Druhá polovina života

Re: Druhá polovina života

Příspěvekod Trini » úte 14. srp 2018 19:00:25

Alaja píše:
armin píše:Pan Tomáš v úvodu k Tajným naukám Tibetu píše:
Nepátráme však po silách a zázracích, ale po Pravdě a proto bylo zaměřeno studium a vlastní pátrání přísně tímto směrem! Bude asi zklamán ten, kdo si představuje, že se naučí sedět na klasu, vyvolávat tibetské duchy a démony, ovládat bouře a blesky a nebo létat vzduchem jako Milarepa. Nic takového není v programu, i když se asi nevyhneme některým zvláštním zkušenostem.
My však hledáme Pravdu a nikoliv podružné síly kolem ní. Jdeme proto směrem Pravdy, tj. směrem konečného osvobození duše od vrozených a vštípených klamů a omylů. Nebudeme dělat záměrné odbočky k silám a zjevům nižších duševních světů, ba ani zastávky. Pro Pravdu však neváháme nastoupit jakoukoliv cestu, sebe odvážnější a sebe obtížnější, ať přes nebe nebo přes peklo.

Óm namo sarvah Tathágata.
Ať jsou pozdraveni všichni takto jdoucí
!

:D

A k těm zázrakům asi patřila i jasnovidnost Míly....

Ono na té duchovní cestě se ledacos duchovňáckého přihodí. Třeba ta jasnovidnost, jasnozření, telepatie. A i to se dá použít k dalším krokům na duchovní cestě. Zjistit nejen, odkud ony vizuální vjemy přichází a co oznamují, ale třeba i to, co je "za nimi", na jakém podkladě (filmovém plátně) se vlastně zobrazují. A tak najít ono zářivé nic, svítící průzračnou prázdnotu, tajemný nekonečný prázdný prostor plný světla, jenž se schovává v každém kousku hmotného světa.... spřátelit se s ním...a pak třeba, za vhodných okolností, udělat mentální krok či skok do toho NIC.... :lol:

Někdo se modlí, postí....jiný zase sedí v jógové pozici a usměrňuje své myšlení, další třeba se otáčí kolem své osy......a všichni hledají to NIC....aspoň tak jsem to pochopila, když jsem pročítala dostupné písemné materiály z nejrůznějších náboženství.... :donknow:
atd.

:meditace:

Podle Armina/Miroslava stejně žádná Pravda neexistuje, jen věčná cesta za Pravdou.

Ale Pravda existuje - tak, jak o ní píše E. Tomáš.

Je možné "projít" tím světlem a dostat se do temného Zdroje všeho. No, projití to není, spíš něco jako skok, protože nekonečností se projít nedá. Tajemné to vůbec není, nýbrž prosté a jednoduché. Ale koho by už zajímalo něco prostého...Mysl to má obvykle ráda tajemné a komplikované a mystické. Armin/Miroslav se ani nechce jednoduše a prostě vyjadřovat, více se mu líbí být jak Pythie.

Ale v podstatě o nic nejde.
:)
Trini

Poděkoval: 37
Poděkováno: 21-krát v 19 příspěvcích

Příspěvekod Trini » úte 14. srp 2018 19:03:51

armin píše:Obrázek

Tak si dej pozor, aby se ti při tom samostaném myšlení nezavařil mozek. ;)
Trini

Příspěvekod Alaja » úte 14. srp 2018 19:13:09

Trini píše:Je možné "projít" tím světlem a dostat se do temného Zdroje všeho. No, projití to není, spíš něco jako skok, protože nekonečností se projít nedá. Tajemné to vůbec není, nýbrž prosté a jednoduché. Ale koho by už zajímalo něco prostého...

:lol:

Ono to zářící NIC fakt nekonečné není.....ten temný zdroj je větší a zářící NIC je v něm jen malý svítící ostrůvek....

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Alaja

Poděkoval: 172
Poděkováno: 207-krát v 200 příspěvcích

Příspěvekod honzam » úte 14. srp 2018 19:48:47

Alaja píše:
Trini píše:Je možné "projít" tím světlem a dostat se do temného Zdroje všeho. No, projití to není, spíš něco jako skok, protože nekonečností se projít nedá. Tajemné to vůbec není, nýbrž prosté a jednoduché. Ale koho by už zajímalo něco prostého...

Ono to zářící NIC fakt nekonečné není.....ten temný zdroj je větší a zářící NIC je v něm jen malý svítící ostrůvek....

Myslím si, že je to tak jednoduché, že ten "temný zdroj" všeho je tělo resp. časem a tvarem neomezené tělesno, které dělá z lidského tvaru tělo. Všechno je vytvořené z těla, ale inkarnované bytosti jsou v bdělém stavu omezené jen na vnímání tvaru svého těla, i když to samé tělo je i vše kolem. Jsou na to tak zvyklé, že ani neregistrují, jak se jim tohle mění při spánku, rozšiřuje a tělesno opouští omezení lidského tvaru a lidského světa.

Dál si myslím, že každé světlo a záře je pomíjivá, i když se může jevit relativně stálá a neměnná jako je to u slunce, stejně i každá blaženost.
Naposledy upravil honzam dne úte 14. srp 2018 19:51:22, celkově upraveno 1
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Poděkoval: 25
Poděkováno: 43-krát v 43 příspěvcích

Příspěvekod Trini » úte 14. srp 2018 19:50:32

Alaja píše:

A proto mysli dlouho - podle jejího normálního, běžného uvažování - připadá, že to zářící nic nemůže být nekonečné. Ale jen at si zkusí přejít z jedné strany "malého ostrůvku" na druhou. :lol:
Trini

Příspěvekod Alaja » úte 14. srp 2018 20:47:49

Trini píše:A proto mysli dlouho - podle jejího normálního, běžného uvažování - připadá, že to zářící nic nemůže být nekonečné. Ale jen at si zkusí přejít z jedné strany "malého ostrůvku" na druhou.

A četli jste Nadaci (všechny díly) od I.Asimova? Je to tam krásně popsané....ten mimoprostor....ale k temnému zdroji autor ještě nedošel...

Alaja

Příspěvekod Trini » úte 14. srp 2018 21:35:38

Alaja píše:
Trini píše:A proto mysli dlouho - podle jejího normálního, běžného uvažování - připadá, že to zářící nic nemůže být nekonečné. Ale jen at si zkusí přejít z jedné strany "malého ostrůvku" na druhou.

A četli jste Nadaci (všechny díly) od I.Asimova? Je to tam krásně popsané....ten mimoprostor....ale k temnému zdroji autor ještě nedošel...

Mysl to nikdy popsat nedokáže - protože je stále v čase a prostoru. A to, co se snaží popsat, je mimo čas a prostor. Když se to snaží popsat, tak vytváří pěkné blbiny :lol: , ale kdo tu zkušenost zná, ten pozná, co se ten druhý snaží popsat. Např. jsem si myslela, že není problém popsat bezčasovat, jak to funguje - do té doby, něž jsem se o to pokusila. :roll: Nejde to, absolutní bezmoc.

Od Asimova znám jen Já, robot a Nahé slunce. Ráda se k nim vracím. Ale, že by popsal něco z toho, o čem se tady bavíme, si nedovedu představit. Můžeš to sem, prosím tě, dát, jak to popsal, nebo mi říct, v které knize/díle to popisuje?
Trini

Příspěvekod Trini » úte 14. srp 2018 21:50:36

honzam píše:Myslím si, že je to tak jednoduché, že ten "temný zdroj" všeho je tělo resp. časem a tvarem neomezené tělesno, které dělá z lidského tvaru tělo.

Tomu moc nerozumím. Tělem/tělesnem myslíš hmotu? Energií? Co je to lidský tvar? Myslela jsem, že je to právě lidské tělo, které dává lidské bytosti tvar.
Trini

Příspěvekod Alaja » úte 14. srp 2018 21:59:47

Citace ti sem nedám, protože popisy jsou po troškách roztroušené ve všech dílech.
Knihy jsem četla už když tady začaly v devadesátých letech vycházet a tehdy mi toho moc ještě neřekly. Ale až když jsem víc zkoumala to, co jsem při svých meditacích viděla, tak mi ledacos došlo. A zpět k Asimovi jsem se vrátila před několika lety a uviděla v nich toho víc, než kdysi dávno....
Jeho mimoprostor souhlasí s tou zářivou prázdnotou z meditací a krom toho, jsem měla potvrzené, že mimoni opravdu velké vzdálenosti překonávají přes tento mimoprostor, subprostor.....přes tu meditační záležitost.... :lol:
Proto se nemůžu rozplývat blahem a bůhví čím ještě, když je o té meditační záležitost debata - beru ji prostě jen jako další popis vesmíru, další popis jeho vnitřní složky, jeho neviditelné součásti....

PS: ten svítící vnitřní prostor spojuje všechny planety, hvězdy, galaxie, metagalaxie, všechen mám známý hmotný vesmír......a končí na hracici, kde je dál vidět už jen temný zdroj....

Naposledy upravil Alaja dne úte 14. srp 2018 22:15:44, celkově upraveno 1
Alaja

Příspěvekod honzam » úte 14. srp 2018 22:09:58

Trini, to si protiřečíš, protože "temný zdroj všeho" je dost konkrétní popis. Přidal bych, že tomu temnému zdroji vše patří. Tedy inkarnované bytosti vnímají své tělo, jako že ho mají, ale ve skutečnosti je to naopak a samy patří tomu tělesnu, které vnímají v lidském tvaru.

Můj popis: Za temnotou temnou tak, že by se dala krájet a možná ještě dál, temní taková temnota, že vlastní vše, co díky světlu je.

Důsledné dlení v otázce "Kdo jsem já?" vede k tomu zářícímu blaženému Jáčku a dlení v otázce "Čí to je?" do temnoty. I všechno to zářící blaho patří té temnotě stejně jako utrpení. To velké své Já a zářící blaho, nepatří bytosti ani samo sobě, ani není věčné, jak by se mohlo při první zkušenosti zdát. Dá se odevzdat temnotě. :D
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Příspěvekod honzam » úte 14. srp 2018 22:16:18

Trini píše:
honzam píše:Myslím si, že je to tak jednoduché, že ten "temný zdroj" všeho je tělo resp. časem a tvarem neomezené tělesno, které dělá z lidského tvaru tělo.

Tomu moc nerozumím. Tělem/tělesnem myslíš hmotu? Energií? Co je to lidský tvar? Myslela jsem, že je to právě lidské tělo, které dává lidské bytosti tvar.

Tělesnem myslím tu temnotu bez světla, času a prostoru.
Lidský tvar je tvar v prostoru, který lidé vnímají jako svoje tělo O|-<.
Ta temnota se nachází ve tvaru lidské bytosti a i ve všem ostatním, ale lidská bytost ji při bdění vnímá jen ve tvaru lidského těla. To, co pro lidi odlišuje jejich tělesný tvar od jiných tvarů kolem je prožitek té temnoty ... moje tělo.
honzam

Příspěvekod honzam » úte 14. srp 2018 22:28:48

Alaja píše:
PS: ten svítící vnitřní prostor spojuje všechny planety, hvězdy, galaxie, metagalaxie, všechen mám známý hmotný vesmír......a končí na hracici, kde je dál vidět už jen temný zdroj....

:) Lidé to částečně mohou zažít při pohledu na noční oblohu do té temnoty, je v ní to vlastnění, které při modré obloze ve dne není patrné.
honzam

Příspěvekod Trini » stř 15. srp 2018 7:01:27

Alaja píše:Citace ti sem nedám, protože popisy jsou po troškách roztroušené ve všech dílech.
Knihy jsem četla už když tady začaly v devadesátých letech vycházet a tehdy mi toho moc ještě neřekly. Ale až když jsem víc zkoumala to, co jsem při svých meditacích viděla, tak mi ledacos došlo. A zpět k Asimovi jsem se vrátila před několika lety a uviděla v nich toho víc, než kdysi dávno....
Jeho mimoprostor souhlasí s tou zářivou prázdnotou z meditací a krom toho, jsem měla potvrzené, že mimoni opravdu velké vzdálenosti překonávají přes tento mimoprostor, subprostor.....přes tu meditační záležitost.... :lol:
Proto se nemůžu rozplývat blahem a bůhví čím ještě, když je o té meditační záležitost debata - beru ji prostě jen jako další popis vesmíru, další popis jeho vnitřní složky, jeho neviditelné součásti....

:roll:
O, je, tak přece jen píšeme každá o něčem jiném.
Trini

Příspěvekod Trini » stř 15. srp 2018 7:12:29

honzam píše:Trini, to si protiřečíš, protože "temný zdroj všeho" je dost konkrétní popis. Přidal bych, že tomu temnému zdroji vše patří. Tedy inkarnované bytosti vnímají své tělo, jako že ho mají, ale ve skutečnosti je to naopak a samy patří tomu tělesnu, které vnímají v lidském tvaru.

Můj popis: Za temnotou temnou tak, že by se dala krájet a možná ještě dál, temní taková temnota, že vlastní vše, co díky světlu je.

Důsledné dlení v otázce "Kdo jsem já?" vede k tomu zářícímu blaženému Jáčku a dlení v otázce "Čí to je?" do temnoty. I všechno to zářící blaho patří té temnotě stejně jako utrpení. To velké své Já a zářící blaho, nepatří bytosti ani samo sobě, ani není věčné, jak by se mohlo při první zkušenosti zdát. Dá se odevzdat temnotě. :D

"Temný zdroj všeho" není žádný konkrétní popis. Nikdy bych to nenazvala "tělesno", ale když tak "živoucno". Moje mysl se toho - zaplat' Pánbůh - nikdy nesnažila uchopit, a tak zo zatáhnout do svých triviálních, běžných představ. Pochopila aspon, že je to mimo slova.
Takže se vám už do toho nebudu plést.
Trini

Příspěvekod Trini » stř 15. srp 2018 7:22:04

Alaja píše:.ten temný zdroj je větší a zářící NIC je v něm jen malý svítící ostrůvek....

Přílohy
Download.jpg
Download.jpg (3.46 KiB) Zobrazeno 376 krát
Trini

Příspěvekod Nic » stř 15. srp 2018 8:18:06

honzam píše:
Dál si myslím, že každé světlo a záře je pomíjivá, i když se může jevit relativně stálá a neměnná jako je to u slunce, stejně i každá blaženost.

Časoprostorovou vymezenost vytváří mysl. Sat-čit-ánanda mysl přesahuje, tudíž neexistuje žádné její omezení v čase a prostoru.
Nic

Poděkoval: 56
Poděkováno: 15-krát v 15 příspěvcích

Příspěvekod Trini » stř 15. srp 2018 9:47:57

Alaja píše:Citace ti sem nedám, protože popisy jsou po troškách roztroušené ve všech dílech.

Možné je ovšem také , že ten zářící prostor je plátno, na/ve kterém se všechno zobrazuje, manifestuje - počínaje běžným lidským životem - přes létajícího Milarepu, pekla a nebe, mimouše prolétávající nekonečně mnoho nekonečných vesmírů- až k "bohům", které vytvářejí tyto vesmíry a zase je ničí.... = prostě všechno zobrazené ;)
Trini

Příspěvekod honzam » stř 15. srp 2018 12:45:38

Trini píše:
honzam píše:Trini, to si protiřečíš, protože "temný zdroj všeho" je dost konkrétní popis. Přidal bych, že tomu temnému zdroji vše patří. Tedy inkarnované bytosti vnímají své tělo, jako že ho mají, ale ve skutečnosti je to naopak a samy patří tomu tělesnu, které vnímají v lidském tvaru.

"Temný zdroj všeho" není žádný konkrétní popis. Nikdy bych to nenazvala "tělesno", ale když tak "živoucno". Moje mysl se toho - zaplat' Pánbůh - nikdy nesnažila uchopit, a tak zo zatáhnout do svých triviálních, běžných představ. Pochopila aspon, že je to mimo slova.
Takže se vám už do toho nebudu plést.

"Živoucno" je taky myšlenkový popis a nesouhlas s jinými názory je aktivita mysli. Mimo slova to není, protože tomu všechna slova patří. Patří tomu i všechen život a "živoucno", protože k životu je potřeba tělo.
honzam

Příspěvekod honzam » stř 15. srp 2018 12:47:44

Trini píše:Možné je ovšem také , že ten zářící prostor je plátno, na/ve kterém se všechno zobrazuje, manifestuje - počínaje běžným lidským životem - přes létajícího Milarepu, pekla a nebe, mimouše prolétávající nekonečně mnoho nekonečných vesmírů- až k "bohům", které vytvářejí tyto vesmíry a zase je ničí.... = prostě všechno zobrazené ;)

Všechno vytvořené je v těle a z těla. Vědomí v klidu bez pohybu je tělo. :)
honzam

Příspěvekod Alaja » stř 15. srp 2018 13:16:09

Trini píše:
O, je, tak přece jen píšeme každá o něčem jiném.

Domnívám se, že píšeme o tomtéž. :donknow:

O Já,
o Superegu,
o tom, k čemu se lidi modlí,
o tom, co hledají v meditacích,
o čem se lidi domnívají, že nad nimi bdí a ochraňuje je,
o tom, že je to Láska s velkým L, ....
o astronomy hledané temné složce vesmíru,
o obrovské zásobárně energie,
...atd....

Kdysi kdesi jsem na netu napsala, že hmotný vesmír je jen pouhý odpad z mentální aktivity onoho zářícího prostoru....jen vysrážené kapky uvnitř sama sebe..... :lol:

Alaja

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení