Ještě k tématu běženců

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Alaja » stř 04. lis 2020 0:22:28

Je pozdě....je to:


Pátá kolona

Termín pátá kolona označuje skupinu lidí, která zevnitř narušuje fungování nějakého celku na úkor zbylých osob. Obvykle jde o narušení ve prospěch jiné vnější nepřátelské skupiny, s kterou pátá kolona sympatizuje. Tato činnost může být zjevná, nebo tajná a může mít podobu sabotáže, dezinformace, špionáže a dalších. Wikipedie
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5644
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Alaja » stř 04. lis 2020 0:28:55


https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz

Ve Vídni vraždil dvacetiletý Makedonec odsouzený za terorismus

Pachatelem pondělního teroristického činu ve Vídni je 20letý muž ze Severní Makedonie. Uvedl to v úterý podle listu Die Presse ministr vnitra Karl Nehammer. Dodal, že mladík, jenž se údajně jmenuje Kujtim Fejzulai, byl již dříve odsouzen za trestný čin terorismus, přidal se k teroristické organizaci Islámský stát a chtěl jet bojovat do Sýrie.

Nehammer zdůraznil, že vrah podporoval teroristickou organizaci Islámský stát. Odsouzen byl v 25. dubna 2019 za pokus vycestovat do Sýrie, kde se chtěl připojit k Islámskému státu. Předčasně byl propuštěn 5. prosince, protože se trestného činu dopustil jako mladistvý. Měl dvě občanství, kromě rakouského i severomakedonské.

Podle kosovského informačního serveru Gazeta Express měl útočník albánské kořeny. Ministr Nehammer uvedl podle ČTK, že šlo o Kujtima Fejzulaie.

Bulvární list Kronen zveřejnil i jeho fotografii z internetu, kde je vyfocen se zbraněmi. Údajně slíbil věrnost hlavě Islámského státu abú Ibrahímovi Kurajšímu.

After a difficult night, the toll from the #attack in #Wien is 5 #dead, including an #attacker close to #ISIS, and over 10 #injured. A second #assailant should still be on the run#Austria #BreakingNews #EuropeUnderAttack #news #Europe #wienATTACK #3Nov2020 #terrorism #Terror pic.twitter.com/itQumfMktx
— Giorgio Morera (@GiorgioMorera) November 3, 2020

Ministr vnitra zdůraznil, že policie jednala rychle. Zabila ho pouhých devět minut poté, co dostala první informaci o střelbě ve Vídni. „Byl ozbrojen automatickou zbraní s dlouhou hlavní, pistolí a mačetou,“ dodal Nehammer. Zmínil, že měl na těle i atrapu vesty s výbušninami.

Identitu útočníka, jehož policie večer zastřelila, policie kvůli probíhajícímu vyšetřování nechtěla ráno médiím upřesnit. Šéfredaktor týdeníku Falter Florian Klenk ale na Twitteru bez uvedení zdroje napsal, že útočníkem byl zřejmě dvacetiletý Kurtin S., vídeňský rodák, jehož rodiče se narodili v Severní Makedonii. Podle Klenka měla útočníka v hledáčku rakouská policie, protože byl mezi 90 rakouskými islamisty, kteří chtěli vycestovat do Sýrie.

1/2 Ich habe nun ein paar Details zum Terroristen recherchiert. Er heisst Kurtin S., geboren 2000, wurde 20 Jahre alt und ist in Wien geboren und aufgewachsen und hat albanische Wurzeln. Seine Eltern stammen aus Nordmazedonien und sind in Sachen Islamismus unauffällig.
— Florian Klenk (@florianklenk) November 3, 2020

V pondělí večer se stala Vídeň terčem teroristického útoku, kdy byli zabiti čtyři lidé. Dalších 17 bylo zraněno. Sedm lidí je v kritickém stavu. Je mezi nimi policista.

Makedonce policie zastřelila, prohledala jeho byt a provedla několik razií v dalších bytech. Pátrá po komplicích, kteří by mohli být čtyři. Ministr Nehammer upřesnil, že policie provedla domovní prohlídky na 15 místech a zadržela několik osob. Dva lidé byli zadrženi v St. Pöltenu.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5644
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » stř 04. lis 2020 0:29:15

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... mov-642802

Kardinál Duka se modlí za Vídeň: Není to jen exces, přestaňme předstírat. Pokud nepřijmou naše hodnoty, nemohou tu hledat domov

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka s velkými obavami komentuje hrozivé události odehrávající se blízko za českými hranicemi. „Bitevní pole nenávistné zloby se blíží k našim hranicím,“ reaguje na pondělní teroristický útok ve Vídni, při kterém byli zabiti čtyři lidé a dalších sedmnáct bylo zraněno.

Kardinál Duka na svém facebooku vyjádřil všem postiženým tímto útokem soucit. „Soucítím s Vídeňany postiženými útokem fanatického teroru,“ uvedl. Ve Vídni vraždil dvacetiletý muž ze Severní Makedonie, již dříve odsouzený za terorismus.

Následně projevil velké znepokojení nad tím, co by mohlo přijít za teroristické činy v budoucnu. „Zároveň s obavami sleduji, jak se bitevní pole nenávistné zloby blíží k našim hranicím, vždyť Vídeň byla po několik století sídlem našich panovníků,“ přihlíží, jak se hlavní město Rakouska kvůli narůstající muslimské populaci mění.

Problémům těchto rozměrů se už dále nesmí jen tak přihlížet. „Svobodná Evropa vyrostla na myšlence úcty k lidskému životu a je naší povinností tuto hodnotu bránit. Není možné neustále předstírat, že problém neexistuje, a namlouvat si, že jde o individuální exces,“ zdůraznil.

„Úcta k člověku, k jeho svobodné vůli, ke svobodě jeho vyznání a názoru jsou hodnoty, nerozlučně spojené s naším civilizačním prostorem. Pokud tyto hodnoty nepřijmu, nemohu tu hledat nový domov,“ dodal pak k samotné integraci cizinců.

Pondělní teroristický útok ve Vídni si vyžádal čtyři životy. Dalších sedmnáct lidí bylo zraněno, z nich je sedm stále v kritickém stavu. Mezi nimi bojuje o život policista, kterého postřelil pachatel, jenž se následně odpálil výbušným pásem.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 4745
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 323
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Alaja » čtv 05. lis 2020 17:31:26


https://blisty.cz/art/101723-se-slovens ... behly.html

Se "slovenskou stopou" vídeňského atentátníka si úřady naběhly

Jak se nyní ukazuje, pondělní ozbrojený útok ve Vídni, k němuž se přihlásila organizace "islámský stát", neměl nic společného s "osamělým útočníkem, který se vyzbrojil na Slovensku". Teroristovi se u našich východních sousedů nepovedlo nakoupit ani munici, protože se po ní sháněl u oficiálního prodejce a neměl potřebná povolení. Kromě toho slovenské úřady varovaly Vídeň, že na jejich území tato osoba sháněla vojenský materiál. Ovšem bezvýsledně.

Je velmi dobře, že na nátlak opozice při rakouském ministerstvu vnitra vznikne nezávislá komise, která má kauzu samostatně prošetřit. Ve stávající verzi událostí je totiž vícero vážných děr, které nutně vyžadují zaplnění. Až dosud otázky přibývají, místo aby byly zodpovězeny.

Ministerstvo vnitra lidovce Karla Nehammera tvrdí, že útočník jednal samostatně a neměl žádné komplice. Tomu však docela neodpovídá fakt, že IS zveřejnil video s přísahou mladého Albánce. Zjevně došlo k pokusu vysvětlit záležitost "samoradikalizací" na internetu. Ta skutečně existuje. Jenže na internetu možná v šifrovaných kanálech a islamistických příručkách můžete najít návody, jak vyrobit podomácku bombu z běžně dostupných surovin - nepořídíte si tam však automatickou zbraň, se kterou vyjdete vraždit do ulic. A prodej zbraní a vojenského materiálu v Rakousku je velmi dobře regulován (nejméně stejně dobře jako na Slovensku).

Klíčová otázka, na niž ještě nikdo oficiálně neodpověděl, tedy zní: Kde vzal pachatel své zbraně (útočnou pušku a pistoli) - obě pocházející z území bývalé Jugoslávie?

Stále jde o jedinou stopu vedoucí k jeho případným kumpánům.

A za druhé: Jak je proboha možné, že se pachatel po odsouzení nejen dostal z deradikalizačního programu, ale nebyl do něj okamžitě vrácen v okamžiku, kdy přišlo slovenské varování?

Ve hře bude zřejmě buď naprosté selhání rakouských orgánů, nebo dokonce věci, o nichž mělo být "taktně" pomlčeno (Kujtim Fejzulai byl předčasně uvolněn z deradikalizačního programu proto, že se naoko nechal přesvědčit ke spolupráci s orgány vyšetřujícími činnost islamistů).

Každopádně se vyplatí sledovat další průběh vyšetřování. Zatímco americké prezidentské volby zřejmě nebudou mít kvůli sabotážím Republikánů jistý výsledek dříve než v pátek, rakouská kauza se nyní může vyvíjet dosti rychle.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5644
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod armin » pát 13. lis 2020 9:11:43

Banksy
Přílohy
Banksy2.jpg
Banksy2.jpg (73.34 KiB) Zobrazeno 690 krát
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 1846
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 67-krát v 64 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » pát 27. lis 2020 21:41:35

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... y-40343523

Švédská zaslepenost přiživuje gangy

Úděsný nález, který učinili druhou listopadovou středu při ranním kondičním běhu Magdalena a Sven, jim nadlouho uvízne v paměti. V lese u předměstí švédského Göteborgu, kde jste před pár lety mohli ztratit peněženku a za týden se pro ni vrátit, ležel pod smrkovým chvojím mladík. Tři výstřely do týla ukončily jeho život.


Kriminalisté, kteří dorazili na místo činu, měli jasno. Drogového dealera, pěšáka z ulice původem z Iráku, neminula poprava – buď od konkurenčního gangu pro výstrahu, nebo od jeho za neposlušnost. „Naštěstí úplně stranou, střelba nikoho neohrozila,“ chválil si „ohleduplnost“ zločineckého klanu jeden z inspektorů z oddělení vražd.

Před pěti lety vítalo Švédsko mohutnou vlnu migrantů doslova s otevřenou náručí a patřilo ke státům, které jich přijaly vůbec nejvíc. V roce 2019 zaznamenali v kdysi poklidných městech v zemi tří korunek 257 pumových útoků a více než 300 přestřelek, za nimiž stojí zločinecké klany ze Středního východu, severní Afriky a Balkánu.

Kocour není doma přes třicet let
Situace došla tak daleko, že letos v srpnu rozmístila Ali Chánova rodina, jeden z gangů v severovýchodním Göteborgu nechvalně proslulý brutalitou, na ulicích zátarasy. Chtěli si posvítit na mafiány, s nimiž soupeří, a to doslova. Gangsteři bez ostychu zastavovali všechny automobily a svítili baterkami řidičům do obličeje.

Policisté bariéry odstranili a vzali do vazby dvacet lidí. Nic nevystihuje výmluvněji švédský změkčilý přístup k přistěhovaleckým zločineckým strukturám než to, co následovalo. Zatčené do jednoho propustili – státní žalobci dospěli k závěru, že v ničem neporušili zákon, dokonce ani v omezování osobní svobody.

„Ali Chánova rodina zahrnuje asi čtyřicet mužů starších 15 let, z nichž 30 má policejní záznam,“ říká v listě The Daily Mail policista Ulf Merlander (44). V jejich repertoáru nechybějí vraždy, vydírání, znásilnění, vyhrožování, obchod s narkotiky a nelegální držení zbraní.

Hašim Ali Chán (63), hlava rodiny, se dostal do Švédska v roce 1984 s první velkou přistěhovaleckou vlnou jako uprchlík z libanonské občanské války a začal žít v Angeredu, tehdy tichém a naprosto bezpečném předměstí Göteborgu, kde lidé domovy a auta nezamykali.

Inspektor Ulf Böstrom (63), šéf göteborské jednotky pro začlenění cizinců, slouží u policie už 42 let. „Řešíme problémy, které jsme sami v osmdesátých letech vytvořili. Tehdy se prosadil názor, že policejní hlídky nemají v ulicích co dělat. Okamžitě je nahradily gangy přistěhovalců. Když není kocour doma, mají myši pré. Ve Švédsku kocour není doma více než třicet let. A politici jsou slepí či zaslepení,“ posteskne si zkušený policista.

Smír se dojednal u policejní stanice
„Jenom v Göteborgu žije 184 národností. Gangy se dívají na bílé Švédy jako na jiný klan, který je shodou okolností alespoň oficiálně u moci. Záměr na začlenění migrantů prokazatelně selhal. Na švédské půdě se už narodila do zločineckého prostředí generace mladých mužů, kteří se považují za nedotknutelné. S něčím, jako je stát, si hlavu nelámou,“ podotýká.

Válku mezi Ali Chánovou rodinou a konkurenčním gangem z předměstí Backa, kvůli níž stály v Göteborgu v ulicích zátarasy, ukončila schůzka jejich představitelů v pětihvězdičkovém hotelu Clarion Post jen půl kilometru od hlavní policejní stanice ve městě. Imigrantští zločinci z předměstí se v zájmu klidu zbraní rozhodli zaplatit za smrt jednoho z Ali Chánovy rodiny významnou finanční náhradu.

Jediné, co švédské úřady podnikly, bylo, že jednoho z Ali Chánových mladistvých vnuků, který se drzého jednání v okázalém luxusu zúčastnil, předaly kvůli držení zbraní a drog do péče státu, který ho bude na své náklady živit. Zodpovědní lidé jistě udělají všechno pro to, aby si nestěžoval, že má v televizi málo zábavných programů.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 4745
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 323
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Alaja » úte 15. pro 2020 13:49:16

Že by fake???

Z FB...

Brusel v šoku!
Konec imigrace do Velké Británie! Královna podepsala příslušné zákony , které zakazují imigraci! Britská ministryně vnitra Priti Patel tento týden slavnostně prohlásila, že vláda Velká Británie poprvé za životy současné generace Angličanů přebírá kontrolu nad imigrací, a Británie tak má konečně pravomoc stanovit si svůj vlastní osud. Priti Patel vyhlásila konec imigrace, protože právě byly podepsány právní imigrační reformy schválené oběma komorami britského parlamentu, a ty ukončili volný pohyb uprchlíků a imigrantů do Velké Británie. Tato opatření začínají platit 31. prosince 2020 ve 23 hodin.
Součástí politiky královnou schválené imigrační politiky budou vodní děla nasazovaná na obranu pobřeží před invazí imigrantů, umělé vlny, které mají zabránit člunům imigrantů, aby se dostaly k pobřeží a sítě na jejich polapení, před pobřežím Velké Británie. O azyl nebude možné požádat legálně pouze mimo území Velké Británie, na jejích konzulátech. Kdo se přesto do Anglie dostane nelegálně, bude odvezen do záchytných táborů v jižním Atlantiku, kde bude na britských ostrovech Assencion, Svatá Helena a Jižní Georgie držen v táborech, pod ostrahou, dokud si nevzpomene, za které země přišel, a kam tedy chce vrátit. Další žadatelé o azyl mají být drženi na starých vyřazených lodích. Prostě už nebude záležet jako v Evropě na tom, ze které země prcháte, a kdo v ní porušuje Vaše lidská práva, ale jenom na tom co umíte, a zda nepředstavujete pro Anglii hrozbu!
Migranti budou muset požádat o povolení k práci v Británii a budou posouzeni podle jejich výdělků, jazykových znalostí a stavu zaměstnání. Body by mohly být přidělovány také za určité kvalifikace nebo za povolání, kde je nedostatek zaměstnanců. Nízko kvalifikovaná migrace bude významně omezena, nebude existovat žádná cesta pro nábor ze zámoří na práci za minimální mzdu nebo mzdu mírně vyšší. Vláda chce přilákat nejnadanější a nejlepší z celého světa, aby pomohla pohnout ekonomikou vpřed. Špičkoví vědci a akademici budou ve Velké Británii společně s investory a podnikateli vítáni. Vláda rovněž zavádí programy, které mají zdravotnickým a pečovatelským pracovníkům usnadnit příjezd. Patel dodala: že nové zákony také pomohou lidem, kteří přišli o živobytí během krize COVID-19, vrátit se zpět do práce.
Podle nových pravidel budou irští občané nadále moci žít a pracovat ve Velké Británii. Občané EU, kteří jsou v zemi před 31. prosincem, mohou požádat o status vypořádání, který jim umožní zůstat.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5644
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » úte 05. led 2021 14:41:28

Muslimové demolovali ve Vídni krámy. V "muslimské" čtvrti prý nemá vánoční stromeček co pohledávat.

Opozice požaduje přijmout dalších 100 uprchlických rodin z řeckých ostrovů. Zřejmě jí připadá, že je ve Vídni ještě málo muslimských čtvrtí.

https://www.heute.at/s/christbaum-hat-i ... -100120994

"Christbaum hat in muslimischem Bezirk nichts verloren"

:(
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 4745
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 323
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník