Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » stř 14. říj 2020 13:00:26

Trini píše:
Proto vím, že měl pravdu Ježíš:

Ježíš přivolal dítě, postavil je doprostřed nich a řekl:„Amen, pravím vám: Neobrátíte-li se a nebudete-li jako děti, jistě nevejdete do království Nebes.


Já si ten kontext proč to říká nepamatuji,

nejspíš měl stejnej problém s posuzováním jako Jana,

jenže je dobré rozlišit co je co,

vždyt on sám to neustále dělal úplně stejně jako ta Jana,


neustále druhé a jejich jednání posuzoval a přitom chtěl aby to druzí nedělali...

Zřejmě pocitáři s tím maj problém, když někdo má hodnotu někde jinde než ji mají oni sami..


V podstatě je mně to u prdele, to pocitářeský blbnutí ala Ježíš...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » stř 14. říj 2020 13:05:13

A nakonec dojel přesně na to, před čím varoval :

nesudte druhé aby jste nebyli sami souzeni

(neustále soudil druhé za to že soudí druhé)

Takže byl odsouzen....



Co s tím ?

Jeho příběh mě nedojímá, mám dostatek svých vlastních blbostí...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 14. říj 2020 15:15:25

https://www.maria.cz/aktuality/15-9-panna-maria-bolestna

"Sedm bolestí" Panny Marie:
1. Při uvedení Páně do chrámu, když stařec Simeon předpověděl jeho matce Marii: "On bude k pádu a k povstání mnohým v Izraeli, na znamení, kterému se bude odporovat. A tvou vlastní duši pronikne meč." (Lk 2,34-35)
...
Kdo má děti, žije v neustálých obavách a dokáže se dobře vžít do toho, co cítilo Mariino mateřské srdce.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » stř 14. říj 2020 15:25:46

vostalpetr píše:
nejspíš měl stejnej problém s posuzováním jako Jana,



Je zcela nesmyslné přirovnávat Janu k Ježíšovi, teda k tomu "mému Ježíšovi". "Tvůj Ježíš" je zcela jiný, nemá s tím "mým" nic společného. Naštěstí. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » stř 14. říj 2020 15:40:04

Tak vono je Ježíšů povícero ?

No je to možný, jak tak sleduji ty křestanský názory, pro mě je tedy Ježíš pocitářskej šmok co si představoval to samý co Jana,

jak ta láska napraví ten svět, jenže láska je právě to, co to svět neustále žene boje protikladů a ne naopak co jej rozpouští, tedy má

expanzivní tvořivý potenciál...

Napravovat svět tím co jej pohání je podobný jako lejt olej do ohně v domnění že se tím uhasí...



Kdyby to bylo naopak, tak proč by všechna ta ega kterých je miliardy tak vopěvovala zrovínka tu lásku ???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » stř 14. říj 2020 16:01:06

vostalpetr píše:

Kdyby to bylo naopak, tak proč by všechna ta ega kterých je miliardy tak vopěvovala zrovínka tu lásku ???


Ale, prosím tě, kde jsi na to přišel? Neznám kromě Jany nikoho, kdo by opěvoval slovo láska. A i u ní je to jen slovo.
Většina opěvuje ve svém "srdci" prachy a moc, potom si přece koupí tolik lásky, kolik budou chtít. :lol:

;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » stř 14. říj 2020 16:01:18

vostalpetr píše:Tak vono je Ježíšů povícero ?

No je to možný, jak tak sleduji ty křestanský názory, pro mě je tedy Ježíš pocitářskej šmok co si představoval to samý co Jana,

jak ta láska napraví ten svět, jenže láska je právě to, co to svět neustále žene boje protikladů a ne naopak co jej rozpouští, tedy má

expanzivní tvořivý potenciál...

Napravovat svět tím co jej pohání je podobný jako lejt olej do ohně v domnění že se tím uhasí...



Kdyby to bylo naopak, tak proč by všechna ta ega kterých je miliardy tak vopěvovala zrovínka tu lásku ???


Jestli to není jen Tvá utkvělá představa, že Jana chce napravovat svět. Proč by to proboha dělala, když existence sama o sobě je SČA, protože je Láskou? Kde by se v ní samotné vzal boj protikladů? Něco takového se může odehrávat jen v mysli, nikoliv ve vědomí Lásky.

Možná sis nevšiml, že Ty sám se snažíš napravovat kde koho, jsi na něj vulgární, aby se změnil, netlačil na pilu a podobně.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 14. říj 2020 16:04:28

Trini píše:Vybírám si to nadčasové. Ale i to, co jsi vybral ty, je nadčasové. V té době se trestaly "cizoložnice" smrtí - ukamenováním. Ježíš tomu svým výrokem zabránil.

:)

Chtěl ji spasit. :)

https://magazin.gnosis.cz/tomasovo-evangelium/
114 Šimon Petr jim řekl: Ať Marie od nás odejde, neboť ženy nejsou života hodny. Ježíš pravil: Dávejte pozor! Já ji povedu, abych ji učinil mužem, aby se stala živým mužným duchem podobným, jako jste vy. Každá žena, která se učiní mužem, vejde do království nebe.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 14. říj 2020 16:17:06

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3973&start=20#p26774
honzam píše:
Alaja píše:
V jednom člověku se mohou dokonce skrývat i osoby různého pohlaví!

Ne, že mohou, ale skutečně skrývají a heterosexualita, vstup do manželství a vzájemné neporozumění mezi lidmi jsou toho důkazem.
Z této duality existují z principu dvě cesty vedoucí k souladu a obě jsou homosexuální a s různým výsledkem.

Výchozí stav: O+ O->

Výsledek a) O+ O+
Výsledek b) O-> O->

Budiž toto vyvrácením mylného přesvědčení hledajících o jediné cestě nebo více cestách vedoucích ke stejnému cíli. Dualita svou povahou vytváří dvě hlavní možné cesty a pokračování pro bytosti se v tomto místě rozdvojuje.

a) O+ O+ ... zatracené kozy a věčná smrt
b) O-> O-> ... spasení beránci a věčný život
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 14. říj 2020 16:27:22

honzam píše:http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3973&start=20#p26774
honzam píše:Ne, že mohou, ale skutečně skrývají a heterosexualita, vstup do manželství a vzájemné neporozumění mezi lidmi jsou toho důkazem.
Z této duality existují z principu dvě cesty vedoucí k souladu a obě jsou homosexuální a s různým výsledkem.

Výchozí stav: O+ O->

Výsledek a) O+ O+
Výsledek b) O-> O->

Budiž toto vyvrácením mylného přesvědčení hledajících o jediné cestě nebo více cestách vedoucích ke stejnému cíli. Dualita svou povahou vytváří dvě hlavní možné cesty a pokračování pro bytosti se v tomto místě rozdvojuje.

a) O+ O+ ... zatracené kozy a věčná smrt
b) O-> O-> ... spasení beránci a věčný život


A jak to funguje, když je těch osobností uvnitř víc než dvě?
:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 14. říj 2020 16:32:56

Alaja píše:A jak to funguje, když je těch osobností uvnitř víc než dvě?
:donknow:

Ještě hůř, pak je to ta posedlost nebo těhotenství. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 14. říj 2020 16:39:51


https://cs.sainte-anastasie.org/article ... eales.html

Skutečné případy více osobností

....
Kim Noble

Pokud chceme analyzovat více osobností a reálných případech, Je důležité hovořit o Kim Noble, to je případ, kdy se registruje více osobností v jednom jednotlivci a je to to, že našli 100 osobností žijící s Kim. Tato žena je proslulou malířkou, která věnuje velkou část své kariéry snaze vyjádřit prostřednictvím svých obrazů, jak s touto poruchou žít..
.....



:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » stř 14. říj 2020 16:41:42

Jestli to není jen Tvá utkvělá představa, že Jana chce napravovat svět. Proč by to proboha dělala, když existence sama o sobě je SČA, protože je Láskou? Kde by se v ní samotné vzal boj protikladů? Něco takového se může odehrávat jen v mysli, nikoliv ve vědomí Lásky.

Možná sis nevšiml, že Ty sám se snažíš napravovat kde koho, jsi na něj vulgární, aby se změnil, netlačil na pilu a podobně.


Už zas ty tvý hnupárny ???

A sere tě to ? Ty mý vulgarity tě furt serou co ???

No to je dobře, vybrnkaná píčovská nirváno, na to je to tvý vědomí Lásky prostě krátký....


Neboj, já tě zachráním....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 14. říj 2020 16:44:51

https://www.youtube.com/watch?v=u8Oh1L1aN8M

The Artist with Multiple Personalities
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 14. říj 2020 17:07:09

https://www.youtube.com/watch?v=lsXFcbPbvI4

Woman with 2,500 personalities says they saved her from shocking child abuse | 60 Minutes Australia
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » stř 14. říj 2020 17:12:14

vostalpetr píše:

Neboj, já tě zachráním....



Ty se chceš polepšit, viď, tak to se Ti chlapečku jen tak lehce nepodaří.

Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 14. říj 2020 17:37:53

honzam píše:Ještě hůř, pak je to ta posedlost nebo těhotenství. :)

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 15. říj 2020 18:27:13


https://ac24.cz/en/-/muz-ktery-prezil-s ... ormal%26p_

Muž, který přežil srdeční zástavu, vyprávěl o tom, co viděl po „smrti“

Obyvatel Velké Británie, zachráněný lékaři, tvrdí, že si údajně pamatuje „to, co viděl“ po zástavě srdce, píše Express.
Podle jeho slov měl pocit, že je vtahován do prázdnoty, a potom z nějakého důvodu „pomyslel na Elvise Presleyho“. Rovněž uvedl, že si byl jistý, že „všechno dobře dopadne“.
Kromě toho se Brit přiznal, že „uviděl“ podivné stvoření.

"Pocítil jsem přítomnost Bytosti vytvořené z čisté lásky a přijetí. <...> Zdálo se mi, že jsem ji znal celý život,“ řekl muž.

Publikace odkazuje na článek neurologa a ředitele Allenova institutu pro výzkum mozku Christopha Kocha v časopise Scientific American, podle něhož se takové vize často vyskytují u lidí, kteří umírají. Podle vědce obrazy vznikají následkem nedostatku kyslíku v mozku a jsou známkou toho, že organismus „hledá“ způsob, jak přežít.

Pacientka hovořila o pocitech během klinické smrti, k níž došlo v důsledku předávkování drogami, uváděl již dříve Express.

Pacientka jménem Francine vyprávěla, že absolvovala cestu do pekla, zatímco její srdce nebilo.

„Vznášela jsem se nad svým tělem a sledovala, jak se mě snaží oživit, ale pak mě najednou obklopili strašliví tvorové, nazvala bych je temnými anděly,“ svěřila se žena.

Řekla, že tyto bytosti s ní začaly mluvit. Žena tvrdí, že ji trhaly na části. Letěla s nimi po chodbách nemocnice, poté všichni vyletěli na střechu, načež se pacientka ocitla „v pekle“ a ležela na zádech pod něčím těžkým.

„Slyšela jsem křik jiných duší a jejich bolest. Vyslýchala mě zlá bytost a vypadalo to jako věčnost. Chtěla vědět, v co jsem věřila a koho uctívám,“ vyprávěla Francine.

Řekla, že se zpočátku velmi bála, ale pak odpověděla temné bytosti, že věří v Ježíše a on nedovolí, aby jí bylo ublíženo. Žena tvrdí, že poté byla propuštěna z pekla. Pacientce pak ukázali její životní cestu a upozornili na všechny chyby, včetně odsuzujících názorů na jiné lidi

„Ukázali mi, jak moje chování ubližuje druhým lidem, a já jsem pochopila, že musím více milovat ostatní,“ dodala Francine.

Poté se ocitla v „lůně matky“. Podle jejích slov tam cítila mír a klid. Tento pocit však skončil, jakmile se narodila. Tehdy uslyšela od porodníka, že na svět přišla další „prostitutka“. Francine řekla, že poté prožila v jediném okamžiku život, a to vše se opakovalo „tisíckrát“.

„Tato věčnost byla skutečným peklem, chtěla jsem to zastavit,“ dodala.

Podle některých vědců takové vize nejsou ničím nadpřirozeným a neznamenají, že se člověk dostal do pekla či do nebe nebo uviděl posmrtný život.

„Možná se to stává, když mozek sám sebe scanuje jako způsob přežití,“ vysvětlil doktor Sam Parnia, ředitel výzkumu resuscitace a revitalizace na Langon School of Medicine v New Yorku.


:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » čtv 15. říj 2020 19:41:01

No jo, todle všechno jsem taky viděl,

v nějakým filmu...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 16. říj 2020 8:16:55

Alaja píše:
"Pocítil jsem přítomnost Bytosti vytvořené z čisté lásky a přijetí. <...> Zdálo se mi, že jsem ji znal celý život,“ řekl muž.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Anima_a_animus
Anima je pojem používaný v analytické psychologii pro označení nevědomého ženského protějšku mužské vědomé psýchy. Animus je symetrický protějšek v případě ženské psychiky. Jako přirozené archetypy představují anima a animus tvořivou psychickou sílu. Plní roli průvodců do nevědomí, vedou k hlubšímu pochopení vlastního nevědomého světa, jsou prostředníky mezi egem a vnitřním životem individua a v určitém slova smyslu zdrojem naplnění života. Jako komplementární pár nazval C. G. Jung tyto archetypy kontrasexuální.

Vedle maskulinní psychiky žije feminní prvek jako další samostatná osobnost s ženským charakterem jednání. Vnitřní žena je osobností, projevuje se ve snech nebo fantaziích a jako autonomní komplex je stále projektována na opačné pohlaví tou měrou, jakou zůstává v nevědomí. Protože psychický život jako celek je větší částí nevědomím, které obklopuje vědomí ze všech stran, nevědomý archetyp animy žije ze sebe. Anima je oduševnělou bytostí, jejímž charakteristickým rysem je neklid, měňavost, tvořivá síla a především pramen možnosti citového vztahu. Animus jako mužský protějšek ženské psýchy má v ženském myšlení paralelní mužské rysy (bezcitnost, racionalita, moc). Důležité je spojení animy a duše (psýché), jako projevu toho, čím se odlišuje život od ostatního – dech života.

Koncept animy (anima) vysvětluje možnosti vzájemného porozumění mezi mužem a ženou a jejich vzájemnou přitažlivost. Vnitřní postava žijící pod povrchem usiluje o dokončení a vztah. Jako způsoby percepce a chování reprezentované uvnitř individuální psýché se dostavují osudově a jejich působení začíná v našem nejosobnějším životě. Projekce animy (anima) na druhé pohlaví se však může stát zdrojem problémů.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 110 návštevníků

cron