Tohle je docela dobré

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » úte 31. bře 2020 4:32:10

Trini píše:Já mám jiné problémy. V pokoji se mi usadila rodinka rejska malého. Včera večer se chytlo do pasti jedno mlád'átko. Ale kam s ním, když je venku taková zima? Normálně je nosím nahoru do lesa. Tak jsem ho přenesla do kůlny na terase. Bylo strašně roztomilé. Vůbe si nevšimlo, že je v pasti a cpalo se návnadou - piškotem s krémem ovomaltine. :roll:
Ve 4:00 v noci zase past začala rachotit. Nechtělo se mi vstávat, že to udělám až ráno. Ale zřejmě vznikl problém, že dalšímu mlád'átku se nepodařilo dostat do pasti, protože bylo moc malé. A tak rachotilo a rachotilo, až jsem musela vstát a to jsem ho jen zahlédla, jak utíká z pasti pryč.
Šla jsem si lehnout a nahlas jsem řekla: "Jestli chceš za svým kamarádem, tak si vlez do pasti a já tě za ním přenesu." Asi za půl hodiny se zase něco chytlo. Podle velikosti zřejmě maminka. :? Tak jsem ji přenesla do kůlny.
Ted' přemýšlím, jestli bych tomu "doufejme' poslednímu neměla připravovat něco k jídlu, aby ztloustlo a dostalo se pak do pasti. :netusim: Prý potřebují denně sníst obrovská množství potravy - hmyzu. Ale hmyzu je ted málo, nejvýše nějaký ten pavouk.
Napadlo mě, že bych mohla tu past otevřít, aby si za tím piškotem mohlo vlézt - třeba zůstane tak dlouho, než ten piškot sní. :roll: A když tu past včas zavřu, tak bych ho také mohla přenést do kůlny....

Hlavně, když nemusím myslet na ten virus. :lol:

Ale zřejmě vznikl problém, že dalšímu mlád'átku se nepodařilo dostat do pasti, protože bylo moc malé. A tak rachotilo a rachotilo, až jsem musela vstát a to jsem ho jen zahlédla, jak utíká z pasti pryč.

Ted' mi to došlo. To byl on, můj hrdina. Jako jediný ze všech (ty dvě pasti mám asi 8 let a už se do nich chytlo dost rejsků) přišel na to, jak se dostat z pasti!!! (Něco mi to chce říct, něco se z toho mám naučit. :o )

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » úte 31. bře 2020 5:22:58

:!:
Ted' právě čtu, že hlodavci - myši atd. se dají ochočit, ale rejsci ne. Jsou to lovci, přibuzní s krtky a ježky. Živí se hmyzem, larvami, žížalami. Hm...tak proč jim chutnají piškoty a krém ovomaltine? :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » úte 31. bře 2020 5:38:03

:D Řekni mu, ať se dá dobrovolně odchytit, nebo že mu pořídíš na hraní kočku....

:cat:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » úte 31. bře 2020 10:12:05

Alaja píše::D Řekni mu, ať se dá dobrovolně odchytit, nebo že mu pořídíš na hraní kočku....

:cat:


:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » úte 31. bře 2020 10:17:21

:!: :?: :!:
Ale ted' už to přehání! Právě byl v pasti, ujedl z ovomaltine a zase vyšel. Pak se proháněl přede mnou sem a tam. Chce mě provokovat? :koukam: Používá ted' past jako krmítko? :donknow:

Musím připravit něco těžkého, co postavím před ty dva vchody, když bude vevnitř. Teprve pak je přelepím. Je totiž strašně rychlej. :?

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » úte 31. bře 2020 10:20:48

:netusim:

P.S. Už zase rachotí. Možná si chce hrát. Měl tady sedm kamarádů a ted' je sám. Chybí mu společnost. :?

Ptala jsem se syna, co mám dělat. "Dej mu jméno", odpověděl. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » úte 31. bře 2020 10:32:35

Druhý syn mi poslal tohle:

:koukam:

https://www.youtube.com/watch?v=nQiJN-nQ7mg



:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » úte 31. bře 2020 22:19:12

:ouch:
Dnes jsem se rozhodla akceptovat, že Špiciho (tak jsem geniálního rejska pojmenovala) zřejmě z pokoje nedostanu. Dokonce jsem mu dala do mističky trochu vody. :roll:

Zřejmě si tím ale začal být jistej, že vyhrál, a začal zase frajeřit. Před malou chvílí vlezl do pasti, zřejmě kvůli té ovomaltině nebo aby mne provokoval, a tak jsem zakročila. Z obou stran pasti jsem dala těžké věci, aby nemohl ven, a oba východy byly zalepeny. Pak byl přenesen do kůlny. Po otevření pasti okamžitě vyšphal ven (ostatním obvykle trvalo, než na to přišli) a v mžiku zmizel, ani se nerozloučil. :? Mnoho štěstí, Špici, a užívej si venku svobody! :ahoj:

A já se snad dneska v klidu vyspím. Doufám, že už tady žádný jiný není.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
Alaja

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » stř 01. dub 2020 8:50:40

Trini píše:A já se snad dneska v klidu vyspím. Doufám, že už tady žádný jiný není.


:zzz: :sleep2:

Omyl.
1:00 ráno - V kuchyni 9. rejsek v pasti.
3:00 ráno - 10. rejsek v kuchyni v pasti.

Musím to vidět pozitivně: Aspon není Špici v kůlně sám. :zzz: Odpoledne jim nesmím zapomenout otevřít dveře kůlny. :zzz:

:sleep2:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » stř 01. dub 2020 18:54:30

Trini píše:
Trini píše:A já se snad dneska v klidu vyspím. Doufám, že už tady žádný jiný není.


:zzz: :sleep2:

Omyl.
1:00 ráno - V kuchyni 9. rejsek v pasti.
3:00 ráno - 10. rejsek v kuchyni v pasti.

Musím to vidět pozitivně: Aspon není Špici v kůlně sám. :zzz: Odpoledne jim nesmím zapomenout otevřít dveře kůlny. :zzz:

:sleep2:

To jsi měla doma aspoň dvě rodinky rejsků....my měli jen 2 dospělé a 4 mláďata.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » pon 06. dub 2020 13:46:17

:roll:
Právě se chytil - už nevím kolikátý - rejsek. Na terase byla černá kočka, a tak mne na chviličku přepadla myšlenka o konečném řešení = že ji nalákám dovnitř, at' se o ty rejsky postará. Ale můj vegetariánský postoj = nezabíjet zvířata zvítězil. Naštěstí mne už nebuděj v noci. Navíc je pravděpodobné, že se sem vracejí, aby se v pasti najedli. :? Každopádně jsou čím dál tím rychlejší a šikovnější. Uvidí se, jak si venku poradí s tou kočkou, pokud vylezou z kůlny. To přenechám přirodě.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » čtv 09. dub 2020 12:52:27

:!:
S rejsky to začíná být napínavé.

Včera se zase jeden chytil, dívala jsem se právě na nějaký film. Vidím, že se cpe piškotem s ovomaltinou, tak jsem si řekla, at'' se v klidu nají a já se v klidu budu dívat na ten film. Akorát k těm dvou východům pasti jsem něco přirazila, aby nemohl utýct, až se nají. Po filmu jsem si došla pro syna, aby past zalepil. Sama jsem srab, mám strach, aby mne nekousl. Některé druhy jsou prý jedovaté. :? A syn je přece jen šikovnější než já. Zalepil past a pak se začal rozčilovat, že žádný rejsek v pasti není. Že zřejmě mám halucinace nebo fantazíruju. :x

Dnes dopoledne se zase jeden rejsek chytil, tak volám syna, at' to jde zalepit. Najednou ho slyším křičet:" To je Houdini!!! :o Byl v pasti, přelepil jsem to a najednou v ní není?!? :koukam: Neviděl jsem, že by utíkal pryč. :? " Jo, a včera tvrdil, že fantazíruju. :lol: Syn ted' chce přijít na to, jak to ten rejsek Houdini dělá. :D

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » pát 10. dub 2020 10:41:46

:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » pát 10. dub 2020 11:52:57

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod armin » stř 06. kvě 2020 17:25:18

Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » stř 13. kvě 2020 8:46:49

Z Poradny:

Absolutno píše:
V tichu srdce je jen nekonečné věčné vědomé Bytí bez doteku mysli, žádný tvar, žádná forma, žádný projev, nic, co vzniká, nic co zaniká.


Tak hlavně je tam ego, jinak bys to nevěděla ty hlásná trumpetko ničeho...

I když ty stejně všechno víš z internetu a ne ze "srdce"



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » stř 13. kvě 2020 9:02:36

Absolutno píše:
V tichu srdce je jen nekonečné věčné vědomé Bytí bez doteku mysli, žádný tvar, žádná forma, žádný projev, nic, co vzniká, nic co zaniká.


Tak hlavně je tam ego, jinak bys to nevěděla ty hlásná trumpetko ničeho...

I když ty stejně všechno víš z internetu a ne ze "srdce"


Jen at' si pindá ty svoje blbiny, když ji to dělá št'astnou.
Každej si holt pindá to svoje a obvykle o tom chce přesvědčovat ostatní jako o univerzální pravdě. Asi s těmi svými pindami nechce být sám. :donknow:

Všechny pindy zapomenout a být jen sám (se) sebou...Kdo už na to má odvahu?

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » čtv 04. čer 2020 23:23:57

:nota:

Bon Jovi - It's My Life (Live from Home 2020)

https://www.youtube.com/watch?v=xeu5CLX8ngY




Bon Jovi - It's My Life Through The Years (2000-2018)

https://www.youtube.com/watch?v=ZM0iomt-a5I




bon jovi - it's my life (official music video)

https://www.youtube.com/watch?v=vx2u5uUu3DE




:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » čtv 04. čer 2020 23:32:40

P.S.

Ale nejradši jsem měla tohle video s Jon Bon Jovi

https://www.youtube.com/watch?v=wnM9WEha5E0



Pohodička. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » úte 16. čer 2020 15:16:42

;)

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/s ... lanky-home

Spletli jsme se. Konec světa nastane tento týden, napsal vědec a zmizel ze sociálních sítí

Vědec z americké univerzity v Tennessee Paolo Tagaloguin tvrdí, že výpočet mayského kalendáře byl chybný a konec světa, který měl nastat v roce 2012, nastane až tento týden v neděli. Uvádí to server New York Post.

Tagaloguin svou teorii vysvětlil v příspěvku na Twitteru. Na vině chybného výpočtu je podle něj přechod z juliánského kalendáře na gregoriánský, ze kterého se podle něj vytratilo osm let.

„Za 268 let, co se používá gregoriánský kalendář (1752–2020), se každý rok vytratilo 11 dní,“ vysvětloval vědec svou teorii, jak popisuje The Sun. Celkem to podle něj mělo vycházet na 2948 dní. Pokud se tento počet vydělí 365 dny, vyjde najevo, že se původní výpočet sekl o osm let, vyšperkoval Tagaloguin svou vratkou teorii.

Znamenalo by to tedy, že soudný den, na který Mayové předpověděli konec světa, neměl nastat v den zimního slunovratu v prosinci 2012, jak se očekávalo, ale až tuto neděli 21. června 2020.

Jeho příspěvky na Twitteru už nicméně zmizely stejně jako všechny vědcovy účty na sociálních sítích.

Vypadá to, že to však není kvůli tomu, že by se sám na příchod světa připravoval. Spíš si uvědomil chybu, kterou udělal.

Teorie plná omylů
Rozdíl mezi gregoriánským a juliánským kalendářem je podstatně menší než oněch deklarovaných jedenáct dní ročně. Při zavádění přesnějšího gregoriánského kalendáře došlo sice k jednorázovému vynechání deseti dní, rok je ale podle něj oproti juliánskému kalendáři kratší pouze o necelých 11 minut.

Nyní je gregoriánský kalendář teprve o 13 dní napřed, v roce 2100 bude napřed o 14 dní.

Není to však jediná chyba v Tagaloguinově výroku. Gregoriánský kalendář totiž jednotlivé země zaváděly v různou dobu. Katolické země kalendář přijaly už v letech 1583 až 1584, tedy mnohem dříve než země protestantské, které k tomu přistoupily až po roce 1700. Ve zmiňovaném roce 1752 přijala gregoriánský kalendář Velká Británie a její kolonie.

Zavádění nového kalendáře obecně provázelo mnoho zmatků, a pokud bychom měli brát Tagaloguinův výpočet doslova, konec světa by měl nastat v různých zemích v jiný den.

Milovníci konspiračních teorií původně předpovídali konec světa na 21. prosince 2012, kdy se jich řada sjela na mayské památky v Belize, Mexiku a Guatemale. Tehdy jim ale nezbylo nic než hořké zklamání, protože zkáza nepřišla. Zase.



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: armin a 38 návštevníků

cron