Tohle je docela dobré

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » stř 30. zář 2020 9:03:01

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... aze-638723

Lékař, exministr a Kandidat ODS na jihočeského hejtmana Martin Kuba:

Když opustíme téma koronavirus, vy jste se nedávno ostře ohradil proti výroku svého spolustraníka Pavla Novotného. „V zájmu České republiky prostě je, aby Babiš zmizel, umřel prostě. A aby Zeman taky umřel, aby odešel do věčných lovišť a abych já byl poslanec,“ prohlásil řeporyjský starosta. Domníváte se, že může tento Novotného výrok ODS před volbami v očích voličů poškodit?

Jak jsem říkal, jako lékař jsem na ARO a záchrance, se snažil zachránit každý lidský život, nemám tyhle řeči rád. A podle mě do politiky nepatří. Myslím, že se za to Pavel Novotný už omluvil, ale prostě není přijatelné, aby tohle padlo z úst politika jakékoli strany. Politické soupeře máme porazit v souboji programů a vizí. Tohle je úplně mimo a ODS to rozhodně nepomáhá.

Nejen zmíněný výrok, ale i další různé „akce“ Pavla Novotného vyvolávají mírně řečeno velkou diskusi. Vzpomeňme třeba pomník vlasovcům. Podle některých reakcí ale předseda ODS Fiala řeporyjskému starostovi většinou „fandí“. „Pavel Novotný je originál, je to člověk, který je neopakovatelný, a je to výjimka, kterou si ODS může dovolit,“ uvedl například před časem. Souhlasíte?

Pavel Novotný je člověk, který umí mediálně zaujmout, o tom není pochyb. Je to mimochodem něco, co by se od něj řada politiků v ODS mohla učit. Pak už je jen odhad, jestli dokáže včas zabrzdit, nebo přestřelí jako u toho výroku o prezidentovi.

Vy kandidujete v krajských volbách na jihočeského hejtmana. V poslední době jste se zabýval mimo jiné otázkou kolem dostavby dálnice D3. Ohradil jste se proti rozhodnutí premiéra jednat ještě s odpůrci stavby dálnice vedené přes Posázaví. Vznikla dokonce i petice za stavbu dálnice tak, jak je navržena. Co na premiérův postoj říkáte? A kdy se podle vás dočkáme dálnice na rakouské hranice?

Ano, ohradil jsem se proti tomu výroku, který premiér řekl po setkání s odpůrci výstavby D3 ve středních Čechách v té trase, kterou schválila vláda. Ti odpůrci tvrdí, že by stačilo jen rozšířit a upravit silnici z Mezna přes Benešov do Prahy. To je prostě nesmysl. S tím nepočítají ani územní plány těch obcí a je to technicky neřešitelné. Každý, kdo tomu trochu rozumí, to ví. Je pro mě zarážející, jak může premiér slibovat lidem, kteří reprezentují petici 1 500 lidí, že o tom návrhu na změnu trasy dálnice bude ještě přemýšlet. Navíc s nimi naplánoval další schůzku. Jihočeši, a nejen oni, čekají na tu dálnici desítky let a není možné, aby je premiér hodil přes palubu. A teď k jihočeské části dálnice. Ta se teď staví až k Třebonínu. ŘSD minulý týden vypsalo výběrové řízení na úsek z Třebonína do Kaplice nádraží, takže pak už zbývají jen dva úseky na hranici. Věřím, že už to v tomhle období s ŘSD dotáhneme a v roce 2025 budeme na hranici. Pokud budu hejtmanem Jihočeského kraje, udělám pro to všechno.

A máme tady úplnou novinku. Mikuláš Minář prohlásil, že končí v čele Milionu chvilek, chce založit hnutí a jít do politiky. Překvapilo vás to? Z opozice zaznívá, že zatímco dříve vyzýval ke spojování sil, nyní je tímto krokem tříští.

Nijak moc mě to nepřekvapilo a považuji to za špatný nápad. Bude to zase jen tříštit politické síly. My bohužel jako Češi neumíme žít v systému dlouhodobě stabilních politických stran jako třeba v Německu nebo v Británii. Tam jsou dlouhodobě politické strany v podstatě stejné. Když nějaký politik udělá chybu, tak odejde, voliči za to stranu třeba potrestají menšími procenty, ale nemění se celá scéna. U nás je to trochu jinak. Každé volby se objevují nové a nové subjekty, každý hned zakládá stranu, když se o něco v té své nepohodne, anebo jsou pořád nová hnutí s tím, že to jsou už ti praví, správní, čistí. Žádná strana v sobě nemá ani samé anděle, ani samé čerty. Jsou tam slušní, poctiví lidé, ale taky vykukové, jako v celé společnosti. Politika by měla být transparentní, lidé mají mít maximum mechanismů, jak politiky kontrolovat, ale čekání na toho jednoho pravého spasitele nebo jednu stranu, kde budou všichni ti dokonalí, je nesmysl.

A jaké šance uspět v politice Mikuláši Minářovi dáváte?

Nechci tady dělat odhady. Politika je úplně jiná disciplína, než byl Milion chvilek, a myslím, že i pan Minář bude překvapen, jak moc jiná. Přeju mu, aby tím, co bude dělat, přispěl k tomu, s čím Milion chvilek dávali dohromady.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » pát 02. říj 2020 19:54:12

To není dobré:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... nam-639134
První skandál voleb pouze na PL: ODS si nakupuje hlasy. „Za jídlo a chlast“ vozili lidi přímo k urnám

VÍME PRVNÍ Volby do zastupitelstev krajů konané dne 2. 10. – 3. 10 mají první skandál. Informace ParlamentníchListů.cz v pátek večer potvrdily další dva relevantní zdroje.

Událost s kupčením hlasů se podle našich informací odehrála okolo 17 hodiny v Karviné, respektive v Havířově, a to ve volebním okrsku číslo 87. Jak ParlamentníListy.cz také zjistily, na podivné chování některých voličů upozornila přímo volební zapisovatelka.

Podle ní totiž bylo zjištěno možné kupčení s volebními hlasy.

Několik osob mělo následně potvrdit, že dostalo „jídlo a chlast" za to, že do volební urny vhodili volební lístek občanských demokratů.

Jak uvedl náš tamní a přímo informovaný zdroj: „Ano, ta informace je pravdivá. Na místě byl také zjištěn automobil i s řidičem, který zajišťoval přepravu těchto osob k volebním místnostem."

Situaci budeme i nadále sledovat.


:?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Eva Nada » pon 05. říj 2020 21:38:26

Nejnovějším uživatelem je Luckyjoe

:)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » pon 05. říj 2020 22:10:23

Eva Nada píše:Nejnovějším uživatelem je Luckyjoe

:)


Žeby Pepa? :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Eva Nada » pon 05. říj 2020 22:11:50

Alaja píše:
Eva Nada píše:Nejnovějším uživatelem je Luckyjoe

:)


Žeby Pepa? :D

Dobří holubi se vracejí :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » čtv 15. říj 2020 8:59:15

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » úte 27. říj 2020 12:40:28

:)

Životní příběh: Keanu Reeves


https://www.youtube.com/watch?v=3Z40JqWsbxg

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » úte 27. říj 2020 13:10:31

IN FLAMES - Only For The Weak (OFFICIAL LIVE CLIP)

https://www.youtube.com/watch?v=FwsrCSe50rA



Mám ráda Melodic Death Metal.

Byli dřív mladší ;) :

IN FLAMES - Only For The Weak (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=qnLunQEcMn0



I can't tolerate your sadness
Cause it's me you are drowning
I won't allow (allow) any happiness
Cause everytime you laugh, I feel so... guilty
I feel so guilty

Oh, sell me the infection, it is only for the weak
No need for a sympathy, the misery that is me

I've lost the ability to paint the clouds
Cause it's me you're draining (you're draining me)
I'm stuck in this slow-motion dark day
Cause everytime you run, I fall.. behind
I fall behind

And so I hear my voice again
The tale of the bitter man who I am
Shake the silence and hear what it says
The tranquil pride that become the lie

Oh, sell me the infection, it is only for the weak
No need for a sympathy, the misery that is me

Sell me the infection, it is only for the weak
On bleeding knees, oh, I accept my fate

.....................................................................................

Už nemohu dále snášet tvůj smutek
Protože jsem to já koho topíš
Nechci připustit žádné štěstí
Protože pokaždé když se směješ, cítím se tak....vinen
Cítím se tak vinen

Jsem přinucen mít nějaké výčitky
Stal jsem ze lží, krásnou a volnou
V mém spravedlivém světě
Odolávám a káži šílenství co jsi mi dala

Oh, prodej mi nákazu, to je jen pro slabé
Nepotřeba sympatie, ta bída to jsem já

Ztratil jsem schopnost malovat mraky
Protože jsem to já koho vyčerpáváš (ty vyčerpáváš)
Uvízl jsem v tom zpomaleném tmavém dnu
Protože vždy, když utíkáš, Já, zaostávám
Já zaostávám

A tak slyším znova svůj hlas
Příběh hořkého muže, kterým jsem
Otřes tichem a poslouchej co říká
Ta tichá pýcha co se stala lží

Oh, prodej mi nákazu, to je jen pro slabé
Nepotřeba sympatie, ta bída to jsem já

Prodej mi nákazu, to je jen pro slabé
Na mých krvavých kolenou, oh, uznávám osud svůj

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni ... -weak-4246

Půjčila jsem si od mého syna zimní čepici s logem In Flames. Ale když jsem mu vyprávěla, že se na mne usmívali mladí muži (byli pobaveni, co to ta babka nosí na hlavě :D ), tak mi jí zase sebral. :? :(
Přílohy
In-Flames-Logo-Muetze,Beanie-Hat-von-In-Flames-Black-Groesse-One-Size-1159295003.jpg
In-Flames-Logo-Muetze,Beanie-Hat-von-In-Flames-Black-Groesse-One-Size-1159295003.jpg (26.4 KiB) Zobrazeno 9193 krát
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » stř 04. lis 2020 11:48:54

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... dal-642805


Soudruh Biden! Cože? Dusno v ČT: Vdova po Waldovi Matuškovi zaskočila redaktora. Ale jela dál

Ve volebním vysílání ČT24 proti sobě nastoupily dvě vdovy známých československých emigrantů, Martina Formanová a Olga Matušková. Martina Formanová se přiznala, že volila Bidena právě kvůli tomu, že nemá ráda Donalda Trumpa. Ten prý nic nesplnil a rozděluje národ. Ale za její slova se do ní pak pustila Matušková. To, co Formanová řekla, jí prý vyrazilo dech. Demokraté se totiž podle ní paktují s komunisty. „My jsme museli utéct, zanechat v Čechách všechno, co jsme měli, a když se tady probouzí velice silně komunistický režim, tak to je strašný,“ prohlásila zpěvačka.

Volby, které rozhodnou o podobě USA v dalších čtyřech letech, mají i české účastníky a účastnice, které si ke komentáři pozval Martin Řezníček na ČT. Jednou z nich byla Martina Formanová, spisovatelka, scenáristka a vdova po světoznámém režisérovi Miloši Formanovi. Formanová se netajila tím, že svůj hlas hodila Joeu Bidenovi.

„Jsem demokratka tělem, duší ve všech těch kategoriích, jak se rozdělují demokraté a republikáni. Jsem pro nějakou registraci zbraní a pro možnost, aby si žena zvolila (potraty – pozn. red.), ale v tomhle případě se přiznám, že jsem hodně volila proti Donaldu Trumpovi, protože ho jednak nemám ráda jako člověka a asi je příliš negativní na můj vkus a také nevidím žádné výsledky po těch čtyřech letech, za které bych si ho mohla vážit. Vidím jen spoustu nesplněných slibů, vidím společnost, která je strašně rozjitřená a kterou on jenom čím dál víc rozděluje,“ vysvětlila, proč volila Bidena.

Řezníček se otázal, zda není dobře, že Donald Trump nesplnil to, co v roce 2016 nasliboval. Ale Formanová odvětila, že jako občanka USA si neříká, že „čím hůř, tím líp“. Dodala, že je ráda, že o volby je takový zájem, tedy že výsledek, ať už bude jakýkoliv, bude „vůle lidu“.

Jak Formanová uvedla, volí proti Donaldu Trumpovi a je si vědoma věku jeho protikandidáta (77 let). Ale na Bidenovi vidí tato pozitiva: „Ale pro mě ta jeho osobnost i ten jeho věk dávají takovou určitou šanci, že on pokud se stane prezidentem, tak se stane takovým farářem té naší americké vesnice, takovým tím kazatelem, který předstoupí před ty lidi a bude nějakým způsobem je schopný sjednotit.“ Dodala, že ji velmi negativně překvapilo, když Donald Trump při inauguračním projevu neslíbil, že bude prezident všech. „On vás vlastně zatlačí do té role toho nepřítele,“ mínila. Ale Řezníček ji opravil, že to Donald Trump skutečně řekl.

Biden podle Formanové respektuje vědu a odborníky a jeho ego mu nezabrání v otázce koronaviru a globálního oteplování jim naslouchat a řídit se jimi. A tvrdila, že předchozí prezident Obama s Joem Bidenem zvládli krizi v roce 2008 báječně, a pochválila je za prosazení zdravotní reformy.

Jako protiváha Martiny Formanové se z Floridy připojila zpěvačka Olga Matušková, manželka zesnulého zpěváka a herce Waldemara Matušky. Řezníček se ptal na to, co jí imponuje na Donaldu Trumpovi, kterému hodila svůj hlas, ale Matušková se nejdřív věnovala tomu, co slyšela od Martiny Formanové. „To je neuvěřitelný, že člověk, který tady žije, si může tohle všechno myslet. Ale tady je to teď v Americe tak, že 99 % médií očerňuje Donalda Trumpa, prezidenta, kterého milují lidé tak, že měl dvacet až padesát tisíc lidí na těch shromážděních. Já nevím, jestli jste to viděli, nebo ne, protože to CNN určitě nepřenáší,“ tvrdila.

Donald Trump je podle ní „úžasný člověk, který ukradl demokratům dělnickou třídu, zařídil nejlepší ekonomiku za čtyři roky“. Trump podle ní, oproti prohlášením Formanové, splnil nejvíc ze všeho, co sliboval, ze všech prezidentů USA. A opět argumentovala popularitou Donalda Trumpa na jeho převolebních mítincích a také tím, jak snížil nezaměstnanost černochů a žen, dvou skupin, na které se orientují hlavně demokraté. Právě proto jí prý slova Martiny Formanové vyrazila dech. Dodala, že demokraté už nejsou demokraté, ale praktikují metody komunistů.

Trefovala se i do Kamaly Harrisové, která by prý byla zanedlouho prezidentkou, pokud by „soudruh Biden“ vyhrál. „Začalo to už, když se dostal k moci prezident Obama, který prohlásil, že od základu změní Spojené státy americké a svět. A to se jim nepodařilo, takže běsnili celé čtyři roky, chtěli prezidenta Trumpa vyhodit z prezidentství, celé čtyři roky hledali, co by na něho ušili, aby ho... (Matušková hledala správný překlad pro slovo impeachment, tedy ústavní žalobu). Prostě aby ho zničili. Nic nenašli a on přesto dosáhl, aby byla nejlepší ekonomika Ameriky v historii a aby se nepoložila po tom, co s ní udělal prezident Obama,“ bránila svého kandidáta.

Řezníček se otázal, co je na Bidenovi komunistického. Matušková začala poznámkami o tom, že i Harrisová, která s Bidenem teď kandiduje, ho v průběhu demokratických primárek označila za rasistu. Řekla, že Biden se podepsal pod prohlášení s komunisty spojeného křídla Demokratické strany a dále to má dokazovat podpora hnutí Black Lives Matter, které má marxistické kořeny.

A opět se věnovala tomu, co Formanová řekla: „Můžu vám říct, že se divím, že někdo, kdo utekl z komunistické země... ona tedy neutekla, ona se přestěhovala, my jsme museli utéct, zanechat v Čechách všechno, co jsme měli, a jít do (neslyšitelné) země, a když se tady probouzí velice silně komunistický režim, tak to je strašný.“

Odmítla, že by po výhře plánovala emigrovat znovu, a rýpla si, že taková prohlášení se dělají v silně demokratickém Hollywoodu. „Já nepoužívám takhle silná slova, že bych se odsud stěhovala, protože já si myslím, že až padne Amerika, která padne, protože chtějí změnit soudnictví, chtějí změnit ústavu, chtějí změnit všechno, co Amerika vybudovala a co je jedinečné na celém světě. Je to jedinečná země, která neexistuje jinde na světě. A když vyhraje tahle frakce, tak to i staří demokraté říkají, že to už není Demokratická strana, která bývala,“ nedokončila úplně argument vdova po Waldemaru Matuškovi.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » stř 04. lis 2020 11:57:35

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... avy-642801

Biden, loutka sluníčkářů. Okamura má obavy

O čtyři roky uřadování v Bílém domě se dnes utkají Donald Trump a Joe Biden. Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se tématu věnuje na svém facebooku. „Biden, loutka sluníčkářů, znamená podporu migrace,“ říká na adresu bývalého viceprezidenta a dlouholetého senátora Joea Bidena, který se postaví současné hlavě státu.


Prezident USA Donald Trump varoval, že „národ bez hranic není národem“, když projevoval svou „upřímnou soustrast“ Francii kvůli „zběsilému útoku islamistického teroristy“, při němž byl pedagog veřejně sťat za předvádění obrázků islámského proroka Mohameda během hodin svobody vyjadřování, připomíná Okamura.

„Trump je podle mě určitě lepší volbou než loutka globalistů a sluníčkářů Joe Biden,“ dodává.

„Bezpečnost před imigrací je národní bezpečností, pamatujte na to,“ připomíná dále Trumpova slova, která pronesl ke svým příznivcům při shromáždění v Janesville ve Wisconsinu. „Musíme mít hranice. Národ bez hranic není národem,“ řekl také. „V tom má naprostou pravdu,“ podotýká předseda hnutí SPD.

Prezidentské volby v USA budou zásadní pro celosvětovou politiku. „Přes jasné výhrady k současné politice USA je nutné doufat, že republikánský prezident Trump obhájí svůj mandát. Vítězství protikandidáta Bidena by znamenalo zásadní ohrožení svobody, demokracie i míru ve světě. Šlo by o vítězství globalistů usilujících o globální světový řád,“ upozorňuje dále politik.

Je zde podle jeho slov reálná hrozba, že globalisté použijí veškeré metody zpochybnění regulérnosti voleb a zpochybní i jejich výsledek v případě své porážky. „Biden znamená podporu migrace, diktatury menšin včetně využití totalitního řízení pod záminkou boje s nákazou. Takové obavy sdílejí svobodomyslní občané USA,“ zakončuje Okamura.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » stř 04. lis 2020 12:08:45

https://www.novinky.cz/volby/usa/clanek ... a-40341254

Grafy se barví do ruda. Prognózy hovoří pro Trumpa

Za budoucí vítěze amerických prezidentských voleb se sice prohlásili oba kandidáti, grafy na webech amerických zpravodajských serverů se ale začínají barvit do ruda, a to i v predikcích pro většinu zatím nerozhodnutých států. Jednoduchý graf na úvodní stránce The Washington Post dává tušit, že pokud se trend neobrátí, je zřejmě rozhodnuto.

Ve hře zůstávají volitelé devíti amerických států. Republikán Donald Trump přitom vede v šesti z nich, zbylé tři se zatím přiklánějí k demokratu Joeovi Bidenovi. Současný prezident nicméně vede v těch z hlediska volby důležitějších.

Amerického prezidenta volí pověření volitelé, jejich počet za daný stát se odvíjí od počtu obyvatel. Ze zbývajících států jich nejvíc - 20 - získá vítěz v Pensylvánii, kde vede Trump. Po 16 volitelích mají Michigan a Georgia, kde vede také Trump, stejně jako v Severní Karolíně, která disponuje 15 voliteli. Zatím protrumpovsky rovněž zabarvená Aljaška vyšle 3 volitele.

Demokrat Joe Biden vede, pokud jde o zbývající státy, v Arizoně (11 volitelů), Wisconsinu (10 volitelů), Nevadě (6 volitelů) a Maine (2 volitelé).

Biden má zatím jistých 224 volitelů, Trump 213. Demokratický kandidát by tedy k vítězství potřeboval začít rychle dotahovat.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » stř 04. lis 2020 12:52:43

Tohle není vůbec dobré:


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... dek-642842

Odpůrci Trumpa: Pálíme vlajku USA! Budeme demonstrovat bez ohledu na výsledek!

V amerických volbách má velká většina lidí svého kandidáta, ale jsou i tací, kteří nebudou spokojeni ani s jedním kandidátem. Jak píší New York Times, v Seattlu a v Portlandu, tedy městech, ve kterých došlo k největším demonstracím Black Lives Matter, se protestovalo. „Bez ohledu na výsledek,“ jak uvádí titulek.

V Portlandu se dle listu shromáždilo 200 demonstrantů nedaleko od centra, kde se hlasy sčítají. Z reproduktorů se hrály protitrumpovské písně a účastníci přišli v helmách a provizorním brnění. Zřejmě očekávali střet s policií, která už byla na pokyn guvernérky připravena zasáhnout.

Několik z protestujících sice doufá, že Biden vyhraje, ale prý ani on nebude prosazovat reformy policie, přístupu k menšinám a k nerovnosti, které si demonstranti přejí a demonstrovali za ně na jaře a v létě. Bidenovo vítězství by dle jednoho z nich bylo provizorium po vládě, která údajně vyburcovala stoupence bělošské nadřazenosti. „Vítězství Bidena neznamená svobodu pro černochy, znamená jen příležitost pro černochy,“ prohlásil demonstrant David Meyrs s tím, že sice by reformy byly prosaditelnější, ale stejně se to prý neobejde bez protestů. A podle další, sedmnáctileté demonstrantky jdou problémy současné společnosti hlouběji, než zasahuje prezidentský úřad.

V ulicích se dle zpravodaje New York Times Mikea Bakera sešly už stovky lidí a provolávaly protitrumpovské slogany a vyjadřovaly podporu hnutí BLM. Došlo také na pálení americké vlajky.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » stř 04. lis 2020 13:01:38

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... sti-642811


Vedu! Ale chtěj mi to ukrást! hlásí Trump. Přivřeli mu hubu. Zlé zvěsti

Jedním z bojišť amerických voleb je stát Pensylvánie. Ten, kdo ho získá, dostane 20 hlasů volitelů. Jenže podstatná část voličů ve státě volila poštou a s tím jsou spojené problémy. Mluvil o nich novinář Dušan Neumann v ČT24 a píší o nich americká média. Celá záležitost zřejmě skončí před soudem. A Donald Trump už prohlásil, že vede, ale někdo se mu snaží volby ukrást. Ale Twitter mu příspěvek částečně cenzuruje.

Podobně jako Olga Matušková, hovořil v ČT24 novinář a spolupracovník Českého rozhlasu Dušan Neumann. Ten považuje Donalda Trumpa za poslední bariéru před změnou USA z klasické liberální demokracie v projekt, který Neumann nazývá „jakobínským socialismem“. Ale Trump toho údajně udělal hodně pro jeho domovskou Pensylvánii tím, že dal zelenou frakování a do státu se začaly vracet průmyslové podniky. Což mělo pozitivní vliv na zaměstnanost.

O Pensylvánii, která podle posledních čísel zatím silně tíhne k Trumpovi, hovořil Neumann dále. Stát se totiž dělí na Filadelfii, nejlidnatější město s jeho zázemím, a zbytek. Bez Filadelfie by Pensylvánie patřila Trumpovi. A ve Filadelfii se také masivně hlasovalo poštou, hlasů touto formou prý přišlo 350 tisíc, z toho se do voleb podařilo sečíst údajně 75 tisíc. „Počítá se, že do pátku by to snad mělo být, Ale i další termín je až 13. listopadu, takže se obávám, že v Pensylvánii se nedozvíme do konce týdne, jak to vlastně dopadlo,“ popsal situaci novinář. Pokud by Donald Trump měl v Pensylvánii prohrát, tak to dle Neumanna bude proto, protože ztratil hlas bílých žen z předměstí.

To, že se Pensylvánie kloní k Trumpovi, vysvětluje tím, že jednak velmi zeslábly odbory. Ty se změnily ve fosilní organizace, jejich šéfové začali pobírat obrovské platy a co se týče textilního průmyslu, tak jejich cílem bylo dle Neumanna dovolit přestěhovat výrobu mimo USA, propustit tak zaměstnance před důchodem, což znamenalo, že jim odbory nemusely vyplácet celou penzi a na šéfy pak zbylo více peněz. Tím právě odbory ztratily důvěru, vysvětlil Neumann a dodal, že z toho vznikla ironická situace, kdy prezidenta miliardáře podporuje proletariát.

Pensylvánie zřejmě opravdu bude scénou, na které se odehraje drama ohledně hlasů poslaných poštou. Jak už informovala agentura AP, Trump a spol. hodlají bojovat u soudu proti tomu, aby se započítaly hlasy, které poštou dorazí do tří dnů po konání voleb. Toto prodloužení dle AP nařídil soud v Pensylvánii a Nejvyšší soud ho nezablokoval, ale konzervativní soudci naznačili, že by se k tématu mohli vrátit po volbách. Pensylvánská „ministryně zahraničí“ Kathy Boockvarová (za Demokraty) už prý nařídila, aby byly tyto hlasy odděleny od ostatních, ale aby byly započítány.

A jak informuje novinář a reportér John Kruzel, soud v Pensylvánii právě rozhodl, že se bude zabývat námitkami Republikánů, kteří protestují proti tomu, aby se počítaly hlasy, které nebyly správně podány, ale byly později doopraveny.

Jak píše deník Forbes, v některých okresech v Pensylvánii byli voliči, kteří hlasovali poštou kontaktováni, že nepodali náležitě hlas poštou, tedy že např. na obálce chyběl jejich podpis, aby mohli dát „dočasný hlas“ na pokyn Kathy Boockvarové. Ale to dle Republikánů porušuje pensylvánský zákon, který říká, že výsledek hlasování nesmí být odhalen předtím, než skončí hlasování. Navíc namítají, že to odporuje rozhodnutí Nejvyššího soudu Pensylvánie, že těm, kdo hlasují poštou, nemá být opravování hlasů povoleno.

Jak detailněji uvádí list Philadeplhia Inquirer, když sčítači v některých okresech narazili na nesprávně podaný hlas, kontaktovali partaj, pro kterou hlas byl podán a ta zase voliče, aby hlas opravil. Ale v jiných okresech tyto hlasy zařadili prostě jako neplatné. Někde kontaktovali voliče napřímo. Okresů je v Pensylvánii celkem 67 a poštou hlasovalo údajně až 2,5 milionu voličů. Nejedná se tedy o zanedbatelná čísla.

Jak list píše dále, Boockvarová tvrdí, že pokyn, který vydala, je zcela v souladu se zákonem. Dle Philadelphia Inquirer Nejvyšší soud Pensylvánie rozhodl, že hlasy bez obálky musí být započítány jako neplatné, ale už v rozsudku nemluví o tom, zda mají v okresech varovat voliče, že jejich hlasy byly zneplatněné. A okresy si pak zákon vykládají po svém, některé voliče kontaktují, některé se řídí tím, že hlasy bez náležitostí jsou neplatné. Vzhledem k tomu, že se předpokládá, že většina hlasů podaných poštou je pro Joe Bidena, je celkem očividné, proč Republikáni bojují proti tomu, aby tyto údajně neplatné hlasy byly započítány.

Prezident Trump proti hlasování poštou bojuje již od začátku, řka, že takovéto hlasování umožňuje podvody s hlasy. Dnes o tom sdílel příspěvek na Twitteru: „Vedeme HODNĚ, ale snaží se nám ty volby UKRÁST! To nepřipustíme. Nemůže se hlasovat potom, co hlasování skončí.“ Tento příspěvek ovšem Twitter označil jako potenciálně zavádějící, takže ho čtenář musí vědomě rozkliknout, aniž by předtím věděl, co Trump píše.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » stř 04. lis 2020 16:35:33

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... kny-642863


Biden je stejný hulvát jako Trump, jen lépe předstírá. Matěj Stropnický posílá vzkaz americkým liberálům a není pěkný

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický tvrdí, že pokud americké prezidentské volby vyhraje současný prezident Donald Trump, bude to chyba jeho protikandidáta Joea Bidena. Ten je, podle Stropnického, stejný hulvát jako Trump, jen ale předstírá, že není. Většina Bidenových hlasů prý může být „bez nadšení“ nebo „se sebezapřením“.

Sčítání hlasů v americké prezidentské volbě vrcholí a je jisté, že výsledek bude velmi těsný. Podle Stropnického je případný Bidenův neúspěch dán tím, že si hrál na něco, co není.

„Pokud se budou liberálové po těchto amerických volbách zase ptát, jak mohl vyhrát takový lhář a hulvát, zde je odpověď: vyhrál, protože protikandidát všechno jen předstíral,“ má jasno Stropnický. A přidává text písně Jarka Nohavici Plebs blues, kde se zpívá „nevěřím v žádný kecy, věřím už jen sám v sebe“.

Stropnický v komentářích pod příspěvkem na facebooku dodal, že jak Trump, tak Biden jsou pro něj padouši. „Padouši jsou oba, akorát jeden předstírá, že není,“ míní Stropnický. Ať už prý vyhraje Trump nebo Biden, je podle něj jasné, že Biden nedokázal zaujmout a část ze svých hlasů stejně získal jen proto, aby nevyhrál Trump.

„Těch hlasů pro Bidena ‚bez nadšení‘, ‚se sebezapřením‘, ba ‚s odporem‘ je tolik, že bych se vůbec nedivil, kdyby v jeho táboře převažovaly,“ dodal Stropnický.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » čtv 05. lis 2020 0:07:23

Tak si občas pročítám, co čeká ty naše mladé...třeba tady :

https://www.avizo.cz/blog/narok-na-star ... ch-letech/

A zjišťuji, že tam vlastně chybí jedna kategorie. Lidi, co mají odpracováno (a mají placené důchodové pojištění) oněch nových 35 let....ale dosud jim ale není těch 65 let, kdy smějí řádně a bez krácení odejít do důchodu.....
Třeba nějaký muž...nastoupil do práce v 18, odkroutil si dva roky vojny (se započítává) a pak dál pracoval celý život bez nějaké neplacené pauzy....nebo-li 18 + 35 = 53 let....???
:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » čtv 05. lis 2020 10:42:38

Alaja píše:Tak si občas pročítám, co čeká ty naše mladé...třeba tady :

https://www.avizo.cz/blog/narok-na-star ... ch-letech/

A zjišťuji, že tam vlastně chybí jedna kategorie. Lidi, co mají odpracováno (a mají placené důchodové pojištění) oněch nových 35 let....ale dosud jim ale není těch 65 let, kdy smějí řádně a bez krácení odejít do důchodu.....
Třeba nějaký muž...nastoupil do práce v 18, odkroutil si dva roky vojny (se započítává) a pak dál pracoval celý život bez nějaké neplacené pauzy....nebo-li 18 + 35 = 53 let....???
:donknow:


Tedy odpadl předčasný důchod? :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » čtv 05. lis 2020 11:12:17

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... eni-642944


Sčítání v USA: Zabedněte okna! Ať sem nikdo nekouká. Poštovní hlasy? Silné tvrzení

Pochyby a rozhořčení doprovází sčítání hlasů, které nebyly podány osobně, ale zaslány poštou. Zastánci Donalda Trumpa se bouří, že v Detroitu jim zabraňovali v tom, aby viděli do místnosti, kde byly lístky sčítány. Podle videí z místa byla okna zabedněná kartonem i krabicemi od pizzy. Nesrovnalosti hlásí i republikáni z Nevady a přepočet bude kampaň současného prezidenta požadovat i ve Wisconsinu. Ale bude muset počkat do prosince

Současná situace amerických voleb nevypadá pro Donalda Trumpa příznivě. Zbývá započítat 5 států, a pokud Joe Biden vyhraje kterýkoliv z nich (kromě Aljašky), měl by se stát příštím prezidentem Spojených států. Ovšem i když budou hlasy spočítané, nebude ještě vyhráno.

Trump na twitteru prohlásil, že vyhrává, ale demokraté se mu volby snaží ukrást. Dodal, že minulou noc vedl v mnoha státech, povětšinou pod vládou demokratů, někde i s velkým náskokem, ale pak se objevily „hlasy navíc“, které byly přidány do součtu. „Velice podezřelé,“ prohlásil prezident. Oba příspěvky označil Twitter za zmatečné či rozporuplné.

Nicméně už přicházejí konkrétní oznámení, například z Detroitu. Detroit je největší metropolí státu Michigan, ve kterém velice dlouho Donald Trump byl ve vedení, ale po sečtení většiny hlasů ho o 130 tisíc hlasů ztratil. Podle zpravodaje Fox News Matta Finna, který poskytl i videa, došlo v místě počítání hlasů těch, kdo nehlasovali přímo, k maření dohledu veřejnosti. Okna do haly, ve které byly hlasy počítány, zabednili sčítači kartonem. Když se jich ptal proč, prý nedostal žádnou jasnou odpověď. Právní zástupce města Detroit Lawrence Garcia uvedl, že zakrýt okna přikázal on, protože někteří sčítači se obávali, že by lidé venku mohli točit ty, kdo hlasy sčítají nebo volební lístky.

Jak ukazuje video serveru Global News, sčítači používali dokonce i rozložené krabice od pizzy, aby nebylo vidět dovnitř haly.

Pochybnosti panují i v Nevadě, která je zatím stále ve hře. Tamní republikáni tvrdí, že v průběhu voleb dostali tisíce stížností, takže apelují, aby každý, kdo měl nějaké potíže při hlasování, je nahlásil na jejich platformě.

Samostatný případ je Pensylvánie, kde se podle rozhodnutí tamního Nejvyššího soudu budou přičítat i hlasy, které dorazí do tří dnů po volbách, pokud byly poslány včas. A to i když bude razítko na obálce nečitelné. Jak varoval spolupracovník ČRo Dušan Neumann, to otevírá možnosti, jak s počty manipulovat. „Jelikož pošťáci jsou odborově organizovaní státní zaměstnanci, většinou volící demokraty, nabízí se několik scénářů jak úspěšně fixlovat,“ řekl pro PL.

Navíc je zde spor, zda bylo správné kontaktovat ty, jejichž hlas podaný poštou neměl správné náležitosti, aby hlasovali osobně. V některých okresech k tomu došlo, některé okresy se naopak řídily tím, že nesprávně podaný hlas je prostě neplatný.

Mezi republikány nyní koluje tento příspěvek pensylvánské ministryně Kathy Boockvarové z roku 2017, ve kterém prohlašuje, že používat titul prezident před jménem Trump je potupou prezidentského úřadu. Nevěří, že bude spravedlivě dohlížet na správnost průběhu voleb.

Dle Johna Robertse z Fox News bude Donald Trump požadovat přepočítání hlasů i ve Wisconsinu. Nicméně, výsledky prý budou potvrzeny až 1. prosince. Přepočítávání je povoleno jen pokud se výsledky neliší o více než jedno procento a v tomto limitu se Trump pohybuje.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » čtv 05. lis 2020 12:59:19

Trini píše:
Alaja píše:Tak si občas pročítám, co čeká ty naše mladé...třeba tady :

https://www.avizo.cz/blog/narok-na-star ... ch-letech/

A zjišťuji, že tam vlastně chybí jedna kategorie. Lidi, co mají odpracováno (a mají placené důchodové pojištění) oněch nových 35 let....ale dosud jim ale není těch 65 let, kdy smějí řádně a bez krácení odejít do důchodu.....
Třeba nějaký muž...nastoupil do práce v 18, odkroutil si dva roky vojny (se započítává) a pak dál pracoval celý život bez nějaké neplacené pauzy....nebo-li 18 + 35 = 53 let....???
:donknow:


Tedy odpadl předčasný důchod? :donknow:


Mám dojem, že předčasný důchod stále znamená to, že důchod bude krácen......buď dočasně, nebo na pořád.

Výše uvedený příklad byl ryze hypotetický......jen by mne zajímalo, jak by se asi řešil, aniž by budoucí hypotetický důchodce byl nějak finančně poškozen.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » čtv 05. lis 2020 13:30:23

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... nak-642955


Klaus ml.: Volby v USA? Blížíme se Stalinovi. Zásadní věc, o které ČT mluví jinak

ROZHOVOR Dění kolem sčítání hlasů v amerických volbách způsobí rozvrat demokracie a důvěry občanů. ParlamentnímListům.cz to řekl předseda Trikolóry a poslanec Václav Klaus, který v té souvislosti použil známý Stalinův citát, že podstatní nejsou voliči, ale ti, kteří sčítají hlasy. Pokud jde o poslední teroristické útoky na území Evropy a Turecko, politici i média jako ČT nám neříkají řadu věcí.

Ve Spojených státech není stále zcela rozhodnuto, hlasy se sčítají pomalu a výsledky jsou extrémně těsné. Jak to na vás celé působí?

Považuji to za rozvrat jedné ze základních či vedoucích demokratických zemí, což vždycky byly Spojené státy. Západní svět se odlišoval od rozvojového a nedemokratického tím, že přijde volič, velice rychle se sečtou hlasy a po pár hodinách poražený blahopřeje vítězi a země na základě demokracie a rozhodnutí lidí funguje dál.

Teď jsme v Americe svědky toho, jak se v řadě států otáčí výsledky, kde byl deseti, dvanáctiprocentní náskok a výsledky nejsou jasné, oba kandidáti se prohlašují za vítěze. To připomíná různé africké státy, kde se jeden prohlašuje za vítěze, druhý to označuje za podvod a střílí u toho ze samopalů do vzduchu. To zatím v Americe nemáme, ale velice to tam tuhle situaci připomíná. Upřímně, ty všechny formy korespondenční volby, volby při hraní počítačové hry nebo prostřednictvím hodinek, to je rozvrat původní demokracie. V Římě se lidé sešli a fyzicky se stavěli za svého kandidáta. Fyzická přítomnost je hrozně důležitá. Když se budete ženit, budete za sebou mít přítomné svědky. Tyhle nové formy voleb strašně zpochybňují výsledek.

Volby jsou spojené s místy, kde lidé žijí. Každý se na internetu dívá, jak jsme dopadli tady, kde bydlím apod. Většinou se to během let moc nemění. Jako v Praze 6 pravidelně vyhrává středopravice, v Bohumíně zase socialisté atd. Kdyby najednou vyhrála TOP 09 s 96 procenty hlasů v Bohumíně, všichni se zarazí a řeknou si, že je to nějaké divné a vezmou se pytle s hlasy a začnou se přepočítávat, aby zjistili, jak je tohle možné, když tam 50 let lidé volili jinak. Stejně tak teď v Americe ty otočky v mnoha státech díky milionům a milionům korespondenčních hlasů vypadají hrozně divně. Skoro celá země byla červená a najednou buch,
korespondenční hlasy to otočily. Jde o strašně nebezpečnou věc pro důvěru lidí. Ztratí se vazba místa s volbou. Do toho i divné termíny. Co to má znamenat, že hlasy mohou přijít i několik dní po skončení voleb? Hodně to celé připomíná soudruha Stalina, že nezáleží na tom, jak kdo volí, ale kdo sčítá hlasy. Skokově se k tomu blížíme. Bez ohledu na to, že jsem fandil Trumpovi, jsem z toho celého znechucený. Rozvratu hodnot už nic nezabrání.

Takže je podle vás už jedno, kdo nakonec vyhraje a předznamenává to negativní vývoj v budoucnu, a to nejen v USA?

Bezesporu. Tradiční demokracie je v ohrožení. Den před tím se vraždilo ve Vídni, což je kousek od našich hranic. Když přicházel nacismus, lidé to různě zlehčovali, mysleli si, že Hitler je jen nějaký tlučhuba a pak najednou břink, když napochodovali do Vídně, bylo všem jasné, že se to bez souboje dobra se zlem neobejde a kostky jsou vrženy. Teď to začíná být podobné. Před patnácti lety jsme s dětmi jezdili tradičně na vánoční trhy do Vídně, zastavili jsme se v nějakém obchoďáku, protože to tam tehdy paradoxně nebylo dražší než u nás. Teď vám čím dále víc lidí řekne, a to nejen ze severu Moravy, že jezdí raději do Krakova než do Vídně. Je to děsivé.

Vídeň je přece součástí naší kulturní identity, máme k ní kulturně blízko, žije tam obrovská někdejší diaspora, každý šestý tam má české jméno. Jde zkrátka o místo, které velice silně ovlivňuje náš život. Ano, když se něco stane v Nice, je to strašné, ale přece jen to je na druhém konci Evropy, Vídeň ale ne.

Problém teroristických útoků a vůbec celé toto téma z mediálního a politického hlediska bylo doteď hodně dlouho skoro vytěsněné. Je to tak, že jsme usnuli a aktuální události nám opět daly facku, že něco není v pořádku?


Jde to vždy v určitých vlnách. Pokud bydlíte v nějaké hogo fogo čtvrti, jako třeba v Praze na Hanspaulce, tak tam se s nějakým nastupujícím problémem v ulicích a ztráty bezpečí ve městě tolik nesetkáte. Nejdřív se s tím setkají lidé na dělnických předměstích. To samé na Západě, kde se první konflikty odehrávaly v chudých čtvrtích velkých měst. Teď je to už pasé, Francouzi v těchto místech nebydlí a nechodí tam. Francie, Anglie a další země už nemají vládu nad částmi vlastních měst. Před zhruba deseti lety jsem byl v anglickém Birminghamu, když jsme jeli na fotbal. A při projíždění tím městem jsem měl dojem, jako bych byl v Karáčí nebo Islámábádu. Školy s ostnatým drátem, na ulicích nevidíte bělocha nebo skoro žádné ženy. To nemá s Evropou nic společného. Pak ujedete patnáct kilometrů a zase vidíte toho typického Angličana, který vám prodává lístek, zdvořilý gentleman, stará, dobrá Anglie. Ale ta země už není homogenní.

Do takové situace se Česká republika nesmí za žádnou cenu dostat. Ale pátá kolona tu je velice silná a nedělá jí problémy podporovat masovou migraci mezi uříznutím hlavy stařence v kostele a střelbou ve Vídni. Mám na mysli pana Schwarzenberga, představitele koalice ODS, TOP 09, lidovci, což je pro jejich voliče jasná zpráva. Trikolóra nikoho s takovými názory na kandidátce mít nebude. Jde o jednu ze základních věcí, o které republika musí bojovat.

Když jste popisoval starší zážitek z Birminghamu, ukazuje to jasně, že nejde jen o aktuální problém, ale dlouhodobý vývoj. Letos tato témata ale mediálně prakticky neměla žádný prostor, všechno vytlačil covid. Byly pro naši civilizaci teroristické útoky něco jako návrat do nepříjemné reality?

Nežiju v těch městech, ale je jasné, že část třetí, čtvrté generace muslimských přistěhovalců se radikalizuje, nemá jakoukoli úctu k zemi, která jim dala živobytí a ochranu a celá situace se dramaticky zhoršuje. První generace ještě pracovala, ale jejich vnukové se evidentně upínají k něčemu jinému, než je západní sen, že chudý chlapek svým přičiněním zbohatne a dá práci jiným.

Události ve Francii dle mnohých ukázaly, že turecký prezident Erdogan notně zostřuje rétoriku vůči Evropě. Podle něho zde rostou útoky vůči muslimům, považuje to za přímý útok na islám a bude podle toho jednat. Reagoval na Macronovu obhajobu svobody šířit karikatury. Jak tomu celému rozumět?

Každý vidí, že turecký prezident cítí větší sílu, což ta země takhle měla vždycky. Když byli slabí, byl od nich pokoj a když byli silní, snažili se dělat výpravy do Evropy. O tom by nám Srbové a Maďaři mohli vyprávět.

Je tu ale ještě jedna otázka, která se moc neřeší. Jsem samozřejmě pro svobodu slova, ale nevím, jestli je slušné či normální urážet něčí víru. Lidé, kteří to kreslí, nejsou křesťani, to jsou nějací ultraliberálové. Výsledkem je, že uříznou hlavu babičce v kostelíku, která s tím třeba také nesouhlasí nebo není toho protagonistou. Takže reakce či odplata za různé věci se snese na křesťanské obyvatelstvo, které s tím nemá nic společného. Jistě, karikatury jsou součástí svobody slova, ale je to urážka. Pokud najdu něco, co se vás bytostně dotkne a urazím vás, je to také svoboda slova a nic mi za to nehrozí, ale není to slušné. Pochopitelně, když mi vy v reakci na to rozsekáte hlavu mačetou, dostanete trest, protože v naší společnosti by taková reakce byla přehnaná.

Svobodu slova bych napřel k něčemu jinému. Třeba k deportacím nelegálních migrantů, naprosto přísným trestům, zákazu politického islámu a obranyschopnosti společnosti než kreslit nějaké vtipy či karikatury.

Ještě k Turecku, které je stejně jako my a většina evropských zemí členem NATO. Jak si vysvětlujete, že ještě neslyšíme vlivné hlasy volat po vyloučení Turecka z aliance?

Světová politika je daleko složitější, než nám říkají v televizi. Jsou síly, které si přejí něco úplně jiného. Některé síly si přejí konfrontaci dílem s Čínou, dílem s Ruskem a v tom jim Turecko hraje důležitou roli. Teď vidíme, že Turecko podporuje Ázerbájdžán v „humanitárním“ bombardování Náhorního Karabachu. Není tu nějaká silná tendence NATO či evropských struktur to zastavit. Svět je bohužel vždycky složitější a zájmy různých sil jsou jiné, než nám vykládají na ČT v půl osmé večer.

Na případu Náhorního Karabachu, kde jsou minimálně silná podezření z válečných zločinů, se ukazuje dvojí metr mezinárodního společenství, když v jiných případech všichni reagují okamžitě a pohotově. Co k tomu říci?

Je to přesně tak. Situace tam je taková, že jde o reálnou snahu vyhnání obyvatelstva a zatím se to Ázerbájdžánu celkem daří. Vina v tom jde i za bolševikem, protože hranice tam byla předělána soudruhy, když tam v době Sovětského svazu byly předělávány mapy kvůli nějakým zájmům. Teď je z tohoto hlediska Náhorní Kabarach ázerbájdžánské území, ale vždycky tam žili Arméni. To samozřejmě přináší velkou nervozitu. Začalo to koncem 80. let a teď znovu. Zajímavé je, že uběhlo od prvních konfliktů 30 let a dlouho o Náhorním Karabachu nikdo nic neslyšel, panoval tam určitý status quo a teď najednou ne. Ve Sněmovně jsme v rámci parlamentní skupiny ČR– Arménie podepsali prohlášení, ve kterém jsme vyjádřili podporu a solidaritu arménskému lidu. Není to ale většinová pozice České republiky.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » sob 07. lis 2020 15:28:55

https://www.novinky.cz/volby/usa/clanek ... a-40341587

Brežněv a pokrytci, smějí se Američanům ruští politici i média

S notnou dávkou ironie a škodolibosti komentují ruští politici a média sčítání hlasů po prezidentských volbách v USA.

Terčem vtipů v ruských médiích se stal především věk kandidátů. „Biden se už špatně orientuje dokonce i v tom, kdo stojí vedle něj… Copak je tak důležitý pro americké obyvatele, když bude nejstarším prezidentem? Bude nejspíš působit jako Leonid Brežněv, “ řekl poslanec Alexej Žuravljov.

Podle něj demokrat stále více připomíná sovětského vůdce, jemuž kvůli zdravotním problémům a stáří při projevech nebylo ani rozumět. Situaci v USA pak přirovnal k „pozdnímu“ Sovětskému svazu, kdy u moci byli chřadnoucí starci.

Analytik Dmitrij Abzalov připomněl, že „na Rusko byly uvaleny sankce za to, že se někteří zástupci opozice nemohli dostat na volební okrsky jako pozorovatelé“. „Zdá se mi, že se všechno obrátilo naruby. USA by měly nyní uvalit sankce samy na sebe,“ dodal s tím, že „když se něco podobného děje v Bělorusku, pak Američané žádají sankce a nové volby“.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků