Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 22:16:13

Eva Nada píše:To mi připomnělo epizodu ze svého dětství..., měla jsem už dost let na to, abych (umanutě) toužila vlastnit, mít jednu panenku, chodila jsem se na ni dívat do výkladu hračkářství u nás ve městě. Prostě jsem se do ní zamilovala a byla jí úplně posedlá. Doma jsem žadonila, aby mi ji rodiče koupili, prostě jak ten osel..., naši delší dobu vzdorovali tím, že už jsem velká na panenky atd. atd. Tak dlouho jsem žadonila, až mi ji koupili..., na chvíli jsem byla šťastná, ... touha byla uspokojena... ani nevím, jak dlouho jsem si s ní hrála, ale řekla bych, že moc dlouho ne..., než skončila na hromadě s dalšími hračkami.... :-)

To přece nejde úplně srovnávat. Každá moje hračka skončila na hromadě nebo u jiných dětí. Hračka přece není živý člověk, se kterým navazuješ nějaký vztah, který je také o vzájemném respektu. Ty se s ním nesetkáš, aby sis ho odnesla domů a tam si s ním hrála.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 17. pro 2018 22:20:49

armin píše:
Eva Nada píše:Může být..., x lidí má x poruch...., strávit x dalších let reagováním na x poruch je taky diagnóza..., sebe z toho nevylučuji, viz. mé reagování např. na armina..., ale vše co začalo, taky skončí... :-), až přijde čas..., vše nás to něco učí...

Jak to tak pozoruji a z toho pozorování se učím, tak jsou také lidé, kteří jsou natolik zaujatí sami sebou jako Trini a Honzam, že se už nic neučí a tedy nejspíš ani nepoučí. Žijí si - jako Honzam jen ve svých psychosomatických fantaziích, sebeprezentacích a nechápání motivací druhých (soudí jen podle sebe - svého pokřivení).
Obdivuhodné, co všechno je na světě možné :lol:

Eva Nada je vedle nich úplná hvězda - člověk relativně zdravého rozumu, srdce a upřímné otevřenosti. Proti tomu všichni "duchovní hadi", "poznání", "světla", blaženosti, "duchovní rádoby pokročilost" jsou ...
nenapadá mne bohužel výstižné slušné slovo :)


To jsi holt soudil podle svého pokřivení. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pon 17. pro 2018 22:30:13

Trini píše:
Eva Nada píše:Jj, metoda cukr a bič...., na některé to platí, na některé už ne..., dobrá vyučující metoda...


To není vyučovací metoda, ale manipulace a ovádání druhého.

Jak (si) to vezmeš.... :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pon 17. pro 2018 22:31:06

honzam píše:
Eva Nada píše:To mi připomnělo epizodu ze svého dětství..., měla jsem už dost let na to, abych (umanutě) toužila vlastnit, mít jednu panenku, chodila jsem se na ni dívat do výkladu hračkářství u nás ve městě. Prostě jsem se do ní zamilovala a byla jí úplně posedlá. Doma jsem žadonila, aby mi ji rodiče koupili, prostě jak ten osel..., naši delší dobu vzdorovali tím, že už jsem velká na panenky atd. atd. Tak dlouho jsem žadonila, až mi ji koupili..., na chvíli jsem byla šťastná, ... touha byla uspokojena... ani nevím, jak dlouho jsem si s ní hrála, ale řekla bych, že moc dlouho ne..., než skončila na hromadě s dalšími hračkami.... :-)

To přece nejde úplně srovnávat. Každá moje hračka skončila na hromadě nebo u jiných dětí. Hračka přece není živý člověk, se kterým navazuješ nějaký vztah, který je také o vzájemném respektu. Ty se s ním nesetkáš, aby sis ho odnesla domů a tam si s ním hrála.

V konečném důsledku je to to samé... jak s tím naložíš....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pon 17. pro 2018 22:37:30

Děkuji, že jste se hned předvedli, tak jak jsem to cítil. Ne, že by to tak bylo dobře, ale všechno zlé je k něčemu dobré - že jste bohužel potvrdili, že se v některých lidech zas tolik nemýlím.
Eva mne docela chápe, spíše správně tuší. Honzam a obzvláště Trini je ve svém posuzování bohužel naprosto mimo. A dobrá otázka je proč. Zřejmě to bude tím příslušným pokřivením. Čím jiným by to mohlo být?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 22:37:46

No mám takovou fantazii, že Arminova metoda obsahuje pravidla, že učitel nesmí být nijak kritizován a bezvýhradně přijat jako živoucí Pravda, jinak nemůže být nauka dobře předána a setkání není žádoucí, protože by žáka jen rozptylovalo od soustředění se na nauku a na sebe sama.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pon 17. pro 2018 22:40:31

honzam píše:No mám takovou fantazii, že Arminova metoda obsahuje pravidla, že učitel nesmí být nijak kritizován a bezvýhradně přijat jako živoucí Pravda, jinak nemůže být nauka dobře předána a setkání není žádoucí, protože by žáka jen rozptylovalo od soustředění se na nauku a na sebe sama.

Úplně mimo. Poplatné nějakým tvým představám a spekulacím.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod adiuv » pon 17. pro 2018 22:41:20

honzam píše:
Eva Nada píše:To mi připomnělo epizodu ze svého dětství..., měla jsem už dost let na to, abych (umanutě) toužila vlastnit, mít jednu panenku, chodila jsem se na ni dívat do výkladu hračkářství u nás ve městě. Prostě jsem se do ní zamilovala a byla jí úplně posedlá. Doma jsem žadonila, aby mi ji rodiče koupili, prostě jak ten osel..., naši delší dobu vzdorovali tím, že už jsem velká na panenky atd. atd. Tak dlouho jsem žadonila, až mi ji koupili..., na chvíli jsem byla šťastná, ... touha byla uspokojena... ani nevím, jak dlouho jsem si s ní hrála, ale řekla bych, že moc dlouho ne..., než skončila na hromadě s dalšími hračkami.... :-)

To přece nejde úplně srovnávat. Každá moje hračka skončila na hromadě nebo u jiných dětí. Hračka přece není živý člověk, se kterým navazuješ nějaký vztah, který je také o vzájemném respektu. Ty se s ním nesetkáš, aby sis ho odnesla domů a tam si s ním hrála.

K pochopení smyslu toho, co někdo druhý napsal, vnímám jako docela užitečné uvědomovat si i další souvislosti: že může jít o přirovnání nebo podobenství.
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 22:44:52

armin píše:Děkuji, že jste se hned předvedli, tak jak jsem to cítil. Ne, že by to tak bylo dobře, ale všechno zlé je k něčemu dobré - že jste bohužel potvrdili, že se v některých lidech zas tolik nemýlím.
Eva mne docela chápe, spíše správně tuší. Honzam a obzvláště Trini je ve svém posuzování bohužel naprosto mimo. A dobrá otázka je proč. Zřejmě to bude tím příslušným pokřivením. Čím jiným by to mohlo být?

Proč ten smutek nad vlastní neomylností, snad bohudík. :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 22:46:20

adiuv píše:
honzam píše:
Eva Nada píše:To mi připomnělo epizodu ze svého dětství..., měla jsem už dost let na to, abych (umanutě) toužila vlastnit, mít jednu panenku, chodila jsem se na ni dívat do výkladu hračkářství u nás ve městě. Prostě jsem se do ní zamilovala a byla jí úplně posedlá. Doma jsem žadonila, aby mi ji rodiče koupili, prostě jak ten osel..., naši delší dobu vzdorovali tím, že už jsem velká na panenky atd. atd. Tak dlouho jsem žadonila, až mi ji koupili..., na chvíli jsem byla šťastná, ... touha byla uspokojena... ani nevím, jak dlouho jsem si s ní hrála, ale řekla bych, že moc dlouho ne..., než skončila na hromadě s dalšími hračkami.... :-)

To přece nejde úplně srovnávat. Každá moje hračka skončila na hromadě nebo u jiných dětí. Hračka přece není živý člověk, se kterým navazuješ nějaký vztah, který je také o vzájemném respektu. Ty se s ním nesetkáš, aby sis ho odnesla domů a tam si s ním hrála.

K pochopení smyslu toho, co někdo druhý napsal, vnímám jako docela užitečné uvědomovat si i další souvislosti: že může jít o přirovnání nebo podobenství.

Nepodobné tomu, jak si představuji, že by to měl mít žák a učitel.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 22:47:24

armin píše:
honzam píše:No mám takovou fantazii, že Arminova metoda obsahuje pravidla, že učitel nesmí být nijak kritizován a bezvýhradně přijat jako živoucí Pravda, jinak nemůže být nauka dobře předána a setkání není žádoucí, protože by žáka jen rozptylovalo od soustředění se na nauku a na sebe sama.

Úplně mimo. Poplatné nějakým tvým představám a spekulacím.

Takže mám pravdu. ;)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 17. pro 2018 22:48:07

armin píše:Děkuji, že jste se hned předvedli, tak jak jsem to cítil. Ne, že by to tak bylo dobře, ale všechno zlé je k něčemu dobré - že jste bohužel potvrdili, že se v některých lidech zas tolik nemýlím.
Eva mne docela chápe, spíše správně tuší. Honzam a obzvláště Trini je ve svém posuzování bohužel naprosto mimo. A dobrá otázka je proč. Zřejmě to bude tím příslušným pokřivením. Čím jiným by to mohlo být?



Ve svém posuzování jsi bohužel naprosto mimo. Zřejmě tím příslušným pokřivením. ;)

Už ti dochází, jaké píšeš nesmysly?

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 17. pro 2018 22:52:14

honzam píše:No mám takovou fantazii, že Arminova metoda obsahuje pravidla, že učitel nesmí být nijak kritizován a bezvýhradně přijat jako živoucí Pravda, jinak nemůže být nauka dobře předána


Má to jak Jana. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 22:59:21

Trini píše:
honzam píše:No mám takovou fantazii, že Arminova metoda obsahuje pravidla, že učitel nesmí být nijak kritizován a bezvýhradně přijat jako živoucí Pravda, jinak nemůže být nauka dobře předána


Má to jak Jana. ;)

Úplně ne. Přijde mi, že to má naopak. Nosí takovou zvláštní tvrďáckou masku, ale ve skutečnosti je hodně milý. Jeho psaní hladí. Možná by Eva byla překvapená, kdyby se setkali.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 17. pro 2018 23:25:13

honzam píše:
Trini píše:
honzam píše:No mám takovou fantazii, že Arminova metoda obsahuje pravidla, že učitel nesmí být nijak kritizován a bezvýhradně přijat jako živoucí Pravda, jinak nemůže být nauka dobře předána


Má to jak Jana. ;)

Úplně ne. Přijde mi, že to má naopak. Nosí takovou zvláštní tvrďáckou masku, ale ve skutečnosti je hodně milý. Jeho psaní hladí. Možná by Eva byla překvapená, kdyby se setkali.


Spíš je hodně nejistý. Ale to už Eva dávno poznala.

Je zcela ok, že to vidí jinak než já nebo ty. Ale proč má potřebu z těch, co to vidí jinak než on, dělat blbce? To je opravdu nezralé. Chce se vydávat za chytřejšího? Závist, že druzí zažívají něco, co on sám vůbec nezná, a proto tomu nerozumí?
Momentálně mi připadá, že celé jeho duchovno je jen to, že kdysi seděl u Tomášových - a nic si z toho neodnes. :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 23:35:09

Trini píše:Spíš je hodně nejistý. Ale to už Eva dávno poznala.

Je zcela ok, že to vidí jinak než já nebo ty. Ale proč má potřebu z těch, co to vidí jinak než on, dělat blbce? To je opravdu nezralé. Chce se vydávat za chytřejšího? Závist, že druzí zažívají něco, co on sám vůbec nezná, a proto tomu nerozumí?
Momentálně mi připadá, že celé jeho duchovno je jen to, že kdysi seděl u Tomášových a nic si z toho neodnes. :donknow:

Když píše Jana, je to ohňostroj sebestřednosti, který druhého úplně zadusí. Od armina je to jako hra, jak člověk zareaguje. Má tu masku a chce vidět, jak se s tím ostatní srovnají. Nemyslím si, že by něco záviděl. Má rozumné důvody, proč své duchovno příliš nesdílet na nějakém fóru na internetu.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » úte 18. pro 2018 6:36:29

Trini píše:
To jsi holt soudil podle svého pokřivení. ;)


Ano, každý soudíme podle svého pokřivění. Všechno souzení je jen sen v naší vlastní mysli. Jaká je naše mysl, takový je náš svět. Jaká je naše mysl, jaké je naše srdce, tak se nám jeví ti druzí.

Trini píše:Má to jak Jana.

Nejhlubší pravdou je, že naše podstata je stejná. Tam, kde začíná uvědomění, že není žádný rozdíl, žádná dvojnost, žádná hranice, tam končí sen.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 18. pro 2018 6:46:18

Nic píše:
Trini píše:
To jsi holt soudil podle svého pokřivení. ;)


Ano, každý soudíme podle svého pokřivění. Všechno souzení je jen sen v naší vlastní mysli. Jaká je naše mysl, takový je náš svět. Jaká je naše mysl, jaké je naše srdce, tak se nám jeví ti druzí.

Trini píše:Má to jak Jana.

Nejhlubší pravdou je, že naše podstata je stejná. Tam, kde začíná uvědomění, že není žádný rozdíl, žádná dvojnost, žádná hranice, tam končí sen.

Obrázek


Tam, kde začíná uvědomění, že není žádný rozdíl, žádná dvojnost, žádná hranice, tam končí sen, tak Tam je osamocení a nuda pro většinu duchovňáků, jak jsem díky netu zjistila, nemaj si Tam totiž s kým pokecat. :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » úte 18. pro 2018 7:40:02

Alaja píše: Tam, kde začíná uvědomění, že není žádný rozdíl, žádná dvojnost, žádná hranice, tam končí sen, tak Tam je osamocení a nuda pro většinu duchovňáků, jak jsem díky netu zjistila, nemaj si Tam totiž s kým pokecat. :donknow:


V hlubokém spánku beze snů také není nuda. Nejspíš proto, že tady není nikdo, kdo by se mohl nudit.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 18. pro 2018 8:01:03

Nic píše:
Alaja píše: Tam, kde začíná uvědomění, že není žádný rozdíl, žádná dvojnost, žádná hranice, tam končí sen, tak Tam je osamocení a nuda pro většinu duchovňáků, jak jsem díky netu zjistila, nemaj si Tam totiž s kým pokecat. :donknow:


V hlubokém spánku beze snů také není nuda. Nejspíš proto, že tady není nikdo, kdo by se mohl nudit.


A kdo tedy vnímá ten hluboký spánek beze snů? Někdo to být musí, když pak o tom píše na netu... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků

cron