Jupiterovy prstence objevil už parapsycholog

Jupiterovy prstence objevil už parapsycholog

Příspěvekod Alaja » pon 15. úno 2016 17:30:19

Jupiterovy prstence objevil už parapsycholog
Pohled do dalekého vesmíru bez zázraků moderní technologie byl původně pouze vedlejším experimentem ve Stanfordském výzkumném institutu (SRI) v kalifornském Menlo Park. Fyzikové Hal Puthoff a Russell Targ se tehdy pokoušeli ověřit pravdivost zpráv o tom, že někteří zvláště citliví jedinci dovedou popsat konkrétní místa na zemi po pouhém zadání zeměpisných souřadnic. Z nich Ingo Swann dosahoval úspěšnosti až 90 procent a jako médium výjimečné síly byl od roku 1972 objektem řady experimentů financovaných především z armádního rozpočtu a z prostředků tajných služeb. Swann tehdy prohlásil, že jeho schopnosti dosáhnou mnohem dále než na druhý konec naší planety. A dokázal to.
Jako objekt pro své dálkové schopnosti vybral pozorování Jupitera, a to především proto, že v roce 1973 ještě neexistovaly podrobné údaje o této obří planetě. Badatelé tak mohli mít jistotu, že senzibil nemohl potřebné znalosti nastudovat předem a při pokusech podvádět. Swann během seance 27. dubna 1973 prohlásil, že kolem Jupitera obíhá prstenec podobný tomu, který je již znám ze zkoumání Saturnu.
Teprve šest let po stanfordském experimentu, v roce 1979 dorazila k Jupiteru lépe vybavená sonda Voyager 1. A Swannovy prstence opravdu spatřila. Dnes už především díky dalším údajům z modernější sondy Galileo víme, že Jupiterovy prstence jsou tmavší než Saturnovy, jsou tvořeny převážně prachovými částicemi a neustále se doplňují díky zvířenému prachu po dopadu meteoritů na Jupiterovy měsíce.

http://magazin2000.cz/index.php?option= ... &Itemid=17
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jupiterovy prstence objevil už parapsycholog

Příspěvekod Alaja » pon 15. úno 2016 17:39:37

Sen...
rok 1975 plus minus 1 - 2 roky...

Letěla jsem černým vesmírem a potkávala planety naší sluneční soustavy. Sana pro sebe jsem si je pojmenovávala - Merkur, Venuše, Mars, Saturn.....pak následovaly další 2 - 3 planety s prstencem...
Řekla jsem si STOP... v naší sluneční soustavě je přece jen jedna planeta s prstencem...
Sen okamžitě skončil a já jsem otevřela oči, nebyla jsem vůbec ospalá, ale naprosto bdělá.....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků