Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 13. pro 2020 10:21:20

Eva Nada píše:z rohatého cosi, co bývalo těhotné a rodilo cosi najednou žijící v pravdě?

Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.
- Jan, 14:6

Nikdo nevychází z Matky než skrze Pravdu. :D Za tři měsíce mám termín a uvidí se, jestli se ten nový stav Pravdy v srdci nějak změní.
Pravda je stav bez ega.
honzam

Poděkoval: 62
Poděkováno: 119-krát v 112 příspěvcích

Příspěvekod armin » ned 13. pro 2020 20:42:53

honzam píše:Nikdo nevychází z Matky než skrze Pravdu. :D Za tři měsíce mám termín a uvidí se, jestli se ten nový stav Pravdy v srdci nějak změní.

No, jsem zvědav, jak to dopadne.
Pokud zvítězí "stav Pravdy," tak bych nemohl, než ti být ku pomoci, pokud bys to potřeboval.
:)
armin

Poděkoval: 33
Poděkováno: 67-krát v 64 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli armin za tento příspěvek:
honzam

Příspěvekod honzam » ned 13. pro 2020 21:11:39

Díky za případnou pomoc. Věřím, že Pravda nakonec zvítězí. Nový stav trvá už měsíc jen s jedním krátkým výpadkem na cca 12 hodin. Byl jsem schopný ho sám večer vrátit a prožil ten obrovský rozdíl, který se však obtížně popisuje. Přítomnost té Pravdy zdaleka převyšuje cokoliv jsem dřív zažil i pocity mateřství. Je to něco za pocity a myšlenkami spjatého se samotnou existencí a životem.
Pravda je stav bez ega.
honzam

Příspěvekod armin » ned 20. pro 2020 20:50:04

honzam píše:Díky za případnou pomoc. Věřím, že Pravda nakonec zvítězí. Nový stav trvá už měsíc jen s jedním krátkým výpadkem na cca 12 hodin. Byl jsem schopný ho sám večer vrátit a prožil ten obrovský rozdíl, který se však obtížně popisuje. Přítomnost té Pravdy zdaleka převyšuje cokoliv jsem dřív zažil i pocity mateřství. Je to něco za pocity a myšlenkami spjatého se samotnou existencí a životem.

Je něco nového?
armin

Příspěvekod honzam » stř 06. led 2021 20:21:23

armin píše:Je něco nového?

Včera jsem měl opět obvyklý kontakt. Byl první od početí a první od objevení se té Pravdy. Pravda je dál přítomná a pořád ji nedokážu charakterizovat. Je to podobné, jako když je něco důležitého pravda, ale ta pravdivost se k ničemu konkrétnímu nevztahuje, jen je sama o sobě. Do předpokládaného termínu porodu zbývá asi 10 týdnů.
Pravda je stav bez ega.
honzam

Příspěvekod armin » čtv 14. led 2021 19:35:01

Překvapuje mne, jak opravdu hledajících Pravdu je tak málo.
Když jsem si proklepnul ty "osvícené" na netu třeba Vostála, Trini a další, tak výsledek je opravdu tristní.
Za mých mladých let něco opravdu duchovního bylo velmi vzácné. Dnes je spousta literatury (my jsme si "klasiky" museli jako samizdat opisovat) a minimum opravdu osvícených učitelů. Dnes je přímo přebytek "duchovní" literatury, přednášek, videí bohužel většinou populistických samozvaných učitelů atd.
Nicméně ti opravdoví jsou dnes stejně vzácní jako dříve. Možná že díky té současné duchovňácké módě je jich dnes snad ještě méně.

O čem je opravdová duchovnost? Duchovní cesta?
O čem je ta Pravda?

Vostál tady naštěstí nebude (nemůže) utínat svými vulgaritami a odsudky blokovat důležitou diskusi.
Takže se třeba k něčemu dobereme.
:)
armin

Příspěvekod honzam » pát 15. led 2021 17:24:45

armin píše:Překvapuje mne, jak opravdu hledajících Pravdu je tak málo.
O čem je opravdová duchovnost? Duchovní cesta?
O čem je ta Pravda?

Nedivím se, že málo. Ani jsem nevěděl, že něco takového existuje a není to jen nějaké obecné pojmenování pro zkušenosti přesahující běžné vnímání světa. Nikde jsem přímo nečetl, že existuje Pravda jako samotný prožívaný stav Pravdivosti.
Myslím si, že duchovnost je široký pojem a každý člověk ji žije podle své individuality a preferencí. Nevím, jestli existuje nějaká konkrétní opravdová duchovní praxe a cesta prospěšná všem bez rozdílu.
Popsal bych tu Pravdu jako intenzivní stav pravdivosti v srdci, který není vztažený k něčemu konkrétnímu v mysli a světě kolem. Je to Pravda samotná bez obsahu, ve které se ztrácí vjem vlastní osoby.
Pravda je stav bez ega.
honzam

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení