Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte

Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte

Příspěvekod Trini » ned 06. srp 2017 9:46:11

Na toto téma existují velmi rozdílné názory.


Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte

Příspěvekod Trini » čtv 10. srp 2017 8:42:23

Nic píše:

že i když je matematika moje láska,


Dříve jsem matematiku také velmi milovala. Ale měla jsem pocit viny, protože mi šla sama. Jiné spolužáky učitelé hubovali, že jim to nejde, protože se nesnaží, a mě chválili, přestože jsem se také nesnažila - šlo to samo. Takže jsem každému, kdo mě požádal o pomoc, jak to šlo, pomáhala. Samozřejmě bezplatně - nebot zadarmo jste dostali, zadarmo dávejte. :D Když se povedla písemka nebo zlepšila známka na vysvědčení, tak jsem někdy byla obdarována bonbonierou.

Matematika mi dala velký dárek. Když jsem se zabývala derivacemi a integrály, tak jsem se vzdálila od světa do nekonečnosti a zažívala velkou blaženost. To bylo lepší než všechny peníze světa. Derivace a integrály jsem už dávno zapomněla, nebot jsem je nikdy k ničemu nepotřebovala, ale ten pocit nekonečnosti a blaženosti z nich si pamatuji dodneška. Díky!

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte

Příspěvekod Nic » čtv 10. srp 2017 12:11:41

Péťo, díky. Miluji, když mohu číst, že je něco pro někoho radostí, láskou, blahem...

Ono to je ve skutečnosti všechno z jednoho zdroje, ve kterém je sama existence vědomým blahem, radostí, když je vědomé, že to, co je, je láskou.

:D

Že ta existence sama je láskou.

Tudíž vědomá existence nezkreslená iluzí, že existuje něco, co je neexistencí nebo co by existovat nemělo a tudíž by to nemohlo být láskou,

je sat-čit-ánandou, Královstvím nebeským, ke kterému je vše přidáno.

Péťo, díky a nádherný den.

:give_flower: ***
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte

Příspěvekod Trini » čtv 10. srp 2017 17:29:56

Nic píše:Péťo, díky. Miluji, když mohu číst, že je něco pro někoho radostí, láskou, blahem...

Ono to je ve skutečnosti všechno z jednoho zdroje, ve kterém je sama existence vědomým blahem, radostí, když je vědomé, že to, co je, je láskou.



Víš,Jani, právě že je to nevědomé lásky, blaha, existence a všech těch bláznivostí, o kterých neustále píšeš, je to opravdové osvobození - osvobození od všech - i těch sebenádhernějších - konceptů. Nejsou pro to slova.... a díky za to.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte

Příspěvekod Trini » čtv 10. srp 2017 17:34:33

Trini píše:
Víš,Jani, právě že je to nevědomé lásky, blaha, existence a všech těch bláznivostí, o kterých neustále píšeš, je to opravdové osvobození - osvobození od všech - i těch sebenádhernějších - konceptů. Nejsou pro to slova.... a díky za to.

:)


Všechno, pro co je nějaké slovo, to není. Všechno, co se dá pojmenovat, to není.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků