Pro Evu

Re: Pro Evu

Příspěvekod armin » pon 06. srp 2018 17:31:28

Trini píše:Halo Miroslave, Armine,

všimla jsem si, že se v poslední době zabýváš smrtí. Je to pro tebe momentálně téma, které tě zajímá? Nebo - nedej Bože - téma v tvém životě?
Nemusíš mi odpovídat, jestli se ti nechce. Pozoruji to a mám pocit, že bych to měla zmínit.
:)


Po padesátce je cílem života smrt. Měřítkem toho, co má po padesátce v životě smysl, je smrt. Láska, ne jen nějaké energetické proudy mezi dvěma bytostmi, ale skutečné sjednocení dvou bytostí, je jedna z mála "věcí" která smrt překonává.
Nemusíš nic zmírňovat, naopak, pokud máš v tomto smyslu nějaké vlastní poznatky, sem s nimi :-)

Založím na toto téma raději nové vlákno.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » pon 06. srp 2018 19:04:56

armin píše:
Trini píše:Halo Miroslave, Armine,

všimla jsem si, že se v poslední době zabýváš smrtí. Je to pro tebe momentálně téma, které tě zajímá? Nebo - nedej Bože - téma v tvém životě?
Nemusíš mi odpovídat, jestli se ti nechce. Pozoruji to a mám pocit, že bych to měla zmínit.
:)


Po padesátce je cílem života smrt. Měřítkem toho, co má po padesátce v životě smysl, je smrt. Láska, ne jen nějaké energetické proudy mezi dvěma bytostmi, ale skutečné sjednocení dvou bytostí, je jedna z mála "věcí" která smrt překonává.


Tohle je u mě jinak. Smrt pro mě byla hlavním tématem tak od 13 do 30 let. Smrt je ok, pro mne dávno vyřešené téma, takže nemám potřebu ji něčím překonávat. Ale zajímalo by mne, jak si to překonání smrti sjednocením dvou bytostí představuješ, když jedna z nich zemře. A proč chceš vůbec smrt překonávat? Nebo to myslíš jinak a já jsem to špatně pochopila?

Trochu mi to připadá, že se ti nechce projít smrtí sám. Tak, jako ses sám narodil...Nebo se mýlím?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » pon 06. srp 2018 19:16:29

P.S. A to, co píše Jung, se zřejmě týká těch 60% obyvatelstva. Mně to nic neříká, protože u mne to fungovalo jinak. U tebe to tak bylo a je, jak to Jung popisuje?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » pon 06. srp 2018 19:47:10

Co se týče vlastní smrti, tak by mi vyhovovalo, kdybych umřela zdravá, a jako absolutně optimální bych viděla mahasamadhi. Také to indiánské : "Dnes je dobrý den zemřít", by bylo moc prima.
Jo, když přijde čas, vědomě odejít. Asi bych pro to měla začít něco dělat, připravovat. :roll:
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod armin » pon 06. srp 2018 21:31:55

Trini píše: Asi bych pro to měla začít něco dělat, připravovat. :roll:
:)

Přesně tak.
Smrt je realita.

P.S.
A já jsem ignorant :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod armin » pon 06. srp 2018 21:45:44

Trini píše:Trochu mi to připadá, že se ti nechce projít smrtí sám. Tak, jako ses sám narodil...Nebo se mýlím?


Se mýlíš.

Mohli bychom přejít na nové k tomuto tématu založené vlákno? Tohle sem (" Pro Evu") už nepatří. Pokud ji to bude zajímat, tak se jistě přidá.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » pát 10. srp 2018 9:33:27

armin píše:
Trini píše:A ty ses, Armine/Miroslave, ani nezmohl na nějakou reakci. Ale asi to tak je lepší. Kdo ví, co bys napsal.

Myslím, že to bereš moc tragicky.
Eva je tygr já jsem tygr a my se takhle už leta spolu rádi kočkujeme. Myslím, že to prospívá oběma a že to proto hned tak neskončí :)

Obrázek



Zřejmě máš pravdu. Na Poradně se zase začíná kočkovat.
:Coffee:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » pát 10. srp 2018 15:06:50

miroslav píše:Je dobré zjistit, jestli mým životním cílem je cítit se dobře nebo pravda, ať je jakákoliv.

Potřeba cítit se dobře nás zotročuje, pravda nás osvobozuje. Taková je moje zkušenost.
Zamilovanost je zářný příklad iluze která nám umožňuje cítit se velmi dobře (dočasně).
Pravda nám naopak "umožňuje" cítit se hodně špatně, ale také jen dočasně. Dokud se nepustíme naších závislostí na iluzích, o kterých nechceme ani vědět.
Zamilovanost je závislá na slovech (tady na netu), která umožňují rozvinout tu iluzi "lásky". Je snad skutečnost, pravda a hlavně láska opravdu závislá na slovech? Není. Jen příjemná iluze je závislá na slovech a to není láska.


Moje zkušenost je zcela opačná. Zamilovanost je beze slov, nádherná, a bývá tak intenzivní, že nutí mysl k poetickým slovům a k písním.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » pát 10. srp 2018 15:21:13

P.S.
Zamilovanost může být předzvěstí lásky - nebo taky ne.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » pát 10. srp 2018 15:35:18

miroslav píše:Zamilovanost je závislá na slovech (tady na netu), která umožňují rozvinout tu iluzi "lásky".


Asi tak: Pokud je zamilovanost závislá na slovech, tak to není zamilovanost, ale oblbování se - zřejmě se tím chce vyvolat stav zamilovanosti. Stav zamilovanosti je totiž velmi krásný, i když dlouho netrvá.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Alaja » pát 10. srp 2018 15:48:10

....Byl jsem tam několikrát, a užíval si jak jakéhosi soutěžení v citátech (on chrlil citáty indických guru, já citoval zenové mistry), tak provokativního užívání takových mouder, která jsem z literatury ještě neznal. Dodnes si pamatuji, jak nás jednou (protože jsme byli příliš netrpěliví a viditelně jsme ho neposlouchali dost pozorně) zpražil citátem: Bůh ohně si jde pro oheň. Jen tahle věta. Bez nějaké historky, beze jmen slavných patriarchů a guru. Šli jsme zrovna z procházky lesem (každý měl v rukou pár hříbků) a já se musel až zastavit, jak mi vařil mozek: moc jste tenhle kóan chtěl vyluštit. Rozumově jsem jej chápal, ale věděl jsem, že úroveň mého pochopení je nedostačující (o pár let později, po pobytu v Japonsku, a při sešinech v Polsku, když jsem pilně luštil a pak vyluštil základní kóany, jsem si na tohoto „boha ohně“ často vzpomněl. Osobně jsem pak, když už jsem učil, používal jinou paradoxní větu: Proč křičíš že máš žízeň, když stojíš po kolena ve vodě!?).
...
https://blog.baraka.cz/2010/06/jaky-byl-eduard-tomas/
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod armin » pát 10. srp 2018 17:12:56

Trini píše:Asi tak: Pokud je zamilovanost závislá na slovech, tak to není zamilovanost, ale oblbování se - zřejmě se tím chce vyvolat stav zamilovanosti. Stav zamilovanosti je totiž velmi krásný, i když dlouho netrvá.

:)

Slova lásky

Teď se mě nedotýkej,
teď mě nedrž.
Nepřerušuj to kouzlo drahá.
Teď jsi blízko,
podívej se do mých očí a mluv na mě.
Zvláštní sliby já toužím slyšet.

Slova lásky,
nech mě slyšet slova lásky.
Pomalu moje lásko,
miluj mě pomalu a něžně.


Kouzlo = krásný prožitek iluze rozdmýchávaný slovy lásky.

A co je to tedy láska?

Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » pát 10. srp 2018 17:55:56

armin píše:
Kouzlo = krásný prožitek iluze rozdmýchávaný slovy lásky.

A co je to tedy láska?



Každému nechám jeho lásku. A kdo žádnou nemá, že se na ni musí ptát, tomu přeji, aby se to změnilo.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » sob 11. srp 2018 5:00:04

armin píše:
Trini píše:Asi tak: Pokud je zamilovanost závislá na slovech, tak to není zamilovanost, ale oblbování se - zřejmě se tím chce vyvolat stav zamilovanosti. Stav zamilovanosti je totiž velmi krásný, i když dlouho netrvá.

:)

Slova lásky


"Mám tě rád" jsou slova lásky?


armin píše:
Kouzlo = krásný prožitek iluze rozdmýchávaný slovy lásky.


Nebo iluze rozdmýchávaná slovy?




armin píše:A co je to tedy láska?


Přestan se ptát. Až přijde v plné intezitě, tak ji zaručeně poznáš. Do té doby ti nikdo nemůže "vysvětlit", co je láska. Až přijde, tak ti bude jasné proč.

:)
Naposledy upravil Trini dne sob 11. srp 2018 5:55:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » sob 11. srp 2018 5:21:11

armin píše:


...já nestojím za to počúvanie... ;) :roll:
:Coffee:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » sob 11. srp 2018 9:37:43

Tara píše:
miroslav píše:Je dobré zjistit, jestli mým životním cílem je cítit se dobře nebo pravda, ať je jakákoliv.

Potřeba cítit se dobře nás zotročuje, pravda nás osvobozuje. Taková je moje zkušenost.
Zamilovanost je zářný příklad iluze která nám umožňuje cítit se velmi dobře (dočasně).
Pravda nám naopak "umožňuje" cítit se hodně špatně, ale také jen dočasně. Dokud se nepustíme naších závislostí na iluzích, o kterých nechceme ani vědět.
Zamilovanost je závislá na slovech (tady na netu), která umožňují rozvinout tu iluzi "lásky". Je snad skutečnost, pravda a hlavně láska opravdu závislá na slovech? Není. Jen příjemná iluze je závislá na slovech a to není láska.

Slova dokážou lásku zabít, tak jak to předvádíš ty. Začínám litovat tvou ženu.


Slova nemohou zabít lásku. Láska přechází do "neviditelna" ze zcela jiných důvodů a sebesladší slova tomu nezabrání.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod armin » stř 03. říj 2018 21:17:04

Láska, Pravda, Smrt.
Trojjedinost živé Skutečnosti...

Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod armin » stř 03. říj 2018 21:43:55

Tohle je také krásné...

Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron