Nedám vám dar mé nenávisti

Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Petr » čtv 19. lis 2015 22:27:46

Mozna jste na to jiz narazili na zpravodajskych webech, ale prislo mi to tak mimoradne silne a inspirujici, ze to musim zkopirovat sem.
Antoinu Leirisovi pri utocich v Parizi zabili zenu a toto pote vzkazal teroristum.

V pátek večer jste vzali život výjimečné lidské bytosti, lásce mého života, matce mého syna, ale nezasloužíte si mou nenávist. Nevím, kdo jste, a ani to nechci vědět. Jste zbloudilé duše. Jestli ten Bůh, pro kterého tak slepě vraždíte, stvořil lidi k obrazu svému, každá kulka v těle mé ženy je kulkou do jeho srdce.
Takže ne, nedám vám dar mé nenávisti. Protože to bych klesl na vaši úroveň. Chcete, abych byl vystrašený. Abych hleděl svým spoluobčanům do očí s nedůvěrou. Abych vyměnil svou svobodu za bezpečnost. Máte smůlu.
Viděl jsem ji dnes ráno. Po mnoha dnech i nocích čekání. Byla tak krásná, jako když odešla v pátek večer, stejně krásná, jako když jsem se do ní před 12 lety beznadějně zamiloval. Samozřejmě, že jsem zničený žalem, to je vaše jediné malé vítězství. Ale bude krátké. Vím, že s námi bude každý den a že se opět sejdeme v ráji svobodných duší, do kterého se vy nikdy nedostanete.
Zůstali jsme sami dva, já a můj syn, ale jsme silnější než všechny armády světa. Nebudu už s vámi ztrácet čas. Melvil se probudil. Je mu jen 17 měsíců. Dá si svačinu tak jako každý den a pak si spolu budeme hrát. Jako vždycky. A tenhle chlapeček vás bude ohrožovat už jen tím, jak bude šťastný a svobodný. Protože ne, jeho nenávist taky nedostanete.


:poklona:

Pro anglicky rozumejici:

Naposledy upravil Petr dne pát 20. lis 2015 14:33:55, celkově upraveno 1
Důvod: Pridano video
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Trini » pát 20. lis 2015 9:33:55

Petr píše: ...Vím, že s námi bude každý den a že se opět sejdeme v ráji svobodných duší, do kterého se vy nikdy nedostanete...


Z toho jde pořádná nenávist. Až za smrt...

Naštěstí o tom nerozhodují lidé, kam se kdo po smrti dostane.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod armin » pát 20. lis 2015 9:52:15

Trini píše:
Petr píše: ...Vím, že s námi bude každý den a že se opět sejdeme v ráji svobodných duší, do kterého se vy nikdy nedostanete...


Z toho jde pořádná nenávist. Až za smrt...

Ano, je to ve skutečnosti jen projev slabosti, nikoliv nenásilí.
Naštěstí o tom nerozhodují lidé, kam se kdo po smrti dostane.

Rozhodují o tom lidé, ale ne druzí lidé. Každý stále rozhoduje sám o sobě tím jak jedná, mluví a myslí.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Trini » pát 20. lis 2015 10:07:29

armin píše:
Trini píše:Naštěstí o tom nerozhodují lidé, kam se kdo po smrti dostane.

Rozhodují o tom lidé, ale ne druzí lidé. Každý stále rozhoduje sám o sobě tím jak jedná, mluví a myslí.


"Rozhoduje" pouze ta sila - která je vede k tomu, aby si mysleli, co si právě myslí, k tomu, jaké má být právě ted jejich přesvědčení. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Petr » pát 20. lis 2015 10:55:19

Trini píše:
Petr píše: ...Vím, že s námi bude každý den a že se opět sejdeme v ráji svobodných duší, do kterého se vy nikdy nedostanete...


Z toho jde pořádná nenávist. Až za smrt...

Naštěstí o tom nerozhodují lidé, kam se kdo po smrti dostane.


No samozrejme dokonaly to uplne neni :), ale kolik lidi dokaze v takovy okamzik reagovat uplne bez emoci, nebo ciste s laskou :meditace: . Myslim, ze vzhledem k okolnostem reagoval skvele a a muze jit prikladem spouste dalsim lidem. :thumb:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Josef » pát 20. lis 2015 18:11:55

..reagoval skvele a a muze jit prikladem spouste dalsim lidem

Také si to myslím.
:)
Uživatelský avatar
Josef
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14. zář 2015 19:09:04
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod irulan » pát 20. lis 2015 18:29:58

Kazdej dela co muze. Ma můj obdiv, ja bych to asi takhle mirumilovne nedala...
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 19. dub 2012 20:00:01
Poděkoval: 34
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod armin » pát 20. lis 2015 19:50:48

Trini píše:"Rozhoduje" pouze ta sila - která je vede k tomu, aby si mysleli, co si právě myslí, k tomu, jaké má být právě ted jejich přesvědčení. :)


A co je tou silou, která rozhoduje o tom co má být a jak?
Rozhoduje také o tom, kde se bude Země právě teď nacházet vůči ostatním planetám?

O tom nikdo nerozhoduje. To se děje samo podle svých vlastností v rámci a podle přírodních zákonů.
Stejně tak bytosti existují, reagují a vyvíjejí se v rámci přírodních zákonů.

Akorát naše mysl to není schopna ještě pobrat, jak to je, tak si místo toho vymýšlí nejrůznější zjednodušení a antropomorfismy.
A třeba medvědí mysl, si nevymýšlí ani to. Ta má "důležitější", přízemnější starosti nebo relaxuje v zimním spánku.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Eva Nada » pát 20. lis 2015 20:02:07

armin píše:
Trini píše:
Petr píše: ...Vím, že s námi bude každý den a že se opět sejdeme v ráji svobodných duší, do kterého se vy nikdy nedostanete...


Z toho jde pořádná nenávist. Až za smrt...

Ano, je to ve skutečnosti jen projev slabosti, nikoliv nenásilí.
Naštěstí o tom nerozhodují lidé, kam se kdo po smrti dostane.

Rozhodují o tom lidé, ale ne druzí lidé. Každý stále rozhoduje sám o sobě tím jak jedná, mluví a myslí.

zajímavé názory.

mohu poprosit, požádat - armine, jaký by podle tebe měl být projev muže, který ztratil ženu, matku svého dítěte, tak, aby to nebyl projev slabosti (ale síly???????)

Tatáž prosba pro Petru, jak by to mělo vypadat, aby nešlo o projev pořádné nenávisti...

Děkuji. Nemusíte psát podobný dopis, stačí to dovysvětlit....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Eva Nada » pát 20. lis 2015 20:10:20

Popravdě k tomu původnímu dopisu sem daného Petrem, nedovedu si představit, že by po takové životní tragédii někdo napsal takovýto dopis, snad anděl ano, sama nevím, co bych dělala a či vůbec psala (něco takového), přijde mi to jako scifi, psaní někoho, kdo je mimo osobní emoční tělo, možná více probuzený, více ukotvený v roli pozorovate, je nad věcí... sama bych asi nebyla schopna vůbec cokoli psát, reagovat pro venek...., i proto mi to přijde trošku jako umělé psaní...., neříkám, že ten přístup je mimo, jen si ho usebe nedovedu představit a taky ho obdivuji... a hodně mě opět překvapil přístup Petry a armina,kteří ho považují za projev velké nenávisti nebo slabosti.... tak by mě zajímal jejich, i když fiktivní přístup, který by nebyl projevem přílišné nenávisti nebo slabosti...

Je zřejmé, že pro nás všechny nastává těžká doba, i když ještě jsme nyní v realtivně bezpečné zóně domova, který známe...., nemusí tak být zítra...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod armin » pát 20. lis 2015 21:20:20

Eva Nada píše:mohu poprosit, požádat - armine, jaký by podle tebe měl být projev muže, který ztratil ženu, matku svého dítěte, tak, aby to nebyl projev slabosti (ale síly???????)


Odpustit, pochopit - tedy neoddělovat se, ale také bojovat, jak je třeba.
Stejně jako lvice bojuje s hyenami o svoji ulovenou potravu a potravu pro svoje mláďata, kterou si ulovila.
Je to přirozené a předpoklad přežití.
Stejně jako ty si vyndáš klíště - můžeš s ním i soucítit, chápat, ale stejně ho vyndáš a nejspíš i zahubíš. Je to přirozené, tak funguje příroda.
Bez nenávisti. A ani se nepotřebuješ utěšovat tím, že se to klíště na rozdíl od tebe, nedostane do nebe.

Nenávist znamená užírat se. Doufat, že se druhý nedostane na rozdíl ode mne a mých blízkých do nebe, je v podstatě potlačená nenávist.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Trini » pát 20. lis 2015 21:31:45

armin píše:Stejně jako lvice bojuje s hyenami o svoji ulovenou potravu a potravu pro svoje mláďata, kterou si ulovila.


Stejně jako hyeny se snaží přežít tím, že žijí podle svého určení. Snaží se ulovit, co ulovila lvice.
Obojí je přirozenost, předpoklad přežití.
U zvířat.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Trini » pát 20. lis 2015 21:39:12

armin píše:Doufat, že se druhý nedostane na rozdíl ode mne a mých blízkých do nebe, je v podstatě potlačená nenávist.


Ano, nenávist, kterou si člověk nechce přiznat.
Jak trestat někoho, kdo sám sobě vzál život? Přát si, aby se nedostal do nebe...
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod armin » pát 20. lis 2015 21:42:21

Trini píše:
armin píše:Stejně jako lvice bojuje s hyenami o svoji ulovenou potravu a potravu pro svoje mláďata, kterou si ulovila.


Stejně jako hyeny se snaží přežít tím, že žijí podle svého určení. Snaží se ulovit, co ulovila lvice.
Obojí je přirozenost, předpoklad přežití.
U zvířat.

A co je přirozené u lidí?
Je to v podstatě totéž, ale více posunuté do psychické oblasti. Vedle skutečných objektů fungují u lidí psychické objekty - národ, náboženství atd. se kterými se můžeme identifikovat, sebe-potvrzovat, za ně či pro ti nim bojovat.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod armin » pát 20. lis 2015 21:47:27

Trini píše:Jak trestat někoho, kdo sám sobě vzál život? Přát si, aby se nedostal do nebe...


To mi připomíná název jedné obce, kterou jsem nedávno projížděl na kole: NEPŘEJOV

To je právě ta potlačená nenávist.

Přirozené, bez nenávisti a ublíženosti je vnímat čistě fakta - je mrtvý, ten už škodit nebude, zápas skončil, jdu dál, po těch, co by škodit ještě mohli. Případně myslím na prevenci.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Trini » pát 20. lis 2015 21:52:35

Eva Nada píše: tak by mě zajímal jejich, i když fiktivní přístup, který by nebyl projevem přílišné nenávisti nebo slabosti...



V podstatě mi šlo o to, že to není pravdivé. Nechce jim dát dar - dar nenavísti, ale aniž si to uvědomuje, dává. Podle mne je z nezměrného bolu a zoufalství patetický. Určitě bude časem cítit jinak.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Trini » pát 20. lis 2015 21:59:53

armin píše:
Trini píše:
armin píše:Stejně jako lvice bojuje s hyenami o svoji ulovenou potravu a potravu pro svoje mláďata, kterou si ulovila.


Stejně jako hyeny se snaží přežít tím, že žijí podle svého určení. Snaží se ulovit, co ulovila lvice.
Obojí je přirozenost, předpoklad přežití.
U zvířat.

A co je přirozené u lidí?
Je to v podstatě totéž, ale více posunuté do psychické oblasti. Vedle skutečných objektů fungují u lidí psychické objekty - národ, náboženství atd. se kterými se můžeme identifikovat, sebe-potvrzovat, za ně či pro ti nim bojovat.


Jde jako vždy o já/moje a co do toho zahrnuji.
Po těch sebevražedných útocích v Ankaře se nikdo moc nevzrušoval, i když při nich zahynulo 102 lidí a 500 bylo zraněno. To byli "jenom" Turci...muslimové.

Mimochodem: Lidé jsou lidé. Ne lvi, ne hyeny...
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Trini » pát 20. lis 2015 22:06:05

armin píše:
Přirozené, bez nenávisti a ublíženosti je vnímat čistě fakta -


že si sklízíme, co jsme zasili. A začít sít jinak, když chceme sklízet něco jiného.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Petr » pát 20. lis 2015 22:52:12

Já to vnímám tak, že jen konstatuje, pravděpodobně na základě své křesťanské víry, že se do nebe po těchto činech nedostanou. Nevnimam tam žádné neprejici přání.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Nedám vám dar mé nenávisti

Příspěvekod Josef » sob 21. lis 2015 8:01:43

Trini píše:
armin píše:
Doufat, že se druhý nedostane na rozdíl ode mne a mých blízkých do nebe, je v podstatě potlačená nenávist.
...
Ano, nenávist, kterou si člověk nechce přiznat.
Jak trestat někoho, kdo sám sobě vzál život? Přát si, aby se nedostal do nebe...

...V podstatě mi šlo o to, že to není pravdivé. Nechce jim dát dar - dar nenavísti, ale aniž si to uvědomuje, dává. Podle mne je z nezměrného bolu a zoufalství patetický. Určitě bude časem cítit jinak



Možná by v téhle chvíli nebylo od věci zamyslet se nad tím, co je touhle myšlenkou vlastně řečeno:

Vím, že s námi bude každý den a že se opět sejdeme v ráji svobodných duší,
do kterého se vy nikdy nedostanete...



:-)
Uživatelský avatar
Josef
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14. zář 2015 19:09:04
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků