Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod Trini » úte 24. lis 2015 17:02:53

armin píše:Zajímavý článek k tématu:

"Existuje další oblast, ve které se projevuje trauma z holokaustu, a tou je politický postoj majority k menšinám, k přistěhovalectví a k cizincům. Holokaust byl projevem extrémního skupinového egoismu jednoho národa vůči národnostním menšinám a jiným národům. „My potřebujeme prostor, tak si ho bereme, bez ohledu na vás. My jsme důležití a vy ne. Zabíjíme vás, protože jsme silnější a protože nám v tom nedokážete zabránit.“ To bych řekla, že je esencí hitlerovského postoje. Absolutizace egoismu jednoho národa a úplné popření jakékoli jiné morálky než: „Co našemu národu pomáhá, je dobré. Co našemu národu škodí, je zlé.“ Poválečný člověk přešel do opačného extrému: požaduje, aby národy neprosazovaly své zájmy, aby je ani neformulovaly, aby se národy přestaly považovat za národy, a aby nepovažovaly ty druhé za cizince, aby cítili k cizincům stejnou důvěru jako k našincům, aby byli otevřeni jakkoli velkému pronikání jiného národa na území, které obýval národ jejich. Poválečný člověk klade na sebe a na druhé nerealistické požadavky a vyžaduje, aby lidé nejen tolerovali cizince, ale aby je i živili a měli pro ně bezpodmínečné pochopení a měli s nimi nekonečnou trpělivost."

"Jsem přesvědčená, že lidem všech ras i všech národů náleží můj respekt. A zároveň si nepřeji, aby se tito občané cizích států a národů hromadně usídlovali v našem státě. Stejně tak mám úctu ke svým sousedům v ulici, ale jsem proti tomu, aby se nastěhovali proti mé vůli do našeho bytu."

celý článek: http://katerinasrbova.blog.idnes.cz/c/474415/cizinec-neni-nasinec-esej-o-narodech-a-jejich-vztahu-k-cizincum.html


Podle mne nic moc.
Např. toto

I český národ v současnosti existuje jako určitá biologická entita, jako skupina individuálních DNA informací vtělených do konkrétních těl. Nejnovější genetické výzkumy evropské populace naznačují, že se např. Slované po příchodu do Čech nesmísili s Germány nebo Kelty, ale že je nahradili.


by mohlo znamenat, že Syřani, Afganci a spol. se s námi nesmisí, ale nahradí nás. :roll:
Co to znamená, že Slovani "nahradili" Kelty a Germány? Že Germáni a Kelti odešli jinam, že vymřeli, že je Slované vybili? :donknow:

Podle této teorie bychom mohli být "nahrazeni" a Evropa by se mohla stát islámskou.

Pokud vím, tak to byl Karel IV, kdo do sudet zval Němce k usazení, protože je považoval za schopné lidi. Sám byl jen poloviční Slovan, tak s tím žádný problém neměl. Místní Slované možná ano.

Podle mě by si to lidé přímou demokracií měli rozhodnout sami, jestli chtějí mit ve svém státě uprchlíky z arabských a afrických zemí nebo ne.
Považuji za nemorální tvrdit lidem, že jsou rasističtí, že mají strach z cizího a podobné manipulativní nesmysly. S Vietnamci, pokud vím, žádný problém nemají, ale s Romy ho budou mít vždy. Zřejmě intuitivně cítí, s kým se mohou shodnout a s kým ne.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod Josef » úte 24. lis 2015 21:50:12

Hemingway tvrdil, že zabil 122 německých vojáků, z toho jednoho zajatce. To se tedy pořádně zmenšil.

Podobně jako se „zmenšil“ Ardžuna, vozataj Kršnův.

Hemingway píše: Smrt každého člověka mne zmenšuje, neboť jsem součástí lidstva.

Zatím nás - lidstva je stále a stále více, takže žádné zmenšování zatím nehrozí, spíše naopak.


Básníci bývají vedeni spíše „boží jiskrou“ intuice, než racionální úvahou o redukování počtů lidských jedinců v případě možného přelidnění.
Jsou emotivní, používají nadsázku, ..licenci. A tak tu jde o trochu jinou optiku, než jakou armine výše nabízíš,
ta citovaná myšlenka básníka Johna Donneho vypovídá /nejen/v kontextu Španělské občanské války o zmenšování ..lidskosti.

Ve Španělsku si tehdy budoucí válčící strany „druhé světové“ mimo jiné také na ostro vyzkoušely
svojí nejmodernější vojenskou techniku na civilním obyvatelstvu.
Vedle Hemingwayovy dvojí reakce na ty události /přímé i literární/, umělecky zareagoval také Pablo Picasso,
který po vybombardování Baskického městečka německou Luftwafe namaloval zoufalý výkřik ..svojí Guernicu.
:)
Uživatelský avatar
Josef
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14. zář 2015 19:09:04
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod armin » úte 24. lis 2015 22:03:57

Trini píše:Co to znamená, že Slovani "nahradili" Kelty a Germány? Že Germáni a Kelti odešli jinam, že vymřeli, že je Slované vybili? :donknow:


To je fakt, že Keltové a Germáni z našich krajin odešli a že je Slované nahradili. Proč, to už jsou jen spekulace.
Jestli je holubičí český národ vyhnal, to nejspíš ne, ale třeba nějaký mor či jiná nakažlivá choroba. A Slované obsadili uvolněný prostor, mlékem a strdím oplývající. :D

Jako třeba bylo opuštěno Makču pikču - to je fakt, ale nikdo neví proč.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod Trini » úte 24. lis 2015 22:42:05

armin píše:
Trini píše:Co to znamená, že Slovani "nahradili" Kelty a Germány? Že Germáni a Kelti odešli jinam, že vymřeli, že je Slované vybili? :donknow:


To je fakt, že Keltové a Germáni z našich krajin odešli a že je Slované nahradili. Proč, to už jsou jen spekulace.


Potom ale nemá smysl tvrdit, že národy/Slované nemají tendenci se mísit s jinými - když nebylo s kým, protože už odešli. :roll: To je podle mě nesmyslná argumentace.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod armin » úte 24. lis 2015 22:57:28

Trini píše:
armin píše:
Trini píše:Co to znamená, že Slovani "nahradili" Kelty a Germány? Že Germáni a Kelti odešli jinam, že vymřeli, že je Slované vybili? :donknow:


To je fakt, že Keltové a Germáni z našich krajin odešli a že je Slované nahradili. Proč, to už jsou jen spekulace.


Potom ale nemá smysl tvrdit, že národy/Slované nemají tendenci se mísit s jinými - když nebylo s kým, protože už odešli. :roll: To je podle mě nesmyslná argumentace.


Dříve to tak bylo, že se národy a rasy (v Indii kasty) se nemísily s jinými, pokud toho nebylo dosaženo násilím.
Třeba židé se díky tomu nemísení dochovali jako národ dodnes i když žijí v různých zemích.

Dobré je uvědomit si, co jsou fakta a co domněnky. I o historii jsou dnes k dispozici fakta (třeba genetiská, archeologická) a pak hypotézy (domněnky) nad těmito fakty.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod armin » úte 24. lis 2015 23:08:01

Josef píše:Básníci bývají vedeni spíše „boží jiskrou“ intuice, než racionální úvahou o redukování počtů lidských jedinců v případě možného přelidnění.
Jsou emotivní, používají nadsázku, ..licenci. A tak tu jde o trochu jinou optiku, než jakou armine výše nabízíš,
ta citovaná myšlenka básníka Johna Donneho vypovídá /nejen/v kontextu Španělské občanské války o zmenšování ..lidskosti.


Já žádnou "optiku" nenabízím. A básníky mám rád, právě proto, že jsou vedeni spíše "boží jiskrou".

Záleží ale na tom, v jakém kontextu se jejich slova použijí.
Občanskou válku tu zatím ještě nemáme. Ale může nastat doba, kdy tato slova o ...lidskosti začnou být opět aktuální.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod armin » úte 24. lis 2015 23:10:24

Už jsem na tom s tou lidskostí tak daleko, že zabít psa nebo kočku a sníst ji jako potravu, je pro většinu Evropanů nelidské. Možná už i trestné.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod Trini » stř 25. lis 2015 0:05:31

armin píše:
Trini píše:
armin píše:
To je fakt, že Keltové a Germáni z našich krajin odešli a že je Slované nahradili. Proč, to už jsou jen spekulace.


Potom ale nemá smysl tvrdit, že národy/Slované nemají tendenci se mísit s jinými - když nebylo s kým, protože už odešli. :roll: To je podle mě nesmyslná argumentace.


Dříve to tak bylo, že se národy a rasy (v Indii kasty) se nemísily s jinými, pokud toho nebylo dosaženo násilím.
Třeba židé se díky tomu nemísení dochovali jako národ dodnes i když žijí v různých zemích.


No, to bych neřekla. Podle mě jde spíš o přislušnost k židovskému náboženství, než o nemíšení. Židové - podle mého názoru - museli původně vypadat tak asi jako Arabové, Syřané. Ale míšením to už není často poznat.


armin píše:Dobré je uvědomit si, co jsou fakta a co domněnky. I o historii jsou dnes k dispozici fakta (třeba genetiská, archeologická) a pak hypotézy (domněnky) nad těmito fakty.


Byla bych opatrná i u toho, co považují dnes vědci za fakta. Za čas to může být zcela jinak, jak už jsem párkrát zažila. Proto to beru s rezervou.

Znáš svoji DNA? Je typicky česká nebo je v ní něco od Keltů? ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod Eva Nada » stř 25. lis 2015 20:50:57

armin píše:
Josef píše:Básníci bývají vedeni spíše „boží jiskrou“ intuice, než racionální úvahou o redukování počtů lidských jedinců v případě možného přelidnění.
Jsou emotivní, používají nadsázku, ..licenci. A tak tu jde o trochu jinou optiku, než jakou armine výše nabízíš,
ta citovaná myšlenka básníka Johna Donneho vypovídá /nejen/v kontextu Španělské občanské války o zmenšování ..lidskosti.


Já žádnou "optiku" nenabízím. A básníky mám rád, právě proto, že jsou vedeni spíše "boží jiskrou".

Záleží ale na tom, v jakém kontextu se jejich slova použijí.
Občanskou válku tu zatím ještě nemáme. Ale může nastat doba, kdy tato slova o ...lidskosti začnou být opět aktuální.

Otočím to, možná právě proto, že už dlouho není "aktuální" = živé téma lidskosti, vypadá svět tak, jak vypadá a kam spěje...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod Eva Nada » stř 25. lis 2015 21:07:22

Eva Nada píše:Jak by se co nejlépe mohl problém s uprchlíky řešit - vyřešit pro dobro všech?

Miroslav psal o potřebě aktivního bránění se, boje, vzpomínal druhou světovou válku, kdy spojenectvím více států a BOJEM bylo poraženo nacistické Německo, resp. Hitler..., nemyslím si, že odveta, boj by bylo to pravé ořechové, ale JAK to řešit? Nyní se už hasí požár...

Sama nad tím JAK pořád přemýšlím a nenacházím tu správnou odpověď (pro mě správnou)...., Miroslav na vlákně Nedám vám dar mé nenávisti píše:

"Já konám" - tento blud tě otravuje jako uštknutí velkého černého hada. ,,Nejsem to já, kdo koná" - pij božský nápoj této víry a buď blažen! "
(Aštavakragíta)

To je duchovně nebezpečná cesta bojovníka (policisty, vojáka a pod.). Opravdu nezabíjím já, když zabíjím? Není za tím jen moje nenávist, strach, předsudky a pod.?
Nebylo by duchovně jistější zůstat doma za pecí a nechat své blízké (i sebe) pobít, znásilnit, zotročit...


Pořád je (nejen z jeho projevu) patro to rozdělení na konatele a nekonatele, jako dvě samostatně existující formy. Formy(!!!!)
Staví proti sobě dva konatelské protiklady, protože z kontextu, jak píše, je zřejmá přítomná esence obou rovin v osobnosti = čase.

Pokud to tak stále bude (bude přítomna osoba, jako samostatně existující jednotka zasazená v čase, formě), pak je to jako stálé mluvení o stromu s listím a bez listí...

Protože už nějaký pátek Miroslava znám, tím co píše, je duší bojovníkem a i zde, v této odpovědi, i když cituje z Aštavakragíty, v kontextu co píše, opět upřednostňuje boj (duchovní nebezpečnou cestu bojovníka) :-), před duchovně jistějším zůstáním za pecí a ponecháním vše osudu - znásilnění, zotročení atd.

Pro mě toto není uspokojivá odpověď, vím, že ji musím najít v sobě - JAK - se vypořádat se současnou situací, která může časem nabýt daleko palčivějších rozměrů.... a ptám se, jak do toho všeho "pasuje" ta lidskost.... a vím, že "pasuje", musí pasovat!!! Cítím to tak. Toto je právě ta příležitost, o které píše Petr, pro nás pro všechny, nejen pro ty, kteří si chtějí uchovat evropskou integritu, jak zase píše Miroslav a tím i vyhraňuje evropskou kulturu proti jiné kultuře...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod Eva Nada » stř 25. lis 2015 21:23:23

"Já konám" - tento blud tě otravuje jako uštknutí velkého černého hada. ,,Nejsem to já, kdo koná" - pij božský nápoj této víry a buď blažen! "
(Aštavakragíta)

To je duchovně nebezpečná cesta bojovníka (policisty, vojáka a pod.). Opravdu nezabíjím já, když zabíjím? Není za tím jen moje nenávist, strach, předsudky a pod.?
Nebylo by duchovně jistější zůstat doma za pecí a nechat své blízké (i sebe) pobít, znásilnit, zotročit...


Vzpomenu opět Ghándího.... tím, že nastavil druhou tvář, věděl o tom, že bude zabit a nic proti tomu neudělal, s klidným srdcem přijal osud - byl tím nesvobodem, potupen, zotročen, znásilněn, zavražděn.....???? jak to předkládáš ty, v kontextu, ve kterém píšeš?
Měl se postavit svým nepřátelům? Nebo neměl vůbec vycházet z domova? Měl domov obsadit hlídači, policajty, měl se ozbrojit, číhat u okna a být připraven střílet na své nepřátele? Schválně to přeháním a přehazuji na kolej, kterou preferuješ ty... to je boj s nepřítelem... boj...

Já jsem založením idealista, možná romanický idealista, vím to o sobě, možná i snílek, (ascendent ve vodnáři), věřím v ideu svobody, v ideu, že vše, co se děje, děje se pro "správnou věc"... vše má svou příčinu i následek atd. a stejně už vím, že bojem za něco - se věc jen více komplikuje, ztěžuje, zamotává, těžkne, kdežto odevzdáním svých osobních ambicí (zvítězit, být svobodný) se vše uvolňuje, ztrácí na vyhraněnosti, síle a na uvolněné místo nastupuje svoboda, ta skutečná svoboda....

Nevím, JAK v případě této velké mezilidksé celosvětové krize... platí tento přístup i tady? Proto se ptám na cestu, na to JAK.....

Něco uvnitř mi ale říká, že proč by stejný přístup neměl platit i pro tuto situaci...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod Trini » stř 25. lis 2015 22:03:36

Eva Nada píše:nejen pro ty, kteří si chtějí uchovat evropskou integritu, jak zase píše Miroslav a tím i vyhraňuje evropskou kulturu proti jiné kultuře...


Podle mne chce chránit evropskou kulturu před kulturou, pro kterou je typické, že se vyhranuje - čím dál tím silněji - proti jiným kulturám.

Rakousko očekává od uprchlíků, že se přizpůsobí místní kultuře. Samozřejmě je jejich integrace tím těžší, čím víc jich je. Pokud to jde, tak jsou rozmistovány v menších skupinách po celém Rakousku. Obce se bránily, nikdo v podstatě uprchlíky nechce. A tak byly změněny zákony, aby k tomu mohly být donuceny. Vládní koalice má strach, aby nedošlo přiští rok k předčasným volbám, protože by je zřejmě vyhrála strana, která má v programu chránit zájmy domácího obyvatelstva a ne zájmy uprchlíků. V podstatě by předčasné volby ukázaly, co si lidé v Rakousku vzhledem k uprchlíkům přejí.
Naposledy upravil Trini dne stř 25. lis 2015 22:36:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod Josef » stř 25. lis 2015 22:28:02

Já žádnou "optiku" nenabízím.

Já bych řekl, že vyslovení názoru a "nabídnutí optiky" jsou totéž.
:)
Uživatelský avatar
Josef
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14. zář 2015 19:09:04
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod Trini » stř 25. lis 2015 22:33:55

Eva Nada píše:
Vzpomenu opět Ghándího....


Na film o Gandhim se už asi nikdy nepodívám. Neměla jsem ponětí kolik nebránících se lidí bylo na základě jeho taktiky = odpor bez násilí Angličany postříleno...vedeno na jatka. Anglická krev netekla, ale indická ano. Možná proto je tak v evropském a americkém světě tolik obdivován - ušetřil evropskou krev.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod Trini » čtv 26. lis 2015 8:03:04

Od září 2001 byli lidé pomocí medii systematicky vychováváni ke strachu z islamské kultury. Že je nelidská (právo šaria, utlačování žen, homosexuálů, tělesné tresty, ukamenování atd.) a nebezpečná( produkuje teroristy, sebevražedné útočníky na americkou a evropskou kulturu), a proto má USA a Evropa právo přepadat státy této kultury a zabíjet místní obyvatelstvo. Ted, když už je strach oprávněný - potom všem, co tam USA a Evropa napáchala - ta samá media předvrhují tento strach ĺidem jako nemorální fobii, rasismus, fašismus...

Manipulace.

Rakouská vláda, která zatím dělá vše, jak je jí z EU poručeno, se snaží ca. 90.000 uprchlíků integrovat tím, že je rozmistuje po celém Rakousku. Nedivila bych se, když za chvíli bude v každé obci mešita, protože na to bohaté arabské státy uprchlíkům peníze dají. Začne systematická islamizace...

Kdo má z toho profit? O nic jiného při těchto manipulacích obyvytelstva pomocí medií nejde.

P.S.
Rakousko
8,5 milionů obyvatel
z toho 516.000 islámského náboženství (2009), v roce 2001 jich bylo 340.000

247.500 obyvatel je tureckého původu
112.000 obyvatel má turecké občanství

nezaměstnanost: Rakušáci 4,1 %, Turci 20%

53% tureckých přistěhovalců umí podle vlastního ohodnocení dobře německy, 10% spíš špatně, 1% vůbec

porodnost: Rakušanky průměrně 1,27 dětí, Turkyně 2,41 dětí

http://diepresse.com/home/politik/innen ... und-Fakten
Naposledy upravil Trini dne čtv 26. lis 2015 8:34:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod armin » čtv 26. lis 2015 8:05:58

Eva Nada píše:Vzpomenu opět Ghándího.... tím, že nastavil druhou tvář, věděl o tom, že bude zabit a nic proti tomu neudělal, s klidným srdcem přijal osud - byl tím nesvobodem, potupen, zotročen, znásilněn, zavražděn.....???? jak to předkládáš ty, v kontextu, ve kterém píšeš?


Ghándí byl velký bojovník, bojovník za svobodu Indie, akorát jako bojový prostředek použil ideu nenásilí. A s klidným srdcem přijal osud - tak jako každý bojovník s velkým B.
Neřídil se u nás oblíbeným "kdo nic nedělá, nic nezkazí" :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod armin » čtv 26. lis 2015 8:28:33

Eva Nada píše:Nevím, JAK v případě této velké mezilidksé celosvětové krize... platí tento přístup i tady? Proto se ptám na cestu, na to JAK.....


Ty jsi na ty příběhy. :)
Doporučuji shlédnout film Tristana od Luise Buňuela:

http://www.veoh.com/watch/v20635181qXRp69Wn
Titulky: http://www.titulky.com/Tristana-167192.htm
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod Josef » čtv 26. lis 2015 9:29:30

Uživatelský avatar
Josef
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14. zář 2015 19:09:04
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod armin » čtv 26. lis 2015 9:53:17

Josef píše:http://svobodneforum.cz/bicovani-i-soucit-se-svymi-unosci-zazil-otec-jacques-mourad-v-rukou-islamskeho-s


To je jiné kafe :)

To má sílu, to si na nic nehraje. Neuvažuje o tom, co nedává (jako v tom "Nedám vám dar mé nenávisti"), ale o tom co dává.
Pro něj to to byla opravdu obnova, prohloubení a v podstatě Milost na jeho cestě.
Podobně jako pro některé vězněné kněze za totáče.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Fiktivní rozhovor na téma uprchlíci

Příspěvekod armin » čtv 26. lis 2015 11:02:23

http://www.novinky.cz/domaci/387371-pojar-mladi-uprchlici-by-meli-radeji-s-puskou-v-ruce-branit-rodiny-a-svoje-mesta.html

Zajímavý je poměr počtu mladých muslimských Evropanů, kteří jdou nebo chtějí jít bojovat v řadách IS a těch, kteří jdou bojovat proti islámskému státu.
Trochu to vypovídá i o skutečném (ne jen deklarovaném) postoji stávajících muslimských komunit v Evropě.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků