Seung Sahn - Zenový kruh

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » sob 01. zář 2018 18:04:40

Alaja píše:Byla bych raději, kdyby si tu lidi ti své vlastní zkušenosti sdíleli ...ale asi toho chci moc, co kdyby pak někdo o nich psal, že se moc seberealizují.....vytahují...asi by měli strach z poškození své ho imiče, které si na diskusních forem pracně vydobyli... :lol:

To asi ne, spíš to nedělají, protože by se jim ostatní vysmívali a shazovali je -
Alaja píše: :lol:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » sob 01. zář 2018 18:07:08

Alaja píše:Vůbec jsi se ani trochu nezamyslel

Podle čeho si to myslíš? Umíš číst myšlenky?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Alaja » sob 01. zář 2018 18:25:23

honzam píše:
Alaja píše:Vůbec jsi se ani trochu nezamyslel

Podle čeho si to myslíš? Umíš číst myšlenky?


To nevím, zatím jsem u sebe objevila jen jakousi schopnost vidět to, co vidí jiní lidé (zvířata, rostliny, mimoni..i umírající lidi), případně co si ve své mysli představují, případně je možno vidět i sen někoho jiného....

Nejlepší ochrana proti těmto vjemům je....vůbec už nemeditovat ...ony vjemy se totiž rozšiřují skrze onen meditativní svítící prostor .skrze ono Všechno....at chci nebo nechci... :lol:
Jestli při meditaci nic takového nevnímáte, tak jste proti tomu Všemu velmi obrněni.....vy to Všechno, co to všechno obsahuje, vlastně ani nechcete...... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » sob 01. zář 2018 18:32:23

Alaja píše:To nevím, zatím jsem u sebe objevila jen jakousi schopnost vidět to, co vidí jiní lidé (zvířata, rostliny, mimoni..i umírající lidi), případně co si ve své mysli představují, případně je možno vidět i sen někoho jiného....


Úžasné. Docela rád bych to vyzkoušel. Co jsem měl právě k jídlu? Jakou chuť mám v ústech?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Alaja » sob 01. zář 2018 18:37:45

honzam píše:
Alaja píše:To nevím, zatím jsem u sebe objevila jen jakousi schopnost vidět to, co vidí jiní lidé (zvířata, rostliny, mimoni..i umírající lidi), případně co si ve své mysli představují, případně je možno vidět i sen někoho jiného....


Úžasné. Docela rád bych to vyzkoušel. Co jsem měl právě k jídlu? Jakou chuť mám v ústech?


Zkoušet to můžeš do aleluja....já kvůli tobě meditovat nemíním... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » sob 01. zář 2018 18:43:09

Alaja píše:
honzam píše:
Alaja píše:To nevím, zatím jsem u sebe objevila jen jakousi schopnost vidět to, co vidí jiní lidé (zvířata, rostliny, mimoni..i umírající lidi), případně co si ve své mysli představují, případně je možno vidět i sen někoho jiného....


Úžasné. Docela rád bych to vyzkoušel. Co jsem měl právě k jídlu? Jakou chuť mám v ústech?


Zkoušet to můžeš do aleluja....já kvůli tobě meditovat nemíním... :lol:

Meditovala jsi a viděla, jestli armin přemýšlí o tom, co píšeš?

Podle Tvých reakcí to vypadá, že se vytahuješ.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Alaja » sob 01. zář 2018 18:51:01

honzam píše:Meditovala jsi a viděla, jestli armin přemýšlí o tom, co píšeš?

Podle Tvých reakcí to vypadá, že se vytahuješ.


:D

Armin reagoval tak jak reagoval...ostatně, podobně reagovala i Trini, ale ta svůj příspěvek po chvíli smazala....

armin píše:
Alaja píše:Ale k tomu běžnému životu ty vlastní zkušenosti, vědomosti a pod. fakt potřebuješ a ne že ne...


Zajisté. Ale nepotřebuješ na nich lpět (ulpívat) seberealizovat se jimi před sebou i před druhými. Stejně jako nelpíš na zkušenostech, vědomostech atd. souseda.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » sob 01. zář 2018 18:57:57

Alaja píše:
honzam píše:Meditovala jsi a viděla, jestli armin přemýšlí o tom, co píšeš?

Podle Tvých reakcí to vypadá, že se vytahuješ.


:D

Armin reagoval tak jak reagoval...ostatně, podobně reagovala i Trini, ale ta svůj příspěvek po chvíli smazala....

armin píše:
Alaja píše:Ale k tomu běžnému životu ty vlastní zkušenosti, vědomosti a pod. fakt potřebuješ a ne že ne...


Zajisté. Ale nepotřebuješ na nich lpět (ulpívat) seberealizovat se jimi před sebou i před druhými. Stejně jako nelpíš na zkušenostech, vědomostech atd. souseda.


V reakci potvrdil, co píšeš: "Zajisté". Zbytek se Tvé osoby netýká, je to jednoznačně napsané v obecné rovině jako reakce na Tvé obecné "fakt potřebuješ".
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » sob 01. zář 2018 19:00:59

Rád bych poznal hrdinku svého dětství. Můžeme udělat nějaký telepatický pokus, prosím. :)

https://www.csfd.cz/film/4023-sheena/prehled/
Blonďatou Sheeni, která osiřela v oblasti Zambuli, vychovává vznešený kmen a naučí ji telepaticky komunikovat se všemi tvory. Televizní zpravodaj Vic jí poskytne lekce lásky, když hledá v Africe materiál pro pořad o princi Otwani, fotbalistovi z královského rodu. Brzy však zjistí, že se zapletl do sítě politických intrik. Když se podlý princ rozhodne vtrhnout do kraje Zambuli, je na Sheeně, aby osvobodila Vica a zachránila své idylické království.

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Alaja » sob 01. zář 2018 19:01:59

Legrácky s viděním při meditování....ty jsem jakžtakž akceptovala kdysi s Petrem z Moravy...ale ten už tady není.
:donknow:

Zamířit svou pozornost cíleně na nějakou osobu je něco poněkud jiného, než vnímat co se děje ve světě, aniž by jsi k někomu určitému směřoval.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Alaja » sob 01. zář 2018 19:11:29

honzam píše:V reakci potvrdil, co píšeš: "Zajisté". Zbytek se Tvé osoby netýká, je to jednoznačně napsané v obecné rovině jako reakce na Tvé obecné "fakt potřebuješ".


Hi hi...když dostanu řidičák na základě svých zkušeností a vědomostí, je to asi v pořádku....ale když po letech nepoužívání volantu auta zapomenu na spoustu věcí, co jsem uměla....bude to policie akceptovat? :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » sob 01. zář 2018 22:38:15

Alaja píše:
honzam píše:V reakci potvrdil, co píšeš: "Zajisté". Zbytek se Tvé osoby netýká, je to jednoznačně napsané v obecné rovině jako reakce na Tvé obecné "fakt potřebuješ".


Hi hi...když dostanu řidičák na základě svých zkušeností a vědomostí, je to asi v pořádku....ale když po letech nepoužívání volantu auta zapomenu na spoustu věcí, co jsem uměla....bude to policie akceptovat? :lol:

Policii vadit nebude, když Ti sebere řidičák.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Trini » sob 01. zář 2018 23:12:02

Alaja píše:
honzam píše:Meditovala jsi a viděla, jestli armin přemýšlí o tom, co píšeš?

Podle Tvých reakcí to vypadá, že se vytahuješ.


Ale proč by se vytahovala? Vidím to stejně. Když se nějaké vize o druhých objeví, je to ok, ale nevidím žádný důvod, abych se snažila je sama vyvolávat - to by pak bylo to sebepotvrzování, o kterým furt mluví Armin. Proč by měla někomu něco dokazovat? Bud' jí to věříš nebo ne. Pokud máš obdobné zkušenosti jako Poly, tak jí to věříš. Pokud ne, tak jí asi věřit nebudeš. Já jí věřím, že zažívá to, o čem píše.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Trini » sob 01. zář 2018 23:22:02

Alaja píše:
Byla bych raději, kdyby si tu lidi ti své vlastní zkušenosti sdíleli ...


Já taky. Ale ty reakce Armina na výměnu našich zkušeností s temným zdrojem a svítící bramborou ;) , hovoří za vše. Podle něj bychom měly naše zkušenosti popírat, protože nějakým - zřejmě mystickým :? - způsobem poznal, že pro nás nejsou dobré. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » sob 01. zář 2018 23:32:28

Trini píše:
Alaja píše:
honzam píše:Meditovala jsi a viděla, jestli armin přemýšlí o tom, co píšeš?

Podle Tvých reakcí to vypadá, že se vytahuješ.


Ale proč by se vytahovala? Vidím to stejně. Když se nějaké vize o druhých objeví, je to ok, ale nevidím žádný důvod, abych se snažila je sama vyvolávat - to by pak bylo to sebepotvrzování, o kterým furt mluví Armin. Proč by měla někomu něco dokazovat? Bud' jí to věříš nebo ne. Pokud máš obdobné zkušenosti jako Poly, tak jí to věříš. Pokud ne, tak jí asi věřit nebudeš. Já jí věřím, že zažívá to, o čem píše.

:)

Já jí ty vize věřím, jinak bych nenavrhoval dělat pokusy. Myslím, že se na armina zbytečně vytahuje tady:

Alaja píše:Vůbec jsi se ani trochu nezamyslel nad obsahem mých textů...

Nemyslím si, že by si byla tak jistá a přesvědčená, že armin o jejích příspěvcích nepřemýšlí. Je to jen laciný pokus ponížit ho před publikem.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Trini » sob 01. zář 2018 23:42:15

honzam píše:
Alaja píše:Vůbec jsi se ani trochu nezamyslel nad obsahem mých textů...

Nemyslím si, že by si byla tak jistá a přesvědčená, že armin o jejích příspěvcích nepřemýšlí. Je to jen laciný pokus ponížit ho před publikem.


To je tak zlé, co píšeš. Z čeho jí to, prosím tě, podezříváš? Před jakým publikem by ho měla ponižovat a proč?

Ale končím, protože to zase k ničemu nepovede. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Alaja » sob 01. zář 2018 23:42:58

honzam píše:
Alaja píše:Vůbec jsi se ani trochu nezamyslel nad obsahem mých textů...

Nemyslím si, že by si byla tak jistá a přesvědčená, že armin o jejích příspěvcích nepřemýšlí. Je to jen laciný pokus ponížit ho před publikem.


Aha....co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi... :lol:
Když se armin místo obsahem textů o vizích zabývá tím, že se mám na ty vize vykašlat a nepsat tu o nich.....tak jsem si naprosto jista, že ho ten obsah, to sdělení, nezajímalo...nepřemýšlel o tom.......(že by to byl od něho nějaký laciný pokus ponížit mne před publikem???) :donknow:


:lol:
Naposledy upravil Alaja dne sob 01. zář 2018 23:46:39, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Trini » sob 01. zář 2018 23:44:50

honzam píše:Já jí ty vize věřím, jinak bych nenavrhoval dělat pokusy.


S vizemi se pokusy nědělaj. To by pak nepřišly samy, když jsou opravdu potřeba. Tak to vidím.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod Trini » sob 01. zář 2018 23:46:40

Taky ještě nespíte? Ale je už pozdě. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Seung Sahn - Zenový kruh

Příspěvekod honzam » sob 01. zář 2018 23:47:09

Trini píše:
Alaja píše:
Byla bych raději, kdyby si tu lidi ti své vlastní zkušenosti sdíleli ...


Já taky. Ale ty reakce Armina na výměnu našich zkušeností s temným zdrojem a svítící bramborou ;) , hovoří za vše. Podle něj bychom měly naše zkušenosti popírat, protože nějakým - zřejmě mystickým :? - způsobem poznal, že pro nás nejsou dobré. :lol:

Našel jsem tam jen tohle.

armin píše:To samo vypovídá o povaze té tvojí duchovnosti, moudrosti. Skutečná duchovnost, moudrost nespočívá na nějakých duchovních zkušenostech, zážitcích, ale v porozumění druhým lidem. Porozumění druhým lidem, jejich vztahům a motivacím přichází s tím, jak se osvobozujeme ze své sebestřednosti.

Pro mě je to vyjádření jeho názoru.

Sám si myslím, že zkušenosti jsou tím, co životy lidí tvoří a pro porozumění jsou klíčové. Například při práci s lidmi je to úplný základ, na kterém se vytváří vztah a až díky němu může pracovník druhému člověku účinně pomoci. Zde je důležité, aby pomáhající vyházel ze zkušeností toho druhého člověka. Pokud je porozumění druhým lidem součástí duchovnosti, tak jsou jeho součástí i zkušenosti. Když někdo sdílí zkušenosti, neznamená to pro mě automaticky, že jde projev nějaké sebestřednosti. To, až když je označí ve vztahu k ostatním za Pravdu. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků