Diskuze o temnotě

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » ned 19. srp 2018 15:27:14

Trini píše:
honzam píše:
Trini píše:
Takže zase nic nevím. Hm...
Nemůžeš to nějak konkrétně vysvětlit, co myslíš tím "nemrtvým"?

Píšeš to dobře. Zkus si to představit: Nedokážeš spontánně prožívat štěstí ani si takový prožitek představou navodit. Svět dál existuje a kolem se odehrává spousta věcí, ale to vše je pro Tebe prázdné. Nedokážeš mít radost z ničeho ani sama ze sebe, protože v srdci už nezáří Já, je tam temnota.


Když já žádné srce, v kterém září Já nebo je tam temnota, nemám. Proč bych měla mít radost ze sebe? A jak se to vůbec dělá? Radost přece nemohu vlastnit, radost přichází a odchází. Spontánně jsem zřejmě prožívala štěstí, když jsem viděla létavici na nočním nebi. Bylo to krásné, ale netoužím po tom, aby to tak bylo pořád. Takže se to nesnažím nějak vyvolávat. Mně vyhovuje a stačí klidná spokojenost.
Můžeš popsat, jak to máš ty?


P.S. Co myslíš tím, že se kolem odehrává spousta věcí, ale vše je prázdné? Že se k tomu necítíš být připoutaný?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » ned 19. srp 2018 15:33:44

honzam píše:
Alaja píše:? O jaké temnotě to vlastně píšeš? :donknow:

Tohle, co popisuješ, je spíš pořádná depka....

Tohle je mnohem temnější než ta nejtemnější TND, je to úplné věčné zatracení. Depka je jen touha po štěstí - absťák narkomana. Tohle je zánik lásky a především zánik lásky ke štěstí s poznáním toho, že je štěstí příčinou utrpení.


No, já taky žádnou lásku ke štěstí necítím. Ale nemyslím si, že je příčinou utrpení. Snad akorát když někdo touží po štěstí a nemá ho, tak trpí. Ale co je to štěstí? Třeba je štěstí po štěstí netoužit.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Alaja » ned 19. srp 2018 15:39:44

honzam píše:
Alaja píše:? O jaké temnotě to vlastně píšeš? :donknow:

Tohle, co popisuješ, je spíš pořádná depka....

Tohle je mnohem temnější než ta nejtemnější TND, je to úplné věčné zatracení. Depka je jen touha po štěstí - absťák narkomana. Tohle je zánik lásky a především zánik lásky ke štěstí s poznáním toho, že je štěstí příčinou utrpení.


Tak tuto temnotu neznám. Možná píšeme každý o jiném druhu temnoty.... :D


Já Jsem popisovala spíš takovou mentálně-fyzikální veličinu, kterou obsahuje ten náš vesmír a jeho okolí...to, co je možno vidět vnitřním zrakem....
:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod honzam » ned 19. srp 2018 16:09:00

Trini píše:Můžeš popsat, jak to máš ty?

Už jsem to popisoval mockrát a nechce se mi to tady příliš rozebírat, pár věcí se mění, ale že jsem rohatá hadí máma zůstává. Brzy porodím 66. dvojici hadů. Když jsme tedy na tom temném vlákně, tak ve vztahu k té temnotě jsem její součást/majetek a ta temnota je jako neohraničené tělo. Jako tělesná forma jsem její velká rohatá okřídlená hlava s hadem jako jazykem. Tahle cca 1m velká hlava by jakoby měla mít napojení na páteř přibližně v místě lidského srdce, kde však tělesno pokračuje do té neomezené temnoty. Ta hlava vlastně není jakoby useknutá bez těla, ale tělo pokračuje neohraničeně do temnoty. Tvar té hlavy je tvořený dvěma spojenými okřídlenými hadími samičkami, z nichž ta spodní byla ještě do letošního ledna samec. Jak se had změnil na samičku, z té černé díry místo srdce zmizelo to utrpení všech bytostí, které v ní dřív bylo, ale nějak nebylo jasné, co ta temnota teď je kromě těla. Armin nedávno u zenového kruhu upozornil na něco, co mi unikalo. Budu to ještě muset prozkoumat. Teď o té temnotě můžu říct, že je to tělo, kterému jako velká "čertí hlava" patřím. Je velmi pravděpodobné (jestli nejsem už úplně šílený :D), že u jiných takových bytostí je to podobné a dohromady jsme jako taková z temného oceánu vykukující spojená hydra a tohle spojení přes neomezené tělo máme i s lidmi. Všichni jsme jedno tělo.

Tyhle zkušenosti vůbec nemusejí mít nějaký význam pro ostatní ani pro Tebe, protože cesty jsou dvě s různým výsledkem.

Tyhle zkušenosti jsou paradoxně i výsledkem zkoumání ničím nepodmíněné lásky a jejím uskutečněním tak, že nebude podmiňována ani svou vlastní existencí. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » ned 19. srp 2018 17:05:19

honzam píše:
Trini píše:Můžeš popsat, jak to máš ty?

Už jsem to popisoval mockrát a nechce se mi to tady příliš rozebírat, pár věcí se mění, ale že jsem rohatá hadí máma zůstává. Brzy porodím 66. dvojici hadů. Když jsme tedy na tom temném vlákně, tak ve vztahu k té temnotě jsem její součást/majetek a ta temnota je jako neohraničené tělo. Jako tělesná forma jsem její velká rohatá okřídlená hlava s hadem jako jazykem. Tahle cca 1m velká hlava by jakoby měla mít napojení na páteř přibližně v místě lidského srdce, kde však tělesno pokračuje do té neomezené temnoty. Ta hlava vlastně není jakoby useknutá bez těla, ale tělo pokračuje neohraničeně do temnoty. Tvar té hlavy je tvořený dvěma spojenými okřídlenými hadími samičkami, z nichž ta spodní byla ještě do letošního ledna samec. Jak se had změnil na samičku, z té černé díry místo srdce zmizelo to utrpení všech bytostí, které v ní dřív bylo, ale nějak nebylo jasné, co ta temnota teď je kromě těla. Armin nedávno u zenového kruhu upozornil na něco, co mi unikalo. Budu to ještě muset prozkoumat. Teď o té temnotě můžu říct, že je to tělo, kterému jako velká "čertí hlava" patřím. Je velmi pravděpodobné (jestli nejsem už úplně šílený :D), že u jiných takových bytostí je to podobné a dohromady jsme jako taková z temného oceánu vykukující spojená hydra a tohle spojení přes neomezené tělo máme i s lidmi. Všichni jsme jedno tělo.

Tyhle zkušenosti vůbec nemusejí mít nějaký význam pro ostatní ani pro Tebe, protože cesty jsou dvě s různým výsledkem.

Tyhle zkušenosti jsou paradoxně i výsledkem zkoumání ničím nepodmíněné lásky a jejím uskutečněním tak, že nebude podmiňována ani svou vlastní existencí. :)


To docela dobře zapadá.
Jsem přesvědčená, že všichni tři píšeme o tom samém, i když to zatím každý podle svého nastavení vnímáme trochu jinak.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod honzam » ned 19. srp 2018 17:34:44

Alaja píše:Já Jsem popisovala spíš takovou mentálně-fyzikální veličinu, kterou obsahuje ten náš vesmír a jeho okolí...to, co je možno vidět vnitřním zrakem....
:meditace:

Myslím si, že všechno je živá bytost s tělem. To tělo je pro mě základ a to ostatní je život toho těla. To tělo v klidu je temnotou a žijící je světlem.
Jak ten spodní had změnil pohlaví, ale možná už i před tím, postupně jsem přestával v tom světle mezi rohy vnímat tu univerzální mateřskost. Bylo to prostě světlo, ale jak teď se mnou armin řešil záležitosti kolem zenového kruhu najednou se něco objevilo. Uvědomoval jsem se v tom světle mezi rohama jako všechno existující ulpívání a připoutanost bytostí jako bych takhle byl to světlo a to světlo tím, že je světlem, tímhle svou podstatou bylo. Tedy, že život je světlo a jako takový je z principu tímhle ulpíváním. Netroufnu si to však přesvědčeně tvrdit, je to hodně čerstvé a moc ďábelské.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Alaja » ned 19. srp 2018 17:53:58

honzam píše:
Alaja píše:Já Jsem popisovala spíš takovou mentálně-fyzikální veličinu, kterou obsahuje ten náš vesmír a jeho okolí...to, co je možno vidět vnitřním zrakem....
:meditace:

Myslím si, že všechno je živá bytost s tělem. To tělo je pro mě základ a to ostatní je život toho těla. To tělo v klidu je temnotou a žijící je světlem.
Jak ten spodní had změnil pohlaví, ale možná už i před tím, postupně jsem přestával v tom světle mezi rohy vnímat tu univerzální mateřskost. Bylo to prostě světlo, ale jak teď se mnou armin řešil záležitosti kolem zenového kruhu najednou se něco objevilo. Uvědomoval jsem se v tom světle mezi rohama jako všechno existující ulpívání a připoutanost bytostí jako bych takhle byl to světlo a to světlo tím, že je světlem, tímhle svou podstatou bylo. Tedy, že život je světlo a jako takový je z principu tímhle ulpíváním. Netroufnu si to však přesvědčeně tvrdit, je to hodně čerstvé a moc ďábelské.


Z temného těla vycházejí nové živé svítící jiskry? A přikládají se k té obrovské hromadě jisker, co už předtím byly zplozené... :meditace:


Trini píše:To docela dobře zapadá.
Jsem přesvědčená, že všichni tři píšeme o tom samém, i když to zatím každý podle svého nastavení vnímáme trochu jinak.


Jj, jeden badatel by na to sám nestačil... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod honzam » ned 19. srp 2018 18:22:41

honzam píše:Z této duality existují z principu dvě cesty vedoucí k souladu a obě jsou homosexuální a s různým výsledkem.

Výchozí stav: O+ O->

Výsledek a) O+ O+
Výsledek b) O-> O->

Netroufnu si moc spekulovat o záležitost té druhé cesty, ale analogicky by výsledek měl být takový, že bytost bude srdcem. Ti dva spojení hadi samci se budou vnímat asi jako srdce Boha. Bytost bude v Bohu, který je vším, a bude sama přímo jeho srdcem, tak jak dřív byla lidským tvarem s hlavou, trupem, rukama a nohama. Myslím si, že by to tak nějak mohlo fungovat. :)

Výchozí stav: O+ O-> (lidský tvar)

Výsledek a) O+ O+ (čertí hlava)
Výsledek b) O-> O-> (boží srdce)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Alaja » ned 19. srp 2018 18:43:44

honzam píše:Netroufnu si moc spekulovat o záležitost té druhé cesty, ale analogicky by výsledek měl být takový, že bytost bude srdcem. Ti dva spojení hadi samci se budou vnímat asi jako srdce Boha. Bytost bude v Bohu, který je vším, a bude sama přímo jeho srdcem, tak jak dřív byla lidským tvarem s hlavou, trupem, rukama a nohama. Myslím si, že by to tak nějak mohlo fungovat.

Výchozí stav: O+ O-> (lidský tvar)

Výsledek a) O+ O+ (čertí hlava)
Výsledek b) O-> O-> (boží srdce)


Už jsi přemýšlel o dvojici.....jako ....Jan křtitel a Ježíš Kristus .....nebo Krišna a Balaráma.... proč přicházeli na svět v páru?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Alaja » ned 19. srp 2018 18:50:15

A vůbec, příliš se do toho vžíváš.... zkus na tu záležitost podívat s odstupem....ber to tak, že jsi byl použit pouze jako prostředník ke sdělení toho, co ti bylo umožněno sdílet....
Tebe použila temnota, mne použila ta svítící brambora (hromada jisker).... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod honzam » ned 19. srp 2018 19:02:06

Alaja píše:A vůbec, příliš se do toho vžíváš.... zkus na tu záležitost podívat s odstupem....ber to tak, že jsi byl použit pouze jako prostředník ke sdělení toho, co ti bylo umožněno sdílet....
Tebe použila temnota, mne použila ta svítící brambora (hromada jisker).... :lol:

To ti přijde, kde jinde to asi tak můžu řešit.

Už jsi přemýšlel o dvojici.....jako ....Jan křtitel a Ježíš Kristus .....nebo Krišna a Balaráma.... proč přicházeli na svět v páru?

Přemýšlel jsem třeba o dvojici Hitler a Stalin a jestli je skutečně svět tak kýčovitě dokonalý a v rovnováze, že jim podobné bytosti v průběhu své existence zákonitě dají druhým přiměřené množství lásky a pomoci, jako přinesly nenávisti a utrpení.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod honzam » ned 19. srp 2018 19:28:08

Alaja píše:Prý podle starých Indů se chlap, který hodně zlobil, převtělí v dalším životě v ženskou...
Takže ženská je vlastně chlap ve výkonu trestu...

:D
Všechno na to ukazuje, indicií mám spoustu, ale je to tak absurdní. Pro všechny, kdo to tu čtou. Buďte prosím na ostatní pro jistotu hodní. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod armin » pon 20. srp 2018 17:46:22

honzam píše:
Alaja píše:Prý podle starých Indů se chlap, který hodně zlobil, převtělí v dalším životě v ženskou...
Takže ženská je vlastně chlap ve výkonu trestu...

:D
Všechno na to ukazuje, indicií mám spoustu, ale je to tak absurdní. Pro všechny, kdo to tu čtou. Buďte prosím na ostatní pro jistotu hodní. :)


Je fakt, že ženy to mají v hledání Pravdy mnohem těžší než muži. Ženy, když jsou duchovně zaměřené, tak většinou rozvíjejí ten tzv. duchovní materialismus - tedy duchovnost za nějakým světským účelem, například za účelem sebepotvrzení, obdivu druhých, zdraví pro sebe a rodinu atd.
Pravda, která odmaskovává a bere nám krásné iluze, tedy v podstatě vše, je pro ně bohužel ve velké většině nepřijatelná. :PCproblem:
Naposledy upravil armin dne pon 20. srp 2018 18:11:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Alaja » pon 20. srp 2018 18:09:13

armin píše:Je fakt, že ženy to mají v hledání Pravdy mnohem těžší než muži. Ženy, když jsou duchovně zaměřené, tak většinou rozvíjejí duchovní materialismus - tedy duchovnost za nějakým světským účelem, například za účelem sebepotvrzení, obdiv druhých, zdraví pro sebe a rodinu atd. Pravda, která odmaskovává a bere nám krásné iluze, tedy v podstatě vše, je pro ně bohužel ve velké většině nepřijatelná.


:D
Docela by mne zajímalo, jak je na tom s tou duchovností tvá drahá polovička. :donknow:

Ten můj se o to duchovno skoro nezajímal, a když už, tak spíš o ten duchovní materialismus - ten se mu docela líbil.... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod armin » pon 20. srp 2018 18:27:42

Alaja píše:Docela by mne zajímalo, jak je na tom s tou duchovností tvá drahá polovička. :donknow:

Ten můj se o to duchovno skoro nezajímal, a když už, tak spíš o ten duchovní materialismus - ten se mu docela líbil.... :D


Je výjimkou mezi výjimkami. Sdílíme spolu cestu už 25 let. Nikdo jiný by to se mnou nevydržel ani měsíc. Je to tvrdá cesta. Ale díky tomu opravdu účinná.
Po dobrém se na cestě z vymanění se z vlády ega - touhy po krásných iluzích nic nesvede.
Eva například odpadla hned při prvním "rozčarování". :)
... a Trini, jo, ta už to "má", ale co to vlastně má? Jen stále neukojenou potřebu sebepotvrzení :lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » pon 20. srp 2018 18:44:10

Alaja píše:
armin píše:Je fakt, že ženy to mají v hledání Pravdy mnohem těžší než muži. Ženy, když jsou duchovně zaměřené, tak většinou rozvíjejí duchovní materialismus - tedy duchovnost za nějakým světským účelem, například za účelem sebepotvrzení, obdiv druhých, zdraví pro sebe a rodinu atd. Pravda, která odmaskovává a bere nám krásné iluze, tedy v podstatě vše, je pro ně bohužel ve velké většině nepřijatelná.


:D
Docela by mne zajímalo, jak je na tom s tou duchovností tvá drahá polovička. :donknow:

Ten můj se o to duchovno skoro nezajímal, a když už, tak spíš o ten duchovní materialismus - ten se mu docela líbil.... :D


:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » pon 20. srp 2018 18:47:17

armin píše:
Alaja píše:Docela by mne zajímalo, jak je na tom s tou duchovností tvá drahá polovička. :donknow:

Ten můj se o to duchovno skoro nezajímal, a když už, tak spíš o ten duchovní materialismus - ten se mu docela líbil.... :D


Je výjimkou mezi výjimkami. Sdílíme spolu cestu už 25 let. Nikdo jiný by to se mnou nevydržel ani měsíc. Je to tvrdá cesta. Ale díky tomu opravdu účinná.
Po dobrém se na cestě z vymanění se z vlády ega - touhy po krásných iluzích nic nesvede.
Eva například odpadla hned při prvním "rozčarování". :)
... a Trini, jo, ta už to "má", ale co to vlastně má? Jen stále neukojenou potřebu sebepotvrzení :lol:


No, vidíš, jak sis zase udělal dobře. ;) Ale když tě to uspokojuje, tak ti to přeju.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Alaja » pon 20. srp 2018 19:00:15

armin píše:Eva například odpadla hned při prvním "rozčarování".


Měl jsi ji dávno poslat svou fotku....odpadla by dřív :lol:

armin píše:... a Trini, jo, ta už to "má", ale co to vlastně má? Jen stále neukojenou potřebu sebepotvrzení


To víš, když duchovní mistři o tom, co by si chtěla ověřit, buď mlčí, nebo mlží, tak se musí, tak jako já, vypovídat na duchovních forech...no a ty pochopitelně taky... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » pon 20. srp 2018 19:17:22

Ženy to mají při hledání spíš lehčí než muži, snad až na to, že občas narazí na mužské předsudky, jak to mají proti mužům blbé. Naštěstí se tak neděje často. Jen jediné ženě na místních duchovních fórech - co jsem si všimla - jde jen o sebepotvrzování, ostatní si zvolily svoji cestu a po té jdou. Arminovi/Miroslavovi jde asi také především o sebepotvrzování a obdiv druhých. Neustále se snaží vydávat za autoritu, ale zatím vůbec nic nepředved.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Diskuze o temnotě

Příspěvekod Trini » pon 20. srp 2018 19:22:04

Alaja píše:To víš, když duchovní mistři o tom, co by si chtěla ověřit, buď mlčí, nebo mlží, tak se musí, tak jako já, vypovídat na duchovních forech...no a ty pochopitelně taky... :D


Ověřovat si nic nepotřebuji, spíš mne zajímalo, jestli má někdo stejné či podobné zkušenosti jako já.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron