Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 28. úno 2019 12:54:15

:?:
Co dělá Honzam? Už se dlouho neozval.
Trini

Poděkoval: 95
Poděkováno: 43-krát v 34 příspěvcích

Příspěvekod Eva Nada » čtv 28. úno 2019 13:21:50

Taky jsem si na něj dnes vzpomněla...

Na Poradně i nop se málo objevuje...
Eva Nada

Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 10 příspěvcích

Příspěvekod armin » čtv 28. úno 2019 21:33:28

Eva Nada píše:Taky jsem si na něj dnes vzpomněla...

Jak se říká "Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění"

Třeba už je v pekle :cry:
armin

Poděkoval: 7
Poděkováno: 29-krát v 26 příspěvcích

Příspěvekod Alaja » pát 01. bře 2019 17:34:16

Eva Nada píše:Taky jsem si na něj dnes vzpomněla...

Na Poradně i nop se málo objevuje...

Čas letí....a časem se i já tu budu málo objevovat....až zmizím úplně... (v létě budu přes den na zahrádce, pokud to půjde...a až to vůbec nepůjde a na netu nikde nebudu, tak mne na tu zahrádku možná rozsypou... :lol: )

:ahoj:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Alaja

Poděkoval: 188
Poděkováno: 254-krát v 242 příspěvcích

Příspěvekod honzam » pon 25. bře 2019 22:28:46

Zdravím háďata. Co je tu nového?
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Poděkoval: 30
Poděkováno: 57-krát v 56 příspěvcích

Příspěvekod Trini » pon 25. bře 2019 22:30:46

honzam píše:Zdravím háďata. Co je tu nového?

Konečně jsi zase tady. Kde ses toulal?
:)
Trini

Poděkoval: 95
Poděkováno: 43-krát v 34 příspěvcích

Příspěvekod honzam » pon 25. bře 2019 22:48:35

Trini píše:
honzam píše:Zdravím háďata. Co je tu nového?

Konečně jsi zase tady. Kde ses toulal?
:)

Potřeboval jsem si tady od toho duchovního diskusního tripu na chvíli odpočinout do neduchovního světa. :)
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Příspěvekod honzam » pon 25. bře 2019 23:06:59

honzam píše:
Alaja píše:
honzam píše:Mimo sebe sama, svět, štěstí a utrpení

V posledních dnech jsem narazil na zajímavou věc, kterou bych chtěl sdílet. Hodně jsem se soustředil na zkoumání toho neutrálního středu mezi štěstím a utrpením a jeho udržení. Z téhle koncentrace začala opět povstávat mateřskost, ale jinak než dřív. Nemá charakter nějaké univerzální Matky a entity ani se nedá lokalizovat mezi rohy. Je to, jako když se svět rozplyne a je jenom ta mateřskost. Jako kdyby od tvarů světa, štěstí i utrpení byla ta mateřskost vždycky úplně oddělená a nikdy se ho nedotkla. Nejsem v ní ani já ani nikdo jiný ani nic ze světa, ani žádné myšlenky, ani žádné děti, jen ta mateřskost nikdy ničím nedotčená. Z té mateřskosti nikdy nic nevzniklo ani se do ní nevrátilo. Vznikání a zanikání patří také ke světu a je tak mimo ni. Mezi rohy teď v záři vnímám něco jako díru.

Narazil jsi na nějaké to nebe? Jak v křesťanských, tak buddhistických, možná i v jiných nebích , je ta silná ochraňující mateřskost všudepřítomná. :hugs:

Nebe, které se nevlní a ani nikdy nevlnilo. Statická mateřskost sama o sobě.

Pořád tomu nerozumím, jak ta mateřskost může mít teď takový pasivní a oddělený charakter a být mateřskostí.
honzam

Příspěvekod honzam » ned 07. dub 2019 14:11:31

Dnes jsem dosáhl dalšího rekordního milníku na duchovní cestě do pekla. Poprvé moje těhotenství trvá déle než 100 dní. Uff. :jingjang:
honzam

Příspěvekod armin » ned 07. dub 2019 16:04:01

honzam píše:Dnes jsem dosáhl dalšího rekordního milníku na duchovní cestě do pekla. Poprvé moje těhotenství trvá déle než 100 dní. Uff. :jingjang:

Znáš "Rasemary má děťátko" ?
https://www.vaseliteratura.cz/ctenarsky-denik/99-rosemary-ma-detatko
armin

Poděkoval: 7
Poděkováno: 29-krát v 26 příspěvcích

Příspěvekod honzam » stř 10. dub 2019 12:21:39

armin píše:
honzam píše:Dnes jsem dosáhl dalšího rekordního milníku na duchovní cestě do pekla. Poprvé moje těhotenství trvá déle než 100 dní. Uff. :jingjang:

Znáš "Rasemary má děťátko" ?
https://www.vaseliteratura.cz/ctenarsky-denik/99-rosemary-ma-detatko

Nečetl jsem to ani neviděl. Horory mě nebaví. Je to hrozná nuda.
honzam

Příspěvekod Nic » stř 10. dub 2019 14:17:44

Jsi si jist, že musíš směřovat do pekla?
Nic

Poděkoval: 67
Poděkováno: 16-krát v 16 příspěvcích

Příspěvekod honzam » stř 10. dub 2019 14:30:08

Nic píše:

Už to tak bude, nemá smysl zavírat před tím oči a namlouvat si, že buddhismus je jinak vykládané křesťanství.

https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1g%C3%A1rd%C5%BEuna

Nágárdžunovo jméno se odvozuje od nága a ardžuna (strom druhu Terminalia arjuna). Podle tradice se Nágárdžuna narodil pod takovým stromem a nágové jej svém podmořském paláci vzdělávali v okultních vědách. Potom prý v peklech objevil mahájánové sútry.
honzam

Příspěvekod Nic » stř 10. dub 2019 15:04:09

honzam píše:
Nic píše:

Už to tak bude, nemá smysl zavírat před tím oči a namlouvat si, že buddhismus je jinak vykládané křesťanství.

Nágárdžunovo jméno se odvozuje od nága a ardžuna (strom druhu Terminalia arjuna). Podle tradice se Nágárdžuna narodil pod takovým stromem a nágové jej svém podmořském paláci vzdělávali v okultních vědách. Potom prý v peklech objevil mahájánové sútry.

Asi tomu, co tady píšeš, dost dobře nerozumím. Nebo spíš nerozumím tomu, co tím říkáš.

Kdybys věděl, že bytost, kterou máš rád, směřuje do pekla, věděl bys, že bys pro ni mohl něco udělat, zvrátit její směr, udělal bys to?
Nic

Příspěvekod honzam » stř 10. dub 2019 15:36:33

Nic píše:Asi tomu, co tady píšeš, dost dobře nerozumím. Nebo spíš nerozumím tomu, co tím říkáš.

Kdybys věděl, že bytost, kterou máš rád, směřuje do pekla, věděl bys, že bys pro ni mohl něco udělat, zvrátit její směr, udělal bys to?

To by bylo moc jednoduché, kdyby každý každému hned rozuměl. Nedovolil bych si zvrátit ničí směr. Myslím si, že to ani dost dobře nejde. Například, když je někdo narcis, který si nevidí na špičku nosu, jak bys chtěla zvrátit jeho vidění světa a sebe sama a jeho směřování k sebelásce na úkor ostatních?
honzam

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Trini

Příspěvekod Nic » stř 10. dub 2019 15:50:33

honzam píše:
Nic píše:Asi tomu, co tady píšeš, dost dobře nerozumím. Nebo spíš nerozumím tomu, co tím říkáš.

To by bylo moc jednoduché, kdyby každý každému hned rozuměl. Nedovolil bych si zvrátit ničí směr. Myslím si, že to ani dost dobře nejde. Například, když je někdo narcis, který si nevidí na špičku nosu, jak bys chtěla zvrátit jeho vidění světa a sebe sama a jeho směřování k sebelásce na úkor ostatních?

Kdyby v Tobě byla láska, která by zvrátila Tvůj směr a osvobodila by Tě z pekla, bylo by to na úkor ostatních?

Co kdybys tím mohl pomoci najít cestu z pekla jiné bytosti?
Nic

Příspěvekod honzam » stř 10. dub 2019 16:08:06

Nic píše:
honzam píše:

Kdyby v Tobě byla láska, která by zvrátila Tvůj směr a osvobodila by Tě z pekla, bylo by to na úkor ostatních?

Co kdybys tím mohl pomoci najít cestu z pekla jiné bytosti?

Kdybys byla ten narcis, který se ukájí svůj pocit nadřazenosti a své guruovské obsese neustálým pokládáním přemoudřelých otázek ostatním. Co bys změnila?
honzam

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Trini

Příspěvekod Nic » stř 10. dub 2019 16:17:41

Pokud někdo bude následovat Tvou filozofii, tak máš-li namířeno do pekla, nemůže Tě následovat jinam, než do pekla.

Láska je tou největší mocí, která umí osvobodit i z pekla.

Ale ve Tvém srdci nemá místo, abys nebyl narcis.

Původně jsem Ti chtěla nabídnout setkání s dívenkou, která poznává podobnou realitu jako Ty. Píše o tom knížku.

Napadlo mě, že bys to s ní mohl prokonzultovat.

Ale jak vidím, je tady riziko, že by nakonec s Tebou mohla končit tam, kam Ty směřuješ.
Nic

Příspěvekod Alaja » stř 10. dub 2019 16:38:34

honzam píše:Už to tak bude, nemá smysl zavírat před tím oči a namlouvat si, že buddhismus je jinak vykládané křesťanství.

V buddhistických textech jsou jako nágové označovány podivné polobožské bytosti, které dle popisu mají vypadat jako obrovští hadi (kobry) většinou s jednou hlavou, i když občas jsou popisováni i jako vícehlaví tvorové. Dožívají se vysokého věku několika tisíc let jako dévové a jsou nadáni nadpřirozenými schopnostmi. Dle nejstarší tradice jsou nágové sluhy nebeského krále Virúpakkhy (páli, v sanskrtu Virúpákṣa), jednoho ze čtyř nebeských králů, který chrání západní stranu. Nágové slouží jako strážci hory Suméru a chrání tak dévy z nebe třicetitří před útokem démonů. Dle théravádových textů je jejich zvířecí stránka natolik silná (tzn. přílišné zahlcení mysli nečistotami jako hněv, nevědomost a chtivost), že nejsou schopni dosáhnout osvícení.[1] Naopak ve vadžrajánové tradici vystupuje mnoho osvícených nágů.

Již od raného buddhismu vystupují v buddhistických legendách jako ochránci Buddhovy nauky. Jedna z nejstarších legend se měla odehrát již šestý týden po Buddhově osvícení, kdy Buddha v sedě prožíval blaho osvobození. Nečekaně se spustil prudký déšť, načež ze svého úkrytu vylezl král nágů Mučalinda, obtočil sedmkrát tělo Buddhy a roztáhl svoji velkou hadí kápi nad Buddhovou hlavou, aby ho tak ochránil před deštěm.[2] Texty vinaji dokonce obsahují příběh o nágovi, který na sebe vzal lidskou podobu a nějaký čas žil jako buddhistický mnich.[3] Nágové mají také klíčové postavení v pozdější formě buddhismu - mahájáně. Mahájánové texty měly být údajně schovány v říši nágů, dokud je odtud v příhodný čas nepřinesl zpět na zem buddhistický mudrc Nágárdžuna.
Nágové však v buddhistických legendách nevystupují jen jako dobrotivé bytosti. Druhý největší Buddhův žák Mahá Mógallána (páli, v sanskrtu Mahá Maudgaljájana) musel pomocí svých nadpřirozených schopností porazit obrovského nágu, který měl údajně Buddhovi a jeho žákům bránit v cestě do nebe třicetitří.

Termín nága nebo mahánága („velký nága“) je v buddhismu také užíván jako synonymum označující velkou bytost pro pojmenování Buddhy a dalších mudrců, kteří došli vysvobození z neustálého koloběhu znovuzrozování.[4]

https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1ga

Sákryš....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Alaja

Poděkoval: 188
Poděkováno: 254-krát v 242 příspěvcích

Příspěvekod Nic » čtv 18. dub 2019 5:55:53

honzam píše:
Nic píše:

Nedovolil bych si zvrátit ničí směr.

honzam píše:

Ani kdybys byl jako to štěně?

----------------------------------

Nedovolil bych si zvrátit ničí směr.

Ve skutečnosti Ti rozumím. To nejcennější, co lze každému dát, je svoboda a důvěra v lásku, kterou každá bytost je. Tím pádem není žádný důvod měnit něčí směr.

Měnit něčí směr proti jeho vůli je lezení pod kůži, tohle nikdo nemá rád, tohle lásku zabíjí.

Ale je možné důvěřovat lásce v nás, že v případě potřeby zasáhne a nebude se ptát, zvláště, když jsme slepí a vidíme jen temnotu.

Láska má obrovskou moc.

Ale je bezmocná, když by pýcha v nás nedovolila, nechat si pomoci od štěněte, které nám nesahá ani po kolena.
Naposledy upravil Nic dne čtv 18. dub 2019 9:29:20, celkově upraveno 1
Nic

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení