Pro Moniku

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Trini » úte 22. zář 2015 14:20:23

Monika píše:Petro nebudu zakládat nové vlákno k tomu co jsi tady nastínila ty sama a věnovala si ho mně :), ale neboj, už ti sem psát nebudu, když si to nepřeješ.


Nechápu, proč něco takového píšeš. Nepsala jsem, že tady nemáš psát, ale ptala jsem se tě, jestli pro ty spisy (z druhé ruky ;) ) nemůžeš otevřít jiné vlákno.
Diskutovat o těch citátech z knihy - název originálu: Talks with Sri Ramana Maharshi (Three volumes in one) Copyright 1955, Published by T. N. Venkatamaran President, Board of Trustees Sri Ramanasramam, Tiruvanmalai, India - může samozřejmě každý.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Alaja » úte 22. zář 2015 14:20:46

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Monika » úte 22. zář 2015 14:25:37

tak bohužel nemohu vyhovět tvému přání, abych zde nepsala

to že rozhovory s Ramanou Maharišim byli jím autorizovány uvádí sám Godman

"Učení Šrí Ramany je velmi jasně vyjádřeno v knihách, které napsal, a
v několika knihách rozhovorů, které sám posoudil za svého života. Zbývající část díla,
která nebyla zkontrolována, se schváleným učením v zásadě souhlasí."


a ještě kdo je David Godman ?

"David Godman, je nenápadnou postavou, která patří ke stálicím tichého koloritu Ramanašrámu, a jeho návštěvníkům. V Tiruvannamalai žije od roku 1976. Pracoval nejprve v Ramanašrámu jako knihovník, editor časopisu, a jako spisovatel odtud dnes dále šíří odkaz učení Šrí Ramany.

Ve svých knihách umožnil čtenářům již nejednou nahlédnout do reálií života v Ramanašrámu. Je znám především díky své antologii o Ramanu Mahárišim Be As You Are (Buďte čím skutečně jste), která se stala nejznámnějším ucelenou knihou o učení tohoto velkého mudrce.

David pobýval v přítomnosti prvních žáků Šrí Ramany - např. Lakšmany svámího, Annamalaie svámího a Papadžího - o vlivu jaký na ně Maháriši měl a jejich vlastním učení napsal David knihy, které stále vycházejí."


:)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Trini » úte 22. zář 2015 14:26:07

:donknow:
Bylo mi jasné, že to Monika nebude schopná akceptovat, a proto se mi do toho hledání nechtělo.

Snad z toho bude mít něco někdo jiný, když už jsem si s tím dala takovou práci.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Trini » úte 22. zář 2015 14:30:13

Monika píše:tak bohužel nemohu vyhovět tvému přání, abych zde nepsala

to že rozhovory s Ramanou Maharišim byli jím autorizovány uvádí sám Godman



:)


Ty, z kterých já cituji, ano. Vydal je Ramanův příbuzný - zřejmě bratr.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Nisargadatta Maharadž o smrti

Příspěvekod Monika » úte 22. zář 2015 14:33:02

říká to samé co Ramana

"Tazatel: Představte si, že zemřu. Někdo vám řekne: „Znal jste toho a toho? Zemřel.“ Jak na to budete reagovat?

Maharadž: Budu velmi šťasten, že jste zpátky doma. Budu skutečně rád, že jste se už dostal z tohoto blázince.

Tazatel: Jakého blázince?

Maharadž: Z myšlenek na to, že jste se narodil a musíte zemřít. Že jste tělo a mysl a všechny ty ostatní nesmysly.

V mém světě se nikdo nerodí a nikdo neumírá. Někteří lidé se vydávají na cestu a vracejí se, jiní se nikdy znovu neobjeví. Jaký je v tom ale rozdíl, když stejně všichni cestují ve snové zemi, každý z nich zabalen do svých vlastních snů."
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Monika » úte 22. zář 2015 14:40:28

Trini píše:
Monika píše:tak bohužel nemohu vyhovět tvému přání, abych zde nepsala

to že rozhovory s Ramanou Maharišim byli jím autorizovány uvádí sám Godman



:)


Ty, z kterých já cituji, ano. Vydal je Ramanův příbuzný - zřejmě bratr.


znovu opakuji, že Godman čerpal z autorizovaných zdrojů.

byl přímém kontaktu s přímými žáky Maharišiho a také pobýval u Nisargadatty Maharadže . pokud by zveřejnil něco co je v rozporu s tím co vyjadřoval Ramana, tak by se dočkal náležité nesouhlasné reakce. :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Trini » úte 22. zář 2015 14:42:02

Co budete lidem vymlouvat, když oni si to tak myslí a nedají si hned napoprvé říct! Vaší povinností pak není moc radit, protože přemlouvat někoho, kdo nechce, to není moc dobré.



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Trini » úte 22. zář 2015 14:46:59

Monika píše:
Trini píše:
Monika píše:tak bohužel nemohu vyhovět tvému přání, abych zde nepsala

to že rozhovory s Ramanou Maharišim byli jím autorizovány uvádí sám Godman



:)


Ty, z kterých já cituji, ano. Vydal je Ramanův příbuzný - zřejmě bratr.


znovu opakuji, že Godman čerpal z autorizovaných zdrojů.

byl přímém kontaktu s přímými žáky Maharišiho a také pobýval u Nisargadatty Maharadže . pokud by zveřejnil něco co je v rozporu s tím co vyjadřoval Ramana, tak by se dočkal náležité nesouhlasné reakce. :)


Nemám důvod se s tebou dohadovat, Moniko. Tvoje reakce mě vůbec nepřekvapuje.

Každému doporučuji si přečíst ty původní rozhovory.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Trini » úte 22. zář 2015 14:51:28

Monika píše: pokud by zveřejnil něco co je v rozporu s tím co vyjadřoval Ramana, tak by se dočkal náležité nesouhlasné reakce. :)


Pro zajímavost: Znáš nesouhlasné reakce týkající se osoby Matky Terezy a jejího působení?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Monika » úte 22. zář 2015 15:00:39

ani já nemám důvod Petro se s tebou dohadovat :) co jsem chtěla vyjádřit k těm tématům, tak jsem to už udělala na vlákně, kde diskuze k tomu vznikla :)

nicméně když zde napíšeš že kniha kterou editoval Godman a která je považována a uznávána, jako nejznámnějším ucelený spis o tom co sděloval Ramana a jak probíhaly hovory s ním - jako spis z "druhé ruky" :koukam: který nemá na tomto vlákně co dělat :koukam: tak se k tomu vyjádřit, považuji za svou povinnost :) také o tom kdo je David Godman :)

aby si každý mohl udělat vlastní nezávislý názor ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Trini » úte 22. zář 2015 15:19:40

Monika píše:ani já nemám důvod Petro se s tebou dohadovat :) co jsem chtěla vyjádřit k těm tématům, tak jsem to už udělala na vlákně, kde diskuze k tomu vznikla :)

nicméně když zde napíšeš že kniha kterou editoval Godman a která je považována a uznávána, jako nejznámnějším ucelený spis o tom co sděloval Ramana a jak probíhaly hovory s ním - jako spis z "druhé ruky" :koukam: který nemá na tomto vlákně co dělat :koukam: tak se k tomu vyjádřit, považuji za svou povinnost :) také o tom kdo je David Godman :)

aby si každý mohl udělat vlastní nezávislý názor ...


Když budeš znát ty původní rozhovory - tak, jak probíhaly -den za dnem - mezi návštěvníky byl např. Jogananda, Paul Brunton, Somerset Maugham - tak ti taky bude připadat vybírání některých citátů a jejich třídění do témat jako spis z druhé ruky.

Proti Godmanovi nic nemám. Naopak. Jeho biografie Šri Annamalai Svamiho (Living By The Words Of Bhagavan) je bezvadná. Ale to nic nemění na tom, že se narodil až tři roky po Ramanově smrti, a proto nemohl Ramana jeho knihu schválit.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Trini » úte 22. zář 2015 15:24:28

:idea2:
Každopádně je nesmyl tvrdit, že podle Ramany reinkarnace neexistují. Nic takového neřekl.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Trini » úte 22. zář 2015 15:34:00

:)
Ty citáty, které jsem tady uvedla, Ramana osobně kontroloval.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Monika » úte 22. zář 2015 15:48:35

Trini píše::idea2:
Každopádně je nesmyl tvrdit, že podle Ramany reinkarnace neexistují. Nic takového neřekl.
:)


jo to je nesmysl :)

jeho vyjádření, stejně jako Maharadže k tomu je naprosto jasné

existuje pro toho kdo žije v zajetí nevědomosti falešné identity, kterou odvozuje od tělesnosti - tj. od ztotožnění s tělem a myslí :)

"Zrození a znovuzrození náleží tělu. Vy ztotožňujete Já s tělem. To je
mylné ztotožnění. [3]

říká, stejně jako Maharadž, ne že neexistuje, ale že existuje díky falešné totožnosti tj. pokud existuje nevědomost :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Trini » úte 22. zář 2015 15:58:13

Monika píše:
Trini píše::idea2:
Každopádně je nesmyl tvrdit, že podle Ramany reinkarnace neexistují. Nic takového neřekl.
:)


jo to je nesmysl :)

jeho vyjádření, stejně jako Maharadže k tomu je naprosto jasné

existuje pro toho kdo žije v zajetí nevědomosti falešné identity, kterou odvozuje od tělesnosti - tj. od ztotožnění s tělem a myslí :)

"Zrození a znovuzrození náleží tělu. Vy ztotožňujete Já s tělem. To je
mylné ztotožnění. [3]

říká, stejně jako Maharadž, ne že neexistuje, ale že existuje díky falešné totožnosti tj. pokud existuje nevědomost :)



Ju. Dokud se "já" bude ztotožnovat s tělem, tak bude to, co se nazývá reinkarnací, zažívat. Prostě dokud si myslí, že bylo zrozeno v těle - ztělesněno, tak je i reinkarnace.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod armin » úte 22. zář 2015 16:03:55

Trini píše:
Ju. Dokud se "já" bude ztotožnovat s tělem, tak bude to, co se nazývá reinkarnací, zažívat. Prostě dokud si myslí, že bylo zrozeno v těle - ztělesněno, tak je i reinkarnace.
:)


To dá rozum, ale je to takhle tvoje zkušenost?

Třeba se dívám na film v televizi. Neztotožňuji se s ním a přesto ho prožívám.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Monika » úte 22. zář 2015 16:05:57

zdroje ze kterých čerpal David Godman při editaci jsou uváděny v poznámkách a odkazech, každý se může tak přesvědčit sám, když si dá tu práci a vyhledat si to ;)

jsou to například práce

Sadhu Óm The original writings of Sri Ramana, Ulladu Narpadu Anubandham benedictory
verse¨
M. Venkataramiah (comp.), Talks with Sri Ramana Maharshi
Muruganar, Guru Vachaka Kovai
D. Mudaliar, Day by Day with Bhagavan
M. Venkataramiah
D. Mudaliar, op.cit
Muruganar, op. cit
S. Nagamma, Letters from Sri Ramanasramam
S. Natananda, Spiritual Instruction of Bhagavan Sri Ramana Maharshi
S. Om. (tr.), The Path of Sri Ramana, Atmavidya Kirtanam
S. Cohen, Guru Ramana

atd. atd.

takže jsou to autorizované texty :)

"Množství jeho následovníků napsalo knihy vysvětlující Šrí Ramanova učení. Šrí Muruganar (1893-1973), jeden ze Šrí Ramanových předních oddaných který žil 26 let jako Ramanův stín zaznamenal nejobsáhlejší sbírku Šrí Ramanových výroků v práci zvané Gur Vachak Kovai (Věnec guruových rčení). Šrí Ramana tuto práci společně se Šrí Murnganarem pečlivě revidoval, upravil mnohá úsloví aby co nejpřesněji odrážely jeho učení a přidal další. Šrí Murungar byl také Šrí Ramanovi k ruce při psaní Upadéša Saram (Esence pokynů) [27] a Ulladu Narpadu (Čtyřiceti veršů o skutečnosti).[28] Šrí Sádhu Óm[29] strávil asi pět let se Šrí Ramanou a asi 28 let se Šrí Murngarem. Své pochopení Ramanova učení o sebedotazování popsal v knize "The Path of Sri Ramana – Part One." (Cesta Šrí Ramany, část I)[30] Suri Nagamma napsala svému bratrovi v telugštině sérii dopisů, ve kterých popisuje v průběhu pěti let Ramanovy dialogy s oddanymi. Každý z těchto dopisů byl před odesláním Ramanou opraven."
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Trini » úte 22. zář 2015 16:25:00

armin píše:
Trini píše:
Ju. Dokud se "já" bude ztotožnovat s tělem, tak bude to, co se nazývá reinkarnací, zažívat. Prostě dokud si myslí, že bylo zrozeno v těle - ztělesněno, tak je i reinkarnace.
:)


To dá rozum, ale je to takhle tvoje zkušenost?

Třeba se dívám na film v televizi. Neztotožňuji se s ním a přesto ho prožívám.


Pozoruješ nebo opravdu prožíváš, jako že se do toho vžíváš?

Co se týče té reinkarnace. Hm..To je dost komplexní téma, pro mě. Ale třeba tohle: Dokud "jáčku" dělá potěšení mít fyzické/lidské tělo a jiné požitky tady na zemi s ním spojené, tak se zde na zemi bude neustále inkarnovat, i když mu některé - nebo spousta jiných věcí vadí. :roll:
Proč usilují hinduisté o konec znovuzrozování? Protože ty nepříjemnosti převládají vzhledem k příjemnému?

Co mně už tak nějak došlo, je, že nějaký příběh poběží pořád - at tady na zemi nebo někde jinde. Otázkou zřejmě je, jestli ho budu považovat za "svůj"...nebo (už) ne.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Moniku

Příspěvekod Monika » úte 22. zář 2015 16:43:11

armin píše:
Trini píše:
Ju. Dokud se "já" bude ztotožnovat s tělem, tak bude to, co se nazývá reinkarnací, zažívat. Prostě dokud si myslí, že bylo zrozeno v těle - ztělesněno, tak je i reinkarnace.
:)


To dá rozum, ale je to takhle tvoje zkušenost?

Třeba se dívám na film v televizi. Neztotožňuji se s ním a přesto ho prožívám.


tj. velmi dobrá poznámka

proto jsem také na vlákně Karl Renz psala na reakci Trini

že podle mne jde spíš lpění na identifikaci s prožívajícím :) než jen na lpění na hmotném ... (kdyby to bylo jen lpěním na hmotném, tak by po ztrátě fyzického hmotného těla automaticky tato vásana odumřela, což se neděje a proto se také po smrti těla předčítají formule uvedené vTibetské knize mrtvých)

jsem to já co prožívá něco - ať už skrze hmotné tělo nebo skrze nějakou z forem energetického těla, je tam pořád ztotožnění tělesné, tedy s tělem a to i když fyzické hmotné tělo už k dispozici není, tak skrze energetická těla

pak se já neustále skrze ně identifikuje s prožívajícím stavy pekla, stavy ráje, stavy očistné atd. a pochopitelně jsem pořád v zajetí chtění a nechtění :donknow:

a to tak furt, pokud nedojde k uvolnění od těla příčinného - které je základní vásanou chtít být

"Ot.: Co je příčinou tanha, žízně po životě a žízně po znovuzrození?

Odp.: Skutečné znovuzrození je umírání z ega do ducha. To je význam
kříže Ježíšova. Kdykoli existuje ztotožnění s tělem, je tělo vždy k dispozici,
ať to nebo kterékoli jiné, až do té doby, kdy pocit těla zmizí ponořením se
do zdroje - ducha nebo Já. Kámen, vržený vzhůru se trvale pohybuje,
dokud se nevrátí ke svému zdroji - zemi a nespočine. Hlava bolí dokud se
znovu nedosáhne stavu před bolestí hlavy.

Žízeň po životě je vlastní samotné podstatě života, který je absolutní
existencí - sat. Ačkoli je svou podstatou nezničitelné, osvojuje si vědomí
klamnou identifikací se svým zničitelným nástrojem, tělem, klamné obavy
z jeho zničitelnosti.

Díky tomuto klamnému ztotožnění se snaží zachovat tělo na věčnost a to
má za následek řadu zrodů. Ať však tato těla trvají jakkoli dlouho, nakonec
skončí a ustoupí Já, které jediné věčně existuje.


Ot.: Ano, „Vzdej se svého života, chceš-li žít“, říká Blavatská v Hlasu ticha.

Odp.: Vzdejte se klamného ztotožnění a pamatujte, že tělo nemůže existovat
bez Já, zatímco Já bez těla existovat může. Ve skutečnosti je bez něj
vždy.


... Nejprve zjistěte, kdo je ten, který se narodil a zda existuje skutečné zrození a smrt."
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron