Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 21:00:02

adiuv píše:
v Janě žádné zlo ani ďábel není.

Spíš neuvědomovaná sebeobrana.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 75#p140799

Uvědomovaná cílená agresivita maskovaná za lásku.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pon 17. pro 2018 21:06:23

V "hodnocení" hodně pomáhá osobní setkání...., přes písmenka je to ponejvíce přes osobní filtr mysli...
S Janou jsem se setkala osobně, ne jednou... i proto bych byla ráda za osobní setkání s arminem, který osobní setkání zatím nechce..., resp. jak píše - on ho nepotřebuje...

Zabývat se x let Janou je vlastně taky diagnóza...,
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 21:10:28

Eva Nada píše:V "hodnocení" hodně pomáhá osobní setkání...., přes písmenka je to ponejvíce přes osobní filtr mysli...
S Janou jsem se setkala osobně, ne jednou... i proto bych byla ráda za osobní setkání s arminem, který osobní setkání zatím nechce..., resp. jak píše - on ho nepotřebuje...

Zabývat se x let Janou je vlastně taky diagnóza...,

S Janou jsem tváří v tvář strávil spoustu času. Má narcistickou poruchu.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pon 17. pro 2018 21:15:08

honzam píše:
Eva Nada píše:V "hodnocení" hodně pomáhá osobní setkání...., přes písmenka je to ponejvíce přes osobní filtr mysli...
S Janou jsem se setkala osobně, ne jednou... i proto bych byla ráda za osobní setkání s arminem, který osobní setkání zatím nechce..., resp. jak píše - on ho nepotřebuje...

Zabývat se x let Janou je vlastně taky diagnóza...,

S Janou jsem tváří v tvář strávil spoustu času. Má narcistickou poruchu.

Může být..., x lidí má x poruch...., strávit x dalších let reagováním na x poruch je taky diagnóza..., sebe z toho nevylučuji, viz. mé reagování např. na armina..., ale vše co začalo, taky skončí... :-), až přijde čas..., vše nás to něco učí...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 21:16:42

Eva Nada píše:
honzam píše:
Eva Nada píše:V "hodnocení" hodně pomáhá osobní setkání...., přes písmenka je to ponejvíce přes osobní filtr mysli...
S Janou jsem se setkala osobně, ne jednou... i proto bych byla ráda za osobní setkání s arminem, který osobní setkání zatím nechce..., resp. jak píše - on ho nepotřebuje...

Zabývat se x let Janou je vlastně taky diagnóza...,

S Janou jsem tváří v tvář strávil spoustu času. Má narcistickou poruchu.

Může být..., x lidí má x poruch...., strávit x dalších let reagováním na x poruch je taky diagnóza..., sebe z toho nevylučuji, viz. mé reagování např. na armina..., ale vše co začalo, taky skončí... :-), až přijde čas..., vše nás to něco učí...

Jasně, není to žádná tragedie (pro ni samotnou). Já mám například poruchu sexuální identity. :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pon 17. pro 2018 21:20:42

Např. měla jsem hooodně let zamilovaných do Jáčka..., nebudu popisovat detaily, ale bylo to hodně intenzivní.... no a teď, když jsem naposledy jela do Prahy, jemu jsem nepsala, psala jsem arminovi... (proč, je další otázka)..., tahle intenzivní láska ? k jáčkovi nějak vyprchala, ta intenzivnost, zaujetí už prostě není..., vím, že je, a nepotřebuji víc... ve vztahu k němu, s ním.... ale s arminem to ještě nemám(e) dořešeno, ale určitě se to taky dořeší..., chce to čas.... no...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 21:22:04

Jinak bych chtěl hlavně Arminovi připomenout, že celá tahle část fóra se jmenuje "Úvahy a zamyšlení". Nejmenuje se "Zenová zahrada" ani "Úvahy a zamyšlení o Pravdě" ani "Úvahy a zamyšlení o sobě samém". ;)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pon 17. pro 2018 21:22:55

No, se sexuální orientací to mám vyřešené, ale jsou další věci, co jsou k řešení... :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 21:27:15

Eva Nada píše:Např. měla jsem hooodně let zamilovaných do Jáčka..., nebudu popisovat detaily, ale bylo to hodně intenzivní.... no a teď, když jsem naposledy jela do Prahy, jemu jsem nepsala, psala jsem arminovi... (proč, je další otázka)..., tahle intenzivní láska ? k jáčkovi nějak vyprchala, ta intenzivnost, zaujetí už prostě není..., vím, že je, a nepotřebuji víc... ve vztahu k němu, s ním.... ale s arminem to ještě nemám(e) dořešeno, ale určitě se to taky dořeší..., chce to čas.... no...

Myslíš, že bude mít někdy potřebu se s Tebou vidět nebo se to dořeší přes písmenka?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pon 17. pro 2018 21:31:42

honzam píše:
Eva Nada píše:Např. měla jsem hooodně let zamilovaných do Jáčka..., nebudu popisovat detaily, ale bylo to hodně intenzivní.... no a teď, když jsem naposledy jela do Prahy, jemu jsem nepsala, psala jsem arminovi... (proč, je další otázka)..., tahle intenzivní láska ? k jáčkovi nějak vyprchala, ta intenzivnost, zaujetí už prostě není..., vím, že je, a nepotřebuji víc... ve vztahu k němu, s ním.... ale s arminem to ještě nemám(e) dořešeno, ale určitě se to taky dořeší..., chce to čas.... no...

Myslíš, že bude mít někdy potřebu se s Tebou vidět nebo se to dořeší přes písmenka?

Kdo ví...., ale zatím je to tak, že "problém" je ponejvíce na mé straně...., já se s ním potřebuji vidět, on tu potřebu nemá, on je v klidu...

Alespoň tak se to jeví....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 21:36:49

Eva Nada píše:Kdo ví...., ale zatím je to tak, že "problém" je ponejvíce na mé straně...., já se s ním potřebuji vidět, on tu potřebu nemá, on je v klidu...

Alespoň tak se to jeví....

Přijde mi normální, že guru své žáky přijímá a neodmítá stylem, že "nemá potřebu setkání". Předpokládám, že to máte jako učitel a žák a Armin Ti předává nějakou nauku. Je to tak?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pon 17. pro 2018 21:41:14

Eva Nada píše:Může být..., x lidí má x poruch...., strávit x dalších let reagováním na x poruch je taky diagnóza..., sebe z toho nevylučuji, viz. mé reagování např. na armina..., ale vše co začalo, taky skončí... :-), až přijde čas..., vše nás to něco učí...

Jak to tak pozoruji a z toho pozorování se učím, tak jsou také lidé, kteří jsou natolik zaujatí sami sebou jako Trini a Honzam, že se už nic neučí a tedy nejspíš ani nepoučí. Žijí si - jako Honzam jen ve svých psychosomatických fantaziích, sebeprezentacích a nechápání motivací druhých (soudí jen podle sebe - svého pokřivení).
Obdivuhodné, co všechno je na světě možné :lol:

Eva Nada je vedle nich úplná hvězda - člověk relativně zdravého rozumu, srdce a upřímné otevřenosti. Proti tomu všichni "duchovní hadi", "poznání", "světla", blaženosti, "duchovní rádoby pokročilost" jsou ...
nenapadá mne bohužel výstižné slušné slovo :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2010
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 21:50:26

armin píše:
Eva Nada píše:Může být..., x lidí má x poruch...., strávit x dalších let reagováním na x poruch je taky diagnóza..., sebe z toho nevylučuji, viz. mé reagování např. na armina..., ale vše co začalo, taky skončí... :-), až přijde čas..., vše nás to něco učí...

Jak to tak pozoruji a z toho pozorování se učím, tak jsou také lidé, kteří jsou natolik zaujatí sami sebou jako Trini a Honzam, že se už nic neučí a tedy nejspíš ani nepoučí. Žijí si - jako Honzam jen ve svých psychosomatických fantaziích, sebeprezentacích a nechápání motivací druhých (soudí jen podle sebe - svého pokřivení).
Obdivuhodné, co všechno je na světě možné :lol:

Dej nám čas a zkus být v tom poučování trpělivý. Můžeš začít tím pokřivením. Díky. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 21:51:30

armin píše:Eva Nada je vedle nich úplná hvězda - člověk relativně zdravého rozumu

Aha. A Ty jsi absolutně?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 17. pro 2018 21:57:03

armin píše:
Trini píše:To je dobře, že si to uvědomuješ. Máš tak možnost se před jejím zlem, skrytém v rouše beránčím, chránit.


Že se vám do toho pletu, ale v Janě žádné zlo ani ďábel není.


Jsi Janě čím dál tím víc podobný, tak je jasné, že ji musíš vzít pod ochranu. Tvoje metoda cukru a biče, kterou používáš na Evu si nic nezadá s tím, jak se Jana snaží cvičit Honzama.
Naposledy upravil Trini dne pon 17. pro 2018 22:02:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 17. pro 2018 22:02:02

Eva Nada píše:Kdo ví...., ale zatím je to tak, že "problém" je ponejvíce na mé straně...., já se s ním potřebuji vidět, on tu potřebu nemá, on je v klidu...

Alespoň tak se to jeví....


No, naposledy jako pravý alibista napsal, že se s tebou nemá cenu setkávat, když ho kritizuješ.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pon 17. pro 2018 22:04:06

honzam píše:
Eva Nada píše:Kdo ví...., ale zatím je to tak, že "problém" je ponejvíce na mé straně...., já se s ním potřebuji vidět, on tu potřebu nemá, on je v klidu...

Alespoň tak se to jeví....

Přijde mi normální, že guru své žáky přijímá a neodmítá stylem, že "nemá potřebu setkání". Předpokládám, že to máte jako učitel a žák a Armin Ti předává nějakou nauku. Je to tak?

No vypadá to tak, že já ho beru jako svého učitele a učitel mě odmítá, odmítá se se mnou setkat... je to trochu divné, že, ale podle něj by to setkání se minulo smyslem, nebylo by k ničemu... a popravdě, jsem tomu ráda, bo bez zjištění, KDO je vlastně armin to ve mě žije vidinou "zlatého telete", nevím, jak to lépe přiblížit, "mrkví pro osla", který jde, šlape, protože chce, touží dosáhnout toho vysněného (mrkve...).

Když "ji" dosáhne, zakousne se do ní (do mrkve), touha se vybije dosažením, splaskne... a....

To mi připomnělo epizodu ze svého dětství..., měla jsem už dost let na to, abych (umanutě) toužila vlastnit, mít jednu panenku, chodila jsem se na ni dívat do výkladu hračkářství u nás ve městě. Prostě jsem se do ní zamilovala a byla jí úplně posedlá. Doma jsem žadonila, aby mi ji rodiče koupili, prostě jak ten osel..., naši delší dobu vzdorovali tím, že už jsem velká na panenky atd. atd. Tak dlouho jsem žadonila, až mi ji koupili..., na chvíli jsem byla šťastná, ... touha byla uspokojena... ani nevím, jak dlouho jsem si s ní hrála, ale řekla bych, že moc dlouho ne..., než skončila na hromadě s dalšími hračkami.... :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pon 17. pro 2018 22:05:49

Jj, metoda cukr a bič...., na některé to platí, na některé už ne..., dobrá vyučující metoda...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 17. pro 2018 22:07:27

Trini píše:
Eva Nada píše:Kdo ví...., ale zatím je to tak, že "problém" je ponejvíce na mé straně...., já se s ním potřebuji vidět, on tu potřebu nemá, on je v klidu...

Alespoň tak se to jeví....


No, naposledy jako pravý alibista napsal, že se s tebou nemá cenu setkávat, když ho kritizuješ.

:netusim: Armine, opravdu si myslíš, že nemá cenu být přímo konfrontován s pohledem druhého na Tvou osobu?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pon 17. pro 2018 22:13:21

Eva Nada píše:Jj, metoda cukr a bič...., na některé to platí, na některé už ne..., dobrá vyučující metoda...


To není vyučovací metoda, ale manipulace a ovádání druhého.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků