Diskuze o temnotě

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » pon 20. srp 2018 19:24:15

Alaja píše:
armin píše:Eva například odpadla hned při prvním "rozčarování".


Měl jsi ji dávno poslat svou fotku....odpadla by dřív :lol:



To vypadá tak hrozně? :koukam: ;)
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » pon 20. srp 2018 19:31:29

armin píše:... a Trini, jo, ta už to "má", ale co to vlastně má?


Jo, mám to, co jsem potřebovala k trvalému, hlubokému, vnitřnímu klidu. Jsem za to nesmírně vděčná. Nic víc nepotřebuji.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Alaja » pon 20. srp 2018 19:53:39

Trini píše:
Alaja píše:
armin píše:Eva například odpadla hned při prvním "rozčarování".


Měl jsi ji dávno poslat svou fotku....odpadla by dřív :lol:



To vypadá tak hrozně? :koukam: ;)
:)


Snad ne....ale jelikož umím počítat, tak to podle mne vypadá na to, že nejspíš nezapadá do skupiny, o kterou má zájem... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Alaja » pon 20. srp 2018 19:56:24

Trini píše:
Alaja píše:To víš, když duchovní mistři o tom, co by si chtěla ověřit, buď mlčí, nebo mlží, tak se musí, tak jako já, vypovídat na duchovních forech...no a ty pochopitelně taky... :D


Ověřovat si nic nepotřebuji, spíš mne zajímalo, jestli má někdo stejné či podobné zkušenosti jako já.

:)


A má? :)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod honzam » pon 20. srp 2018 21:08:09

Trini píše:P.S. Co myslíš tím, že se kolem odehrává spousta věcí, ale vše je prázdné? Že se k tomu necítíš být připoutaný?

Tohle jsem přehlédl.

Bez chuti jako neochucené tofu. Nejde si to vychutnat/užít, děje se to "bez Tebe".
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » pon 20. srp 2018 22:43:01

honzam píše:
Trini píše:P.S. Co myslíš tím, že se kolem odehrává spousta věcí, ale vše je prázdné? Že se k tomu necítíš být připoutaný?

Tohle jsem přehlédl.

Bez chuti jako neochucené tofu. Nejde si to vychutnat/užít, děje se to "bez Tebe".


Zkoušela jsem si to představit:
Tedy jako černobílý přenos z parlamentu beze zvuku?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » úte 21. srp 2018 8:30:47

Alaja píše:To víš, když duchovní mistři o tom, co by si chtěla ověřit, buď mlčí, nebo mlží, tak se musí, tak jako já, vypovídat na duchovních forech...no a ty pochopitelně taky... :D


Asi by rád duchovní mnohoženství. Manželka mu nestačí, rád by si přibral ještě Evu. No, není první a nebude poslední, kdo tyto vědomé/nevědomé touhy má. Momentálně to ale zpackal. Třeba přijde na nějakou úspěšnější taktiku.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » úte 21. srp 2018 8:32:09

Alaja píše:
Trini píše:
Alaja píše:To víš, když duchovní mistři o tom, co by si chtěla ověřit, buď mlčí, nebo mlží, tak se musí, tak jako já, vypovídat na duchovních forech...no a ty pochopitelně taky... :D


Ověřovat si nic nepotřebuji, spíš mne zajímalo, jestli má někdo stejné či podobné zkušenosti jako já.

:)


A má? :)


Možná.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod armin » úte 21. srp 2018 9:50:21

Trini píše:
Alaja píše:To víš, když duchovní mistři o tom, co by si chtěla ověřit, buď mlčí, nebo mlží, tak se musí, tak jako já, vypovídat na duchovních forech...no a ty pochopitelně taky... :D


Asi by rád duchovní mnohoženství. Manželka mu nestačí, rád by si přibral ještě Evu. No, není první a nebude poslední, kdo tyto vědomé/nevědomé touhy má. Momentálně to ale zpackal. Třeba přijde na nějakou úspěšnější taktiku.


Z tvých reakcí na vztahy mezi lidmi a na lidi co sem píší je vidět, že v tom slušně řečeno značně tápeš. To samo vypovídá o povaze té tvojí duchovnosti, moudrosti. Skutečná duchovnost, moudrost nespočívá na nějakých duchovních zkušenostech, zážitcích, ale v porozumění druhým lidem. Porozumění druhým lidem, jejich vztahům a motivacím přichází s tím, jak se osvobozujeme ze své sebestřednosti. Jak jsme schopni vnímat věci a lidi takové jací jsou a ne jen podle sebe.
V tomhle třeba Alaja je tady na fóru naprostá špička :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » úte 21. srp 2018 11:12:52

armin píše:
Trini píše:
Alaja píše:To víš, když duchovní mistři o tom, co by si chtěla ověřit, buď mlčí, nebo mlží, tak se musí, tak jako já, vypovídat na duchovních forech...no a ty pochopitelně taky... :D


Asi by rád duchovní mnohoženství. Manželka mu nestačí, rád by si přibral ještě Evu. No, není první a nebude poslední, kdo tyto vědomé/nevědomé touhy má. Momentálně to ale zpackal. Třeba přijde na nějakou úspěšnější taktiku.


Z tvých reakcí na vztahy mezi lidmi a na lidi co sem píší je vidět, že v tom slušně řečeno značně tápeš. To samo vypovídá o povaze té tvojí duchovnosti, moudrosti. Skutečná duchovnost, moudrost nespočívá na nějakých duchovních zkušenostech, zážitcích, ale v porozumění druhým lidem. Porozumění druhým lidem, jejich vztahům a motivacím přichází s tím, jak se osvobozujeme ze své sebestřednosti. Jak jsme schopni vnímat věci a lidi takové jací jsou a ne jen podle sebe.
V tomhle třeba Alaja je tady na fóru naprostá špička :)


Podle tvé reakce vidím, že jsem se strefila. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Alaja » úte 21. srp 2018 11:35:03

Trini píše:Podle tvé reakce vidím, že jsem se strefila.

Ono to bude asi trochu jinak...si myslím...
Jelikož trávil dost času ve společnosti E.Tomáše, který se nijak netajil svým skeptickým názorem na většinu posluchaček, co chodila na jeho přednášky....tak se nám armin prostě potomášil . A snaží se o nápravu zbloudilých ženských duší na klikatých duchovních stezkách. :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » úte 21. srp 2018 12:16:36

Alaja píše:
Trini píše:Podle tvé reakce vidím, že jsem se strefila.

Ono to bude asi trochu jinak...si myslím...
Jelikož trávil dost času ve společnosti E.Tomáše, který se nijak netajil svým skeptickým názorem na většinu posluchaček, co chodila na jeho přednášky....tak se nám armin prostě potomášil . A snaží se o nápravu zbloudilých ženských duší na klikatých duchovních stezkách. :lol:


E. Tomáš kritizoval především to, že mnoho hledajících žen se zamiluje do svého duchovního učitele. U Armina je to naopak - těží z toho a nechce se toho vzdát. Jinak by už před lety jednal s Evou úplně jinak.
At' si blbne, když ho to baví, ale jeho řeči o "Pravdě" a jak chce každému pomoci ji nalézt, už mi začinájí připomínat věčnou Janinu agitaci. Nemyslím si, že by E. Tomáš byl z něho nadšen.

Mimochodem: Napsal, že naše zkušenosti s temným zdrojem nejsou k ničemu dobré. Mohla by ses jich na základě toho vzdát? Mně by se to nikdy nemohlo podařit, i kdybych se o to chtěla pokusit. To by bylo mnohem jednoduší popřít existenci slunce. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » úte 21. srp 2018 12:28:15

Trini píše:
Mimochodem: Napsal, že naše zkušenosti s temným zdrojem nejsou k ničemu dobré. Mohla by ses jich na základě toho vzdát? Mně by se to nikdy nemohlo podařit, i kdybych se o to chtěla pokusit. To by bylo mnohem jednoduší popřít existenci slunce. :)


P.S. Jsme na vlákně Diskuze o temnotě, a tak mě zajímalo, jak ke svým zkušenostem stojíš. Arminovy problémy s mezilidskými vztahy mě až tak nezajímají. Může si pro ně otevřít nové vlákno.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Alaja » úte 21. srp 2018 12:32:10

Trini píše:Mimochodem: Napsal, že naše zkušenosti s temným zdrojem nejsou k ničemu dobré. Mohla by ses jich na základě toho vzdát? Mně by se to nikdy nemohlo podařit, i kdybych se o to chtěla pokusit. To by bylo mnohem jednoduší popřít existenci slunce.

Hele, já mám spíš intimní zkušenosti s tou svítící bramborou...a temný zdroj jsem jen viděla, nesdíleli jsme se.... :lol:
Vzdát se...a čeho vlastně a proč? On i Armin touží po intimitě s tou svítící bramborou a ne že ne...a většina duchovňáků také.... :lol:

To už je jako když kdysi kdosi dorazil na jisté duchovní fórum a začal tam psát, že svítící prázdný prostor neexistuje, že jsou to jen přeludy.....a nebo zase někdo jiný, že to vše jsou jen prskavky, ohňostroje a že se toho má dotyčný vzdát.....a přitom s tím chtějí intimně obcovat také.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » úte 21. srp 2018 12:57:14

Alaja píše:
Trini píše:Mimochodem: Napsal, že naše zkušenosti s temným zdrojem nejsou k ničemu dobré. Mohla by ses jich na základě toho vzdát? Mně by se to nikdy nemohlo podařit, i kdybych se o to chtěla pokusit. To by bylo mnohem jednoduší popřít existenci slunce.

Hele, já mám spíš intimní zkušenosti s tou svítící bramborou...a temný zdroj jsem jen viděla, nesdíleli jsme se.... :lol:


:lol:
Mám to naopak: intimní zkušenosti s temným zdrojem, se svítící bramborou jsme se nesdílely, jen jsem ji viděla a také to, co s ní jako temný zdroj dělám.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Alaja » úte 21. srp 2018 15:52:30

Trini píše:
Mám to naopak: intimní zkušenosti s temným zdrojem, se svítící bramborou jsme se nesdílely, jen jsem ji viděla a také to, co s ní jako temný zdroj dělám.


A co dělá temný zdroj s bramborou? :D

Z Honzamova psaní nějak vyplývá, že je vlastně prostředník mezi světlem a temnotou....a z temnoty tvoří prvotní svítící jiskry života a přikládá je k té svítící bramboře, k dalším jiskrám.
Brambora si toho ale není nijak vědoma - ta existuje jen v té extázi blaha a v přítomném okamžiku ( má stále teď, stálé nyní)
:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » úte 21. srp 2018 17:04:55

Alaja píše:
Trini píše:
Mám to naopak: intimní zkušenosti s temným zdrojem, se svítící bramborou jsme se nesdílely, jen jsem ji viděla a také to, co s ní jako temný zdroj dělám.


A co dělá temný zdroj s bramborou? :D

Z Honzamova psaní nějak vyplývá, že je vlastně prostředník mezi světlem a temnotou....a z temnoty tvoří prvotní svítící jiskry života a přikládá je k té svítící bramboře, k dalším jiskrám.
Brambora si toho ale není nijak vědoma - ta existuje jen v té extázi blaha a v přítomném okamžiku ( má stále teď, stálé nyní)
:meditace:


Hm...
Z pohledu temného zdroje je svítící brambora neživá - spíš něco jako jeho hračka. A to, co říká Honzam o těch jiskrách života, které jsou přikládány k té svítící bramboře, to poměrně dobře odpovídá. Ta svítící brambora nemá žádný vlastní život, je zcela odvislá od temného zdroje a je jeho součástí.
To, co pojmenováváš jako přítomný okamžik, je zřejmě to, co já nazývám bezčasovostí. Protože všichni my zde na zemi jsme pořád jen v přitomném okamžiku - to znamená, že i vzpomínka na minulost nebo představa budoucnosti mouhou být právě jenom ted. Ale probíhá to pro nás lineárně jako čas. Tak jsou možné příběhy.
Bezčasovost temného zdroje je v tom, že se vůbec nic neděje a nikdy nedělo a nikdy nebude dít - absolutní pohoda :) - zatímco co bezčasovost svítívé brambory spočívá v tom, že všechny okamžky - ne jako vzpomínky, ne jako představy - ale jako opravdové okamžiky jsou všechny současně najednou - ted' - tedy žádný lineární čas. Těch okamžiků je samozřejmě nekonečně mnoho.
A jak vzníká možnost lineárního času? To má co dělat s těmi jískrami života. ;)

Tvoje zkušenost bude asi jiná.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Alaja » úte 21. srp 2018 18:41:42

Nejspíš uvnitř brambory jsou jakési vrstvy, dimenze, s různým během času..... :donknow:
Bramboru nelze vnímat jako neživou hračku.....brambora je shluk živých svítících jisker. Jiskry....mohou být i s jakýmsi obalem různě velkým, nebo i bez, mohou být od sebe daleko nebo blízko....mohou se dotýkat - ale neprolnou se, nescucnou se do jedné.... :D
Bramboru vnímám jako živou už kvůli tomu, jakým způsobem si pro mé vnímání "sáhla", aby bylo dosaženo naše intimní spojení....iniciativa přišla od ní...... :D
Mezi jiskrami je stále přítomna temnota, co je zrodila...
Jiskry jsou propojeny telepaticky, mentálně....ale ty jiskry, co navlékly na sebe hmotné tělo, mohou být dost stíněné, telepatii nevnímají....


Jo...a náš pozemský internet je jen slabou náhražkou toho duchovního internetu mezi svítícími jiskrami.... :lol:
...a mimoni si tudy zkracují daleké mezihvězdné lety...

To je zatím vše, na co jsem si vzpomněla... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » úte 21. srp 2018 19:00:20

Alaja píše:Bramboru vnímám jako živou už kvůli tomu, jakým způsobem si pro mé vnímání "sáhla", aby bylo dosaženo naše intimní spojení....iniciativa přišla od ní...... :D
Mezi jiskrami je stále přítomna temnota, co je zrodila...


Ale odkud vnímáš povrch brambory - tak, jak jsi ho namalovala? To přece nemůžeš pozorovat zevnitř brambory. Nebo jsi celou bramborou a znáš tedy i svůj povrch? Víš určitě, že si po tobě sáhla brambora a ne temný zdroj?
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Alaja » úte 21. srp 2018 19:14:16

Trini píše:
Alaja píše:Bramboru vnímám jako živou už kvůli tomu, jakým způsobem si pro mé vnímání "sáhla", aby bylo dosaženo naše intimní spojení....iniciativa přišla od ní...... :D
Mezi jiskrami je stále přítomna temnota, co je zrodila...


Ale odkud vnímáš povrch brambory - tak, jak jsi ho namalovala? To přece nemůžeš pozorovat zevnitř brambory. Nebo jsi celou bramborou a znáš tedy i svůj povrch? Víš určitě, že si po tobě sáhla brambora a ne temný zdroj?
:)

Je několik stupňů vnímání té brambory.....(které jsem zatím já zažila, možná je jich ještě víc)

Nejznámější je světlo z meditace....kdy meditující stojí ha rozhraní hmotného světa a brambory...světlo je průzračné, bezbarvé....je přirovnáváno k měsíčnímu svitu nebo i k obloze těsně před rozedněním...(ale i tady jsou vrstvy, kdy je světlo zabarveno různými odstíny barev - bílou počínaje )

Dalším je světlo, které je vnímáno uvnitř té brambory.....je zlaté, žluté, husté ....bývá přirovnáváno ke světlu Slunce...

No a ta má malůvka je viděna bramborou z jednoho místa na jejím okraji... dívala se na sama sebe a viděla se jen kousek... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků