Seung Sahn - Zenový kruh

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » ned 02. zář 2018 22:14:05

Alaja píše:Stalo se mi před hodně lety, když jsem jako malá holka (asi tak 9 let) šla po silnici ve vesnici kde jsme bydleli, že jsem měla najednou divný pocit...
Jako by se někdo cizí (proti mě dost starý) mýma očima díval na tu ves a myslel si...je to furt stejné...a zase zmizel...

Tehdy můj pozorovatel vlastně zpozoroval jiného pozorovatele....že ano :D

Pozorovatel se netýká pouze vidění. Jde o existenci forem obecně. Ten pocit je forma a Pozorovatel je ten, komu se to ten pocit něčí přítomnosti děl.

Takhle nějak se to učí. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod armin » ned 16. zář 2018 18:37:10

Ten večer, když to přišlo, v okamžiku jsem viděl, poznal, cítil, prožil najednou, co je to Bůh Otec, Bůh Matka, Bůh Syn, Bůh Duch svatý. Byl jsem v tu chvíli všechno najednou. Prožívaje to celé, nejkrásnější přitom bylo, že jsem se na to díval, jako bych stál nad tím vším. A tu jsem poznal, že To, co se dívá na to vše, je ryzí Božství a že Bůh Otec, Matka, Syn a Duch svatý jsou jen vlastnosti Božství, kterými-tvoří vše. – Tak je to ohromně jednoduché.

- F. Drtikol -
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » ned 16. zář 2018 21:45:37

armin píše:Ten večer, když to přišlo, v okamžiku jsem viděl, poznal, cítil, prožil najednou, co je to Bůh Otec, Bůh Matka, Bůh Syn, Bůh Duch svatý. Byl jsem v tu chvíli všechno najednou. Prožívaje to celé, nejkrásnější přitom bylo, že jsem se na to díval, jako bych stál nad tím vším. A tu jsem poznal, že To, co se dívá na to vše, je ryzí Božství a že Bůh Otec, Matka, Syn a Duch svatý jsou jen vlastnosti Božství, kterými-tvoří vše. – Tak je to ohromně jednoduché.

- F. Drtikol -


Jsou to pouze tzv. "rachomejtle". Drtikol tu vysvětluje křesťanskou trojjedinost rozšířenou na jakousi čtyřjedinost, kde však stále chybí Dcera. Pozorovatel je jen koncept v čase a prostoru sloužící ke zjednodušení a snazšímu porozumění komplexnosti reality. Ryzost a jednota jsou také jen koncepty. Tak je to ohromně složité. Alfa je máma a Romeo dítě. Jestliže to pochopíte, pochopíte zenový kruh. Ssss!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Trini » pon 17. zář 2018 9:15:18

honzam píše:
armin píše:Ten večer, když to přišlo, v okamžiku jsem viděl, poznal, cítil, prožil najednou, co je to Bůh Otec, Bůh Matka, Bůh Syn, Bůh Duch svatý. Byl jsem v tu chvíli všechno najednou. Prožívaje to celé, nejkrásnější přitom bylo, že jsem se na to díval, jako bych stál nad tím vším. A tu jsem poznal, že To, co se dívá na to vše, je ryzí Božství a že Bůh Otec, Matka, Syn a Duch svatý jsou jen vlastnosti Božství, kterými-tvoří vše. – Tak je to ohromně jednoduché.

- F. Drtikol -


Jsou to pouze tzv. "rachomejtle". Drtikol tu vysvětluje křesťanskou trojjedinost rozšířenou na jakousi čtyřjedinost, kde však stále chybí Dcera.


Spíš se snaží svojí zkušenost vtěsnat do spirituálních/náboženských pojmů, které zná, které mu byly - jistě už v dětství - vštípeny. Jak by asi popsal svoji zkušenost, kdyby tyto náboženské koncepty neznal. ;)
Asi jen, že je to ohromně jednoduché. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod adiuv » pon 17. zář 2018 9:31:40

Trini píše:
honzam píše:
armin píše:Ten večer, když to přišlo, v okamžiku jsem viděl, poznal, cítil, prožil najednou, co je to Bůh Otec, Bůh Matka, Bůh Syn, Bůh Duch svatý. Byl jsem v tu chvíli všechno najednou. Prožívaje to celé, nejkrásnější přitom bylo, že jsem se na to díval, jako bych stál nad tím vším. A tu jsem poznal, že To, co se dívá na to vše, je ryzí Božství a že Bůh Otec, Matka, Syn a Duch svatý jsou jen vlastnosti Božství, kterými-tvoří vše. – Tak je to ohromně jednoduché.

- F. Drtikol -


Jsou to pouze tzv. "rachomejtle". Drtikol tu vysvětluje křesťanskou trojjedinost rozšířenou na jakousi čtyřjedinost, kde však stále chybí Dcera.


Spíš se snaží svojí zkušenost vtěsnat do spirituálních/náboženských pojmů, které zná, které mu byly - jistě už v dětství - vštípeny. Jak by asi popsal svoji zkušenost, kdyby tyto náboženské koncepty neznal. ;)
Asi jen, že je to ohromně jednoduché. :lol:


Wikipedie https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Drtikol :

Drtikol je znám svou duchovní praxí východních učení, především buddhismu, a je označován za patriarchu českého buddhismu. Věnoval se duchovním naukám, józe a především buddhismu. Prováděl meditační praxi a studoval staré texty, jež později také přeložil do češtiny. Jako první přeložil do češtiny nejen mnohá díla klasického buddhismu, mahájánová a vadžrajánová, ale také díla taoistická a například i množství upanišád, Šankaru, Eckharta a další. Mezi přeloženými díly byly také Střední nauka Nágardžuny, Dharma teorie či Tibetské knihy mrtvých.[12] Jako vůbec první u nás se sám prakticky zabýval tibetským buddhismem, který také učil a překládal. Po určitou dobu byl členem českého Theosofického spolku, tvořícího součást Theosofické společnosti, a přátelský vztah navázal také se zakladatelem anthroposofie Rudolfem Steinerem.[12]

Na konci roku 1928 prý Drtikol dosáhl nirvány. V jednom dopise o tom píše takto: „A byl jsem vše a vše jsem žil, právě (proto), že jsem byl absolutní Nic.“ Jeho žák, František Hein, se ho na to po mnoha letech zeptal: „Kdy jsi Toho dosáhl plynule?“ A Drtikol mu odpověděl: „Myslím, že to bylo v devětadvacátém a stalo se mně to na Václavském náměstí. A už To neodešlo...“

Živý odkaz Drtikolova učení – buddhistickou kundaliní jógu – Učení Fráni Drtikola zachovali pouze jeho žáci Evžen Štekl a František Hein.
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Trini » pon 17. zář 2018 10:45:50

adiuv píše:Wikipedie https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Drtikol :


„A byl jsem vše a vše jsem žil, právě (proto), že jsem byl absolutní Nic.“ Jeho žák, František Hein, se ho na to po mnoha letech zeptal: „Kdy jsi Toho dosáhl plynule?“ A Drtikol mu odpověděl: „Myslím, že to bylo v devětadvacátém a stalo se mně to na Václavském náměstí. A už To neodešlo...“




Zde už se od všech spirituálních/náboženských konceptů a pojmů osvobodil.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod adiuv » pon 17. zář 2018 14:36:12

Trini píše:
adiuv píše:Wikipedie https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Drtikol :


„A byl jsem vše a vše jsem žil, právě (proto), že jsem byl absolutní Nic.“ Jeho žák, František Hein, se ho na to po mnoha letech zeptal: „Kdy jsi Toho dosáhl plynule?“ A Drtikol mu odpověděl: „Myslím, že to bylo v devětadvacátém a stalo se mně to na Václavském náměstí. A už To neodešlo...“




Zde už se od všech spirituálních/náboženských konceptů a pojmů osvobodil.
:)


"A byl jsem vše a vše jsem žil, právě (proto), že jsem byl absolutní Nic.“ Jeho žák, František Hein, se ho na to po mnoha letech zeptal: „Kdy jsi Toho dosáhl plynule?“ A Drtikol mu odpověděl: „Myslím, že to bylo v devětadvacátém a stalo se mně to na Václavském náměstí. A už To neodešlo...“

řekl František Drtikol v roce 1928/29 http://silamoudrosti.unas.cz/cs/fd_cv_cs.php

To, co říká v té předchozí citaci, napsal mnohem později, až v roce 1940. Tady je ta citace celá:

Bůh je stav

Ten večer, když to přišlo, v okamžiku jsem viděl, poznal, cítil, prožil najednou, co je to Bůh Otec, Bůh Matka, Bůh Syn, Bůh Duch svatý. Byl jsem v tu chvíli všechno najednou. Prožívaje to celé, nejkrásnější přitom bylo, že jsem se na to díval, jako bych stál nad tím vším. A tu jsem poznal, že To, co se dívá na to vše, je ryzí Božství a že Bůh Otec, Matka, Syn a Duch svatý jsou jen vlastnosti Božství, kterými tvoří vše. Tak je to ohromně jednoduché.

Viděl jsem, že není začátku, není konce, není minulosti ani budoucnosti, že je jen věčné T E Ď. - Hříchy se smyly samy sebou. Viděl jsem, že jsem nikdy nehřešil, že to, co jsem považoval za hřích bylo jen moje vědomí, moje myšlenky, mé stanovisko. A smyl jsem karmu. Nebyla. - Byl to blesk, který mě zasáhl. Viděl jsem, že když přestanu myslit osobnostně a dosadím Jeho Vědomí, tak počne sám od sebe Jeho Život a Jeho Vědomí působit. A viděl jsem, co je Boží Chudoba, že v Něm nic není, že v Něm nic nemáme hledat. Nic takového, co se může vymyslit, co se může pociťovat, nýbrž že je Božství onou Příčinou toho všeho a že zůstanu vždy nedotčen vším tím děním, že zůstanu divákem, ať se děje, co se děje.

A tu přišla koruna všeho - totiž že Bůh je stav. Stav naprostého Nic, kteréž je Vše, které Spočívá Samo v Sobě, které Sama Sebe v Sobě poznává. Vše, co jsem nemohl pochopit v evangeliu, v Bhagavad Gítě, vše to se mi ujasnilo. A byl jsem vše a vše jsem žil, právě, že jsem byl absolutní Nic.

A tak vířilo při plném vědomí, při pokuřování viržinčička Poznání. To zaseté sémě začalo růst a žít. A žije dodnes.

František Drtikol
V Praze roku 1940

http://zivotni-energie.cz/frantisek-drt ... dobre.html
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » pon 17. zář 2018 15:40:39

Podle úvodu vlákna Drtikol tak mezi 90° a 180° asi cca 135°...

...
Nad 90° je oblast vědomí neboli karmického já. Zde je lpění na myšlení. Než jste se narodili, byli jste nulou, teď jste jednotkou. Pak umřete a zase budete nulou. Tak nula se rovná jednotce a jednotka se rovná nule. Vše je zde totožné, protože vše pochází ze stejné substance. Vše má název a formu, ale formy a názvy všech věcí vyšly z prázdnoty a do prázdnoty se zase vrátí. Stále je zde myšlení.

V bodě 180° už není vůbec žádné myšlení. Je to zážitek pravé prázdnoty. Před myšlením nejsou už ani slova ani řeč. Stejně tak tam nejsou ani žádné hory, řeky, Bůh, Buddha, prostě nic. Je jenom..." V tom okamžiku son-sa udeřil do stolu."


„Kdy jsi Toho dosáhl plynule?“ - Mistr by řekl, že "každá odpověď je špatná" pak "Kháác!", "Švih!", "Křup!" a přelomil by o tazatele hůl. To by bylo skutečné autentické předání učení. Od Drtikola místo toho vidíme ryzí sebepotvrzování a sebeprezentaci jáčka, nic víc jen rachomejtle.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Trini » pon 17. zář 2018 15:44:51

adiuv píše: "A byl jsem vše a vše jsem žil, právě (proto), že jsem byl absolutní Nic.“ Jeho žák, František Hein, se ho na to po mnoha letech zeptal: „Kdy jsi Toho dosáhl plynule?“ A Drtikol mu odpověděl: „Myslím, že to bylo v devětadvacátém a stalo se mně to na Václavském náměstí. A už To neodešlo...“

řekl František Drtikol v roce 1928/29 http://silamoudrosti.unas.cz/cs/fd_cv_cs.php

To, co říká v té předchozí citaci, napsal mnohem později, až v roce 1940.


Zřejmě potřeboval ventilovat mentální energii, která má při třech trojkách v datu narození vysokou hladinu, a tak popisoval později svou zkušenost pomocí křest'anských konceptů.
Jde o zkušenost, jestli je potom popisováná nebo ne, nebo jak je popisována, je jedno.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Trini » pon 17. zář 2018 15:52:13

honzam píše:„Kdy jsi Toho dosáhl plynule?“ - Mistr by řekl, že "každá odpověď je špatná" pak "Kháác!", "Švih!", "Křup!" a přelomil by o tazatele hůl. To by bylo skutečné autentické předání učení. Od Drtikola místo toho vidíme ryzí sebepotvrzování a sebeprezentaci jáčka, nic víc jen rachomejtle.


Zkušenost se předat nedá. Učení je pro mysl. Podle toho popisu je poznat, že Drtikol dosáhl realizace. A zase se nosí voda a štípe dříví... ;) Takže osoba se projevovala dál podle svého nastavení.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » pon 17. zář 2018 15:58:32

Trini píše:
honzam píše:„Kdy jsi Toho dosáhl plynule?“ - Mistr by řekl, že "každá odpověď je špatná" pak "Kháác!", "Švih!", "Křup!" a přelomil by o tazatele hůl. To by bylo skutečné autentické předání učení. Od Drtikola místo toho vidíme ryzí sebepotvrzování a sebeprezentaci jáčka, nic víc jen rachomejtle.


Zkušenost se předat nedá. Učení je pro mysl. Podle toho popisu je poznat, že Drtikol dosáhl realizace. A zase se nosí voda a štípe dříví... ;) Takže osoba se projevovala dál podle svého nastavení.
:)


Ale říkala o sobě, že je všechno a to všechno je nic. Had je až na 270°!
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod adiuv » pon 17. zář 2018 15:59:23

Trini píše:
popisoval později svou zkušenost pomocí křest'anských konceptů

které doplňoval a upřesňoval advaitovými koncepty.

Měl tehdy už duchovní žáky, kteří ho vyhledali a prosili o pomoc. Křesťany, buddhisty i další. Patrně - když mluvil o nedefinovatelném, všetvořícím Bytí, používal pokaždé takové koncepty (křesťanské, buddhistické, advaitové...), které dotyčný člověk mohl pochopit.

Trini píše:Jde o zkušenost, jestli je potom popisováná nebo ne, nebo jak je popisována, je jedno.

:)

Ano.

Jeho žáky byli i Eduard a Míla Tomášovi.

https://www.youtube.com/watch?v=Hyv0gLv_xt8
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Alaja » pon 17. zář 2018 16:06:04

A co ten Drtikol vlastně na tom Václaváku večer dělal, že při tom dosáhl toho trvalého božství?

:D

Jo Praha, to je magické město, v něm to duchovnění jde nějak samo od sebe, aniž by jeden usiloval...možná si město samo vybírá, z té duchovňácké nabídky, koho políbí duchovní magií a osvícením a koho ne.. :meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Trini » pon 17. zář 2018 16:45:05

Alaja píše:A co ten Drtikol vlastně na tom Václaváku večer dělal, že při tom dosáhl toho trvalého božství?

:D

Jo Praha, to je magické město, v něm to duchovnění jde nějak samo od sebe, aniž by jeden usiloval...


Ale vždyt' hledal a usiloval. Kde se to potom stane, je přece úplně jedno.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Trini » pon 17. zář 2018 16:46:28

honzam píše:
Trini píše:
honzam píše:„Kdy jsi Toho dosáhl plynule?“ - Mistr by řekl, že "každá odpověď je špatná" pak "Kháác!", "Švih!", "Křup!" a přelomil by o tazatele hůl. To by bylo skutečné autentické předání učení. Od Drtikola místo toho vidíme ryzí sebepotvrzování a sebeprezentaci jáčka, nic víc jen rachomejtle.


Zkušenost se předat nedá. Učení je pro mysl. Podle toho popisu je poznat, že Drtikol dosáhl realizace. A zase se nosí voda a štípe dříví... ;) Takže osoba se projevovala dál podle svého nastavení.
:)


Ale říkala o sobě, že je všechno a to všechno je nic.


No, to neříkal o své osobě. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Trini » pon 17. zář 2018 16:49:22

adiuv píše:
Trini píše:
popisoval později svou zkušenost pomocí křest'anských konceptů

které doplňoval a upřesňoval advaitovými koncepty.

Měl tehdy už duchovní žáky, kteří ho vyhledali a prosili o pomoc. Křesťany, buddhisty i další. Patrně - když mluvil o nedefinovatelném, všetvořícím Bytí, používal pokaždé takové koncepty (křesťanské, buddhistické, advaitové...), které dotyčný člověk mohl pochopit.



Zřejmě to tak bylo.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod adiuv » pon 17. zář 2018 16:54:34

Trini píše:Zkušenost se předat nedá. Učení je pro mysl. Podle toho popisu je poznat, že Drtikol dosáhl realizace. A zase se nosí voda a štípe dříví... ;) Takže osoba se projevovala dál podle svého nastavení.
:)

honzam píše:Ale říkala o sobě, že je všechno a to všechno je nic.

Trini píše: No, to neříkal o své osobě. ;)

Řekl:

"Bůh je stav. Stav naprostého Nic, kteréž je Vše, které Spočívá Samo v Sobě, které Sama Sebe v Sobě poznává."
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » pon 17. zář 2018 17:06:29

Ano, nedostal se na 180°.
Jinak stav je obecně místo na zenovém kruhu.

V bodě 180° už není vůbec žádné myšlení. Je to zážitek pravé prázdnoty. Před myšlením nejsou už ani slova ani řeč. Stejně tak tam nejsou ani žádné hory, řeky, Bůh, Buddha, prostě nic. Je jenom..." V tom okamžiku son-sa udeřil do stolu."
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod armin » pon 17. zář 2018 17:52:48

Alaja píše:A co ten Drtikol vlastně na tom Václaváku večer dělal, že při tom dosáhl toho trvalého božství?

:D

Jo Praha, to je magické město, v něm to duchovnění jde nějak samo od sebe, aniž by jeden usiloval...možná si město samo vybírá, z té duchovňácké nabídky, koho políbí duchovní magií a osvícením a koho ne.. :meditace:

Obrázek
"Neznám jiné město, které by člověka - bydlí-li v něm a zvětrá-li s nim duchovně - k sobě tak podivuhodně kouzelně vábilo a jež by tak neodolatelně vybízelo k návštěvě míst jeho pohnuté minulosti - jako Praha. Vypadá to, jako by mrtví volali nás živé na místa, kde kdysi trávili své pozemské bytí, aby nám pošeptali, že Praha nemá své jméno nadarmo-, že je ve skutečnosti prahem mnohem užším než na jiných místech země... pak kráčíme jakoby pod jakýmsi vlivem, nevidíme a neslyšíme nic, co bychom už dávno nevěděli, ale odnášímee si pocit, na který nelze zapomenout do pozdního stáří - podivný pocit, jako bychom nějakým způsobem překročili práh."

(Gustav Meyring)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Trini » pon 17. zář 2018 18:15:49

armin píše:

Jo Praha, to je magické město, v něm to duchovnění jde nějak samo od sebe, aniž by jeden usiloval...možná si město samo vybírá, z té duchovňácké nabídky, koho políbí duchovní magií a osvícením a koho ne.. :meditace:
Obrázek
"Neznám jiné město, které by člověka - bydlí-li v něm a zvětrá-li s nim duchovně - k sobě tak podivuhodně kouzelně vábilo a jež by tak neodolatelně vybízelo k návštěvě míst jeho pohnuté minulosti - jako Praha. ..."

(Gustav Meyring)


Něco na tom bude. Jako teeny jsem si velmi často k večeru vyšla sama na procházku přes Václavák (bydleli jsme v blízkosti Rozhlasu) průchodem u Lucerny na Jungmannovo náměstí (dokud bylo Divdlo Za Branou, tak nakouknout, co je nového) a potom přes Staromák ke Karlovu mostu. Zvláštní bylo, že se mi snad pokaždé podařilo na Starém Městě zabloudit :roll: - někdy jsem se dostala k Betlémské kapli, někdy ne. A pak zase zpátky, někdy přes Kampu a kolem Národního divadla. Tyhle procházky jsem velmi milovala. Být sama se sebou, klid a mír...
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků

cron