Pro Evu

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » sob 04. srp 2018 22:04:23

4. úroven vědomí

V partnerství přichází do popředí duchovno. Mentální shoda se stává rozhodujícím faktorem. Vysoká připravenost se rozcházet (tedy nedochází k závislosti a ulpění). Velkou roli hraje shodující se úroven inteligence. Partneří, kteří si umí navzájem bez hodnocení naslouchat a jsou k sobě tolerantní, se cítí být k sobě být silně přitahováni.

...
Naslouchat si navzájem bez hodnocení není zřejmě lehké, ale když se to podaří, je to velký kus kupředu.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » sob 04. srp 2018 22:15:38

Alaja píše:Potkala jsem, osobně i na internetu, jak "hledače", tak lidi, co opravdu hledali to, co se nečekaně na chvíli objevilo a zase zmizelo a chtěli tomu přijít na kloub. Těch druhých bylo o mnoho méně.....víc bylo těch "hledačů", co jen o tom povídali nebo psali na netu, ale do nějaké své duchovní praxe se jim nechtělo.
:donknow:


Já jsem se zase setkávala s lidmi, co intenzivně praktikovali - a nic. Pokročilejší hledající nic moc nepraktikovali - zřejmě si to už "odpracovali" v minulých životech.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » sob 04. srp 2018 22:34:23

Trini píše:
Alaja píše:Potkala jsem, osobně i na internetu, jak "hledače", tak lidi, co opravdu hledali to, co se nečekaně na chvíli objevilo a zase zmizelo a chtěli tomu přijít na kloub. Těch druhých bylo o mnoho méně.....víc bylo těch "hledačů", co jen o tom povídali nebo psali na netu, ale do nějaké své duchovní praxe se jim nechtělo.
:donknow:


Já jsem se zase setkávala s lidmi, co intenzivně praktikovali - a nic. Pokročilejší hledající nic moc nepraktikovali - zřejmě si to už "odpracovali" v minulých životech.



P.S. Bez pročištěného charakteru se to stejně nic moc dál nepohne. Podle mne největší kámen úrazu.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Alaja » sob 04. srp 2018 22:44:31

Ještěže tu máme tu praxi z minulých životů, jinak by tu nebyl ani jeden pokročilý hledající. Byli by tu stále jen samí začínající ... :-)

On se pak takový neúspěšný hledající ale těžko smiřuje s tím, že je pouhý začátečník a proto mu to nejde a nejde, protože ví, že je jen začátečník.....je to poněkud deprimující zjištění, které mu brání být pokročilejší..... :(
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Alaja » sob 04. srp 2018 22:47:53

Trini píše:
Trini píše:
Alaja píše:Potkala jsem, osobně i na internetu, jak "hledače", tak lidi, co opravdu hledali to, co se nečekaně na chvíli objevilo a zase zmizelo a chtěli tomu přijít na kloub. Těch druhých bylo o mnoho méně.....víc bylo těch "hledačů", co jen o tom povídali nebo psali na netu, ale do nějaké své duchovní praxe se jim nechtělo.
:donknow:


Já jsem se zase setkávala s lidmi, co intenzivně praktikovali - a nic. Pokročilejší hledající nic moc nepraktikovali - zřejmě si to už "odpracovali" v minulých životech.



P.S. Bez pročištěného charakteru se to stejně nic moc dál nepohne. Podle mne největší kámen úrazu.


No právě.......čistota mysli....a kdo z "hledačů" si přizná (sám sobě), jak na tom vlastně je???

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » ned 05. srp 2018 7:14:09

Alaja píše:
Trini píše:
Trini píše:
Já jsem se zase setkávala s lidmi, co intenzivně praktikovali - a nic. Pokročilejší hledající nic moc nepraktikovali - zřejmě si to už "odpracovali" v minulých životech.



P.S. Bez pročištěného charakteru se to stejně nic moc dál nepohne. Podle mne největší kámen úrazu.


No právě.......čistota mysli....a kdo z "hledačů" si přizná (sám sobě), jak na tom vlastně je???

:meditace:


Asi by bylo lepší, kdyby se každý staral, jak to má on sám, než jak to mají ostatní. To je je jeden ze znaků pročištěného charakteru. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » ned 05. srp 2018 7:52:43

Alaja píše:Ještěže tu máme tu praxi z minulých životů, jinak by tu nebyl ani jeden pokročilý hledající. Byli by tu stále jen samí začínající ... :-)

On se pak takový neúspěšný hledající ale těžko smiřuje s tím, že je pouhý začátečník a proto mu to nejde a nejde, protože ví, že je jen začátečník.....je to poněkud deprimující zjištění, které mu brání být pokročilejší..... :(


Nebo už je tak pokročilý, že se dostal do konečného stadia, kdy už se nic nedělá - ale on na to ještě nepřišel.

836.
Tazatel: Medituji už mnoho let, prakticky celý život, a přece po dlouholetém cvičení a studiu jsem přišel do stavu, s nímž si nevím rady.

E. Tomáš: Pokuste se popsat mi váš stav.

Tazatel: Je to jednoduché. Jakmile se začnu soustředit do srdce, což dělám skoro pořád, nastane v srdci pocit rozplynutí, který se stále stupnuje, až už to dál nejde.

E. Tomáš: To je skvělé, budte rád, tohoto stavu dosahuje jen málo lidí.

Tazatel: Já nejsem rád, a to právě proto, že to dál nejde, at dělám, co chci. Jak mám pokračovat, co mám dělat. Vím, že je to hluboký stav, ale já bych si ho přál prohloubit až k Poznání. Jsem stár a času mám proto málo. A tolik už cítím blízkost Nadjá. Jakoby bylo přímo za dveřmi.

E. Tomáš: Nic.

Tazatel: Co nic?

E. Tomáš: Nedělejte nic. Všechno, co se nyní stane, udělá Nadjá za vás. Právě proto došlo k stagnaci. To je výzva pro vás, abyste přestal usilovat a předal všechnu akci Bohu. Vy Ho jen proste, aby vás úplně ovládl, aby si vás přivlastnil a vzal za svého a pak vás použil jako svůj nástroj k dobru lidí i všech ostatních bytostí. To je všechno, co smíte udělat.

Tazatel: V tom závratném tichu nemohu vlastně dělat skoro nic. A přece se tu a tam snažím.

E. Tomáš: Tak jen v něm spočívejte a oddaně čekejte na to, co se stane. Tady platí Eckhartovo pravidlo: Nic nemít, ničím nebýt a o ničem nevědět.

...

(To je pokaždé taková úleva a nádhera si něco přečíst od moudrého, laskavého člověka. Díky, že se na zemi takoví lidé mohou nacházet. :)
Pořád jen všeobecná negativita nikomu nemůže pomoci dál, a už vůbec ne tomu, kdo ji šíří.)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » ned 05. srp 2018 8:05:27

Trini píše:
To je pokaždé taková úleva a nádhera si něco přečíst od moudrého, laskavého člověka. Díky, že se na zemi takoví lidé mohou nacházet. :)


A další moudrost o tom, že je to komplikovanější, než by se zdálo:

815.
Tazatel: Na čem závisí duchovní pokrok, na lidské vůli nebo na Milosti Boží?

E. Tomáš: Stoprocentně nezávisí ani na jednom, ani na druhém, protože je zde ještě třetí faktor, a tím je karmické vyrovnání. Tento třetí faktor, v myšlení lidí většinou zanedbávaný, je velmi mocný. Táhne se s námi z předešlých zrodů, nejen z tohoto posledního, a působí naprosto mechanicky: "Vezmi si, co chceš, ale zaplat'! Platí se většinou bolestnými zkušenostmi a právě ty nás nejrychleji vedou k duchovnímu pokroku.

Tazatel: Platí to také pro ateisty?

E. Tomáš: Samozřejmě, z působení karmy není vynat nikdo, at' v něj věří či ne.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » ned 05. srp 2018 8:18:14

815.
Tazatel: Na čem závisí duchovní pokrok, na lidské vůli nebo na Milosti Boží?

E. Tomáš: Stoprocentně nezávisí ani na jednom, ani na druhém, protože je zde ještě třetí faktor, a tím je karmické vyrovnání. Tento třetí faktor, v myšlení lidí většinou zanedbávaný, je velmi mocný. Táhne se s námi z předešlých zrodů, nejen z tohoto posledního, a působí naprosto mechanicky: "Vezmi si, co chceš, ale zaplat'! Platí se většinou bolestnými zkušenostmi a právě ty nás nejrychleji vedou k duchovnímu pokroku.

Tazatel: Platí to také pro ateisty?

E. Tomáš: Samozřejmě, z působení karmy není vynat nikdo, at' v něj věří či ne.

:)


vostal petr píše:
Ale za tím "já" je prostor hlubšího rozpoznání, duchovního rozpoznání, že mluví vědomí, ne osoba.


Jo,

kdo si co uvaří, to si holt bude muset i sníst,

a pak mu to vědomí mluví a mluví,

bohužel,

povětšinou to jsou pěkný hovadiny....

Takhle to dopadne, když se někdo řídí radami pitomců a ne lidovými příslovími

o karmě....


Vostálpetr se vyzná - ale kdež laskavost. :netusim:
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » ned 05. srp 2018 8:28:45

Alaja píše:víc bylo těch "hledačů", co jen o tom povídali nebo psali na netu, ale do nějaké své duchovní praxe se jim nechtělo.


I to je v podstatě velmi pozitivní. Někde se začít musí - právě třeba tím, že se o tom začne povídat a sbírat informace. To je důležitý začátek. Samozřejmě může tato fáze i dlouho trvat. To je individuální.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » ned 05. srp 2018 8:43:52

:!:

813.
Tazatel: Cožpak není možné dosáhnout Pravdy bez usilovných duchovních cvičeních?

E. Tomáš: Ale ano, je to možné třeba karmajogou.

Tazatel: To znamená?

E. Tomáš: To znamená, že člověk víc dává než bere.

Tazatel: Tomu nerozumím. Jak může někdo víc dávat než přijímat?

E. Tomáš: V podstatě to neznamená nežít ani tak pro své vlastní dobro, jako pro dobro jiných bytostí, tedy altruitivně. Když si člověk tak dalece nevšímá svých vlastních tužeb a žádostí, ale spíše potřeb svých bližních, ega ubude, karma se po určitém čase vyčerpá a Osvobození se dostaví pak samo od sebe.

...
Tak to opravdu funguje a to aniž se zná pojem "karmajoga". Uspokojení obvykle přináší, že jsou druzí št'astní a spokojení.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod armin » ned 05. srp 2018 17:05:37

Trini píše:[

Asi by bylo lepší, kdyby se každý staral, jak to má on sám, než jak to mají ostatní. To je je jeden ze znaků pročištěného charakteru. ;)


To bych neřekl. Jednak se můžeme staráním se o to, jak to mají ostatní poučit z případných chyb druhých a na druhé straně se poučit z toho, co zase druzí dělají dobře.
Základním znakem pročištěného charakteru je, že se člověk nestará jen o sebe (jak to má on sám), ale i o druhé - viz slib bódhidsattvy (Slib dosáhnout osvícení pro dobro všech bytostí a pracovat se silou a vytrvalostí až do té doby, než osvícení dosáhnou všechny bytosti.)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » ned 05. srp 2018 20:36:17

armin píše:
Trini píše:[

Asi by bylo lepší, kdyby se každý staral, jak to má on sám, než jak to mají ostatní. To je je jeden ze znaků pročištěného charakteru. ;)


To bych neřekl. Jednak se můžeme staráním se o to, jak to mají ostatní poučit z případných chyb druhých a na druhé straně se poučit z toho, co zase druzí dělají dobře.
Základním znakem pročištěného charakteru je, že se člověk nestará jen o sebe (jak to má on sám), ale i o druhé - viz slib bódhidsattvy


Starat se o to, jak to mají ostatní proti mně - tak výbornému - blbě, nikomu nepomůže.

armin píše:Moje zkušenost je,, že pravdu hledá opravdu málo kdo. Většina duchovně zaměřených lidí pouze hledají něco, aby se díky tomu cítili dobře. V tom má Alaja pravdu. Bohužel.


Velmi to všem pomohlo, že jsi tohle o nich napsal. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » ned 05. srp 2018 20:46:55

Trini píše:
armin píše:
Trini píše:[

Asi by bylo lepší, kdyby se každý staral, jak to má on sám, než jak to mají ostatní. To je je jeden ze znaků pročištěného charakteru. ;)


To bych neřekl. Jednak se můžeme staráním se o to, jak to mají ostatní poučit z případných chyb druhých a na druhé straně se poučit z toho, co zase druzí dělají dobře.
Základním znakem pročištěného charakteru je, že se člověk nestará jen o sebe (jak to má on sám), ale i o druhé - viz slib bódhidsattvy


Starat se o to, jak to mají ostatní proti mně - tak výbornému - blbě, nikomu nepomůže.

armin píše:Moje zkušenost je,, že pravdu hledá opravdu málo kdo. Většina duchovně zaměřených lidí pouze hledají něco, aby se díky tomu cítili dobře. V tom má Alaja pravdu. Bohužel.


Velmi to všem pomohlo, že jsi tohle o nich napsal. :roll:


P.S.
Fakt nevím, proč si nejdete s Alajou notovat na Jen tak, jak jsou na tom ostatní blbě. Tady to mělo být pro Evu - povzbuzující, ne drtící. Zdrcená je už sama dost.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » ned 05. srp 2018 21:09:48

Tohle, co Eva napsala, je opravdu velmi zralé:


Eva Nada píše:Ne, nenutí. Akorát je mi to líto. Je to podobný pocit, jako když se rozejdeš s dlouhodobým přítelem...., pořád mi budeš blízký, v srdci, ale zároveň víš, že už si nic navzájem nemůžete dát...

Každý konec znamená i začátek něčeho nového :-)

Děkuju. ♥


A ty ses, Armine/Miroslave, ani nezmohl na nějakou reakci. Ale asi to tak je lepší. Kdo ví, co bys napsal.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Alaja » ned 05. srp 2018 21:43:57

Trini píše:
P.S.
Fakt nevím, proč si nejdete s Alajou notovat na Jen tak, jak jsou na tom ostatní blbě. Tady to mělo být pro Evu - povzbuzující, ne drtící. Zdrcená je už sama dost.


Hmmm...na Jen tak se to nehodí a zakládat extra další vlákno se mi nechce.
Já jsem dlouho čekala, kdy začne má bývalá přítelkyně doopravdy pracovat sama na sobě, když pořád psala, že po tom duchovnu moc a moc touží...a ono furt nic. Meditace u ní nepřipadaly v úvahu - jsou pro ni prý moc "umělohmotné" (odpuzující).
Víš, znám ji už opravdu dlouho, vlastně déle než ona mne, četla jsem co psala na netu už někdy kolem roku 2000.....
A pořád je to stejné.....nic se u ní nezměnilo. :donknow:
Tak v čem že jí máme povzbuzovat? Já to netuším, fakt.

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod honzam » ned 05. srp 2018 22:20:41

Alaja píše:Tak v čem že jí máme povzbuzovat? Já to netuším, fakt.

Ve všem.



http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/shakira/try-everything-734336

Oh, oh, oh, oh, oh
Oh, oh, oh, oh, oh
Oh, oh, oh, oh, oh
Oh, oh, oh, oh, oh

Dnes v noci jsem selhala
Prohrála jsem další boj
Pořád něco kazím, ale prostě začnu od znova
Dál padám dolů
Dál mlátím do země
Vždycky ale vstanu, abych viděla, co bude dál

Ptáci jen nelétají
Padají dolů a vstávají
Bez omylů se nikdo nikdy nepoučí

Já se nevzdám,
Ne nepodvolím se
Dokud nedosáhnu konce a pak začnu od znova
Ne já neodejdu
Chci zkusit všechno
Chci to zkusit i přesto, že bych mohla neuspět
Já se nevzdám,
Ne nepodvolím se
Dokud nedosáhnu konce a pak začnu od znova
Ne já neodejdu
Chci zkusit všechno
Chci to zkusit i přesto, že bych mohla neuspět

Oh oh oh oh oh
Zkus všechno
Oh oh oh oh oh
Zkus všechno
Oh oh oh oh oh
Zkus všechno
Oh oh oh oh oh

Podívej, jak daleko jsi došel
Naplnil jsi své srdce láskou
Zlato, udělal jsi toho dost, zhluboka se nadechni
Nenamáhej se tak
Nepotřebuješ běžet tak rychle
Někdy jsme sice poslední, ale vydali jsme ze sebe to nejlepší

Já se nevzdám,
Ne nepodvolím se
Dokud nedosáhnu konce a pak začnu od znova
Ne já neodejdu
Chci zkusit všechno
Chci to zkusit i přesto, že bych mohla neuspět
Já se nevzdám,
Ne nepodvolím se
Dokud nedosáhnu konce a pak začnu od znova
Ne já neodejdu
Chci zkusit všechno
Chci to zkusit i přesto, že bych mohla neuspět

Budu dál dělat tyhle nové chyby
Budu je dál dělat každý den
Tyhle nové chyby

Oh oh oh oh oh
Zkus všechno
Oh oh oh oh oh
Zkus všechno
Oh oh oh oh oh
Zkus všechno
Oh oh oh oh oh

Zkus všechno
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Alaja » ned 05. srp 2018 23:45:01

honzam píše:
Alaja píše:
Tak v čem že jí máme povzbuzovat? Já to netuším, fakt.

Ve všem.



A jak to souvisí s tím, že je zoufalá z toho, že armin nechce odhalit svou totožnost a setkat se s ní? :lol:
Vždyť už se osobně setkala s tolika jinými praktikujícími uživateli internetu z různých diskusí o duchovnu...a stále nic...
Jo - jednou kdesi napsala, že cosi zažila jednou ráno po probuzení....ale když ji bylo doporučeno meditování a hledání tam uvnitř sebe, za jakých okolnosti a stavu mysli se to událo, aby se to mohlo ukázat znovu a okamžik postupně prodlužovat atd.....tak to striktně odmítla.
A raději bazíruje na tom, že se s ní armin nechce setkat..... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod armin » pon 06. srp 2018 6:51:00

Trini píše:A ty ses, Armine/Miroslave, ani nezmohl na nějakou reakci. Ale asi to tak je lepší. Kdo ví, co bys napsal.

Myslím, že to bereš moc tragicky.
Eva je tygr já jsem tygr a my se takhle už leta spolu rádi kočkujeme. Myslím, že to prospívá oběma a že to proto hned tak neskončí :)

Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Pro Evu

Příspěvekod Trini » pon 06. srp 2018 6:55:55

armin píše:
Trini píše:A ty ses, Armine/Miroslave, ani nezmohl na nějakou reakci. Ale asi to tak je lepší. Kdo ví, co bys napsal.

Myslím, že to bereš moc tragicky.
Eva je tygr já jsem tygr a my se takhle už leta spolu rádi kočkujeme. Myslím, že to prospívá oběma a že to proto hned tak neskončí :)



Jo, dokud byla zdravá. Ale ted je všechno jinak.
Eva se ted projevuje - na rozdíl od tebe - zrale. Ty spíš jak necitlivý ignorant.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron