Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 03. srp 2019 5:59:18

honzam píše:Věřím, že Jana má kapacitu posunout své vnímání skutečnosti blíž k mému. Ta obtížně uchopitelná pravda říká, že Ďábel jako Ďábel je dobrý sluha, ale Ďábel jako Bůh je zlý pán. Rozcházíme se hlavně v tom, že moje počáteční východisko je odlišné od Jany nebo většiny duchovně hledajících. Mé duchovní zkoumání je zaměřené na to, aby z něj měli prospěch druzí a ne já sám.


Tvé počáteční východisko bylo, že v tom nejsi. Nejsi v té roli, ve které Tě ostatní mohou potkávat.

Problém byl v tom, že jsem se snažila Tě z té cesty stahující dolů, do pekelnosti, pudovosti, připoutanosti k hmotě, k tělesnu, dostat. A neuvědomovala jsem si, co jsi říkal na začátku, že v tom nejsi.

Nezajímají mne rozumbradové, kteří tvrdí, že jsou jakýmsi způsobem proměnění z omezené bytosti na dokonalost nebo dokonce na Boha s neomylnými znalostmi o všech lidských problémech.

Vůbec tady nejde o nějakou proměnu, ale o poznání Pravdy. Kdo skutečně JSI.

Existuje chladně kruté bez života ďábelské jako Ďábel a NeJá.

Pokud je něco bez života, bez existence, pak to je ne-existencí a neexistuje to. Nehybné Ticho, nekonečný Klid, Mír s absencí čehokoliv. Není v tom žádná krutost, je to tak lahodné, jako se uložit ke spánku beze snů.

Ďábelské NeJá je rohatostí, iluzí dvojnosti, iluzí oddělenosti, kdy mysl dělí existenci na egoistické "já" a "nejá" těch druhých.
A tady může vznikat pak ta krutost, bezcitnost, kdy vidíme v ostatních bytostech něco cizího, nepřijatého, nepřijatelného, můžeme pomlouvat, kritizovat, odsuzovat, nesnášet je. Je tady možnost být na hodně nízké úrovni vědomí, připoutaní k tělesnosti, pudovosti a život se může jevit jako peklo.

honzam píše: Jsem teď šedý víc, než kdy dřív a tenhle ďábelský stav začíná být přítomný mimo kontakty a milování se. Šedí nejsou hmotní humanoidní cizinci z jiných částí vesmíru, jsou to nehmotné bytosti z paralelního nehmotného světa a rodiče bytostí inkarnujících se na Zemi jako lidé a zvířata. Šedí jsou okřídlení hadi s křídly vytvářejícími tvar vypadající jako velká hlava s očima a inkarnované bytosti jsou na nehmotné úrovni také hadi. Ačkoliv jsou rodiče, nejsou šedí živí v lidském slova smyslu a neexistují ve stavu podobném lidskému.

Ale Tys na začátku věděl, že v tom nejsi.

V Ďáblu povstává zářící živé Já, tím jsme my uvědomující si sebe sama a tohle uvědomění je život, ale také prostor pro střídání utrpení a blaženosti, kdy jedno vytváří druhé a naopak. NeJá je jako pokojná noc, Já je jako slunce, které vyjde a život jako rušný den.

Prostor pro střídání utrpení a blaženosti existuje jen v iluzi dvojnosti. Jen v připoutanosti k tělu a k mysli. Jen v připoutanosti k tomu, v čem nejsi.

a tenhle ďábelský stav začíná být přítomný mimo kontakty a milování se

Tohle je dobrý postřeh. Při ztotožnění s iluzí oddělenosti, při ztotožnění s tím v čem nejsi, vzniká pocit, že jsme těly, formami, které od sebe odděluje čas a prostor. Jen ve chvílích spojení ďábelský stav iluze oddělenosti mizí. Ale pro připoutanost k formě, k tělesnu, je tohle časově omezené, následuje zase utrpení.

S připoutaností k formě, mysli, k tělu, k tomu, co nejsi, vzniká představa, že jediným skutečným možným spojením je spojení forem těl.

Při osvobození od připoutanosti, při poznání, že nejsi tím, kdo v té pekelné roli je, je tady časoprostorem neomezitelné spojení v Srdci, ne jako formy s formou, ale jako nehmotné netělesné lásky s láskou.

Tedy nejde o spojení něčeho jiného s něčím jiným, ale stejného se stejným.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 03. srp 2019 8:43:10

Alaja píše::lol:

Ostatně, honzam o té své mateřské rohatosti píše přece od doby, co Nic posedla touha být ta jediná boží vyvolenkyně, zástupce Boha na Zemi...



Snaží se jí pomoc, aby se z té posedlosti dostala.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 03. srp 2019 8:50:38

Skrz temnotu nevědomosti se jeví všechno temné, v osvícené mysli není co řešit.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 03. srp 2019 8:59:04

honzam píše:
Nezajímají mne rozumbradové, kteří tvrdí, že jsou jakýmsi způsobem proměnění z omezené bytosti na dokonalost nebo dokonce na Boha s neomylnými znalostmi o všech lidských problémech.


No, jo, rozumbradové, ti vědí všechno nejlépe. Nedokáží akceptovat pohled druhého a neustále prosazují svůj pohled jako všeobecnou pravdu.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 03. srp 2019 9:01:51

Nic píše:Skrz temnotu nevědomosti se jeví všechno temné, v osvícené mysli není co řešit.

Obrázek


Už ti zase straší v hlavě temnota a nevědomost. :koukam: Kdy se ti podaří se od toho osvobodit... :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 03. srp 2019 9:22:37

Alaja píše:To jsou zatím jen mimikry.....pokračuj dál ve svém bádání... :starik:

... Jsou to jen "nemrtvé" maminky, žádní tajemní mimozemšťané dělající pokusy na lidech. Buddha se stal jednou z nich a buddhismus a uctívání Buddhy jako dokonalého božství jsou jen lidské fantasmagorické výmysly. Buddha nebyl nijak speciální, kolem takových maminek létá spousta a kosmické lodě k tomu nepotřebují. Nadpřirozeného spasitele z něj udělali náboženští fanatici.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 03. srp 2019 9:23:21

Trini píše:
Alaja píše::lol:

Ostatně, honzam o té své mateřské rohatosti píše přece od doby, co Nic posedla touha být ta jediná boží vyvolenkyně, zástupce Boha na Zemi...



Snaží se jí pomoc, aby se z té posedlosti dostala.
:)

Rád bych pomohl i Alaje od mimozemšťanů. Nelíbí se mi, když žije v omylu.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 03. srp 2019 9:25:24

Temnota a nevědomost straší tam, kde není světlo poznání,

kde není jasné, kdo jsi, kdo jsem, kdo jsme,

straší tam, kdy se jevíme jako strašní.

Ale ani sama temnota nevědomosti není ničím špatným,

je to jen sen mysli.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 03. srp 2019 9:38:41

Bylo to takhle temné.

Buddha se snažil zapudit vjem ďábelské ženské energie těch svůdných bytostí - dcer Máry, ale jedna z nich mu chladně popsala střední cestu.



https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/chainsmokers-the/something-just-like-this-feat-coldplay-801138

... Ale ona řekla
Kam bys chtěl jít?
Jak moc chceš riskovat?
Já nehledám někoho
S nějakými nadlidskými schopnostmi
Žádného superhrdinu
Žádné štěstí jako z pohádky
Pouze někoho, na koho se můžu obrátit
Někoho, koho můžu políbit ...


Buddha jim pokynul rukou a v tu chvíli je už uviděl ve skutečné podobě jako šedé "stařeny".
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 03. srp 2019 9:49:23

Nic píše:Temnota a nevědomost straší tam, kde není světlo poznání,



No, právě. Tak proč s tím nezačneš něco dělat?
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 03. srp 2019 10:01:20

honzam píše:
Trini píše:
Alaja píše::lol:

Ostatně, honzam o té své mateřské rohatosti píše přece od doby, co Nic posedla touha být ta jediná boží vyvolenkyně, zástupce Boha na Zemi...



Snaží se jí pomoc, aby se z té posedlosti dostala.
:)

Rád bych pomohl i Alaje od mimozemšťanů. Nelíbí se mi, když žije v omylu.


Každý žijeme přesně to, co k nám momentálně patří. ;) (Můj pohled) Tobě se nelíbí, že Jana a Alaja žijí v omylu, Janě se nelíbí, že ty žiješ v omylu. Alaje asi tvůj omyl nevadí. :lol:
Podle mne at' si každý žije, co chce, pokud tím neotravuje/nezatěžuje druhé. :)

Alaje jsou mimozemšt'ané zřejmě stejně důležití, jako tobě rození draků/hadů/kůzlat (pořád mi uniká, co vlastně rodíš). A ty bys jí je chtěl sebrat? :donknow:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 03. srp 2019 10:08:44

Nějaká základní výchova je potřeba. Dítě také jednou zjistí, že dárky nenosí Ježíšek nebo skřítkové. Objektivně nejsou skřítkové stejně důležití jako hadí mimina.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 03. srp 2019 10:17:56

honzam píše:Nějaká základní výchova je potřeba. Dítě také jednou zjistí, že dárky nenosí Ježíšek nebo skřítkové. Objektivně nejsou skřítkové stejně důležití jako hadí mimina.


Sakra, k tomu, že mně skřítkové schovávájí věci, mě nikdo nevychovával. Na to jsem si musela přijít úplně sama a uzavřít s nimi dohodu. :lol: Svým vychovatelům jsem o tom radši nic neřekla, protože by to asi chtěli nějakým hodně nevhodným způsobem řešit. :? :)
Mně jsou tedy důležitější skřítkové, protože žádná hadí mimina nemám a ani neznám. Zřejmě nepatří k mému životu.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 03. srp 2019 10:30:54

Trini píše:
honzam píše:Nějaká základní výchova je potřeba. Dítě také jednou zjistí, že dárky nenosí Ježíšek nebo skřítkové. Objektivně nejsou skřítkové stejně důležití jako hadí mimina.


Sakra, k tomu, že mně skřítkové schovávájí věci, mě nikdo nevychovával. Na to jsem si musela přijít úplně sama a uzavřít s nimi dohodu. :lol: Svým vychovatelům jsem o tom radši nic neřekla, protože by to asi chtěli nějakým hodně nevhodným způsobem řešit. :? :)
Mně jsou tedy důležitější skřítkové, protože žádná hadí mimina nemám a ani neznám. Zřejmě nepatří k mému životu.
:)

Právě jsi o tom řekla, protože nějaká současná dospělejší část Tebe ví, že to s Tebou můžu z dětského pohledu nevhodným způsobem řešit, ale je už na to připravená.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 03. srp 2019 12:49:41

honzam píše:
Trini píše:
honzam píše:Nějaká základní výchova je potřeba. Dítě také jednou zjistí, že dárky nenosí Ježíšek nebo skřítkové. Objektivně nejsou skřítkové stejně důležití jako hadí mimina.


Sakra, k tomu, že mně skřítkové schovávájí věci, mě nikdo nevychovával. Na to jsem si musela přijít úplně sama a uzavřít s nimi dohodu. :lol: Svým vychovatelům jsem o tom radši nic neřekla, protože by to asi chtěli nějakým hodně nevhodným způsobem řešit. :? :)
Mně jsou tedy důležitější skřítkové, protože žádná hadí mimina nemám a ani neznám. Zřejmě nepatří k mému životu.
:)

Právě jsi o tom řekla, protože nějaká současná dospělejší část Tebe ví, že to s Tebou můžu z dětského pohledu nevhodným způsobem řešit, ale je už na to připravená.


Ta intuitivní část v dítěti věděla, že vychovatelé = dospěláci, zkušenost se skřítky nemají, jinak by o ní mluvili. Ty zřejmě taky žádnou zkušenost se skřítky nemáš, a zřejmě ani s mimozemšt'any, a tak na to reaguješ standartně jako normální dospělák.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 03. srp 2019 13:09:42

Trini píše:Ta intuitivní část v dítěti věděla, že vychovatelé = dospěláci, zkušenost se skřítky nemají, jinak by o ní mluvili.
:)

Myslím, že už byli dostatečně vytížení tím, že jsem byla náměsíčná a chodila v noci po bytě. :lol: A to samozřejmě potmě - přitom jsem měla v bdělém stavu ze tmy hrozný strach.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » sob 03. srp 2019 13:59:45

honzam píše:Rád bych pomohl i Alaje od mimozemšťanů. Nelíbí se mi, když žije v omylu.


Tak to zkus.... :lol:

K "ufologii "jsem se dostala v roce 1966, čirou náhodou, když jsem s holkama a klukama z místních škol navštívila přednášku japonce Hiroši Masudy, který zavítal do našeho města, a vyprávěl o mimoních a promítal krásné barevné diapozitivy..... :D
Ale sci-fi jsem četla už dávno předtím....sotva jsem se v první třídě naučila písmenka, tak jsem se vrhla na verneovky, cestopisy a za pár let i na ty sci-fi v místní knihovně.....normální pohádky šly tak nějak mimo mne. Byly vlastně všechny na jedno brdo a dost nudné..... :P

Takže mám ty ufouny zažrané pod kůží dost důkladně..... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » sob 03. srp 2019 14:07:58

Trini píše:
honzam píše:Nějaká základní výchova je potřeba. Dítě také jednou zjistí, že dárky nenosí Ježíšek nebo skřítkové. Objektivně nejsou skřítkové stejně důležití jako hadí mimina.


Sakra, k tomu, že mně skřítkové schovávájí věci, mě nikdo nevychovával. Na to jsem si musela přijít úplně sama a uzavřít s nimi dohodu. :lol: Svým vychovatelům jsem o tom radši nic neřekla, protože by to asi chtěli nějakým hodně nevhodným způsobem řešit. :? :)
Mně jsou tedy důležitější skřítkové, protože žádná hadí mimina nemám a ani neznám. Zřejmě nepatří k mému životu.
:)


My jsme mívali doma pro změnu zase půjčílky. Věci občas zmizely a za pár dní se někde objevily....
Dokonce se za mnou přestěhovali do Prahy a tam si půjčovali kde co. Jednou jsem třeba marně hledala občanský průkaz. Několik dní. A když už jsem byla odhodlána jít nahlásit ztrátu, tak se objevil z ničeho nic tam, kde měl být. Skoro všechno půjčené zase vrátili, jen jednu věc ne - a to přívěsek jing jang, který jsem si přivezla z Blavy, z jednoho ezoterického kongresu.....ten mi dosud nevrátili ... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » sob 03. srp 2019 14:31:59

honzam píše:Existuje chladně kruté bez života ďábelské jako Ďábel a NeJá. V Ďáblu povstává zářící živé Já, tím jsme my uvědomující si sebe sama a tohle uvědomění je život, ale také prostor pro střídání utrpení a blaženosti, kdy jedno vytváří druhé a naopak. NeJá je jako pokojná noc, Já je jako slunce, které vyjde a život jako rušný den.

Tam venku jsou tzv. šedí a lidé, kteří prožili blízké setkání, zároveň zakusili tohle neživé chladné ďábelské, které z šedých působí na okolí. Jsem teď šedý víc, než kdy dřív a tenhle ďábelský stav začíná být přítomný mimo kontakty a milování se. Šedí nejsou hmotní humanoidní cizinci z jiných částí vesmíru, jsou to nehmotné bytosti z paralelního nehmotného světa a rodiče bytostí inkarnujících se na Zemi jako lidé a zvířata. Šedí jsou okřídlení hadi s křídly vytvářejícími tvar vypadající jako velká hlava s očima a inkarnované bytosti jsou na nehmotné úrovni také hadi. Ačkoliv jsou rodiče, nejsou šedí živí v lidském slova smyslu a neexistují ve stavu podobném lidskému.

Buddhu při meditaci před deštěm nechránil velký fyzický had z jezera. Bylo to jeho vlastní hadí nehmotné tělo, které vnímal vystupovat z fyzického. Buddhu pod stromem bódhi navštívily jeho nehmotné šedé sestry, které snad mohl v určitou chvíli vnímat jako šedé stařeny. Mára se pod stromem bódhi změnil ve zmizení Já a stav nirvány. Ti, kdo se pak s Buddhou setkali, měli zkušenost podobnou jako při setkání s šedým, protože Buddha ten neživý stav bez utrpení a blaženosti vyzařoval.

Oficiální vysvětlení únosů do ufo jsou pohádky. Oficiální podání Buddhova učení jsou pohádky. Nejskutečnější buddhistický les je Bohemian Grove a tam je také nejskutečnější zobrazení Buddhy jako sovy.



Zase nějaké dogma? :lol:

Ten život mimo zeměkouli je velice pestrý......od bytostí velmi podobných lidem až po nehmotné entity utkané ze samého světla...a mezitím je velká spousta hmotných, nehmotných, polohmotných, amorfních, astrálních...a bůhví jakých dalších entit a civilizací.....

Jo - astrálové, ti mají opravdu základní tělo ze šedivé husté "mlhy"....stejné, jako je naše astrální tělo... toto tělo se však umí okamžitě "obléci" do čehokoli, co ho zrovna napadne, co se mi líbí.... :P No a ty únosy....většinou jde nejspíš o "únos" astrálního těla..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 03. srp 2019 14:36:56

Alaja píše:
honzam píše:Rád bych pomohl i Alaje od mimozemšťanů. Nelíbí se mi, když žije v omylu.


Tak to zkus.... :lol:

K "ufologii "jsem se dostala v roce 1966, čirou náhodou, když jsem s holkama a klukama z místních škol navštívila přednášku japonce Hiroši Masudy, který zavítal do našeho města, a vyprávěl o mimoních a promítal krásné barevné diapozitivy..... :D


Hrátky s čertem byly natočeny už v roce 1956. :D

Obrázek
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: armin a 28 návštevníků