života,samozřejmě bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Určitě ji máte v domácnosti,ale velmi ji nevyužíváte. Zde je pár tipů jak ji správně využít.
- Pokud máte suchou pleť, přidejte kávovou lžičku (půl lžičky) jedlé sody do misky s teplou vodou - oplachujte si s ní obličej.
- před koupáním přidáme do teplé vody cca 100g sody, změkčí tvrdou vodu a vaše pokožka bude jemnější.
- Zmírnit bolest v nohou po náročném dni můžete přidáním 3 čajových lžiček jedlé sody na 10 litrů vody nebo silnější verze: 4 lžíce jedlé sody na litr teplé vody na příliš unavené nohy.
- Použití jedlé sody místo deodorantu - (pokud zjistíte, že žádný nepomáhá). Stačí si jen "zapudrovat "podpaží.
- Pokud se vám potí nohy, dejte trochu jedlé sody do vašich bot. Boty po nošení jednoduše vytřeste,před obutím nasypte novou sodu. (Samozřejmě když si nebudete zouvat boty nikde jinde než doma). Nebo do starých ponožek dejte dvě lžíce sody a vložte na noc do bot, pak nepáchnou.
- Pokud vás štípne hmyz (vosy, komáři, včely). Naneste na pokožku mírně vlhkou sodu. Pomůže odstranit bolest a pálení. Pomáhá i při "popálení" kopřivou.
- Odstranění zápachu z čalounění můžete dosáhnout pokud posypete povrch sodou a za několik hodin vysajete. Taktéž koberec můžete posypat sodou, nechat 15minut působit a následně vysát.
- Jak se zbavit zápachu v ledničce? Nechte talíř s 50 g sody v chladničce a o několik dní později vysypete do dřezu a pročistíte i výlevku. Na ucpanou výlevku stačí 1 šálek jedlé sody, pak šálek horkého octa a litr vroucí vody.
- Zelená zelenina, například hrách či fazolky, si udrží intenzivnější barvu, pokud se do vody na vaření přidá trocha jedlé sody.
- Zeleninu, ovoce a salát umyjete důkladněji, když přidáte na litr vody, jednu až dvě čajové lžičky jedlé sody.
- Pokud máte příliš kyselé ovoce, tento problém můžete odstranit přidáním špetky sody na 1 kg ovoce.
- Pokud potřebujete, aby se fazole a další luštěniny uvařili rychleji, přidejte lžičku jedlé sody na 4 litry vody. Navíc pomáhá i proti nadýmání.
- I zelí se rychleji uvaří a navíc se zachovají vitamíny, stačí když přidáte 1 lžičku jedlé sody.
- Káva bude zvlášť voňavá, pokud přidáte špetku jedlé sody do šálku.
- Pro neutralizaci kyselého povlaku a prevenci zubního kazu, vypláchněte ústa po jídle lžičkou jedlé sody přidané do sklenice vody. Jako ústní voda je výborná i na afty. Do roztoku sody bicarbony jednou týdně ponořit na noc zubní kartáčky (dezinfikují se).
- Změkčí maso naložené v lednici.
- Používá se i jako náhrada droždí.
- Odstraní pach z ryb na rukou. Odstraňuje i pach z myčky nádobí,(mezi 2 cykly posypte dno). Do čisticího prostředku na mytí nádobí přidejte 2 lžíce jedlé sody, nádobí se lépe umyje a dostane pěkný lesk.
- Vyčistí kuchyňskou desku,ledničku i mikrovlnou troubu. Na kuchyňskou desku nasypte trošku sody a otírejte jí vlhkým hadříkem. Nasypte trochu sody na špinavý sporák - snadněji se umyje.
- Z porcelánu odstraňuje skvrny od kávy a čaje, vyčistí termosku, houby a utěrky na nádobí. (Do ½ l vody 2 lžíce sody a několik kapek jaru)
- Čistí připálené hrnce - 5 lžic sody dejte do vody povařte a nechte odstát.
- Jednou za měsíc dejte do nádržky na WC půl balíčku jedlé sody, nechte celou noc působit a ráno spláchněte.
- Odstraní zatuchlý vzduch např. v chatě - do ponožky 3-4 lžíce sody zavěsit.
- Leští mramor stříbrné a zlaté šperky (ne perly).
- Čistí "očazené" cihly z krbu i zahradní grily.
- Proti lupům vmasírujte do vlasů hrst sody.
- ½ šálku jedlé sody přidané do pracího prášku vybělí prádlo.
- Mnohé skvrny zmizí když na ně dáme 4 lžíce sody a ¼ šálku teplé vody.
- Odmrazuje chodníky a také likviduje plevel mezi prasklinami v chodnících.
- Udržuje zásaditou vodu v bazénu.

Jedlá soda = univerzální čistidlo použitelné v celé domácnosti.
Pasta ze sody a vody odstraňuje pachy z lednice a odpadkového koše. Je nepřekonatelným čističem povrchů. Nedělá škrábance, takže ji můžete použít na chromované a hliníkové povrchy, hrnce a pánve i vnitřek mikrovlnné trouby.
Hravě odstraní i připáleniny,ty třeba posypat dostatečným množstvím sody,zalít horkou vodou a nechat do rána odstát.
Smíšená s horkým octem je vynikající při čištění výlevek či odpadního potrubí na toaletě.
Odstraňuje na stěnách odřeniny od nábytku, fleky po tužce nebo inkoustu, ale i mastné a jiné skvrny z korku, keramiky a dřeva. Pastu nechte působit 10 minut a pak otřete vlhkým hadrem. A hlavně ...
Následující recept zveřejnil dr.Murphy, který tvrdí, že mu ještě na rakovinu nezemřel žádný pacient.
dr.Murphy uvádí:
Recept vypadá jednoduše, ale má vědecké vysvětlení.
Jako prevence rakoviny se užívá jedna lžička denně.
Principem působení této receptury je, že rakovinné buňky nesnášejí zásadité prostředí, které je člověku přirozené (zdravý člověk má pH 7,3 - 7,5).
Rakovina se rozvíjí jen v kyselém organizmu (pod pH 6). Soda je zásada a s pomocí cukru,obsaženého např. v javorovém sirupu (rakovinové buňky konzumují 18x více cukru než zdravé) pronikne přímo do buněk a ničí je. I další alternativní onkologové v Evropě už léčí efektivně rakovinu s pomocí jedlé sody.
Tři díly javorového sirupu a jeden díl jedlé sody (soda bicarbona) smísit (nebo např.15 lžiček sirupu a pět lžiček sody - nutno dodržet poměr) promíchat, dát poté v kastrůlku na sporák,pomalu zahřívat 5 minut dokud směs trochu nezhoustne. Na začátku může být užíváno častěji, např. 3x denně jedna čajová lžička.
Preventivně stačí brát 1 čajovou lžičku 1x denně,dlouhodobě.Směs můžete rozpustit ve vodě, čaji, nebo třeba namazat na chléb. Javorový sirup můžete dočasně nahradit medem. Obecně platí: nejíst jinak žádný cukr v nápojích ani v pokrmech, s výjimkou trošky ovoce.

http://www.novinky.cz/veda-skoly/313707 ... xpert.html

Naše doporučení: pokud se rozhodnete zakoupit si sodu k užívání ať už dle výše uvedeného receptu nebo jen tak preventivně učiňte tak prosím v lékárnách,kde je soda kvalitnější a čistší než běžně v obchodní síti.Je sice o něco dražší (cca do 30kč 100g),ale rozdíl je patrný vizuálně na první pohled .Samozřejmě pro běžné užití například k čištění atd. je klasická soda z obchodní sítě postačující!
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků

cron