TVOŘÍME: Stabilní platforma šťastného života

TVOŘÍME: Stabilní platforma šťastného života

Příspěvekod Petr » čtv 12. bře 2009 11:25:12

Co takhle vytvorit stabilni platformu stastneho zivota? Platformu, system presvedceni, ktery bude pevnym zakladem stastneho a tvoriveho ziti.

Predstavuji si to jako nekolik zakladnich presvedceni, o ktere se clovek muze oprit, ze kterych muze rust, ktere mu poskytnou pevny, ale velmi velmi siroky zaklad pro jeho individualni rozvijeni se. Zaklad, ktery rozsiri jeho dosavadni “falesne” hranice, ktery si sam sobe dal a da mu prostor a silu.

Nezamenujme to s duchovnim systemem, ktery bude rikat, co je spravne, kam se vyvijet, kam rust, ceho dosahnout. Toto beru z trochu druhe strany, sestavit zakladni presvedceni, a s temi at si kazdy roste kam ho bude vest jeho ja, jeho srdce. Touto platformou by se nemela narusit nase rozmanitost-diverzita, prave naopak, mela by povzbudit kazdeho k jeho vlastni ceste.

Vizualne by si to predstavuji takto:


...../.\
.../.....\
./.........\
-------------
Duchovni system



\................/
..\............/
....\......./
......\---/
Stabilni platforma


Je to naivni? Mozna jo, mozna ne. :) Je to zcestne? V tomto momente se mi to zda jako dobry napad.. Tak uvidime :))

Jsou tato presvedceni natolik ruzna, ze by to sestavit neslo? Myslim si, ze na 5 zakladnich se shodneme bez problemu. Mozna se shodneme i na 10.. a treba nakonec jich bude 100 :) – i kdyz to uz se budeme asi trochu opakovat :D

Da se sestavit online? Proc by ne:) Mozna to bude o malicko narocnejsi, ale bezpochyby to mozne je.

A jak si to domlouvani predstavuji? Napiste treba kazdy nekolik svych presvedceni, ktere mate a ktere vam pomahaji zit stastny zivot. Jestli je uz nekdo napsal pred vami, vubec nevadi, klidne je zopakujte, aspon uvidime, ktere jsou ty nejcastejsi. A klidne se vyjadrujte k presvedcenim, co napsali ostatni. A klidne doplnujte dalsi a dalsi presvedceni, jak vam bdou prichazet na mysl.

Kazdy si nakonec tu platfromu muze sestavit sam pro sebe, nebo si obohatit ten svuj system, ktery uz ma.

Diky vsem, kteri se o to pokusi, a pomohou rozvinout nase myslenky zase o kus dale. :)

Viz take diskuze na stejne tema na NZ: http://novazeme.ning.com/forum/topics/s ... -stastneho
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Stabilní platforma šťastného života

Příspěvekod Petr » čtv 12. bře 2009 11:25:48

A co me ted tak napada?

- Jsem věčná bytost. Přechodem do nefyzična nic nekončí. Smrt neexistuje. Je pouze život, život, život a život.

- Nejsem odpovědný za štěstí druhých. Držím sebe a moji schopnost zaměřovat se zodpovědné za mé štěstí.

- Nikdy nic nijak nedopadne, vše stále pokračuje.

- Existuje pouze proud blahobytu a případně má rezistence k němu (zdroj zla neexistuje).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Stabilní platforma šťastného života

Příspěvekod Petr » stř 18. bře 2009 8:04:19

Okolnosti nejsou důležité, to na čem záleží je stav mé bytosti.

Všechno je energie. Všechno jsou vibrace.
Myšlenky jsou tvořivou energií.
Ovládám své myšlenky -> tvořím -> jsem tvůrcem své vlastní reality.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Stabilní platforma šťastného života

Příspěvekod Petr » pát 24. dub 2009 12:16:04

Nesoustřeďuji se na nad čím nemám žádnou kontrolu, jako například chování ostatních.
Soustřeďuji se pouze na to, nad čím mám kontrolu a tu mám pouze nad svým postojem k ostatním.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Stabilní platforma šťastného života

Příspěvekod Monika » pon 04. kvě 2009 13:56:44

Přeji dobré všemu i všem, včetně sebe.

Vše je učební lekcí a má smysl i když mnohdy nechápu proč to je a k čemu je to dobré. Tak za to děkuji.

Jak postupně poznávám, chápu a přijímám sama sebe, tak poznávám, chápu a přijímám druhé i celý svět. Jsou to spojené nádoby.
Svět a život se jeví takový, jak jsem ho schopná a ochotná vnímat. Měnit mohu tedy pouze to, ne skutečnost jako takovou.

Do mého života může vstoupit jen to k čemu jsem otevřená, k čemu svolím. Kam je zacílená pozornost, to se posiluje, podobné přitahuje podobné - co vyzařuji to přitahuji.

Vše včetně myšlenkových procesů - je formou energie živoucího tvůrčího energetického systému a vše souvisí se vším. Jde o to nebýt s ním v rozporu. V rozporu s ním nejsem, když jsem srovnaná sama v sobě. Pak dokážu brát život v podobě jaký je bez vnitřního odporu k němu. Tento odpor vyčerpává a všechno zbytečně dále komplikuje. Neznamená to pasivní-rezignující přístup, ale aktivní ve smyslu - dělám všechno co mohu a jak nejlépe dovedu a ostatní nechávám na Tvůrčí inteligenci. Odpor k tomu co je a jak je způsobuje energetické bloky, které se budou hlásit dříve či později o slovo.

Jednoduché relaxační, očistné techniky a pozitivní přístup jsou všeobecně prospívající. Je to cesta k ostranění energetických blokád, k uvolnění, ke smíření v sobě a k odevzdání se životu samému.

Spoléhám na upřímnost, otevřenost a důvěru k tomu co mne, jako individuální omezeně vyčleněnou bytost, přesahuje. Důvěru ke Zdroji ze kterého vychází veškerá tvorba Tvůrčí inteligence mnoholičného projevu, jehož jsem - jsme všichni součástí.

Smích a slzy jsou kořením života.

:)
Uživatelský avatar
Monika
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Stabilní platforma šťastného života

Příspěvekod Petr » pon 04. kvě 2009 19:49:29

Super, díky. :thumb:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Stabilní platforma šťastného života

Příspěvekod Petr » stř 19. srp 2009 8:15:05

Motivaci ke spouste neproduktivnich veci je nevira ve svou vlastni hodnotu. Proto jednim z nasich zakladnich presvedcenich by melo byt to o nasi hodnote.

- Jsem cenný pro tento vesmír.
- Jsem tak cenný, že cennějším už být nemohu.
- Ať dělám, co dělám, tak jsem stalé cenným, svou hodnotu nemohu ztratit!
- Jde pouze o to, jestli jsem cenný a šťastný a užívám si to, nebo jsem cenný a rozhodl jsem se trpět.


Dalsi motivaci, kterou neshledavam uplne stastnou je ta o nedostatku v tomto svete.

- Tento svět má zdroje, naplnit touhy kohokoliv a všech z nás.
- Neexistuje nedostatek ničeho, pouze hojnost.
- Tento svět má prostředky být světem hojnosti a blahobytu.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků