Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 09. pro 2018 15:13:50

Nic píše:Všichni tady kromě Tebe, Honzame, jsou nevědomí a neuvědomují si, že je pro ně blahem utrpení druhých?

Nikdo tady nemá nikoho rád?

Zatím nevím o nikom, kdo by o tom byl tak přesvědčený jako já. Mohla bys pro mě něco udělat a zeptat se Sarany, jestli je o tom někde ve spisech psáno. Díky.

Každý má rád sám sebe a to, co mu to jáství pomáhá dotvářet. Například si myslím, že máš ráda lidi, kteří mají podobné názory jako Ty a naopak se snažíš bojovat proti těm s jinými.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 09. pro 2018 15:19:03

http://www.buddhismus.cz/ctyri-vznesene-pravdy.html
1. vznešená pravda o utrpení
Světské bytí je neuspokojivé, strastiplné utrpení.

2. vznešená pravda o vznikání utrpení
Příčinou utrpení je žádostivost, spojená s rozkoší a lpěním na smyslových rozkoších.

3. vznešená pravda o zaniknutí utrpení
Utrpení je možné učinit konec úplným zničením a zaniknutím právě této žádostivosti.

4. vznešená pravda o stezce, vedoucí k zaniknutí utrpení
Je to tato Ušlechtilá osmidílná stezka.


ad 2
Příčinou utrpení je štěstí a lpění na štěstí.

ad 3
Utrpení je možné učinit konec zaniknutím touhy po štěstí.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » ned 09. pro 2018 15:39:57

honzam píše:
Nic píše:Všichni tady kromě Tebe, Honzame, jsou nevědomí a neuvědomují si, že je pro ně blahem utrpení druhých?

Nikdo tady nemá nikoho rád?

Zatím nevím o nikom, kdo by o tom byl tak přesvědčený jako já. Mohla bys pro mě něco udělat a zeptat se Sarany, jestli je o tom někde ve spisech psáno. Díky.

Každý má rád sám sebe a to, co mu to jáství pomáhá dotvářet. Například si myslím, že máš ráda lidi, kteří mají podobné názory jako Ty a naopak se snažíš bojovat proti těm s jinými.


Upřímně řečeno, Honzame, uvědomuji si, že vnímáš skutečnost z velmi vysoké duchovní úrovně a dá se možná zkoumat, čím to, že to vidíš tak, jak to vidíš.

Když se narodí dítě, tak je to dítě pro ty, kteří ho milují, láskou a ta láska, pokud si ti milující nic nemyslí, nic nechtějí, nic si nepředstavují, nedělají si starosti, je sama o sobě blahem.

Ale z Tvého pohledu možná se může jevit narození dítěte už samo o sobě utrpením, protože je prakticky nepravděpodobné, že by nějaký člověk v životě nikdy nepocítil bolest nebo nějaké trápení.

Pro ty, kdo toto dítě milují, je jeho trápení, pokud by to dítě mělo trpět, taky utrpením.

Tohle však platí jen s připoutaností k mysli, k formě, k projevu. Bez připoutanosti je sama existence, kterou to dítě je, láskou a blahem bez ohledu na projev a formu. Vypadá to možná jako nesoucitnost, ale paradoxně tohle funguje tak, že pokud se dítě někdy ocitá ve stavu, ve kterém by běžně člověk trpěl, zář srdce bezpodmínečně milující bytosti takové utrpení rozpouští. Samozřejmě to dítě musí být lásce otevřené, což u dětí nebývá problém.

Poznala jsem pár takových až svatých maminek, nedotčených utrpením, které byly u svého těžce nemocného dítěte stále zářícím sluníčkem dodávajícím mu potřebnou pozitivní energii.

Saranovi Tvůj dotaz napíšu.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 09. pro 2018 15:59:05

Díky. Ještě se ho můžeš zeptat, jak to má sám, jestli u sebe nahází touhu po blaženosti.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » ned 09. pro 2018 16:06:38

honzam píše:Díky. Ještě se ho můžeš zeptat, jak to má sám, jestli u sebe nachází touhu po blaženosti.


Řekla bych, že spíš, než touhu po blaženosti, poznává díky hlubokým meditacím samotnou blaženost případně nějaké formy na ničem nezávislém štěstí.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 09. pro 2018 19:06:14

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=32&t=8311&start=60
miroslav píše:
Tara píše:To je konstatování..., řekněme ne feny, ale těch, kdo to sledují....

Ti, kdo to sledují, jsou překvapivě většinou úplně mimo. Nebo myslíš, že to vidí tak, jak ty to cítíš?

Taro, ten pavlačový dědek Ti už ublížil víc než dost. Jen se Tvým trápením baví a Ty ho v tom stále podporuješ v naději, že se za tím křupanstvím skrývá nějaké duchovní poznání, které by Ti mohl mučením předat.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » ned 09. pro 2018 19:13:05

honzam píše:Taro, ten pavlačový dědek Ti už ublížil víc než dost. Jen se Tvým trápením baví a Ty ho v tom stále podporuješ v naději, že se za tím křupanstvím skrývá nějaké duchovní poznání, které by Ti mohl mučením předat.


Tak proč ty se s Tarou nechceš setkat, když tě o to požádala?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 09. pro 2018 19:20:28

armin píše:
honzam píše:Taro, ten pavlačový dědek Ti už ublížil víc než dost. Jen se Tvým trápením baví a Ty ho v tom stále podporuješ v naději, že se za tím křupanstvím skrývá nějaké duchovní poznání, které by Ti mohl mučením předat.


Tak proč ty se s Tarou nechceš setkat, když tě o to požádala?

Nepožádala mne o to. Zeptala se jen, jestli jsem proti setkávání se, jako jsi Ty. Nepsal jsem, že se s ní nechci setkat, psal jsem v reakci, že se nechci setkávat s Janou, ale jak sama Jana ví ve výjimečné situaci jsem byl ochotný pomoci a udělat výjimku a doplnil to tím, že mi setkání s Tarou nepřijde vhodné s ohledem na Tebe. Záleží to však na ní.

Když o to bude stát, setkám se s ní samozřejmě na její vlastní i Tvé nebezpečí. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 09. pro 2018 19:23:25

S tebou, Honzame, by bylo taky zajímavé se setkat...., máš s tím nějaký problém, se setkáním, podobný jako Má Miroslav, nebo se setkání nebráníš?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » ned 09. pro 2018 20:18:25

honzam píše:Já to takhle nepodceňuji. Je to už asi blízko pravé povahy toho nelidského zla a výsledku odevzdání se Ďáblu. Vícekrát jsem popisoval ten zákon o zachování utrpení a blaha, kdy se obojí vzájemně vyvažuje. Blaho má svou příčinu v utrpení jiných bytostí, díky tomu utrpení může existovat. Chtěl jsem tohle překročit jakýmsi neutrálním stavem, ale těch posledních pár dní mi začíná docházet, že já sám jsem teď ten zákon. Nejsem ani to utrpení druhých ani do nelidské blaho pramenící z toho utrpení, jsem jejich spojnice. Jako rohaté nehmotné tělo obojí propojuji - tu díru plnou utrpení bytostí v srdci a nelidské blaho mezi rohy. Je to ďábelské. Uvidím po porodu na přelomu roku.

Každopádně blažené stavy nejsou pouhé rachomejtle. Jsou užíváním si toho, že jiní trpí a jsem přesvědčený, že to platí obecně.


No, nesedí mi to k Tobě. Se sadismem toho ďábelského, čemu ses odevzdal, by ses mohl obecně setkávat ve věznici se zvýšenou ostrahou.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » ned 09. pro 2018 21:20:59

honzam píše:Když o to bude stát, setkám se s ní samozřejmě na její vlastní i Tvé nebezpečí. :)


Super. Za mne dík předem za tu ochotu :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 10. pro 2018 17:29:30

armin píše:
honzam píše:Když o to bude stát, setkám se s ní samozřejmě na její vlastní i Tvé nebezpečí. :)


Super. Za mne dík předem za tu ochotu :)

:) Moc se neraduj. Tara určitě stojí o setkání s mužem s velkým "M" a ne s nějakou sadomaso kozou.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 10. pro 2018 17:32:41

Nic píše:
honzam píše:Já to takhle nepodceňuji. Je to už asi blízko pravé povahy toho nelidského zla a výsledku odevzdání se Ďáblu. Vícekrát jsem popisoval ten zákon o zachování utrpení a blaha, kdy se obojí vzájemně vyvažuje. Blaho má svou příčinu v utrpení jiných bytostí, díky tomu utrpení může existovat. Chtěl jsem tohle překročit jakýmsi neutrálním stavem, ale těch posledních pár dní mi začíná docházet, že já sám jsem teď ten zákon. Nejsem ani to utrpení druhých ani do nelidské blaho pramenící z toho utrpení, jsem jejich spojnice. Jako rohaté nehmotné tělo obojí propojuji - tu díru plnou utrpení bytostí v srdci a nelidské blaho mezi rohy. Je to ďábelské. Uvidím po porodu na přelomu roku.

Každopádně blažené stavy nejsou pouhé rachomejtle. Jsou užíváním si toho, že jiní trpí a jsem přesvědčený, že to platí obecně.


No, nesedí mi to k Tobě. Se sadismem toho ďábelského, čemu ses odevzdal, by ses mohl obecně setkávat ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Ten sadismus nesedí k většině lidí. Rozhodně stále netoužím po blaženosti. Raději bych ten šedý kompromis.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pon 10. pro 2018 18:09:27

honzam píše:Ten sadismus nesedí k většině lidí.

Díky. Ale nalézat blaženost v tom, že někdo trpí, může jen sadista.

Ve skutečnosti blahem je samotná existence. Blahem je vědomí existence, toho, co je.

honzam píše:Rozhodně stále netoužím po blaženosti.

Je nesmysl toužit po tom, čím je to, co, je.
Spíš je možné toužit po svobodě, která umožňuje poznání Tvé celistvosti, ve které nic nechybí.

honzam píše:Raději bych ten šedý kompromis.

Možná spíš bys rád klid, bez výkyvů, bez strastí.
A není ten klid, ve kterém nic víc nechceš, po ničem netoužíš, největším blahem?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 10. pro 2018 18:19:13

Nic píše:Možná spíš bys rád klid, bez výkyvů, bez strastí.
A není ten klid, ve kterém nic víc nechceš, po ničem netoužíš, největším blahem?

Toužím mít co nejvíc dětí, ale obávám se, že to blaho tím bude jen narůstat. Klidně se může stát, že čím víc mých dětí se bude inkarnovat a prožívat strasti pozemského života, tím budu blaženější.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 10. pro 2018 18:28:31

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=354&t=8515
nop píše:
honzam píše:...... Utrpení mnoha bytostí vytváří nelidské ďábelské blaho.

..pro koho?
mluvíš jako obrázek Kálí z řadou rukou a mrtvým chlapem v ruce,
Nikdy mne nevábila, mám raději živé muže a nezraněné.

Pro jejich ďábelskou matku.
Mě taky nikdy nevábila ... snad nevábila ... asi je to jinak. :netusim:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pon 10. pro 2018 18:33:20

honzam píše:
Nic píše:Možná spíš bys rád klid, bez výkyvů, bez strastí.
A není ten klid, ve kterém nic víc nechceš, po ničem netoužíš, největším blahem?

Toužím mít co nejvíc dětí, ale obávám se, že to blaho tím bude jen narůstat. Klidně se může stát, že čím víc mých dětí se bude inkarnovat a prožívat strasti pozemského života, tím budu blaženější.


A nepochází to blaho jen z lásky, že jsou?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 10. pro 2018 19:07:21

Nic píše:
honzam píše:
Nic píše:Možná spíš bys rád klid, bez výkyvů, bez strastí.
A není ten klid, ve kterém nic víc nechceš, po ničem netoužíš, největším blahem?

Toužím mít co nejvíc dětí, ale obávám se, že to blaho tím bude jen narůstat. Klidně se může stát, že čím víc mých dětí se bude inkarnovat a prožívat strasti pozemského života, tím budu blaženější.


A nepochází to blaho jen z lásky, že jsou?

To je takové obyčejné naivní lidské blaho, nevědomé své skutečné příčiny.

Tohle mezi rohy je nelidské zářící blaho vědomé své příčiny. To blaho samo v sobě obsahuje utrpení jiných bytostí, ze kterého skrze mne povstává. Je to ďábelský stav vnímat to spojení obojího jako své rohaté tělo.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pon 10. pro 2018 23:53:48

Z netu... :donknow:
Přílohy
sbirka1_27062012154824_b16.jpg
sbirka1_27062012154824_b16.jpg (44.32 KiB) Zobrazeno 7881 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » úte 11. pro 2018 6:47:27

Nic píše:Možná spíš bys rád klid, bez výkyvů, bez strastí.
A není ten klid, ve kterém nic víc nechceš, po ničem netoužíš, největším blahem?

honzam píše:Toužím mít co nejvíc dětí, ale obávám se, že to blaho tím bude jen narůstat. Klidně se může stát, že čím víc mých dětí se bude inkarnovat a prožívat strasti pozemského života, tím budu blaženější.

Nic píše:
A nepochází to blaho jen z lásky, že jsou?

honzam píše:To je takové obyčejné naivní lidské blaho, nevědomé své skutečné příčiny.

Tohle mezi rohy je nelidské zářící blaho vědomé své příčiny. To blaho samo v sobě obsahuje utrpení jiných bytostí, ze kterého skrze mne povstává. Je to ďábelský stav vnímat to spojení obojího jako své rohaté tělo.


"Blaho mezi rohy si je vědomé své příčiny..."

Mezi rohy je prostorová vymezenost, aby tady mohla být nějaká příčina, musí být i vymezenost v čase.

Bezpodmínečné časem a prostorem neomezené blaho, přesahuje blaho, které je časoprostorem vymezené.

Aby tady mohla být vymezenost časem a prostorem, musí tady být projekce mysli, která vytváří formu, projev, děj.

Poznání věčného blaha, o kterém mluví mudrcové, je zcela bez přítomnosti mysli.

Nicméně iluze oddělenosti umožňuje zažívat při spojení, při mizení iluze oddělenosti, extázi.

Možná právě proto se může jevit, že kontrast, ve kterém je utrpení, je takovým blahem.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron