Stante sa nesmrtelnými!

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Tino » ned 26. lis 2017 12:41:59

Saša Hendruk:

"Jakýkoliv prožitek, jakákoliv zkušenost – jakkoliv mystická – může hodně věcí vysvětlit, ale může se to stát krmí pro ego úplně nechutným způsobem. Tím nejhorším způsobem, kterej může bejt. Takže to, co jsem dřív považoval za NĚCO, za jakoby výstup do Světla, za něco, o co by tady mělo jít, považuju často za neštěstí. Když tomu člověk nerozumí, tak je nasnadě, že na tom ulpí... zavrhne tenhle svět – jako že to je iluze. To se právě stává... Když někdo objeví Átmana v sobě, tak se mu může stát, že vevnitř najde Božství, který je v konfliktu s vnějším světem. A začne ulpívat na prožitku Toho...

Vidím tady veliký pole pro ego, který si to prostě může takhle čmajznout a udělat si z toho neprůstřelný brnění."

viewtopic.php?f=91&t=1739
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Tino za tento příspěvek:
Trini

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Nic » ned 26. lis 2017 13:13:26

Dokud je tady ztotožnění s tím, kdo něčeho dosáhl, něco získal, tak je tady vždycky nebezpečí, že to ztratí.

Ale když zmizí sen, praskne bublina ega, zmizí iluze oddělenosti, pak tady je jen jediné Bytí, jediné Vědomí, kterému není co vzít a ani není co přidat.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Trini » ned 26. lis 2017 13:39:08

Tino píše:Saša Hendruk:

"Jakýkoliv prožitek, jakákoliv zkušenost – jakkoliv mystická – může hodně věcí vysvětlit, ale může se to stát krmí pro ego úplně nechutným způsobem. Tím nejhorším způsobem, kterej může bejt. Takže to, co jsem dřív považoval za NĚCO, za jakoby výstup do Světla, za něco, o co by tady mělo jít, považuju často za neštěstí. Když tomu člověk nerozumí, tak je nasnadě, že na tom ulpí... zavrhne tenhle svět – jako že to je iluze. To se právě stává... Když někdo objeví Átmana v sobě, tak se mu může stát, že vevnitř najde Božství, který je v konfliktu s vnějším světem. A začne ulpívat na prožitku Toho...

Vidím tady veliký pole pro ego, který si to prostě může takhle čmajznout a udělat si z toho neprůstřelný brnění."

viewtopic.php?f=91&t=1739


Např. si začne namlouvat, že není ztotožněné. To je prima neprůstřelné brnění. Ale v podstatě to je jedno. At si hraje na neztotožněné, když ho to baví.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Nic » ned 26. lis 2017 13:45:01

Fór je v tom, že tyhle kličky hraje jen mysl, toho, kým skutečně jsme, se nějaké ohrožení, dosažení, brnění, úrovně a jiné hrátky nijak nedotýkají.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Nic » ned 26. lis 2017 13:56:34

Když někdo objeví Átmana v sobě, tak se mu může stát, že vevnitř najde Božství, který je v konfliktu s vnějším světem. A začne ulpívat na prožitku Toho...


Atman - Kristovo vědomí - je dokonale osvobozující, stírá rozdíl mezi vnitřním a vnějším.

Je možné Boží přítomnost zakoušet nejen v tichu ústraní, v meditacích, ale je možné zůstat v tichu srdce stále, vpustit Krista na své místo, nechat ať Boží láska řeší všechno za nás.

Dát k dispozici Bohu všechno, co jsme a pak se děje to, co se dít má.

"Jaký je stav u neprobuzeného člověka? Snaží se ovlivňovat svět.

A probuzeného člověka? Důvěřuje Vesmíru a veze se na vlně lásky."
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Trini » ned 26. lis 2017 14:20:38

Tino píše:Saša Hendruk: "Ego se dá pochopit tím, že se ztransparentní. Něco jako: dostaneš ho do rohu, posvítíš na něj, a tady je. A ono … "Jo, jsem tady"… a už se nebude snažit.

My jsme ho ale zavrhli někam do žaláře a místo toho, abychom ho měli "pod kontrolou", jsme mu tím dali život. Protože ono v žaláři může budovat silnej underground a můžeme jenom čekat, až se nám rozlítnou dveře hladomorny a nastane převrat v našem životě… a zaujme vládnoucí pozici… a do žaláře půjde pochopení …"


Naštěstí se najde vždy někdo, kdo nám to bezvadně demonstruje: Duchovní ego (= nepročištěné ego, zcela bez transparence) sype z rukávu jednu poučku za druhou a nemůže přestat - obzvláště, když se cítí být ohroženo. Sebereflexe = 0.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Nic » ned 26. lis 2017 14:37:29

Je možné vidět ostatní jako nepročistěná ega a sebe sama jako vrchol dosažení, ale je to zase jen mysl, která vytváří tuhle iluzi oddělenosti.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod honzam » ned 26. lis 2017 14:59:06

Nic píše:Je možné vidět ostatní jako nepročistěná ega a sebe sama jako vrchol dosažení, ale je to zase jen mysl, která vytváří tuhle iluzi oddělenosti.


Tímto Tvým příspěvkem už mám vytvořenou zásobu čísel až do konce hry. Díky za spolupráci. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Nic

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Trini » ned 26. lis 2017 15:08:10

Nic píše:Je možné vidět ostatní jako nepročistěná ega a sebe sama jako vrchol dosažení, ale je to zase jen mysl, která vytváří tuhle iluzi oddělenosti.


Nic si z toho nedělej, Nic. Ty víš všechno úplně nejlíp. Akorát tomu nikdo nevěří. Každý si raději přečte něco od realizovaného/probuzeného.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod honzam » úte 28. lis 2017 12:23:14

Na gnosis vyšel nový článek o skleníkovém efektu s pěkným grafem :)

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2017110004

Obrázek

Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře za posledních 55 milionů let. Údaje byly získány přímým měřením v atmosféře (od 19. stol.) a z bublin vzduchu zachycených v antarktickém ledovci (posledních 800 tisíc let). Množství oxidu uhličitého hlouběji v minulosti bylo stanoveno pomocí nepřímých metod - z počtu průduchů ve zkamenělých listech rostlin (zelené kosočtverce), podle poměru izotopů boru ve fosilizovaných vápnitých schránkách dírkonošců (modré puntíky) a analýzou složení alkenonů, což jsou odolné organické sloučeniny produkované fytoplanktonem (černé trojúhelníky). Prognózy dalšího vývoje vycházejí z emisních scénářů IPCC, tzv. RCPs (reprezentativní směry vývoje koncentrací), které se od sebe liší odhadovaným zvýšením radiačního působení do roku 2100 (oproti stavu před průmyslovou revolucí v pol. 18. stol.) 8,5 W/m2 (červená), 6 W/m2 (oranžová), 4,5 W/m2 (světle modrá) a 2,6 W/m2 (modrá).

Zdroj: WMO Greenhouse Gas Bulletin (2017) (WMO)
https://ane4bf-datap1.s3-eu-west-1.amazonaws.com/wmocms/s3fs-public/ckeditor/files/GHG_Bulletin_13_EN_final_1_1.pdf
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod armin » úte 28. lis 2017 21:34:25

[quote="honzam"]Na gnosis vyšel nový článek o skleníkovém efektu s pěkným grafem :)

Vypadá to, že v případě nejhoršího CO2 scénáře se vrátíme do bodu před 50 mil. let
Na teplotu na Zemi a na životní podmínky na Zemi má největší vliv Slunce, cykly jeho vyzařující aktivity, které jsou na aktivitě organismů potažmo člověka zatím naprosto nezávislé a nejsou konstantní.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Tino » sob 09. pro 2017 13:24:40

Saša Hendruk: "Ego se dá pochopit tím, že se ztransparentní. Něco jako: dostaneš ho do rohu, posvítíš na něj, a tady je. A ono … "Jo, jsem tady"… a už se nebude snažit.

My jsme ho ale zavrhli někam do žaláře a místo toho, abychom ho měli "pod kontrolou", jsme mu tím dali život. Protože ono v žaláři může budovat silnej underground a můžeme jenom čekat, až se nám rozlítnou dveře hladomorny a nastane převrat v našem životě… a zaujme vládnoucí pozici… a do žaláře půjde pochopení …"

...a underground v žaláři zesiluje svoje reakce, kdykoliv se vědoucí ego cítí ohrožené: "Tonoucí se stébla chytá" a "kůň zahnaný do kouta kope".

:)
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Trini » sob 09. pro 2017 13:42:00

Tino píše:
Saša Hendruk: "Ego se dá pochopit tím, že se ztransparentní. Něco jako: dostaneš ho do rohu, posvítíš na něj, a tady je. A ono … "Jo, jsem tady"… a už se nebude snažit.

My jsme ho ale zavrhli někam do žaláře a místo toho, abychom ho měli "pod kontrolou", jsme mu tím dali život. Protože ono v žaláři může budovat silnej underground a můžeme jenom čekat, až se nám rozlítnou dveře hladomorny a nastane převrat v našem životě… a zaujme vládnoucí pozici… a do žaláře půjde pochopení …"

...a underground v žaláři zesiluje svoje reakce, kdykoliv se vědoucí ego cítí ohrožené: "Tonoucí se stébla chytá" a "kůň zahnaný do kouta kope".

:)


Ale rozpoznat to u sebe je těžké, vid? Jen u toho druhého je to tak, jen u něho to platí, tam to rozpoznám. Kdepak já, já vůbec nejsem vědoucí ego, co pořád ví všechno nejlépe a jedině správně, to ty jsi vědoucí ego.

O jé.

Tak si to užívej.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Tino » sob 09. pro 2017 14:01:28

Trini píše:
Tino píše:
Saša Hendruk: "Ego se dá pochopit tím, že se ztransparentní. Něco jako: dostaneš ho do rohu, posvítíš na něj, a tady je. A ono … "Jo, jsem tady"… a už se nebude snažit.

My jsme ho ale zavrhli někam do žaláře a místo toho, abychom ho měli "pod kontrolou", jsme mu tím dali život. Protože ono v žaláři může budovat silnej underground a můžeme jenom čekat, až se nám rozlítnou dveře hladomorny a nastane převrat v našem životě… a zaujme vládnoucí pozici… a do žaláře půjde pochopení …"

...a underground v žaláři zesiluje svoje reakce, kdykoliv se vědoucí ego cítí ohrožené: "Tonoucí se stébla chytá" a "kůň zahnaný do kouta kope".

:)


Ale rozpoznat to u sebe je těžké, vid? Jen u toho druhého je to tak, jen u něho to platí, tam to rozpoznám. Kdepak já, já vůbec nejsem vědoucí ego, co pořád ví všechno nejlépe a jedině správně, to ty jsi vědoucí ego.

:)

Cože? :koukam: Proč to vztahuješ na sebe, když za tuhle citaci /mou reakci na Janin příspěvek/ jsem od Tebe dostala předtím poděkování?
viewtopic.php?f=22&t=3607&start=120#p24757

Změnilo se za těch 14 dní něco?
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Trini » sob 09. pro 2017 14:27:29

Tino píše:
Změnilo se za těch 14 dní něco?


Proč by se mělo něco měnit? Stále souhlasím s tím, co řekl Saša Hendruk.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod vostalpetr » sob 09. pro 2017 16:19:28

To já se Sašou nesouhlasím a proto mohu souhlasit s Trini...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod vostalpetr » sob 09. pro 2017 16:44:24

Nic proti Sašovi,

přijde mně, že pokud nepřebírá secohandy vod Tomášů tak je dobrej,

ale když už se tedy někdo rozhodne si posvítit na to ego,

měl by si především posvítít na to, proč si jeho ego chce na sebe posvítit...

Protože jinak je to jak na striptýzu, kdy se striptérka v bikinkách začne voblíkat, místo aby se vobnažila,

což je sice humorné ale poněkud trapné....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Trini » sob 09. pro 2017 16:58:44

vostalpetr píše:To já se Sašou nesouhlasím a proto mohu souhlasit s Trini...


No jo, když se někdo domnívá, že s ním mluvil Bůh, tak je jasné, že na tom ulpí a je přesvědčen, že tím dostal pověření poučovat celý svět, samozřejmě snový. :roll:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod vostalpetr » sob 09. pro 2017 17:35:46

Se sašou mluvil bůh ???

To na mě bůh kašle, ani žádnej svatej se nestavil, já jsem prostě duchovní smolař...

Ještě že jste tady vy a když je nejhůř tak mám ještě sám sebe...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Trini » sob 09. pro 2017 18:21:27

vostalpetr píše:Se sašou mluvil bůh ???

To na mě bůh kašle, ani žádnej svatej se nestavil, já jsem prostě duchovní smolař...

Ještě že jste tady vy a když je nejhůř tak mám ještě sám sebe...


Jak je to se Sašou, to nevím, ale Jana je přesvědčená, že s ní mluvil Bůh.
Se mnou taky něco mluvilo, ale vůbec mne nenapadlo, že by to mohl být Bůh, i když to byla ta nejintenzivnější láska, jakou jsem kdy vnímala.
S Bohem to mám jak Nisargadatta: Bůh ani neví, že existujete.
Bůh s nikým nemluví. Proč by to měl taky dělat... :roll:
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron