Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pát 05. úno 2016 20:23:15

honzam píše:
Jana píše:Byla ve mně fakt nevědomost, díky které jsem se Tvé mužské polaritě bránila.


Bráníš se své mužské polaritě, kterou si promítáš do mě.


Ta Tvá mužská polarita se proměnila v milované dítě, u kterého pohlaví nehraje roli.

I já jsem ve své podstatě bez připoutanosti k tělu bezpohlavní.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » pát 05. úno 2016 20:48:38

Jana píše:
honzam píše:
Jana píše:Byla ve mně fakt nevědomost, díky které jsem se Tvé mužské polaritě bránila.


Bráníš se své mužské polaritě, kterou si promítáš do mě.


Ta Tvá mužská polarita se proměnila v milované dítě, u kterého pohlaví nehraje roli.

I já jsem ve své podstatě bez připoutanosti k tělu bezpohlavní.


Ta moje mužská polarita je ocas s něčím jako hadí hlavou na konci, ve kterém jako ženská bytost mohu prožívat blaho. Ta hadí hlava je můj manžel, se kterým jsme jedno oboupohlavní tělo.
Když se na ten oboupohlavní prožitek spojených hadů hodně soustředím, je to dost perverzní pocit. Dalo by se říct, že je ďábelský. Když se soustředím na plod v křídlech, je mateřský a andělský.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pát 05. úno 2016 21:35:00

honzam píše:
Ta moje mužská polarita je ocas s něčím jako hadí hlavou na konci, ve kterém jako ženská bytost mohu prožívat blaho. Ta hadí hlava je můj manžel, se kterým jsme jedno oboupohlavní tělo.
Když se na ten oboupohlavní prožitek spojených hadů hodně soustředím, je to dost perverzní pocit. Dalo by se říct, že je ďábelský. Když se soustředím na plod v křídlech, je mateřský a andělský.


Byla tady ta tendence Ti porozumět a dívat se na to podobně jako Ty, ale teď už tuhle schopnost nemám.

Dokážu si uvědomit dávající mateřskou energii a přijímající dětskou energii.

A žalobce démon je jen produkt nevědomosti.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » sob 06. úno 2016 6:04:58

honzam píše:
Ta moje mužská polarita je ocas s něčím jako hadí hlavou na konci, ve kterém jako ženská bytost mohu prožívat blaho. Ta hadí hlava je můj manžel, se kterým jsme jedno oboupohlavní tělo.
Když se na ten oboupohlavní prožitek spojených hadů hodně soustředím, je to dost perverzní pocit. Dalo by se říct, že je ďábelský. Když se soustředím na plod v křídlech, je mateřský a andělský.

S připoutaností k tělu a k mysli skutečně působí Tvá mužská polarita ďábelsky, destruktivně, ničivě a vysává sílu. Tahle Tvá energie byla silným impulzem tu připoutanost pustit, takže paradoxně působila natolik osvobozujícím způsobem, že přestala být registrovatelná. Je zajímavé, že v manželovi jsem nikdy jeho mužskou energii jako ďábelskou nevnímala a milování s ním i při té největší extázi je nevinné a čisté. Tímhle netvrdím, že v Tobě je něco ďábelského a nečistého. Jeví se to tak jen z pohledu iluze oddělenosti, jen skrz připoutanost k tělu a k mysli.

Oproti tomu Tvá mateřská polarita působí andělsky. Před Vánoci, kdy dceři zjistili rakovinu, jsi se, jako bys to věděl, objevil a dodal mi skrz svou mateřskou lásku sílu, která byla zdrojem blaha i štěstí pro dceru. Říkala, že nikdy snad nebyla tak šťastná. Celá tahle zkušenost s nemocí ji zjemnila a produchovněla, nebyl v tom z mého pohledu ani stín utrpení.

Ale v tom kostele, když jsem Tě viděla jako trpícího Ježíše i jako trpící matku tady ta bolest byla. Byl tu pocit oddělenosti, jako když matce vzali z rukou dítě a ona mu nemůže nijak pomoci.

Z mých rukou sálala láska, bylo to podobné, jako když dlaně držely zakrvavenou a zhnisanou hlavu umírající holčičky a ona se do rána uzdravila.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » sob 06. úno 2016 8:13:32

Ještě k té Tvé "ďábelské" energii. Je vysávací beroucí, mateřská je dávající, naplňující.

Ve spojení jsou tyhle dvě energie nesmrtelným koloběhem života.

Punc ďábelskosti tomu dodává žalobce - rozdělovač, původce veškerého utrpení.

Wiki:
Ďábel (z řeckého διάβολος diabolos „pomlouvač, žalobce“) je ztělesnění člověku nepřátelských sil. V monoteistických náboženstvích vystupuje v různých rolích jako odpůrce, žalobce a pomlouvač, v křesťanství a v islámu jako protivník Boží, zlý duch.

Řecké substantivum διάβολος je odvozeno od slovesa διαβάλλειν (diaballein), jež znamená „zpřeházet, rozházet“, konkrétněji „žalovat“, „obviňovat“, „klamat“. V řecké Bibli je to překlad hebrejského שָׂטָן sátán - žalobce, protivník (podobně jako arabské šajtán, شيطان). V dualistickém zoroastrismu mu zhruba odpovídá Ahriman, v buddhismu zloduch Mára, který svádí lidi k hříchu, do jisté míry však i Gautámův bratranec a protivník Dévadatta. Slovo diabolos pak převzala jako technický termín latina (diabolus) a odtud české ďábel, anglické devil i německé Teufel.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » sob 06. úno 2016 10:25:25

Máte to fakt velmi složité..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » sob 06. úno 2016 10:38:54

Naopak, z mého pohledu je to čím dál jednodušší.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » sob 06. úno 2016 11:01:24

Jsem zvědava, kdy konečně odložíte ta různá pomocná božstva a démony, co vám neumožňují spatřit to To v celém Jeho Světle.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » sob 06. úno 2016 11:13:28

V okamžiku, kdy se ta ďábelská beroucí polarita změnila na dětskou přijímající polaritu se to sjednotilo.

Dávající mateřská polarita je matkou té přijímající dětské polarity, takže jsme si matkou i dítětem zároveň.

:happy:

Stačilo jen vytrvale to žalobnictví posilující iluzi oddělenosti posílat do háje.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » sob 06. úno 2016 12:16:15

Alaja píše:Jsem zvědava, kdy konečně odložíte ta různá pomocná božstva a démony, co vám neumožňují spatřit to To v celém Jeho Světle.... :donknow:


https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1ga

V buddhistických textech jsou jako nágové označovány podivné polobožské bytosti, které dle popisu mají vypadat jako obrovští hadi (kobry) většinou s jednou hlavou, i když občas jsou popisováni i jako vícehlaví tvorové. Dožívají se vysokého věku několika tisíc let jako dévové a jsou nadáni nadpřirozenými schopnostmi. Dle nejstarší tradice jsou nágové sluhy nebeského krále Virúpakkhy (páli, v sanskrtu Virúpákṣa), jednoho ze čtyř nebeských králů, který chrání západní stranu. Nágové slouží jako strážci hory Suméru a chrání tak dévy z nebe třicetitří před útokem démonů.

Dle théravádových textů je jejich zvířecí stránka natolik silná (tzn. přílišné zahlcení mysli nečistotami jako hněv, nevědomost a chtivost), že nejsou schopni dosáhnout osvícení.[1] Naopak ve vadžrajánové tradici vystupuje mnoho osvícených nágů.


1 AGGACITTA, Bhikkhu. Dying to Live - The Role of Kamma in Dying and Rebirth. 1. vyd. Penang : SUKHIHOTU, 1999. Zde je uveden příběh nágy, který vyslechl Buddhovy verše, při nichž mělo dosáhnout osvícení 84 tisíc bytostí. On sám však toho nebyl schopen právě proto, že byl nágou. Dostupné online. ISBN 983-9382-24-1. S. 48 - 51.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » sob 06. úno 2016 12:29:14

honzam píše:
Alaja píše:Jsem zvědava, kdy konečně odložíte ta různá pomocná božstva a démony, co vám neumožňují spatřit to To v celém Jeho Světle.... :donknow:


https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1ga

V buddhistických textech jsou jako nágové označovány podivné polobožské bytosti, které dle popisu mají vypadat jako obrovští hadi (kobry) většinou s jednou hlavou, i když občas jsou popisováni i jako vícehlaví tvorové. Dožívají se vysokého věku několika tisíc let jako dévové a jsou nadáni nadpřirozenými schopnostmi. Dle nejstarší tradice jsou nágové sluhy nebeského krále Virúpakkhy (páli, v sanskrtu Virúpákṣa), jednoho ze čtyř nebeských králů, který chrání západní stranu. Nágové slouží jako strážci hory Suméru a chrání tak dévy z nebe třicetitří před útokem démonů.

Dle théravádových textů je jejich zvířecí stránka natolik silná (tzn. přílišné zahlcení mysli nečistotami jako hněv, nevědomost a chtivost), že nejsou schopni dosáhnout osvícení.[1] Naopak ve vadžrajánové tradici vystupuje mnoho osvícených nágů.


1 AGGACITTA, Bhikkhu. Dying to Live - The Role of Kamma in Dying and Rebirth. 1. vyd. Penang : SUKHIHOTU, 1999. Zde je uveden příběh nágy, který vyslechl Buddhovy verše, při nichž mělo dosáhnout osvícení 84 tisíc bytostí. On sám však toho nebyl schopen právě proto, že byl nágou. Dostupné online. ISBN 983-9382-24-1. S. 48 - 51.



To je jako omluvenka? :D

Jinak dík za informaci, že "Nágové slouží jako strážci hory Suméru a chrání tak dévy z nebe třicetitří před útokem démonů."....to jsem se zatím nikde jinde nedočetla.... jen to, že tam Buddha vylezl po žebříku a přednesl přítomným svou nauku a pak zase slezl po žebříku dolů..... :meditace:
Přílohy
buddha se vrací z tusita.jpg
buddha se vrací z tusita.jpg (49.44 KiB) Zobrazeno 12019 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » sob 06. úno 2016 12:49:40

Alaja píše:To je jako omluvenka? :D

Jinak dík za informaci, že "Nágové slouží jako strážci hory Suméru a chrání tak dévy z nebe třicetitří před útokem démonů."....to jsem se zatím nikde jinde nedočetla.... jen to, že tam Buddha vylezl po žebříku a přednesl přítomným svou nauku a pak zase slezl po žebříku dolů..... :meditace:


Nevím, jestli mě to omlouvá. :D

Našel jsem obrázek se schody, kde sestupuje.

http://brianholihan.com/southeast-asian ... -buddhism/

4392-225x300.jpg
4392-225x300.jpg (34.63 KiB) Zobrazeno 12019 krát

The above painting from Phnom Chisor shows the Buddha descending Mt Meru with the kingly splendor of a Khmer monarch promenading down the stairway from the royal palace to the parade ground.

Tady je video, jak tam vystupuje.

https://www.youtube.com/watch?v=Ur-W8GRT0QM

:meditace:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » sob 06. úno 2016 14:07:40

Jana píše:V okamžiku, kdy se ta ďábelská beroucí polarita změnila na dětskou přijímající polaritu se to sjednotilo.

Dávající mateřská polarita je matkou té přijímající dětské polarity, takže jsme si matkou i dítětem zároveň.

:happy:

Stačilo jen vytrvale to žalobnictví posilující iluzi oddělenosti posílat do háje.


Jana píše:Ráda bych Tě viděla šťastného.


Už mě vidíš šťastného?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » sob 06. úno 2016 14:11:04

:meditace:


Svátky a slavnosti Tibetu

...Lhabab düčhen - Buddhovo sestoupení z nebe připomíná Buddhovo sestoupení z Tušity (nebe) na svět. Buddha Šákjamuni ve věku 41 let odešel do světa bohů, kde přebývala jeho matka královna Mája. Tam jí i další bohům předal nesčetné množství učení. Lhabab düčhen připadá na 22. den devátého tibetského měsíce (listopad).
....
http://www.tibinfo.cz/clanek.php?id=445
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » sob 06. úno 2016 14:14:05

honzam píše:
Jana píše:V okamžiku, kdy se ta ďábelská beroucí polarita změnila na dětskou přijímající polaritu se to sjednotilo.

Dávající mateřská polarita je matkou té přijímající dětské polarity, takže jsme si matkou i dítětem zároveň.

:happy:

Stačilo jen vytrvale to žalobnictví posilující iluzi oddělenosti posílat do háje.


Jana píše:Ráda bych Tě viděla šťastného.


Už mě vidíš šťastného?



Jsi štěstíčko samo a jestli přijímáš náruč mého srdce, kde můžeš bez zábran dávat i brát, jak bys mohl být jiný než šťastný?
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » sob 06. úno 2016 14:18:59

Jana píše:
honzam píše:
Jana píše:V okamžiku, kdy se ta ďábelská beroucí polarita změnila na dětskou přijímající polaritu se to sjednotilo.

Dávající mateřská polarita je matkou té přijímající dětské polarity, takže jsme si matkou i dítětem zároveň.

:happy:

Stačilo jen vytrvale to žalobnictví posilující iluzi oddělenosti posílat do háje.


Jana píše:Ráda bych Tě viděla šťastného.


Už mě vidíš šťastného?



Jsi štěstíčko samo a jestli přijímáš náruč mého srdce, kde můžeš bez zábran dávat i brát, jak bys mohl být jiný než šťastný?


A vidíš mě šťastného, i když ji odmítám?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » sob 06. úno 2016 14:21:13

honzam píše:A vidíš mě šťastného, i když ji odmítám?


Máš svobodu i odmítat.

V mém srdci je štěstím už Tvá pouhá existence.

Máš svobodu to prožívat jakkoliv.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » sob 06. úno 2016 14:25:05

Jana píše:
honzam píše:A vidíš mě šťastného, i když ji odmítám?


Máš svobodu i odmítat.

V mém srdci je štěstím už Tvá pouhá existence.

Máš svobodu to prožívat jakkoliv.


Takže mě vidíš šťastného bezpodmínečně za jakýchkoliv okolností, i když nestojím o Tvou náruč?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » sob 06. úno 2016 14:34:45

Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » sob 06. úno 2016 14:37:31

Jsi v mém srdci tak jako tak, ať si to uvědomuješ, nebo ne.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 115 návštevníků

cron