Tohle je docela dobré

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Nic » stř 30. led 2019 20:06:20

Je to ve skutečnosti nejjednodušší a nejrychlejší cesta, kdy Bůh je takovou láskou, že nám stačí, že má hotovo a nic pro svou osobu nepožadujeme.
Nic

Poděkoval: 66
Poděkováno: 16-krát v 16 příspěvcích

Tohle je docela smůla

Příspěvekod adiuv » stř 30. led 2019 20:43:51

Nic píše:
adiuv píše:
Jana píše:Od chvíle, kdy je jasné, že Tvé pravé Já má hotovo a mé osobní já neexistuje, mám také hotovo.

:)

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=333&t=8573

Kdo má hotovo a předtím, když mu to ještě nebylo jasné, hotovo neměl ?

Hotovo má pravé Já.
A dokud sami sebe považujeme za to, čím ve skutečnosti nejsme, tak tady může být přesvědčení, že tady existuje někdo skutečný, kdo hotovo nemá.

Obrázek

Znovu a znovu se o tom musí ujišťovat kdo?

Osobní já, které předtím hotovo nemělo, a teď konečně došlo k přesvědčení, že má hotovo.

Chybí jasné uvědomování, že ve stavu Probuzení žádná sebeidentifikace není možná a že iluzorní osobní já se chytlo svého přesvědčení, že už není egem, že je Já, a že má proto hotovo...

Osobní já se identifikuje s božským svrchovaným Já - Self a protože se v tom potřebuje znovu a znovu ujišťovat a vysvětlovat to těm (podle něj neexistujícím) ostatním, nedokáže zmlknout.
adiuv

Poděkoval: 19
Poděkováno: 22-krát v 21 příspěvcích

Příspěvekod Nic » čtv 31. led 2019 13:38:14

Pokud věříš tomu, že iluzorní osobní já je skutečné a pravé Já je pro Tebe jen abstrakcí, tak se to takhle samozřejmě může jevit, ale na to, kým skutečně jsi, to nemá žádný vliv.

Obrázek
Nic

Poděkoval: 66
Poděkováno: 16-krát v 16 příspěvcích

Příspěvekod adiuv » čtv 31. led 2019 17:21:28

iluzorní osobní já se chytlo svého přesvědčení, že už není egem, že je Já, a že má proto hotovo...

Nic píše:Pokud věříš tomu, že iluzorní osobní já je skutečné a pravé Já je pro Tebe jen abstrakcí, tak se to takhle samozřejmě může jevit, ale na to, kým skutečně jsi, to nemá žádný vliv.

Obrázek

K významu slova ´Iluzorní´: iluzorní = neskutečné.

To jen pro info

adiuv

Poděkoval: 19
Poděkováno: 22-krát v 21 příspěvcích

Příspěvekod Trini » úte 07. kvě 2019 12:54:56

Zdeněk píše:
vostal petr píše:ale proč by se sakra nemohl někdo uchlastat nebo ušukat ???

Protože má zkušenost svobody. Tudíž se ho ta otázka netýká, podobně jako se dospělého netýká čmárání čárek a kosočtverců po lavici, i když by tak jistě lavici počmárat mohl.
Nicméně třeba takový Armin nad ní jásá. A Ryunin, zenový to mistr, dokonce pozývá ze zahraničí jakéhosi přerostlého puberťáka, jehož nestydaté přání je být kalhotkami nějaké ženy, aby u nás přednášel o zenu.

Pánové, neilustrujete pěkně právě vy duchovní úpadek dnešní doby?

Trini

Poděkoval: 80
Poděkováno: 36-krát v 30 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení