Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 12. lis 2018 13:30:59

armin píše:
Trini píše:
Ono je trochu rozdíl mezi tím mít svobodu vidět věci po svém a mezi tím svůj pohled neustále vnucovat druhým. Divím se, že to nechápeš. :donknow:



Mně Jana nic nevnucuje. Já ji nečtu.

Asi to bude tím, že ji čteš, tak máš pocit, že ti něco vnucuje. Ale i tak, jak by ti mohla něco vnutit?


Samozřejmě, že nemůže. Ale je to otravné. Nevidím, žádný důvod, proč bych nesměla napsat, že neustále vnucuje a že je to otravné. Jana si podle tebe může psát, co chce, tak já snad taky, nebo? Vždyt to nemusíš číst.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 12. lis 2018 13:45:01

Trini píše:
armin píše:
Trini píše:
Ono je trochu rozdíl mezi tím mít svobodu vidět věci po svém a mezi tím svůj pohled neustále vnucovat druhým. Divím se, že to nechápeš. :donknow:



Mně Jana nic nevnucuje. Já ji nečtu.

Asi to bude tím, že ji čteš, tak máš pocit, že ti něco vnucuje. Ale i tak, jak by ti mohla něco vnutit?


Samozřejmě, že nemůže. Ale je to otravné. Nevidím, žádný důvod, proč bych nesměla napsat, že neustále vnucuje a že je to otravné. Jana si podle tebe může psát, co chce, tak já snad taky, nebo? Vždyt to nemusíš číst.
:)


P.S. Navíc jsem naivní a doufám, že i v tom egoismem ztvdlém Janiným srdci se jednou objeví pochopení a láska k bližnímu.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 12. lis 2018 13:49:16

Trini píše:
Trini píše:
armin píše:Mně Jana nic nevnucuje. Já ji nečtu.

Asi to bude tím, že ji čteš, tak máš pocit, že ti něco vnucuje. Ale i tak, jak by ti mohla něco vnutit?


Samozřejmě, že nemůže. Ale je to otravné. Nevidím, žádný důvod, proč bych nesměla napsat, že neustále vnucuje a že je to otravné. Jana si podle tebe může psát, co chce, tak já snad taky, nebo? Vždyt to nemusíš číst.
:)


P.S. Navíc jsem naivní a doufám, že i v tom egoismem ztvdlém Janiným srdci se jednou objeví pochopení a láska k bližnímu.
:)


P.P.S. A někdy jen padám smíchy pod stůl, když čtu, co její mysl, zahnaná do kouta, zase stvořila. :lol:

Je mi jasné, že za to nemůže, prostě dělá přesně to, co běží v jejím programu - jako každý z nás. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pon 12. lis 2018 14:06:55

honzam píše:
Kdysi přede mnou Jana zmínila, že jediné skutečné nebezpečí na duchovní cestě je, když hadí síla "vyleze" solar plexem, nedokázala mi však podrobně vysvětlit, čím je to nebezpečné a co se pak stane. Ten jeden had, který byl vždy samička mi vystupuje ze solar plexu a nahoru podél hrudníku a pod bradou jde do hlavy. Jeho hlavička mi vykukuje z čela a žensky se v ní uvědomuju jako hadí princezna s křídly.

Byl bych rád za nějaké podrobnější informace k tomu, když hadí síla vyjde ze solar plexu. Díky.


Když kundalini vyvěrá z těla dřív, než projde srdcem, tak se tělesná energie nesjednotí s energií mysli a Vědomí a místo duchovní lásky se objeví pudová strženost. Pocit moci se jeví pak jako hodnotnější, než vědomí jednoty.

Ale existuje v Tobě místo, kde je jasné, že všechno má takovou váhu, jakou ji Ty sám tomu přiznáš. Můžeš se z toho všeho dostat, můžeš udělat radikální řez když si odtud uvědomíš, že to je nic, nic, nic.

Je v Tobě cosi svatého, co nemá potřebu nadřazenosti, co nepotřebuje být něco víc, než ti ostatní, co nikoho z ničeho neviní a tudíž je bez viny.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pon 12. lis 2018 14:37:48

Trini píše:Nevidím, žádný důvod, proč bych nesměla napsat, že neustále vnucuje a že je to otravné. Jana si podle tebe může psát, co chce, tak já snad taky, nebo? Vždyt to nemusíš číst.
:)

Samozřejmě, že můžeš psát co chceš. Já ti v tom přeci nijak nebráním.
Stejně tak já mohu zareagovat na to co píšeš a napsat, co mne k tomu napadá.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pon 12. lis 2018 14:58:40

Plexus solaris řídí a udržuje v rovnováze činnost vnitřních orgánů. Člověk si uvědomí jeho existenci, když se ho zmocní hněv, radost, bolest, pocit neskonalé lásky či nenávisti nebo jakákoli jiná emoce vyvěrající z vnitřních orgánů. Emoce se rodí tehdy, když je činnost některého orgánu narušena, ale pociťujeme je v solární pleteni a druhotně ve svých fyziologických reakcích. Zmocnily se nás emoce, plexus Solaris musí znovu nastolit rovnováhu mezi jednotlivými orgány a zkorigovat dysfunkce, a to je vnitřní souboj, který bolestivě pociťujeme v oblasti solární pleteně.


Nic píše:Když kundalini vyvěrá z těla dřív, než projde srdcem, tak se tělesná energie nesjednotí s energií mysli a Vědomí a místo duchovní lásky se objeví pudová strženost. Pocit moci se jeví pak jako hodnotnější, než vědomí jednoty.



Hezky popsala to, co se jí vlastně přihodilo......pocit moci se jí jeví hodnotnější, než vědomí Univerza....a místo duchovní lásky obdržela bohužel jen tu pudovou strženost....
Holt je u ní ta hranice 35 cm moc velká, nebo kolik cm to má podle E.T. vlastně být ( spočítal to u sebe přece chlap ) , měla ubrat aspoň 5 cm, takhle si to zamířila rovnou do plexus solaris, který je jen o malinký kapánek níž, než srdeční čakra....to je holt následek toho, že se přestane myslet a mysl se odhodí do odpadkového koše... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 12. lis 2018 19:05:57

armin píše:
honzam píše: Já to neberu na lehkou váhu a všechny věci jsem řádně včetně prožitků a obrázků probral s psychiatrem a sexuologem a psychologem a pod dohledem se podrobil psychotestům. Závěr byl, že se nejedná o duševní onemocnění.


Známkou patologického a nebezpečného směřování například je, když člověk s duchovními zkušenostmi začne vnímat své tělo plné krve, moči, výkalů a jiných hnusů. V tvém případě by to mohlo být způsobeno tím zahráváním si s vnitřním ďáblem, kterému se podařilo ovládnout tvé pocity. Rozdělit objekty tvého vnímání na čisté a nečisté, nižší a vyšší, žádoucí a nežádoucí atd. a to vše ve víru probuzených vnitřních energií.
Před tím, než člověk probudí vnitřní energie, je dobré napřed najít zdroj. Zdroj pocitů a emocí, aby člověk nemohl být bezmocně chycen do víru jejich vzdušných zámků, hnusů atd.
Proto nauky vedoucí k probuzení hadí síly byly tajné, protože adept musel napřed projít nezbytnou přípravou.
Teď, když je to už v běhu, jediné, co by se teď dalo doporučit, je odvracet pozornost od jevů a pocitů, obracet ji k otázce "Kdo to pozoruje",
"Kdo je ten, kdo to zažívá". Jevy a pocity ale mohou být už tak silné, že člověk bez přípravy už není schopen pozornost odvrátit.

Myslím si, že nějaké rozdělování objektů dělá každý a je to úplně normální a zdravé. Jak můžeš dávat takové začátečnické rady, když na úvod píšeš o duchovních zkušenostech? V tomhle se podobáš Janě a stále předpokládáš, že je pro mě nějaká cesta zpět.

Já sám jsem ty jevy, jak jsem před pár dny popsal. Jsem to, co se děje. Otázka, která by teoreticky vedla hledající ke mně by zněla "Kdo se to děje?". S mou pozorností je to tak, že je přímo těmi jevy a všechny ty jevy bez rozdílu a nějakého rozdělení jsem já. Jako tělo vnímám to krásné nehmotné a jako něco nadbytečného z čeho vymizel tělesný pocit lidský tvar, ale na úrovni sebe sama jsem samozřejmě i prožitek toho lidského tvaru jako přívěsku k nehmotnému tělu. Je to asi jako povinně nosit oblečené nevkusné oblečení a s ostatními jednat, jako když jsem to oblečení.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 12. lis 2018 19:07:35

Trini píše:V poslední době mi připadá, že se čím dál tím víc podobáš Janě.
:)

Ano, také mi to tak přijde, že je armin podobný Janě v jistém duchovním fanatismu.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 12. lis 2018 19:12:43

armin píše:Dříve jsem na Janu reagoval, protože jsem měl dojem, že za tím co píše něco je. Když jsem zjistil, co za tím je, tak už na ni reagovat nepotřebuji ani číst, co píše. Už bych se o ní více nedověděl.

I v tom pokrytectví, viz ta nedávná povýšená slova "o duchovní nesvéprávnosti" a teď o "Miss Osvícení".
Dost mě překvapuje, že sám nedokážeš vidět, že reakce typu "Mně Jana nic nevnucuje. Já ji nečtu." je také reakcí a to dost velkou, protože přímo informuje o Tvém vlastním vztahu s Janou.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 12. lis 2018 19:19:42

Alajo, díky za články o hadí síle.
Zajímalo by mě, odkud Jana měla to o solar plexu a taky podrobnosti, co je to za duchovní nebezpečí.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pon 12. lis 2018 19:24:45

honzam píše:Alajo, díky za články o hadí síle.
Zajímalo by mě, odkud Jana měla to o solar plexu a taky podrobnosti, co je to za duchovní nebezpečí.


Odkud to Jana měla? Tak to by ti měla napsat ona.....jestli si to jen někde přečetla, nebo to prožila na vlastní solar plexus. :D

Od toho plexusu hrozí nejen duchovní nebezpečí, ale i to fyzické......po ráně do těch míst se může i umřít, to vědí třeba boxeři..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pon 12. lis 2018 19:30:09

honzam píše:Dost mě překvapuje, že sám nedokážeš vidět, že reakce typu "Mně Jana nic nevnucuje. Já ji nečtu." je také reakcí a to dost velkou, protože přímo informuje o Tvém vlastním vztahu s Janou.


Ano je to dost velká reakce, ale jestli sis nevšimla tak ne na Janu, ale na komentář Trini, se kterou jsme probírali proč někteří zde diskutující potřebují reagovat na Janu a proč já to už nepotřebuji. :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 12. lis 2018 19:30:23

Alaja píše:
honzam píše:Alajo, díky za články o hadí síle.
Zajímalo by mě, odkud Jana měla to o solar plexu a taky podrobnosti, co je to za duchovní nebezpečí.


Odkud to Jana měla? Tak to by ti měla napsat ona.....jestli si to jen někde přečetla, nebo to prožila na vlastní solar plexus. :D

Od toho plexusu hrozí nejen duchovní nebezpečí, ale i to fyzické......po ráně do těch míst se může i umřít, to vědí třeba boxeři..... :donknow:

Myslím si, že už to asi sama neví nebo ty podrobnosti sama nikdy neznala. Kdyby si alespoň pamatovala, od koho se tohle dověděla.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pon 12. lis 2018 19:32:17

honzam píše:
armin píše:Dříve jsem na Janu reagoval, protože jsem měl dojem, že za tím co píše něco je. Když jsem zjistil, co za tím je, tak už na ni reagovat nepotřebuji ani číst, co píše. Už bych se o ní více nedověděl.

I v tom pokrytectví, viz ta nedávná povýšená slova "o duchovní nesvéprávnosti" a teď o "Miss Osvícení".
Dost mě překvapuje, že sám nedokážeš vidět, že reakce typu "Mně Jana nic nevnucuje. Já ji nečtu." je také reakcí a to dost velkou, protože přímo informuje o Tvém vlastním vztahu s Janou.


:D
To víš, panny jsou opravdu dost...soutěživé.. a na poradně i tady to tak občas vypadá, že se bojuje o tu miss....také se občas zapojím, to je pravda. Ale o titul nestojím, už jsem kdysi jednu miss získala, v 66 roce, a to miss Čarodějnice (no co, byla jsem jediná kandidátka :-D ). Měla jsem i krásnou papírovou šerpu, kterou maloval jeden můj spolužák ze základky (nyní je to dost známý malíř) . Škoda, že tu šerpu mi později někdo ukradl...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 12. lis 2018 19:35:08

armin píše:
honzam píše:Dost mě překvapuje, že sám nedokážeš vidět, že reakce typu "Mně Jana nic nevnucuje. Já ji nečtu." je také reakcí a to dost velkou, protože přímo informuje o Tvém vlastním vztahu s Janou.


Ano je to dost velká reakce, ale jestli sis nevšimla tak ne na Janu, ale na komentář Trini, se kterou jsme probírali proč někteří zde diskutující potřebují reagovat na Janu a proč já to už nepotřebuji. :)


Trini píše:Ono je trochu rozdíl mezi tím mít svobodu vidět věci po svém a mezi tím svůj pohled neustále vnucovat druhým. Divím se, že to nechápeš. :donknow:

Píše k Tobě a o Tobě. Diví se, že to Ty nechápeš a ne Jana. ;)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pon 12. lis 2018 19:38:49

armin píše:
honzam píše:Dost mě překvapuje, že sám nedokážeš vidět, že reakce typu "Mně Jana nic nevnucuje. Já ji nečtu." je také reakcí a to dost velkou, protože přímo informuje o Tvém vlastním vztahu s Janou.


Ano je to dost velká reakce, ale jestli sis nevšimla tak ne na Janu, ale na komentář Trini, se kterou jsme probírali proč někteří zde diskutující potřebují reagovat na Janu a proč já to už nepotřebuji. :)


To je nejspíš proto, že co šlo o tom duchovnu napsat, jsme si tu již napsali....a Jana se svých teoriemi, které většinou míjí naše poznatky o tom duchovnu, slouží jako zářný příklad, jak by to duchovno podle nás vypadat nemělo... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pon 12. lis 2018 19:39:16

honzam píše: stále předpokládáš, že je pro mě nějaká cesta zpět.


Dopustil jsem se vůči tobě nevyžádané rady (ještě k tomu, začátečnické) za což se omlouvám a přeji hodně štěstí na té tvé cestě ze které není návratu. :ahoj2:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 12. lis 2018 19:39:50

Trini píše:
armin píše:
Trini píše:
To tak nevidím. Každý má právo vidět své tělo, jak chce.


Ano máme naprostou svobodu vidět co chceme, kdy chceme a jak chceme. :)
Jenom Janě to někteří upírají, snaží stále ji napravovat, pohoršovat se nad ní a něco jí radit :lol:


Ono je trochu rozdíl mezi tím mít svobodu vidět věci po svém a mezi tím svůj pohled neustále vnucovat druhým. Divím se, že to nechápeš. :donknow:

1) Trini mě brání a naznačuje, že mi něco vnucuješ.
2) Tvá reakce mimo mísu, postrádá minimální sebereflexi.
3) Trini vyjadřuje podivení se nad tím, že nechápeš.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 12. lis 2018 19:42:23

armin píše:
honzam píše: stále předpokládáš, že je pro mě nějaká cesta zpět.


Dopustil jsem se vůči tobě nevyžádané rady (ještě k tomu, začátečnické) za což se omlouvám a přeji hodně štěstí na té tvé cestě ze které není návratu. :ahoj2:

Omlouvám se, asi jsem to nenapsala úplně srozumitelně. Není návratu do fyzického zrození a reprodukce na této úrovni v nějakých budoucích životech. :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 12. lis 2018 19:46:32

Alaja píše:
armin píše:
honzam píše:Dost mě překvapuje, že sám nedokážeš vidět, že reakce typu "Mně Jana nic nevnucuje. Já ji nečtu." je také reakcí a to dost velkou, protože přímo informuje o Tvém vlastním vztahu s Janou.


Ano je to dost velká reakce, ale jestli sis nevšimla tak ne na Janu, ale na komentář Trini, se kterou jsme probírali proč někteří zde diskutující potřebují reagovat na Janu a proč já to už nepotřebuji. :)


To je nejspíš proto, že co šlo o tom duchovnu napsat, jsme si tu již napsali....a Jana se svých teoriemi, které většinou míjí naše poznatky o tom duchovnu, slouží jako zářný příklad, jak by to duchovno podle nás vypadat nemělo... :lol:

Z pohledu nějaké "dračí bytosti", která má za úkol chránit lidi před příliš rychlým duchovním postupem, je to vhodné duchovno, které je dobře udržuje na úrovni dítěte. Vhodné za předpokladu, že nějaké malé zlo působené z nevědomosti bude menší než újma způsobená příliš rychlým postupem.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron