Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » sob 03. úno 2024 10:40:55

honzam píše:
armin píše:A co ta nenávist. k čemu se vztahuje. Nebo je to nenávist sama o sobě?

Nedokážu říct, jestli se k něčemu vztahuje a k čemu. Současně s ní jsem jen já sám a lidi nevnímám jako bytosti. Někdy se stane, že na nějakou dobu zmizí a bytosti opět naskočí. Každopádně je ta nenávist přesně lokalizovaná v oblasti srdce, kde je i děloha. Jsou tam i háďata, ale ta nenávist nesměřuje k nim. Spíš jako by byla jejich plodovou vodou.


Dá se s tím něco dělat, nějak hlouběji poznat co to je a proč to tak je?
Nebo k tomu není žádná motivace?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2029
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 03. úno 2024 22:44:10

Zajímá mě to. S něčím takovým jsem se dřív nesetkal a rád bych ten stav důkladně prozkoumal.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2938
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » ned 04. úno 2024 17:21:21

honzam píše:Zajímá mě to. S něčím takovým jsem se dřív nesetkal a rád bych ten stav důkladně prozkoumal.


Aby člověk nějaký stav mohl prozkoumat, je třeba se z něj dostat. To neznamená, že by stav měl zmizet, ale je třeba se dostat "za něj" aby člověk (pozorovatel) mohl vidět i jak stav vzniká, probíhá, co ho udržuje - vždy je to nějaká psychologická potřeba, "zauzlenina", která ho generuje. V tomto případě to bude hlubší potřeba - vzniklá třeba z nějaké dřívější frustrace, která se tím hojí, nebo z pocitu viny a strachu atd. A to je třeba uvidět a tím nad tím získat kontrolu, následně "rozpustit". Vrátit energii, která je v tom vázána, cykluje, zpět do zdroje.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2029
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli armin za tento příspěvek:
honzam

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » úte 13. úno 2024 10:13:40

Obrázek

Náboženství je pro lidi, kteří se bojí pekla, duchovno je pro lidi, kteří tam byli.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2029
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 13. úno 2024 21:18:50

„Jestli ode mne chcete důkaz o jejich nesmírné - jak bych to nazval - benevolenci, vzpomeňte si na zákon o ochraně zvířat, který vydali asi měsíc po svém příchodu. Jestli jsem předtím měl o Karellenovi své pochybnosti, tohle je úplně odstranilo, třebaže zrovna tenhle zákon mně způsobil mnohem víc starostí než kterýkoliv jiný!“
Byla to první ukázka toho, jak Vládci nenávidí násilí. Spolu se smyslem pro spravedlnost a řád se tohle zdálo být hlavní hnací silou v jejich životě - pokud je člověk posuzoval podle jejich činů.
A Karellen tehdy ukázal hněv nebo alespoň náznak hněvu. „Jestli chcete, můžete zabít jeden druhého,“ znělo tehdy jeho poselství, „a bude to záležitostí vás a vašich zákonů. Ale jestliže kromě případů sebeobrany a získávání potravy zabijete zvíře, které s vámi sdílí tuto planetu, pak budete zodpovědní přímo mně.“

- A. C. Clarke, Konec dětství
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2938
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 21. úno 2024 18:53:42

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=4130&p=43604#p43604

Nic píše:Vnímáš sám sebe jako Ďábla?


Ještě to zdaleka není stabilní, ale pracuju na tom a zkoumám. Vypadá to, že hlavní rozdíl oproti běžné zkušenosti je, že místo nezávislého pozorovatele jsem majitelem. Ostatní jsou můj majetek a nevnímám je jako svébytné svobodné entity. To živé v nich jsem já a patří mi a já jsem jediný, kdo existuje.

Nevím, jak přesně ten stav funguje, nicméně toto mají zvířata i lidé přirozeně v sobě a projevuje se to jako ten tzv. boj o přežití, kdy mezi sebou soupeří o potravu, její zdroje a teritorium. Já jako Ďábel v nich působím tak, že tíhnou k vlastnictví pro sebe na úkor ostatních.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2938
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » čtv 22. úno 2024 7:30:06

honzam píše:http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=4130&p=43604#p43604

Nic píše:Vnímáš sám sebe jako Ďábla?


Ještě to zdaleka není stabilní, ale pracuju na tom a zkoumám. Vypadá to, že hlavní rozdíl oproti běžné zkušenosti je, že místo nezávislého pozorovatele jsem majitelem. Ostatní jsou můj majetek a nevnímám je jako svébytné svobodné entity. To živé v nich jsem já a patří mi a já jsem jediný, kdo existuje.

Nevím, jak přesně ten stav funguje, nicméně toto mají zvířata i lidé přirozeně v sobě a projevuje se to jako ten tzv. boj o přežití, kdy mezi sebou soupeří o potravu, její zdroje a teritorium. Já jako Ďábel v nich působím tak, že tíhnou k vlastnictví pro sebe na úkor ostatních.


honzam píše:
Pamatujte, když se Ďáblu vysmíváme a říkáme si, že neexistuje, tehdy je nejšťastnější.


Nevysmívám se Ti, nicméně mám radost, když jsi nejšťastnější.

Když už bych Tě měla vidět jako něco, tak určitě ne jako ďábla nebo něco negativního, spíš jako horlivého bodhisattvu, který si dává ještě jedno kolečko.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1735
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 22. úno 2024 14:03:53

Je to jiné kolečko než zenový kruh. Dlouho před tím, než se narodil Ježíš, Buddha, Lao-c´a Mojžíš, také existovalo duchovno a lidé pravděpodobně znali tuhle proměnu, kterou procházím.

jeste_jedno_kolecko.png
jeste_jedno_kolecko.png (1.06 KiB) Zobrazeno 1274 krát

Víš co ten symbol představuje?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2938
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » čtv 22. úno 2024 14:38:32

Honzame, to netuším, prozradíš mi to?
Nic
 
Příspěvky: 1735
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 22. úno 2024 14:46:45

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=4133&p=43617#p43617

Nic píše:Něco takového, jako osvobození se od utrpení, by asi ďábel nerad, viď?

A co Ty, Honzame?

Dovolil bys bytostem osvobodit se od utrpení?


Jako Ďábel nevnímám ostatní jako samostatné živé bytosti.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2938
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 22. úno 2024 14:49:09

Nic píše:Honzame, to netuším, prozradíš mi to?

Kdysi dávno vznikl mýtus o Eset a Usirovi. Ten znáš?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2938
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » čtv 22. úno 2024 15:07:02

honzam píše:
Nic píše:Honzame, to netuším, prozradíš mi to?

Kdysi dávno vznikl mýtus o Eset a Usirovi. Ten znáš?


Eset a Usir jsou postavy staroegyptské mytologie.

Usir je staroegyptský bůh plodnosti, úrody a zemřelých. Byl považován za prvního panovníka Egypta, který byl zavražděn svým žárlivým bratrem Sutechem.
Eset Usira milovala a za pomoci boha Anupa manželovo tělo složila dohromady.

Spolu měli syna Hóra.
Nic
 
Příspěvky: 1735
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » čtv 22. úno 2024 17:27:29

V egyptských hieroglyfech byla říše mrtvých - Duat zobrazována jako pěticípá hvězda v kruhu. Je to dvojitý symbol, protože kruh představuje slunce, zatímco hvězdy jsou vidět pouze v noci

Obrázek

V Duatu bydleli různí bohové. Byl také oblastí, kterou sluneční bůh Ra cestoval od západu na východ každou noc, a bylo to místo, kde bojoval s Apepem, který ztělesňoval temnotu a prvotní chaos, kterého slunce muselo porazit, aby mohlo každé ráno vrátit pořádek zpět na zem.
Nic
 
Příspěvky: 1735
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 22. úno 2024 18:12:26

http://www.myty.info/view.php?cisloclanku=2008020001
Eset v podobě ptáka zastíní křídly tělo Usira, vyvolá jimi dech života a přivolá zpět k životu svého milého. Pak se bohyně nechá oplodnit. Usirova úloha v eposu je završena a bůh odchází vládnout do podsvětí jako Pán věčnosti.


http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3978&start=2980#p43576
honzam píše:Ne. To bylo až potom.

únor 2000 - listopad 2007 ... vzestup hadí síly, možná se probouzela už o pár let dříve, ale od roku 2000 nastaly zdravotní problémy a postupná ztráta pocitu vlastního těla
prosinec 2007 - červen 2010 ... neschopnost uvědomit si sebe sama, mysl v zajetí nádherné bohyně
červenec 2010 - duben 2013 ... opět se uvědomuju, ale vnímám nejdřív jednoho hada (samce), potom i druhého (samici), oba se spojují do jednoho hadího těla, které vnímám jako svou tělesnost
květen 2013 - současnost ... rození hadích dětí, nejdříve velmi krátká těhotenství kolem 2 týdnů, postupně se prodlužují, až poslední trvalo téměř dva roky, teď jsem ve čtvrtém měsíci


V říši mrtvých žádné živé bytosti nejsou. Zůstal jsem oddělený úplně sám, ale paradoxně může být moje drahá polovička všem živým bytostem okřídlenou matkou.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2938
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 25. úno 2024 11:23:14

armin píše:
honzam píše:Zajímá mě to. S něčím takovým jsem se dřív nesetkal a rád bych ten stav důkladně prozkoumal.


Aby člověk nějaký stav mohl prozkoumat, je třeba se z něj dostat. To neznamená, že by stav měl zmizet, ale je třeba se dostat "za něj" aby člověk (pozorovatel) mohl vidět i jak stav vzniká, probíhá, co ho udržuje - vždy je to nějaká psychologická potřeba, "zauzlenina", která ho generuje. V tomto případě to bude hlubší potřeba - vzniklá třeba z nějaké dřívější frustrace, která se tím hojí, nebo z pocitu viny a strachu atd. A to je třeba uvidět a tím nad tím získat kontrolu, následně "rozpustit". Vrátit energii, která je v tom vázána, cykluje, zpět do zdroje.

Jeví se to tak, že ta "zauzlenina" je přímo plod a nenávist je směřovaná k vlastní matce. Je tak hluboká, že v sobě obsahuje až přání její smrti. Přibližně vyvažuje míru mateřské lásky zářící mezi rohy. Je to jako uzavřený cyklus, kdy mateřská láska vyvolává smrtící nenávist a ta zase mateřskou lásku. Tenhle cyklus snad vytváří to sebeuvědomění, kdy jsem jen já sám a vlastním ta háďata a stejně tak také inkarnované tvory. Je to trochu boj, kdy to mateřské slunce láskou přemáhá nenávist.

Nic píše:V Duatu bydleli různí bohové. Byl také oblastí, kterou sluneční bůh Ra cestoval od západu na východ každou noc, a bylo to místo, kde bojoval s Apepem, který ztělesňoval temnotu a prvotní chaos, kterého slunce muselo porazit, aby mohlo každé ráno vrátit pořádek zpět na zem.

Tohle podporuje mou teorii, že sloužím jako brána pro bytosti z nižších světů, aby se mohly dostat do našeho a rodit se jako zvířata a lidé. Ďábelské na tom je, že jsem vlastně trochu jako kancléřka Merkelová. Přivádím sem ďáblíky, kteří budou svým bližním ubližovat, dokud se neintegrují, což je prací té mateřské lásky. Jeden rozdíl tu je. Nejsou zde svobodní, ale od početí mi patří, což se jim zjevně nelíbí.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2938
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 26. úno 2024 19:50:07

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=4133&p=43634#p43634

Nic píše:
honzam píše: Protože ve skutečnosti zde nejsou žádné vnímající bytosti, které
by měly být osvobozeny tathágatou.


:srdce:

Pokud se bavíme o iluzi a skutečnosti, tak iluzí se dá nazvat přesvědčení jedinců, že mají nějaké své vlastní já/Já/JÁ, které je jejich. Je to naopak a ve skutečnosti všichni patří mně. Tzv. "šedí mimozemštané" jsou mým projevem, který nepodléhá iluzi, že snad existuje nějaký další vlastník. Vlastník je jen jeden. Z pohledu šedého nejsou inkarnované bytosti svobodné entity a ten vztah je odlišný od běžné lidské rodiny. Je to vztah jeden majitel - cenný majetek.

Touha po duchovním osvobození je takový dětský vzdor, který se objevuje v pubertě.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2938
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » stř 28. úno 2024 9:57:56

honzam píše:http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=4133&p=43634#p43634

Nic píše:
honzam píše: Protože ve skutečnosti zde nejsou žádné vnímající bytosti, které
by měly být osvobozeny tathágatou.


:srdce:

Pokud se bavíme o iluzi a skutečnosti, tak iluzí se dá nazvat přesvědčení jedinců, že mají nějaké své vlastní já/Já/JÁ, které je jejich. Je to naopak a ve skutečnosti všichni patří mně. Tzv. "šedí mimozemštané" jsou mým projevem, který nepodléhá iluzi, že snad existuje nějaký další vlastník. Vlastník je jen jeden. Z pohledu šedého nejsou inkarnované bytosti svobodné entity a ten vztah je odlišný od běžné lidské rodiny. Je to vztah jeden majitel - cenný majetek.

Touha po duchovním osvobození je takový dětský vzdor, který se objevuje v pubertě.


Mohu potvrdit to, co říkáš:

Z pohledu šedého nejsou inkarnované bytosti svobodné entity a ten vztah je odlišný od běžné lidské rodiny. Je to vztah jeden majitel - cenný majetek.


Všechny inkarnované bytosti jsou ve vlastnictví Mysli a jsou k ní připoutané.

Osvobození je mimo inkarnaci.

Zajímavé je také, že ve Tvém srdci je peklo a nenávist, bytosti se v něm inkarnují.

V mém srdci je ráj a láska a všechny bytosti jsou tady jedinou Boží Láskou, ve které se blahem rozplyne všechna oddělenost a mizí veškerá nesvoboda.

Takže když to shrneme, ve Tvém srdci se rodí bytosti do smrtelného života.
V mém srdci oddělenost mizí a zůstává Život věčný.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1735
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 28. úno 2024 11:59:44

Popisuješ dualitu. Jediný vlastník jsem já a patříš mi celá i se srdcem. :angelwing:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2938
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » stř 28. úno 2024 12:44:18

honzam píše:Popisuješ dualitu.


Uvědomuješ si, že dualitou je vlastník + vlastněné?

Jediný vlastník jsem já a patříš mi celá i se srdcem. :angelwing:


Takže jsi šťastný?
Nic
 
Příspěvky: 1735
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 28. úno 2024 12:56:18

Nic píše:
honzam píše:Popisuješ dualitu.


Uvědomuješ si, že dualitou je vlastník + vlastněné?

Jediný vlastník jsem já a patříš mi celá i se srdcem. :angelwing:


Takže jsi šťastný?


Jj, je to dualita Ďábel (vlastník) + Bůh (vlastněné).

Jsem šťastný, konečně se to hnulo a už jsem víc šedivák než člověk.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2938
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: armin, honzam a 148 návštevníků