Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod adiuv » pát 09. lis 2018 21:19:29

Trini píše:
adiuv píše:
To se pak rychle to pozorování (bůhvíjak :roll: ) samo rozšíří na úplně cokoliv, i na to, co se dřív chápalo jako nežádoucí...

:)

Jak vysvětluješ slovo "nežádoucí"?

Je to emoce odporu k tomu, co se objevilo. Nepřijetí faktu, že se to objevilo.

No a když se ta emoce odporu přijme a jen se tiše pozoruje, zmizí. Pak už se dá s tou záležitostí zacházet klidně, věcně...

Prostě uvolněný přístup. Taky mi to tak vyhovuje :)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 09. lis 2018 21:25:52

adiuv píše:Fakt ale je, že mi hodně pomohl i Nisargadatta, touhle zkušeností, o kterou se podělil:

Pokud budete zůstávat stranou jako nezúčastněný pozorovatel, nebudete trpět. Budete vidět svět jako divadlo, jako to nejzábavnější divadlo.


Když já jsem nikdy neměla pocit, že trpím. :donknow:
Za to jsem měla pocit, že trpí ostatní - a to jsem si přála, aby nemuseli.

Svět vnímám spíš jako televizi, v které si moc nemohu vybírat programy. Někdy je to zábavné, někdy ne. :roll:
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 09. lis 2018 21:35:58

adiuv píše:
Trini píše:
adiuv píše:
To se pak rychle to pozorování (bůhvíjak :roll: ) samo rozšíří na úplně cokoliv, i na to, co se dřív chápalo jako nežádoucí...

:)

Jak vysvětluješ slovo "nežádoucí"?

Je to emoce odporu k tomu, co se objevilo. Nepřijetí faktu, že se to objevilo.



To je u mne trochu jinak. To, že se něco objeví, jsem vždy - automaticky - akceptovala - nedovedu si představit, že by se s tím dalo dělat něco jiného. :donknow: Když se k tomu objevila emoce odporu - že to tak nechci - tak jsem hledala řešení, jak to změnit.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod adiuv » pát 09. lis 2018 21:36:23

Trini píše:
adiuv píše:Fakt ale je, že mi hodně pomohl i Nisargadatta, touhle zkušeností, o kterou se podělil:

Pokud budete zůstávat stranou jako nezúčastněný pozorovatel, nebudete trpět. Budete vidět svět jako divadlo, jako to nejzábavnější divadlo.


Když já jsem nikdy neměla pocit, že trpím. :donknow:
Za to jsem měla pocit, že trpí ostatní - a to jsem si přála, aby nemuseli.
:)

Taky to znám. Připadá mi ale, že tohle vlastně taky znamená jistým způsobem trpět - kdyby nám to nevadilo, kdyby nás to do jisté míry netrápilo, neobjevilo by se v nás přání, aby ostatní trpět nemuseli.

I když to naštěstí není tak silné utrpení, jaké prožívá máma, která vidí, že trpí její dítě.
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 09. lis 2018 22:11:31

adiuv píše:Taky to znám. Připadá mi ale, že tohle vlastně taky znamená jistým způsobem trpět - kdyby nám to nevadilo, kdyby nás to do jisté míry netrápilo, neobjevilo by se v nás přání, aby ostatní trpět nemuseli.

I když to naštěstí není tak silné utrpení, jaké prožívá máma, která vidí, že trpí její dítě.


To je fakt. Ono už je to taky dlouho. Tak to upřesnuji: Nikdy jsem netrpěla tím, co se dělo mně. Ale trápila jsem se tím, jaká příšerná utrpení musí prožívat jiní a nenacházela jsem v tom žadný smysl. A tak bylo moje největší přání pochopit, proč se tak děje.

Mně úplně stačilo, když se můj - tehdy 16 letý - syn kroutil bolestí, ale ani nehlesl - ta bolest, co jsem pocítila, byla tak obrovská, že jsem to okamžitě řešila. Neměli jsme ponětí, že mu právě odchází velký ledvinový kámen. :?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 11. lis 2018 17:14:14

Dneska jsem byla znovu a opět uvedena do rozpaků. Bavím se s mladou slečnou (mohl bych být její o dost starší bratr), kterou delší dobu znám, ale vykáme si. Když se loučíme, řekne: "Ahoj ... omlouvám se ... myslela jsem, že je to máma." Co je to za nesmyslné vysvětlení? Měsíc neholený muž v mužském oblečení a máma? Racionálně bych brala, kdyby třeba řekla: " ... myslela jsem, že je to kamarád Franta." Je to peklo, pořád s sebou musím vláčet toho chlapa. Čím jsem si tohle zasloužila?

Zmohla jsem se v tu chvíli jen na odpověď "Ahoj" :) Asi to s ní pro její vlastní dobro nebudu do budoucna rozebírat.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 11. lis 2018 18:00:45

honzam píše:Je to peklo, pořád s sebou musím vláčet toho chlapa. Čím jsem si tohle zasloužila?


:D

L.Rampa v jedné své knize popisuje, že když mu jeho tělo dosluhovalo, tak mu jeho učitelé, duchovní i fyzičtí, sehnali nějakého muže v Anglii, co už nechtěl dál pobývat na tomto světě a umožnili Lobsangův přesun z jeho těla do těla toho druhého muže a ten z toho svého těla s veselou myslí odputoval do nebeských oblastí...zatímco původní Lobsangovo tělo zůstalo skryté v jedné himalájské jeskyni, do doby, než se zcela dokončil Lobsangův přesun...

Třeba je někde s tebou kompatibilní žena, co by pro změnu chtěla být muž....že by jste si to vyměnili?

:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 11. lis 2018 18:39:47

Alaja píše:
honzam píše:Je to peklo, pořád s sebou musím vláčet toho chlapa. Čím jsem si tohle zasloužila?


:D

L.Rampa v jedné své knize popisuje, že když mu jeho tělo dosluhovalo, tak mu jeho učitelé, duchovní i fyzičtí, sehnali nějakého muže v Anglii, co už nechtěl dál pobývat na tomto světě a umožnili Lobsangův přesun z jeho těla do těla toho druhého muže a ten z toho svého těla s veselou myslí odputoval do nebeských oblastí...zatímco původní Lobsangovo tělo zůstalo skryté v jedné himalájské jeskyni, do doby, než se zcela dokončil Lobsangův přesun...

Třeba je někde s tebou kompatibilní žena, co by pro změnu chtěla být muž....že by jste si to vyměnili?

:lol:


Výměna by zase taková výhra nebyla. Kdybych pak třeba byla zároveň fyzicky i nehmotně těhotná, asi bych se zbláznila. Mně se moje hadí tělo s křídly líbí, není plné krve, moči, výkalů a jiných hnusů. Jen ten chlap se mě ne a ne pustit. :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 11. lis 2018 19:03:11

:lol:

Lobsang psal ještě o další možnosti, jak získat jiné tělo. Mimoni prý měli v himalájských jeskyních spoustu své technologie a i nějaká lidská těla uvedené do přerušovaného času (přesný termín si už nepamatuju). Když se některý mimoň chtěl nepozorovaně procházet mezi lidmi, tak použil některé to tělo a po skončení svého úkolu na zemi, ho tam zase odložil a navlékl si to své... :lol:

Ale k tomu otěhotnění jsou přece zapotřebí dvá a když nechceš, tak ani ta motyka nespustí.....a když bereš pilulky, tak ti to těhotenství nehrozí....většinou... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » ned 11. lis 2018 19:51:45

honzam píše: Kdybych pak třeba byla zároveň fyzicky i nehmotně těhotná, asi bych se zbláznila. Mně se moje hadí tělo s křídly líbí, není plné krve, moči, výkalů a jiných hnusů. Jen ten chlap se mě ne a ne pustit. :D


Říká se, že pro některé lidi je zabývání se duchovností nebezpečné, že mohou skončit špatně, v nejlepším případě v blázinci. Vypadá to, že k tomu máš nakročeno.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 11. lis 2018 20:13:39

Alaja píše:Ale k tomu otěhotnění jsou přece zapotřebí dvá a když nechceš, tak ani ta motyka nespustí.....a když bereš pilulky, tak ti to těhotenství nehrozí....většinou... :donknow:


No ale který psychiatr nebo gynekolog mi zajistí, že antikoncepce nepoškodí nehmotný plod?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 11. lis 2018 20:25:38

armin píše:
honzam píše: Kdybych pak třeba byla zároveň fyzicky i nehmotně těhotná, asi bych se zbláznila. Mně se moje hadí tělo s křídly líbí, není plné krve, moči, výkalů a jiných hnusů. Jen ten chlap se mě ne a ne pustit. :D


Říká se, že pro některé lidi je zabývání se duchovností nebezpečné, že mohou skončit špatně, v nejlepším případě v blázinci. Vypadá to, že k tomu máš nakročeno.

V psychiatrické nemocnici může skončit každý, i když je pravda, že k tomu mají někteří blíž, ale to už je riziko povolání při práci s duševně nemocnými. Já to neberu na lehkou váhu a všechny věci jsem řádně včetně prožitků a obrázků probral s psychiatrem a sexuologem a psychologem a pod dohledem se podrobil psychotestům. Závěr byl, že se nejedná o duševní onemocnění.

Kdysi přede mnou Jana zmínila, že jediné skutečné nebezpečí na duchovní cestě je, když hadí síla "vyleze" solar plexem, nedokázala mi však podrobně vysvětlit, čím je to nebezpečné a co se pak stane. Ten jeden had, který byl vždy samička mi vystupuje ze solar plexu a nahoru podél hrudníku a pod bradou jde do hlavy. Jeho hlavička mi vykukuje z čela a žensky se v ní uvědomuju jako hadí princezna s křídly.

Byl bych rád za nějaké podrobnější informace k tomu, když hadí síla vyjde ze solar plexu. Díky.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 11. lis 2018 21:33:12

Dračí energie je vysokofrekvenční duchovní energie. Podle ezoteriků, kteří jsou jejími vyznavači, existuje ve vesmíru odedávna a je určena pro ochranu člověka před „temnotou“, tedy destruktivním systémem fungujícím na principu moci, jenž se snaží zabránit procesu vzestupu vědomí lidstva. Dračí bytosti a jejich energie blokují negativní útoky, odstiňují negativní vlivy, které nesouvisejí s karmou člověka a brzdí ho na jeho cestě k poznání a rozšiřování vědomí.
Ochranní dráčci jsou dílem Stvořitele, podléhají nejvyšším duchovním zákonům, nelze je zneužít. Můžeme si je prý představit jako antivirus - živý inteligentní program, kterému byl vdechnut život a stává se z něj bytost s vědomím.
Ochranní draci podléhají určité hierarchii, někteří jsou léčiteli, jiní obranáři nebo naopak bojovníci. Nejvýše pak stojí Zlatý drak. Ten disponuje obrovským potenciálem lásky, síly a schopností odolat jakýmkoli zlým bytostem, je nositelem boží moudrosti. Kdo chce pracovat s dračí energií, musí nejprve projít zasvěcením. Během něj je mu z dračí říše seslán ochranný drak, jakého potřebuje. Drak se napojí na energetický systém člověka a od té chvíle je v jeho auře. S draky je třeba komunikovat, jsou to zároveň učitelé a průvodci.

http://www.spirit.cz/index.php/absurdit ... e-v15-9700


Solar plexus – břišní mozek a základ samoléčby

Zajisté jste již slyšeli výraz: dostal na solar, což je úder pěstí na břicho. Solar plexus je nervový spletenec, který nám propojuje orgány dutiny břišní, plíce, srdce a mozek. Bez jeho správné funkce není žití.


Lidské tělo je řízeno dvěma mozky. Kromě nám známého mozku umístěného v dutině lebeční, existuje ještě jeden „mozek", umístěný v krajině břišní. Tam je nervový uzel, který řídí činnost celého těla.

Plexus Solaris umístěný uprostřed prsou, pod srdcem a vzadu za žaludkem, je složen z významné sítě nervových buněk. Vzhledem k tomu, že nervy spjaté se solární pletení mají k orgánům krajiny břišní blíž než mozek, jejich činnost je orientována na tuto část lidského organismu. Je dokonce možno říci, že spojení mezi solární pletení a orgány krajiny břišní je přímější a těsnější než spojení mozku s těmito orgány. A když se hovoří o nervech, myslí se při tom, aniž je třeba to specifikovat, na jejich propojení s mozkem. Je třeba si uvědomit, že tento další mozek, umístěný v břišní krajině, je důležitější, než mozek v dutině lebeční. Mozek je jakási „knihovna", v níž se ukládají všechny údaje, životni zkušenosti, vědomostí, podněty nabyté vzděláním atd.

Plexus solaris řídí a udržuje v rovnováze činnost vnitřních orgánů. Člověk si uvědomí jeho existenci, když se ho zmocní hněv, radost, bolest, pocit neskonalé lásky či nenávisti nebo jakákoli jiná emoce vyvěrající z vnitřních orgánů. Emoce se rodí tehdy, když je činnost některého orgánu narušena, ale pociťujeme je v solární pleteni a druhotně ve svých fyziologických reakcích. Zmocnily se nás emoce, plexus Solaris musí znovu nastolit rovnováhu mezi jednotlivými orgány a zkorigovat dysfunkce, a to je vnitřní souboj, který bolestivě pociťujeme v oblasti solární pleteně.

Nyní se podívejme na novorozence. Normální novorozenec má víc mozkových funkcí v břišní krajině než v samotném mozku. Mozek novorozence je nepopsaná tabule, je to hmota, do níž ještě není zapsána žádná z těch informací, které dospělí považují za nezbytné k přežití. A přesto novorozeně netrpí žádnou z těch chorob, jež dospělého jedince mohou zabít. Díky výchově a postupnému hromadění životních zkušeností se mozek pomalu vyvíjí. Klademe větší důraz na rozvoj mozkových, mentálních schopností než na vnitřní rozvoj citový, což s sebou přináší potlačování funkcí břišního mozku. A na tyto funkce se později zcela zapomíná. Novorozeně dýchá bříškem, tím si posiluje solar. Ženy na dýchání břichem zapomenou v těhotenství, kdy prožijí těhotenství muži, nevím, ale také muži zapomenou dýchat břichem. Právě toto dýchání je velmi důležité. Posiluje nám solar, zajišťuje peristaltiku střev. Tím, že posílíme solar, posilujeme vnitřní orgány a postupně v mozku přepisujeme špatné informace o funkci našich orgánů. Toto je základ samoléčby.

Sám si denně 2 x až 3 x dělám dechové cvičení a cítím sám na sobě celkové zlepšení, nejen pocitové, ale i fyzické. Stařeček by dodali „co ťa nezabije, to ťa posílí".

http://zlin.cz/519493n-solar-plexus-bri ... -samolecby
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
honzam

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 11. lis 2018 21:41:59

https://mocvedomi.cz/co-je-kundalini-en ... -probudit/

Co je kundaliní energie a jak ji v sobě můžete probudit

...Tento proces může být mimořádně pomalý nebo k němu může dojít náhle a najednou, jako by to byl výbuch energie....

...Pokud se kundaliní energie náhle probudí, mohou se objevit různé fyzické, emocionální a psychologické příznaky, jako jsou nevolnost, pocení a zvýšená energie.

To dává smysl, vzhledem k tomu, že nadměrně aktivní, nedostatečně aktivní nebo blokovaná čakra se může projevit fyzickými a emocionálními příznaky, stejně jako vaše fyzické a emocionální zdraví ovlivňují vaše čakry. Vše je vzájemně propojeno!

Říká se, že prvotní proces probuzení kundaliní energie se může projevit zváštními pocity ve střevěch nebo v oblasti solar plexu, jako kdybyste byli na nějaké horské dráze a zažívali jen náhlé klesání......
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
honzam

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 11. lis 2018 21:47:25

Probuzení energie Kundaliní

Jde o nejčastější formu psychospirituální krize. Někdy se také mluví o hadí síle nebo energii - šakti. Koncept má svůj původ v indické spirituální tradici. Podle hinduistické a buddhistické tantrické školy je Kundalini kreativní energií universa a reprezentuje ženský princip.

Ačkoli se v nejčistší podobě objevuje v Indii, má svoje důležité paralely i v jiných kulturách a náboženských společenstvích. V jistém smyslu může být probuzení Kundalini rozpoznáno jako centrální mechanismus, který je podkladem různých forem dramatických projevů emočních, psychosomatických a spirituálních, které by v západní medicíně mohly být považovány za projevy psychopatologie.
Tantrické školy vyvinuly mapy čaker, s jejichž pomocí popisují detailně fyzikální, emocionální a spirituální projevy probuzení Kundalini. Nehledě na obtíže, které probuzení Kundalini přináší, je obecně považována za energii, skrze níž přichází léčba psychosomatických obtíží, pozitivní restrukturace osobnosti a vývoje vědomí. Vzhledem k její mimořádné a často mimořádným způsobem se projevující síle je celý proces jejího probuzení brán velmi vážně a vždy je doporučována asistence zkušeného průvodce.

Proces probuzení Kundalini, jak je popsán v indické literatuře, je často provázen dramatickými fyzickými a psychologickými manifestacemi.

Uvedeme zde jen několik příkladů /Greenwald, 2002/:
•aktivace prány nebo krije - intenzivní bezděčné pohyby, třesy, vibrace, záškuby, pocity elektřiny v těle, brnění, nárazy energie zaplavující tělo;
•fyziologické obtíže, aktivace latentních chorob nebo pseudo nemocí, onemocnění zažívacího traktu, zdánlivý infarkt, poruchy příjmu potravy;
• jogínské fenomény-tělo může zaujímat jogínské pozice /tzv. asány / nebo pohyby rukou /tzv. mudry/, které člověk nikdy předtím neviděl a neznal;
•psychologické a emoční projevy jako např. strach ze smrti a šílenství, kolísání nálad, zaplavující pocity úzkosti, hněvu, viny nebo deprese, stejně tak jako pocity intenzivního soucítění a nepodmíněné lásky. Neschopnost spát, pseudo psychotické symptomy - vidění světla, hlasy, upadání do transu;
•mimosmyslové zážitky-zahrnují informační vstupy na úrovni vizuální - světlo, sluchové - hlasy, hudba nebo čichové - vůně vonných tyčinek;
•parapsychologické zážitky - probuzení schopností rozšířeného vědomí- synchronicity (viz též IV Psychické otevření…), objevení léčebné schopnosti a psychokineze;
•stav vědomí, pro který jsou používána označení samádhi nebo satori, tj. osvícení, pohroužení vědomí do mystických stavů jednoty, míru, světla nebo energie, klidu, radosti, zaplavující vlny blaženosti.

Doplňující informace k této kategorii /citace z knihy: Grof, Stanislav. Grof, Christina. Krize duchovního vývoje. Praha : Chvojkovo nakladatelství, 1999. ISBN 80-86183-09-2/

Projevy této formy krize odpovídají popisům probuzení hadí síly čili kundaliní, známým z historické indické literatury. Podle názoru jogínů představuje kundaliní formu tvořivé kosmické energie, jež ve skryté formě sídlí u báze lidské páteře. Tato síla může být aktivována meditací, specifickými cvičeními, zásahem povolaného duchovního učitele, popř. podněty dosud neznámými.

Probuzená kundaliní stoupá vzhůru kanály „éterického těla", jež popisuje jogínská literatura jako pole nefyzikální energie obklopující a prolínající tělo fyzické. Při svém vzestupu očišťuje člověka od stop traumatických zážitků a otevírá centra psychické energie zvané čakry. Ačkoliv je tento proces v jogínské tradici vysoce oceňován a považován za blahodárný, není bez nebezpečí a vyžaduje odborné vedení tzv. guruem, jehož kundaliní je plně probuzena a stabilizována.

Nejdramatičtějšími příznaky tohoto probuzení jsou fyzické a duševní projevy zvané krije. Lze při nich prožívat intenzivní vjemy energie a tepla proudícího vzhůru páteří spojené se silným chvěním, křečemi a svíjivými pohyby. Mocný příval zdánlivě nemotivovaných emocí (úzkost, hněv, smutek, či naopak radost a extatické vytržení) se může vynořit na povrch a na čas ovládnout psychiku.

Velmi obvyklé jsou vize jasného světla či různých archetypálních bytostí, pestrá škála vnitřně vnímaných zvuků či zážitky, které se zdají být vzpomínkami z minulých životů. Zmíněný obraz dotváří bezděčné a často nekontrolované chování: mluvení cizími jazyky, prozpěvování neznámých písní, zaujímání jogínských pozic a gest, jakož i napodobování řady zvířecích zvuků a pohybů.

Nedávno byly neklamné známky tohoto procesu pozorovány u tisíců obyvatel Západu. Kalifornský psychiatr a oční lékař Lee Sannella, který jako první uvedl syndrom kundaliní do západních odborných kruhů, sám zaznamenal téměř tisíc takových případů.


http://www.diabasis.cz/psychospiritualn ... kundalini/
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
honzam

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pon 12. lis 2018 9:44:14

honzam píše: Já to neberu na lehkou váhu a všechny věci jsem řádně včetně prožitků a obrázků probral s psychiatrem a sexuologem a psychologem a pod dohledem se podrobil psychotestům. Závěr byl, že se nejedná o duševní onemocnění.


Známkou patologického a nebezpečného směřování například je, když člověk s duchovními zkušenostmi začne vnímat své tělo plné krve, moči, výkalů a jiných hnusů. V tvém případě by to mohlo být způsobeno tím zahráváním si s vnitřním ďáblem, kterému se podařilo ovládnout tvé pocity. Rozdělit objekty tvého vnímání na čisté a nečisté, nižší a vyšší, žádoucí a nežádoucí atd. a to vše ve víru probuzených vnitřních energií.
Před tím, než člověk probudí vnitřní energie, je dobré napřed najít zdroj. Zdroj pocitů a emocí, aby člověk nemohl být bezmocně chycen do víru jejich vzdušných zámků, hnusů atd.
Proto nauky vedoucí k probuzení hadí síly byly tajné, protože adept musel napřed projít nezbytnou přípravou.
Teď, když je to už v běhu, jediné, co by se teď dalo doporučit, je odvracet pozornost od jevů a pocitů, obracet ji k otázce "Kdo to pozoruje",
"Kdo je ten, kdo to zažívá". Jevy a pocity ale mohou být už tak silné, že člověk bez přípravy už není schopen pozornost odvrátit.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 12. lis 2018 10:08:53

armin píše:
honzam píše: Já to neberu na lehkou váhu a všechny věci jsem řádně včetně prožitků a obrázků probral s psychiatrem a sexuologem a psychologem a pod dohledem se podrobil psychotestům. Závěr byl, že se nejedná o duševní onemocnění.


Známkou patologického a nebezpečného směřování například je, když člověk s duchovními zkušenostmi začne vnímat své tělo plné krve, moči, výkalů a jiných hnusů.


To tak nevidím. Každý má právo vidět své tělo, jak chce. Problematické to začne být, když svůj pohled vnucuje druhým.

armin píše:
V tvém případě by to mohlo být způsobeno tím zahráváním si s vnitřním ďáblem, kterému se podařilo ovládnout tvé pocity. Rozdělit objekty tvého vnímání na čisté a nečisté, nižší a vyšší, žádoucí a nežádoucí atd. a to vše ve víru probuzených vnitřních energií.
Před tím, než člověk probudí vnitřní energie, je dobré napřed najít zdroj. Zdroj pocitů a emocí, aby člověk nemohl být bezmocně chycen do víru jejich vzdušných zámků, hnusů atd.
Proto nauky vedoucí k probuzení hadí síly byly tajné, protože adept musel napřed projít nezbytnou přípravou.
Teď, když je to už v běhu, jediné, co by se teď dalo doporučit, je odvracet pozornost od jevů a pocitů, obracet ji k otázce "Kdo to pozoruje",
"Kdo je ten, kdo to zažívá". Jevy a pocity ale mohou být už tak silné, že člověk bez přípravy už není schopen pozornost odvrátit.


To jsou rady pro případ, kdyby mu to vadilo. Ale nemám pocit, že Honzamovi jeho stav vadí.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pon 12. lis 2018 11:12:03

Trini píše:
To tak nevidím. Každý má právo vidět své tělo, jak chce.


Ano máme naprostou svobodu vidět co chceme, kdy chceme a jak chceme. :)
Jenom Janě to někteří upírají, snaží stále ji napravovat, pohoršovat se nad ní a něco jí radit :lol:
To je také naše svoboda to tak dělat, když je nám to příjemné.

Dokonce máme svobodu o naši svobodu na hodně dlouho přijít.
Cesta do pekel bývá příjemná a dotyčnému nevadí, podobně jako cesta do závislosti na heroinu.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 12. lis 2018 12:08:43

armin píše:
Trini píše:
To tak nevidím. Každý má právo vidět své tělo, jak chce.


Ano máme naprostou svobodu vidět co chceme, kdy chceme a jak chceme. :)
Jenom Janě to někteří upírají, snaží stále ji napravovat, pohoršovat se nad ní a něco jí radit :lol:


Ono je trochu rozdíl mezi tím mít svobodu vidět věci po svém a mezi tím svůj pohled neustále vnucovat druhým. Divím se, že to nechápeš. :donknow:


armin píše:To je také naše svoboda to tak dělat, když je nám to příjemné.

Dokonce máme svobodu o naši svobodu na hodně dlouho přijít.
Cesta do pekel bývá příjemná a dotyčnému nevadí, podobně jako cesta do závislosti na heroinu.


V poslední době mi připadá, že se čím dál tím víc podobáš Janě.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pon 12. lis 2018 12:24:21

Trini píše:
Ono je trochu rozdíl mezi tím mít svobodu vidět věci po svém a mezi tím svůj pohled neustále vnucovat druhým. Divím se, že to nechápeš. :donknow:



Mně Jana nic nevnucuje. Já ji nečtu.

Asi to bude tím, že ji čteš, tak máš pocit, že ti něco vnucuje. Ale i tak, jak by ti mohla něco vnutit? Možná že se o to pokouší, že to je její motivace tobě nebo někomu jinému něco vnutit. Ale takhle přes internet - je to vůbec možné někomu něco vnutit??
Rodiče ti mohli něco vnucovat, učitelé ve škole, ale někdo, kdo píše do diskusního fóra? Obzvláště tobě by nejspíš nikdo nic nevnutil i kdyby se rozkrájel. A pokud ti to vadí, tak když na ni nebudeš reagovat, tak s tím časem přestane sama. A nebo nepřestane - je to její svoboda. Svoboda slova :)

Dříve jsem na Janu reagoval, protože jsem měl dojem, že za tím co píše něco je. Když jsem zjistil, co za tím je, tak už na ni reagovat nepotřebuji ani číst, co píše. Už bych se o ní více nedověděl.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron