Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 30. říj 2018 16:06:13

Trini píše:
Musíš trošku přemýšlet. Jako perverzní vidím, když někdo často píše o příšerných mukách nebo o výkalech. Např. když je pro něj člověk vakem plných fekálií a moči atd. Když je vidět, že si na to potrí, tak to vidím jako perverzní. Já si na to nepotrpím. Kapišto?
:)



On jen cituje to, co se naučil z Buddhovo súter - opravdu je tam psáno, že se mniši mají dívat na své tělo jako na kožený měch plný masa, kostí a oněch tekutin. Mají se naučit být k tomu hmotnému tělu lhostejným, ať se mu děje cokoli.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » úte 30. říj 2018 16:28:16

Alaja píše:
Trini píše:
Musíš trošku přemýšlet. Jako perverzní vidím, když někdo často píše o příšerných mukách nebo o výkalech. Např. když je pro něj člověk vakem plných fekálií a moči atd. Když je vidět, že si na to potrí, tak to vidím jako perverzní. Já si na to nepotrpím. Kapišto?
:)



On jen cituje to, co se naučil z Buddhovo súter - opravdu je tam psáno, že se mniši mají dívat na své tělo jako na kožený měch plný masa, kostí a oněch tekutin. Mají se naučit být k tomu hmotnému tělu lhostejným, ať se mu děje cokoli.... :donknow:


Zajímavé je, že on to nepsal o svém tělě, ale o těle krásné dívky. Zřejmě se tímto způsobem mají zbavit sexuální touhy. Dívají se na krásnou divku a sugerují si: fek... a m... :roll: To vidím jako perverzní. Navíc si tím sugerují, že vina je venku - na ženě. Ramana radil svému žáku, aby se postavil na sluncem rozpálený kámen, když ho přepadla touha pohledem na krásnou dívku. Brutální, ale dívka zůstala krásná a bylo jasné, že touha je v něm. Bolestí touha zmizela, i když krásná dívka nezmizela. ;)
Naposledy upravil Trini dne úte 30. říj 2018 16:48:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » úte 30. říj 2018 16:38:14

Ještě se vrátím k tomuhle:
Alaja píše:...vzpomněla jsem si při to na vyprávění jedné ženy, jak její přítel na JZ loudil na ostatních ženách erotické esemesky, které si pak četl společně s tím místním Nic, které se u toho mlátilo smíchy. Není nad hravost...

Vím zcela bezpečně, že se mi nikdo nechlubil se žádnými vylouděnými erotickými esemeskami. Něco takového by mi vůbec nepřipadalo ani vtipné a ani k chlubení hodné.

Někdo možná zaměňuje duchovní lásku, kdy například Mooji zbožňuje, miluje a objímá každého na potkání, za tělesnou, erotickou lásku.

To, co se u Probuzeného děje, je sjednocení energií těla, mysli a Vědomí v jednu energii a díky tomu spojení v srdci, o kterém mluví například Mooji, je absolutně naplňující a není třeba ještě něco víc. Proto podle mě ani Saranu není třeba podezřívat z nějaké perverznosti, jen proto, že žije v celibátu jako mnich.

Pokud Poli měla někoho hluboce a upřímně ráda a ten dotyčný nedokázal splnit její očekávání, tak mě to mrzí.

Ale neznamená to, že když Probuzený, například Mooji zbožňuje jednu bytost, že když zbožňuje další bytost, že by to měla být zrada.

Matka může také milovat všechny své děti. A žádné z nich se nemusí cítit provinile za to, že je milované.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » úte 30. říj 2018 16:46:26

Alaja píše:

On jen cituje to, co se naučil z Buddhovo súter - opravdu je tam psáno, že se mniši mají dívat na své tělo jako na kožený měch plný masa, kostí a oněch tekutin. Mají se naučit být k tomu hmotnému tělu lhostejným, ať se mu děje cokoli.... :donknow:



Jako obzvláště strašlivé, vidím, že tvrdí o miminech, jak jsou nenávistná a chamtivá. Za to rodiče jsou prý trpěliví a snaží se to ta zlá mimina odnaučit.

Zlatej Dušek.

"Amen, pravím vám: Neobrátíte-li se a nebudete-li jako děti, jistě nevejdete do království Nebes."
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 30. říj 2018 16:58:56

Nic
Ještě se vrátím k tomuhle:

Pokud Poli měla někoho hluboce a upřímně ráda a ten dotyčný nedokázal splnit její očekávání, tak mě to mrzí.

:D
Nevím co ti o mne onen hoch napovídal, ale mohu jen konstatovat, že k nějakému sbližování nikdy nedošlo, ani z mé strany.....a ani po citové stránce....ostatně, znala jsem ho jen z netu, tak jako tebe... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Dobro a zlo

Příspěvekod honzam » úte 30. říj 2018 17:00:17

honzam píše:Asi většina lidí je schopná vnímat svět tak, že dobro a zlo jsou pro ně více či méně relativní a většina si i uvědomuje, že v průběhu života se u člověka dost věcí mění a týká se to i názorů na to, co je dobré/vhodné a co ne. Klasický příklad je například rozhodnutí k vegetariánství. Když si pocit dobra a zla představím jako dva opačné póly, mohlo by to fungovat tak, že když se považuji za v jádru dobrého (většina lidí, ne všichni), tak budu sympatizovat s tím, co považuji za dobré, bude mne to přitahovat. Může to jít až tak daleko, že k tomu všemu dobrému budu cítit lásku. K tomu zlému pak budu vnímat odpor.

Pak se stane, jak takhle bloudím na duchovní cestě, že odevzdám svou existenci pro nějaké vyšší dobro ostatních bytostí, začnou se dít zvláštní v literatuře nepopsané věci, až to dospěje k jakémusi přepólování přes neutrální stav bez sympatií a lásky. Po průchodu začnu nahlížet to odevzdání se jako příspěvek nějakému vyššímu zlu a sám sebe vidět jako to samé zlo. Jako v jádru zlo konající zlo a sympatizující s tím vším zlem. Jako zlo, které navíc ví, že normální lidé to vykonané zlo mohou většinou vnímat jako dobro, protože navenek se nic moc na mém fungování ve vztahu k druhým nezměnilo. Své děti můžu začít opět milovat jako ega-jáčka z mého ega-jáčka zrozené. Můžu cítit lásku k jejich individualitě a vzájemnému soupeření na tomhle světě jako zlo ke zlu. Můžu i předpokládat, že v úplné jednotě to zlo nebude rušené ani náznakem dobra a bude té lásky a krásy plné.

Nejsem si jistý, jestli to takhle opravdu může fungovat. :) Přijde mi, že je pro mě čím dál víc přirozenější prožívat sebe sama jako zlo ve vztahu k osvícení. Jako to, co ty děti v sobě musí zabít, aby se vysvobodily z mého vlivu, který zdědily.

Přemýšlel jsem, jak to mé odevzdání Boží podstaty Ďáblu v principu funguje ...

Je tu prostor vědomí, v něm člověk a pocity dobra. Ten člověk jakoby odevzdá vědomí "vyšší moci", později zjistí, že ta moc je asi ďábelská a postupně se promění v rohatou potvoru rodící hady. Nakonec je tu vědomí (pro tu rohatou potvoru neohraničené tělo) a v něm ta rohatá entita a pocity zla. Vlastně rohatá potvora dostala od člověka to vědomí, které se pak naplnilo zlem.

Pro mě je to asi jediná možná cesta k Janě a ke vzájemnému porozumění, kdy ji opět dokážu milovat jako služebníka zla. Tahle dnešní dámská jízda je skvělá a myslím si, že tu lásku k Janě dokážu oživit. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 30. říj 2018 17:05:24

Trini píše:
Alaja píše:

On jen cituje to, co se naučil z Buddhovo súter - opravdu je tam psáno, že se mniši mají dívat na své tělo jako na kožený měch plný masa, kostí a oněch tekutin. Mají se naučit být k tomu hmotnému tělu lhostejným, ať se mu děje cokoli.... :donknow:



Jako obzvláště strašlivé, vidím, že tvrdí o miminech, jak jsou nenávistná a chamtivá. Za to rodiče jsou prý trpěliví a snaží se to ta zlá mimina odnaučit.

Zlatej Dušek.

"Amen, pravím vám: Neobrátíte-li se a nebudete-li jako děti, jistě nevejdete do království Nebes."
:)


Moje mimina taky nebyla chamtivá či nenávistná...asi jsme měly kliku... ( a nebo jsme se dobře o ně staraly - nakrmily, vykoupaly, přebalily, pochovaly..) :lol:

To víš, takové hladové mimino tam někde kdesi na východě, je holt uplakané a chytá se každého předmětu v doufání, že z něho poteče trochu mléka....
( neboli nenávistné a chamtivé..) :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Dobro a zlo

Příspěvekod Nic » úte 30. říj 2018 17:10:35

honzam píše:
honzam píše:Asi většina lidí je schopná vnímat svět tak, že dobro a zlo jsou pro ně více či méně relativní a většina si i uvědomuje, že v průběhu života se u člověka dost věcí mění a týká se to i názorů na to, co je dobré/vhodné a co ne. Klasický příklad je například rozhodnutí k vegetariánství. Když si pocit dobra a zla představím jako dva opačné póly, mohlo by to fungovat tak, že když se považuji za v jádru dobrého (většina lidí, ne všichni), tak budu sympatizovat s tím, co považuji za dobré, bude mne to přitahovat. Může to jít až tak daleko, že k tomu všemu dobrému budu cítit lásku. K tomu zlému pak budu vnímat odpor.

Pak se stane, jak takhle bloudím na duchovní cestě, že odevzdám svou existenci pro nějaké vyšší dobro ostatních bytostí, začnou se dít zvláštní v literatuře nepopsané věci, až to dospěje k jakémusi přepólování přes neutrální stav bez sympatií a lásky. Po průchodu začnu nahlížet to odevzdání se jako příspěvek nějakému vyššímu zlu a sám sebe vidět jako to samé zlo. Jako v jádru zlo konající zlo a sympatizující s tím vším zlem. Jako zlo, které navíc ví, že normální lidé to vykonané zlo mohou většinou vnímat jako dobro, protože navenek se nic moc na mém fungování ve vztahu k druhým nezměnilo. Své děti můžu začít opět milovat jako ega-jáčka z mého ega-jáčka zrozené. Můžu cítit lásku k jejich individualitě a vzájemnému soupeření na tomhle světě jako zlo ke zlu. Můžu i předpokládat, že v úplné jednotě to zlo nebude rušené ani náznakem dobra a bude té lásky a krásy plné.

Nejsem si jistý, jestli to takhle opravdu může fungovat. :) Přijde mi, že je pro mě čím dál víc přirozenější prožívat sebe sama jako zlo ve vztahu k osvícení. Jako to, co ty děti v sobě musí zabít, aby se vysvobodily z mého vlivu, který zdědily.

Přemýšlel jsem, jak to mé odevzdání Boží podstaty Ďáblu v principu funguje ...

Je tu prostor vědomí, v něm člověk a pocity dobra. Ten člověk jakoby odevzdá vědomí "vyšší moci", později zjistí, že ta moc je asi ďábelská a postupně se promění v rohatou potvoru rodící hady. Nakonec je tu vědomí (pro tu rohatou potvoru neohraničené tělo) a v něm ta rohatá entita a pocity zla. Vlastně rohatá potvora dostala od člověka to vědomí, které se pak naplnilo zlem.

Pro mě je to asi jediná možná cesta k Janě a ke vzájemnému porozumění, kdy ji opět dokážu milovat jako služebníka zla. Tahle dnešní dámská jízda je skvělá a myslím si, že tu lásku k Janě dokážu oživit. :)


Tys Janu někdy miloval jako služebníka zla? Byl jsi kamarád. Jeden čas jsme si rozuměli. Možná si budeš rozumět s někým jiným.

Se mnou si možná budeš rozumět, až sám sebe poznáš tak, jak Tě poznávám já, jako to, co je zlem nedotčeno.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 30. říj 2018 17:14:05

honzam píše:Tahle dnešní dámská jízda je skvělá a myslím si, že tu lásku k Janě dokážu oživit.


:D

Ty jsi mužský, tak by jsi mi mohl pomoci vyřešit jeden rébus:
Co chlapy z diskusních for zajímá a přitahuje na té Nic, že jsou ochotni pro ni udělat bůhvíco, zatímco pro jiné by to nikdy neudělali?


:dance:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Dobro a zlo

Příspěvekod honzam » úte 30. říj 2018 17:24:18

Nic píše:Tys Janu někdy miloval jako služebníka zla? Byl jsi kamarád. Jeden čas jsme si rozuměli. Možná si budeš rozumět s někým jiným.

Se mnou si možná budeš rozumět, až sám sebe poznáš tak, jak Tě poznávám já, jako to, co je zlem nedotčeno.

Kdysi dávno to bylo jen v dobrém, teď můžu být kamarád v dobrém i ve zlém. Není tak důležité, jestli Ty něco vnímáš jako milované dobro a já jako milované zlo. Podstatná je ta láska k lásce.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 30. říj 2018 17:25:50

Alaja píše:
honzam píše:Tahle dnešní dámská jízda je skvělá a myslím si, že tu lásku k Janě dokážu oživit.


:D

Ty jsi mužský, tak by jsi mi mohl pomoci vyřešit jeden rébus:
Co chlapy z diskusních for zajímá a přitahuje na té Nic, že jsou ochotni pro ni udělat bůhvíco, zatímco pro jiné by to nikdy neudělali?


:dance:

Z mužského už zbyla jen rozpadající se hromada masa, krve, moči a výkalů. Asi je přitahuje to zlo. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 30. říj 2018 17:27:51

honzam píše:Z mužského už zbyla jen rozpadající se hromada masa, krve, moči a výkalů. Asi je přitahuje to zlo.


Aha, takže je v tom něco jako domina... :lol:
Víš, sledovala jsem to na obou forech Jz, pak na poradně....a pořád je to stejné....takže jsem byla zvědavá, proč jsou ti chlapy z toho Nic tak najednou...přeměněni...(a že jich bylo docela hodně) :donknow:
Naposledy upravil Alaja dne úte 30. říj 2018 17:32:03, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 30. říj 2018 17:30:26

Alaja píše:
honzam píše:Z mužského už zbyla jen rozpadající se hromada masa, krve, moči a výkalů. Asi je přitahuje to zlo.


Aha, takže je v tom něco jako domina... :lol:

Zlá přísná učitelka usměrňující rákoskou zlobivé žáky.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » úte 30. říj 2018 17:44:10

honzam píše:Zlá přísná učitelka usměrňující rákoskou zlobivé žáky.


:D :D :D
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 30. říj 2018 17:48:54

Nic píše:
honzam píše:Zlá přísná učitelka usměrňující rákoskou zlobivé žáky.


:D :D :D

:srdce:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » úte 30. říj 2018 18:29:08

honzam píše: :srdce:


Když prohlédnu všechny klamy a mámení, všechny Tvé převleky, všechno, co jsi na sebe vzalo a co zase odložíš,

tak vidím jen nádherné zářivé světlo,

štěstí zbožňovaného dítěte.

Chtěl ses dotknout lásky.

Patříš jí.

Patří Ti veškerá její moc i sláva, krása a radost,

patříš Božímu království.

Můžeš zapomenout na ohnivé jezero,

kde končí žalobce.

Nemáš s ním nic společného.

:srdce:
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 30. říj 2018 18:41:37

Nic píše:
honzam píše::srdce:


Když prohlédnu všechny klamy a mámení, všechny Tvé převleky, všechno, co jsi na sebe vzalo a co zase odložíš,

tak vidím jen nádherné zářivé světlo,

štěstí zbožňovaného dítěte.

Chtěl ses dotknout lásky.

Patříš jí.

Patří Ti veškerá její moc i sláva, krása a radost,

patříš Božímu království.

Můžeš zapomenout na ohnivé jezero,

kde končí žalobce.

Nemáš s ním nic společného.

:srdce:


A ta dámská jízda bude potrestána.... :lol:
No jo, jsou to jen ženský, ty se dají těžko ovládnout tou rákoskou, která platí jen na chlapy.... :meditace:

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 30. říj 2018 18:46:41

Nic píše:
honzam píše: :srdce:


Když prohlédnu všechny klamy a mámení, všechny Tvé převleky, všechno, co jsi na sebe vzalo a co zase odložíš,

tak vidím jen nádherné zářivé světlo,

štěstí zbožňovaného dítěte.

Chtěl ses dotknout lásky.

Patříš jí.

Patří Ti veškerá její moc i sláva, krása a radost,

patříš Božímu království.

Můžeš zapomenout na ohnivé jezero,

kde končí žalobce.

Nemáš s ním nic společného.

:srdce:


Všichni patří lásce, kterou jsem. To je tak krásné. :srdce:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Nic

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 30. říj 2018 18:49:24

Alaja píše:A ta dámská jízda bude potrestána.... :lol:
No jo, jsou to jen ženský, ty se dají těžko ovládnout tou rákoskou, která platí jen na chlapy.... :meditace:

:meditace:

Jsou to ještě nezkušené učitelky bez dostatečných vědomostí a zkušeností při práci s dětmi. Ještě neumějí nadržovat šprtům a zasednout si na neukázněné výtržníky, kteří si myslí, že škola je holubník.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 30. říj 2018 19:00:09

honzam píše:
Alaja píše:A ta dámská jízda bude potrestána.... :lol:
No jo, jsou to jen ženský, ty se dají těžko ovládnout tou rákoskou, která platí jen na chlapy.... :meditace:

:meditace:

Jsou to ještě nezkušené učitelky bez dostatečných vědomostí a zkušeností při práci s dětmi. Ještě neumějí nadržovat šprtům a zasednout si na neukázněné výtržníky, kteří si myslí, že škola je holubník.


No, já si nikdy diskusní duchovní stránky nepletla se seznamkou... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků

cron