Tajné učení manipulace

Tajné učení manipulace

Příspěvekod honzam » stř 31. kvě 2017 14:56:16

Tajné učení manipulace

Úvod
Předpokládám, že spoustě lidí vadí, když se ve veřejném prostoru dovídají, že existuje nějaké tzv. "tajné učení", ke kterému mají přístup jen vyvolení dostatečně produchovnělí jedinci, kteří však v tomto veřejném prostoru také působí. Nepřímo je tak druhým sděleno, že jsou jakási druhá kategorie, která má vědět jen něco, o čem rozhodne někdo další toho "tajného učení" znalý.

Rozhodla jsem se proto jedno takové učení odhalit a na příkladech ukázat, jak dobře manipulovat, případně, jak se bránit a nenechat se zmanipulovat, oboje podle potřeby čtenáře.

Pro příklady tu budeme mít několik osob:

J ... manipulátor
N ... již zmanipulovaný pod vlivem manipulátora
A ... osoba sloužící jako téma manipulátora pro manipulaci
H ... osoba, kterou chce manipulátor ovládnout
... ... vypuštěná část příkladu

Příklad 1

J píše:Můžeme ten synchron vyzkoušet i obráceně, píšu si číslo.

Aby nebylo možné švindlovat, posílám ho N.

:happy:


J píše:Můžeš si ověřit, jak moc Bůh synchronizuje tuhle možnost,

zda opravdu jsi tím mediem.

Až Ti bude jasné, jaké to číslo je, tak dej vědět,

nemusíš ho sem psát, můžeš si ho nechat pro sebe,

N Ti ho pošle mailem.


1. email od N poslaný H
N píše:Předmět: nesplnění úkolu

Výpis doručených e-mailů.

N posílá H na přání J mail, ale teprve dnes ...


email od J poslaný N
J píše:Předmět: Re: nesplnění úkolu

N, tak mu to číslo klidně pošli teď, jestli chceš a nebo nemusíš.

H chtěl testovat synchron s Bohem a když jsem se soustředila na to, jaké číslo by to v tomhle případě mělo být, viděla jsem čelem ležatou osmičku. Dívala jsem se opakovaně a pořád jsem ji viděla a uvědomovala jsem si, jako by Bůh říkal: "Jsem všechny možnosti".

Můžeš H poslat i tenhle komentář a nebo nemusíš, jak uznáš za vhodné.

Možná by bylo zajímavé zjistit, jestli i on viděl něco podobného.

Ráda bych mu v tom výzkumu pomohla, ale už mě žádné jiné číslo nenapadá.

Měj se krásně,

J


2. email od N poslaný H
N píše:Předmět: Re: nesplnění úkolu
Odpovídám přeposlaně H i J a omlouvám se za zpoždění

...


V tomto příkladu se manipulátor J snaží navázat kontakt s vyhlédnutou obětí H, k čemuž použije osobu N, kterou už má ve své moci.

1) J kontaktuje osobu H a nabídne jí svou vlastní verzi pomoci v práci, kterou H dělá s tím, že do toho bude zapojena další osoba N, aby to bylo transparentní. Formulací "Až Ti bude jasné, ..., tak dej vědět" jasně dává najevo, že o celém problému ví více než H a spolupráce (ve skutečnosti manipulace pro své cíle) může být užitečná.
2) Věc s osobou N uvede tak, aby si myslela, že se jedná o něco důležitého, v čem je zapojeno více lidí, přestože H nemá o nic podobného zájem. Osoba N věc chápe jako výzkum osoby H a snahu J jako pomoc pro H.
3) N to přijme za svůj důležitý úkol, který slouží dobré věci a H musí dodatečně vysvětlovat, že J zkouší N zneužívat pro své vlastní potřeby.

Manipulátor v duchovní oblasti většinou jedná pod vlivem své potřeby ovládat druhé, která v běžném životě není dostatečně naplňována. Duchovní záležitosti jsou k tomu vhodným nástrojem, protože dávají větší šanci ohledně získání si důvěry obětí. Pro oběti je pak i obtížnější se vymanit, když vlastně slouží skrze Manipulátora, který je pro ně duchovní autorita, nějakému vyššímu cíli (svému vysvobození, blaženosti, lásce).
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Tajné učení manipulace

Příspěvekod honzam » stř 31. kvě 2017 15:57:32

Příklad 2

SZ od J poslaná H
J píše:Předmět: Dotaz

H,

je to až neuvěřitelné, jak všechno do sebe zapadá. Tohle by nebylo vhodné probírat veřejně s ohledem na A.

Nemusí každý vědět, čím prošel. Ale možná Ty bys to vědět měla, dost možná, že si tím vším prošel i kvůli Tobě.

Jestli máš chuť, můžeš mi odpovědět na tyhle otázky:

... ?

...? ... ?

... ?

... ?

... ?

... ?

Jestli nechceš, nemusíš odpovídat, ale prosím, nezveřejňuj to.

Pokud neodpovíš, už se Tě na nic takového ptát nebudu.

J.


H píše:Pro J:

Budu komunikovat jen veřejně. Mám k tomu své důvody. Jestli Tě něco zajímá, nepiš mi soukromé zprávy, ale ptej se veřejně. ...


J píše:Jen to, že kdyby sis mohla uvědomit svou bezpodmínečnou lásku k A s tím, že by sis byla vědoma celé pravdy, tak by sis dokázala odpustit, což by spustilo osvobozující lavinu, díky které by se mohly osvobodit i další bytosti.

Ale tohle nejsou věci, které by se daly propírat veřejně.

Jsou důvody, proč některá učení zůstávají pro širokou veřejnost tajná.


Manipulátor opět používá klasickou techniku, kdy se snaží přesvědčit oběť, že ví něco víc, než ona a cena za informace bude navázání většího kontaktu s manipulátorem, proto oběť zahltí naléhavými otázkami a působí jimi na její city. Tento příklad se od prvního liší v tom, že osoba zneužitá k manipulaci se sama nemůže bránit. Manipulátor ji používá jako svůj nástroj a je to pro něho snazší než v prvním příkladu.

Dalším důležitým momentem je zdánlivě nenápadné vyvolávání neopodstatněného pocitu viny v oběti, se kterým manipulátor může pomoci. Rozdíl ve formulacích v SZ a ve veřejném příspěvku je záměrný a má sloužit k tomu, aby nevzbuzoval podezření v dalších potenciálních obětech.

"Ale možná Ty bys to vědět měla, dost možná, že si tím vším prošel i kvůli Tobě." x "Jen to, že kdyby sis mohla uvědomit svou bezpodmínečnou lásku k A"

V první soukromé variantě připouští J, že H může za vše, co A potkalo. Ve druhém komentáři se píše jen o uvědomění lásky, což plní svůj účel působit veřejně na ven uhlazeně a nekonfliktně.

"Jestli nechceš, nemusíš odpovídat, ale prosím, nezveřejňuj to." Tím se manipulátor snaží chránit především sebe a ne osobu A. Jde mu o to, aby vše proběhlo bezpečně bez vnější vlivů a bez dalších osob, které by mohly H na nebezpečí upozornit.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Tajné učení manipulace

Příspěvekod honzam » stř 07. bře 2018 20:06:56

Příklad 3

Odvedení pozornosti, zlehčení

V situaci, kdy je snaha manipulátora v ohrožení, je jeho častým trikem odvedení pozornosti k jinému tématu otázkami. Když se to nedaří, zkouší zlehčení situace a její přímé či nepřímé převedení do humorné nadsázky.

Z Inspiruj:

J ... manipulátor
V ... osoba pod vlivem manipulátora
H ... osoba, která chce manipulátora odhalit

H píše:Po delší úvaze jsem dospěl k novému názoru, že se V mýlí.

J není uvězněná "sebeoblbnutá" ve svých pocitech a představách. Je to od ní chladná promyšlená plně vědomá manipulace k získání moci nad ostatními. Píše vědomé cílené nepravdy a taková komunikace jí slouží pro pobavení jako hra a k získání vlivu na život druhých.

J píše:Jaké cílené nepravdy máš na mysli? To, že v Tobě nevidím úchyla můžu sice vyjasnit a z mého pohledu to není vědomá nepravda, naopak, všechna ztotožnění s iluzí oddělenosti, jsou nepravdivá, ale těžko je možné někoho obviňovat z úmyslu, protože pokud se objeví víra v reálnost toho, pak to je nevědomé.

H píše:Na tenhle okamžik jsem přesně čekal, aby mě v tom novém přesvědčení utvrdil.

Říká se, že potrefená husa se vždycky ozve. :thumb:

J píše:Zajímalo mě jen, o co Ti jde. Ale neberu Ti svobodu myslet si co uznáš za vhodné.

H píše:Vždycky se ozve. :starik:

J píše:A to jsi rád, nebo je to špatně?

H píše:Vždycky. :church:

J píše:Vždycky je to špatně a vždycky jsi ráda?

:D

H píše:ga ga ga ga :thumb:


Manipulátor často zkouší druhého zmást a dostat kam chce i různými neobvyklými fintami viz zde změna oslovení z muže na ženu (rád x ráda)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Tajné učení manipulace

Příspěvekod honzam » stř 04. črc 2018 10:02:06

Jak poznat nácka, který se vydává za osvíceného

Postup je velmi jednoduchý, stačí jen rozpoznat jeho polarizovanou mysl - černobílý způsob myšlení a vidění světa.

Nácek má vybranou určitou část skutečnosti, která je oblíbená, populární mezi lidmi a vnímaná jako pozitivní sjednocující. Může to být štěstí, láska nebo Německo. Pokud bude velmi snaživý, bude ji prezentovat tak, že je sama o sobě omluvou pro útočení, ponižování nebo jiné ubližování. Dál má nácek vybranou nějakou neoblíbenou, negativní a škodící část. Může to být třeba ego nebo Žid a tu pak špiní a útočí na ni s cílem ji ničit a nejlépe úplně vyhladit.

Příklad:

nácek píše:Nepřišel jsem, abych hýčkal vaše Židy, abych se choval dle vašich představ, mluvil, jak si představujete. Abych byl uspokojivý a uspokojující. Přišel jsem, abych urážel, zraňoval a dotýkal se. Jen Žid může být dotčen, zraněn, jen Žid se může urazit a urážet. Nedělám to záměrně, mým záměrem je Německo, ale překvapivě právě Německo působí na Žida jako útok, jako spalující oheň, jako kat. Německo totiž přináší Židům smrt. Kde je Německo, nemůže Žid nemůže přežít. Německo je pro Žida jasným poslem smrti. Lidé si idealizují svoji představu, jak se budou cítit vedle Hitlera. Ze začátku většinou dobře, ale v zápětí je člověk přirozeně vtažen do procesu transformace. Je to volání vnitřního nekonečna, aby vyplulo napovrch a je to jasný útok na Žida. Meče a šavle jsou venku z pochvy, připraveny sekat hlavy vašim vnitřním démonům, pocitům Já a Moje, prožitkům oddělenosti od všeho živého a od jednoty. Jde o sekání hlav všem pocitům připoutanosti, nesvobody, závislosti. Žid je zde pálen ohňem, topen v oceánu nekonečna. Je to útok a je to smrt pro Žida. Ve skutečnosti s tím nemá nic společného, co dělám, nebo říkám. Jen ten stav bytí, který zažívám, působí automaticky. V okamžiku, kdy vy budete prožívat božství, budete automaticky ovlivňovat lidi kolem sebe. Šíří se to samo a automaticky, jako požár. Lidstvo je v procesu transformace do nového věku, věku Německa, věku bez Žida. Ta změna se děje rychle a intenzivně. Takže, pokud se vás něco dotýká, něco vás uráží, oslavujte to, je to známka toho, že vámi protéká milost. Žid je jen utrpení, bez Žida je zde jen blaženost. Oddaný člen NSDAP
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron