Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pát 21. srp 2020 12:26:13

Eva Nada píše:Zkusil bys přiblížit, o čem je ten "duchovní vztah"?

Je to v podstatě vztah mezi duchovním učitelem a žákem. Přičemž mohou být oba duchovní přátelé jeden druhému v něčem učitelem a v něčem žákem.
Je to vztah, ve kterém se duchovně vyvíjíme, oprošťujeme od našich masek, brnění atd. Otevíráme se sobě díky tomu na všech úrovních.

Několik citací k tématu:

"...rozhodně není pravdou, že každý „normální” vztah musí být nešťastný. Naopak, pokud spolu partneři dobře harmonizují, je možné, že takové spojení s sebou přináší hlavně v počátcích mnohem více krásných společně trávených chvil, nežli partnerství duchovní, ve kterém nezřídka tečou slzy proudem. Avšak proč tomu tak je? V čem je rozdíl mezi běžným mezilidským vztahem a duchovním spojením?"

"Rozvíjí se v nás vztah lásky a nenávisti, určitý druh odevzdání a snaha utéct. ..."Když se ke svému duchovnímu příteli přiblížíme příliš blízko, tak začneme cítit, že nás přemáhá. Podobně to říká staré tibetské přísloví: "Guru je jako oheň, když se přiblížíš příliš blízko, spálíš se, když zůstaneš příliš daleko, nezahřeješ se." Tento druh namlouvání probíhá ze strany žáka. Máme sklon se příliš k učiteli přibližovat, ale jednou když to uděláme, spálíme se. Pak chceme utéct nadobro."

"Nicméně tento milostný vztah s naším duchovním přítelem nemůže trvat věčně.“ „A tak se do našeho pohledu dostává rovněž princip „univerzálního gurua“. „Kdykoliv prožíváme nějaké těžkosti, slyšíme slovo svého gurua. To je chvíle, kdy začínáme získávat svou nezávislost na guruovi jako na milenci, neboť každá situace se stává výrazem učení. Nejdříve jsme se svému duchovnímu příteli odevzdali, pak s ním udržujeme spojení a hrajeme s ním hry a nyní jsme se dostali do stavu úplné otevřenosti. Výsledkem této otevřenosti je, že začínáme vidět vlastnosti gurua v každé životní situaci, všechny životní situace se pro nás stávají příležitostí být otevřenými tak jako s guruem. A tak se všechny věci mohou stát guruem.“
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli armin za tento příspěvek:
Eva Nada

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pát 21. srp 2020 14:13:54

Děkuji.
Byl pro tebe takovým guruem, učitelem Trungpa, nebo ještě někdo jiný?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 21. srp 2020 18:37:32

Pro honzama:

K případné expedici do Tater:

https://www.cas.sk/clanok/1016923/tatra ... -narastol/

Tatranci bijú na poplach: Počet stretnutí človeka s medveďom šialene narástol

...Kým v roku 2009 bolo zaznamenaných 48 stretnutí človeka s medveďom, minulý rok to bolo 959. ....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
honzam

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 21. srp 2020 19:57:18

armin píše:
Eva Nada píše:Zkusil bys přiblížit, o čem je ten "duchovní vztah"?

Je to v podstatě vztah mezi duchovním učitelem a žákem. Přičemž mohou být oba duchovní přátelé jeden druhému v něčem učitelem a v něčem žákem.
Je to vztah, ve kterém se duchovně vyvíjíme, oprošťujeme od našich masek, brnění atd. Otevíráme se sobě díky tomu na všech úrovních.

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » sob 22. srp 2020 16:31:31

armin píše:
Eva Nada píše:Zkusil bys přiblížit, o čem je ten "duchovní vztah"?

Je to v podstatě vztah mezi duchovním učitelem a žákem. Přičemž mohou být oba duchovní přátelé jeden druhému v něčem učitelem a v něčem žákem.
Je to vztah, ve kterém se duchovně vyvíjíme, oprošťujeme od našich masek, brnění atd. Otevíráme se sobě díky tomu na všech úrovních.

Několik citací k tématu:

"...rozhodně není pravdou, že každý „normální” vztah musí být nešťastný. Naopak, pokud spolu partneři dobře harmonizují, je možné, že takové spojení s sebou přináší hlavně v počátcích mnohem více krásných společně trávených chvil, nežli partnerství duchovní, ve kterém nezřídka tečou slzy proudem. Avšak proč tomu tak je? V čem je rozdíl mezi běžným mezilidským vztahem a duchovním spojením?"

"Rozvíjí se v nás vztah lásky a nenávisti, určitý druh odevzdání a snaha utéct. ..."Když se ke svému duchovnímu příteli přiblížíme příliš blízko, tak začneme cítit, že nás přemáhá. Podobně to říká staré tibetské přísloví: "Guru je jako oheň, když se přiblížíš příliš blízko, spálíš se, když zůstaneš příliš daleko, nezahřeješ se." Tento druh namlouvání probíhá ze strany žáka. Máme sklon se příliš k učiteli přibližovat, ale jednou když to uděláme, spálíme se. Pak chceme utéct nadobro."

"Nicméně tento milostný vztah s naším duchovním přítelem nemůže trvat věčně.“ „A tak se do našeho pohledu dostává rovněž princip „univerzálního gurua“. „Kdykoliv prožíváme nějaké těžkosti, slyšíme slovo svého gurua. To je chvíle, kdy začínáme získávat svou nezávislost na guruovi jako na milenci, neboť každá situace se stává výrazem učení. Nejdříve jsme se svému duchovnímu příteli odevzdali, pak s ním udržujeme spojení a hrajeme s ním hry a nyní jsme se dostali do stavu úplné otevřenosti. Výsledkem této otevřenosti je, že začínáme vidět vlastnosti gurua v každé životní situaci, všechny životní situace se pro nás stávají příležitostí být otevřenými tak jako s guruem. A tak se všechny věci mohou stát guruem.“


Děkuji.
Byl pro tebe takovým guruem, učitelem Trungpa, nebo ještě někdo jiný?


Armine, asi jsi přehlédl, můžeš na tu otázku odpovědět?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » sob 22. srp 2020 17:04:00

Nepřehlédl, ale připadlo mi jestli to není z tvé strany jen z takové ne úplně hledající zvědavosti. A tady v tom prostředí - Trini, Vostál se mi nechce se o tom šířit. Jestli tě to opravdu zajímá a je to pro tvoje pochopení důležité, tak mailem.
Děkuji za pochopení :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » sob 22. srp 2020 19:07:24

armin píše:Nepřehlédl, ale připadlo mi jestli to není z tvé strany jen z takové ne úplně hledající zvědavosti. A tady v tom prostředí - Trini, Vostál se mi nechce se o tom šířit. Jestli tě to opravdu zajímá a je to pro tvoje pochopení důležité, tak mailem.
Děkuji za pochopení :)

Máš pravdu, až budeš mít chuť a "správné" naladění, budu ráda, jestli se o tom podělíš se mnou e-mailem...

Duchovní vztah...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 22. srp 2020 21:50:09

"Nicméně tento milostný vztah s naším duchovním přítelem nemůže trvat věčně.“ „A tak se do našeho pohledu dostává rovněž princip „univerzálního gurua“. „Kdykoliv prožíváme nějaké těžkosti, slyšíme slovo svého gurua. To je chvíle, kdy začínáme získávat svou nezávislost na guruovi jako na milenci, neboť každá situace se stává výrazem učení. Nejdříve jsme se svému duchovnímu příteli odevzdali, pak s ním udržujeme spojení a hrajeme s ním hry a nyní jsme se dostali do stavu úplné otevřenosti. Výsledkem této otevřenosti je, že začínáme vidět vlastnosti gurua v každé životní situaci, všechny životní situace se pro nás stávají příležitostí být otevřenými tak jako s guruem. A tak se všechny věci mohou stát guruem.“


No vidíš,

kopírování ti vcelku už jde,

takže možná jednou přijdeš na to, proč píšu o dámských kalhotkách,

do tý doby ovšem raději používej ty maily...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 07. zář 2020 17:39:47

Pokračování výzkumu z března 2020 http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3978&start=1820#p35571

Analýza vývoje délky březosti 3

Poslední délka trvání byla 126 dní. Nyní 145 dní. Tím jsem se dostal na spodní hranici úrovně kozy. :)

https://goats.extension.org/goat-reprod ... -maturity/
The gestation period, or length of pregnancy, of the doe ranges between 145 to 152 days, or 150 days (5 months) on average


deti_9-2020.png
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 07. zář 2020 23:25:32

honzam píše:Po čase bych tu chtěl udělat malý souhrn a doplnění proměny, kterou jsem v posledních letech prošel.

...

5) Dál za touto kolektivní myslí Matkou se nachází "podivně uspokojivá prázdnota".
6) Podivně uspokojivá prázdnota je jakousi univerzální konečnou odpovědí na všechny otázky. Pokud by někdo mohl sledovat řetěz otázka -> odpověď -> otázka -> ... do nekonečna, našel by tuhle podivnou prázdnotu, kde by řetěz uspokojivě končil.

Ta "podivně uspokojivá prázdnota" je tak podivná, protože je to čas. Je jako samotný čas odpoutaný od vzniku, zániku a proměny forem. Jako když místo prostoru a proměn v něm jako projevu času zůstane jen syrový čas.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » stř 09. zář 2020 20:58:29

honzam píše:Ta "podivně uspokojivá prázdnota" je tak podivná, protože je to čas. Je jako samotný čas odpoutaný od vzniku, zániku a proměny forem. Jako když místo prostoru a proměn v něm jako projevu času zůstane jen syrový čas.


To se to fantazíruje. Jak ty naše potřeby nabývají krásných či děsivých snových forem...
Marnit čas (život) se dá různě - když jinak nemůžeme vláčeni našimi psychologickými potřebami. A ty jsou někdy opravdu fest. Třeba to plození, nebo vychovávání, nebo zamilovanost (všechny tři uvedené závislosti = sebe-intoxikace oxytocinem). :)
Viz třeba tady - názorný příklad zamilovanosti (což není vůbec láska):http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=60&t=3327&sid=257131b865e77ad209a0846fef284bbe&start=40#p154003
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 09. zář 2020 21:06:13

armin píše:
honzam píše:Ta "podivně uspokojivá prázdnota" je tak podivná, protože je to čas. Je jako samotný čas odpoutaný od vzniku, zániku a proměny forem. Jako když místo prostoru a proměn v něm jako projevu času zůstane jen syrový čas.


To se to fantazíruje. Jak ty naše potřeby nabývají krásných či děsivých snových forem...
Marnit čas (život) se dá různě - když jinak nemůžeme vláčeni našimi psychologickými potřebami. A ty jsou někdy opravdu fest. Třeba to plození, nebo vychovávání, nebo zamilovanost (všechny tři uvedené závislosti = sebe-intoxikace oxytocinem). :)
Viz třeba tady - názorný příklad zamilovanosti (což není vůbec láska):http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=60&t=3327&sid=257131b865e77ad209a0846fef284bbe&start=40#p154003

Zvykej si, jak se mi bude děloha roztahovat víc a víc, bude se ze mě stávat čím dál tím větší mrcha. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 10. zář 2020 8:07:43

honzam píše:
armin píše:Marnit čas (život) se dá různě -

Zvykej si, jak se mi bude děloha roztahovat víc a víc, bude se ze mě stávat čím dál tím větší mrcha. :)


Armin je frustrovaný a uštvaný časem. Mohlo by mu pomoci, co tady Petr píše, ale zatím se tomu vehementně brání. Třeba na to jednou přijde.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 10. zář 2020 8:24:06

Trini píše:
honzam píše:
armin píše:Marnit čas (život) se dá různě -

Zvykej si, jak se mi bude děloha roztahovat víc a víc, bude se ze mě stávat čím dál tím větší mrcha. :)


Armin je frustrovaný a uštvaný časem. Mohlo by mu pomoci, co tady Petr píše, ale zatím se tomu vehementně brání. Třeba na to jednou přijde.

:)


On je jen bojovník za pravdu, novodobý J.Hus. Nelehký úkol.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 10. zář 2020 8:32:27

Alaja píše:
Trini píše:
honzam píše:Zvykej si, jak se mi bude děloha roztahovat víc a víc, bude se ze mě stávat čím dál tím větší mrcha. :)


Armin je frustrovaný a uštvaný časem. Mohlo by mu pomoci, co tady Petr píše, ale zatím se tomu vehementně brání. Třeba na to jednou přijde.

:)


On je jen bojovník za pravdu, novodobý J.Hus. Nelehký úkol.... :donknow:


Podle mne si ho velmi idealizuješ. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 10. zář 2020 8:35:19

Trini píše:
Alaja píše:
Trini píše:
Armin je frustrovaný a uštvaný časem. Mohlo by mu pomoci, co tady Petr píše, ale zatím se tomu vehementně brání. Třeba na to jednou přijde.

:)


On je jen bojovník za pravdu, novodobý J.Hus. Nelehký úkol.... :donknow:


Podle mne si ho velmi idealizuješ. :lol:


P.S. Stačí se podívat, jak se chová k ostatním. To je fakt fialový hnus. :?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 10. zář 2020 8:41:37

Trini píše:Podle mne si ho velmi idealizuješ.


A co mi jiného zbývá? Buď si ho idealizovat, nebo démonizovat (a nebo mi může být ukradený) ....znám jen jeho příspěvky na těchto diskutárnách nic víc.
Ale už mám lepší představu...třeba je něco jako Krakonoš.....?
:P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 10. zář 2020 8:58:06

Alaja píše:
Trini píše:Podle mne si ho velmi idealizuješ.


A co mi jiného zbývá? Buď si ho idealizovat, nebo démonizovat


Nebo prostě jen pozorovat, jak se chová k ostatním. K tobě se chová jinak - asi protože se někdy stavíš do pozice 'já jsem jen hloupá ženská" a to mu vyhovuje. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 10. zář 2020 10:03:02

Trini píše:
Alaja píše:
Trini píše:Podle mne si ho velmi idealizuješ.


A co mi jiného zbývá? Buď si ho idealizovat, nebo démonizovat


Nebo prostě jen pozorovat, jak se chová k ostatním. K tobě se chová jinak - asi protože se někdy stavíš do pozice 'já jsem jen hloupá ženská" a to mu vyhovuje. :lol:



:lol:

Rozhodně nejsem chytrý muž. :lol:
Jsem jen žena, nemám vejšku, jen maturu...a je spousta věcí, ke kterým jsem se ještě nedostala. Dalo by se napsat, že mám jen takové všeobecné vzdělání... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 10. zář 2020 10:32:32

Alaja píše:
Trini píše:
Alaja píše:A co mi jiného zbývá? Buď si ho idealizovat, nebo démonizovat


Nebo prostě jen pozorovat, jak se chová k ostatním. K tobě se chová jinak - asi protože se někdy stavíš do pozice 'já jsem jen hloupá ženská" a to mu vyhovuje. :lol:



:lol:

Rozhodně nejsem chytrý muž. :lol:
Jsem jen žena, nemám vejšku, jen maturu...a je spousta věcí, ke kterým jsem se ještě nedostala. Dalo by se napsat, že mám jen takové všeobecné vzdělání... :D


No, to jsi zase udělala arminovi radost. :roll:

:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 109 návštevníků