Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 13. pro 2018 21:06:47

Nic píše:Všiml sis, že ďábel je ďáblem právě proto, že probouzí pocit viny?

Ano, díky Tobě. Jsi v tom hodně dobrá. Jak jsi učila Saranu, to bylo perfektní. :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 14. pro 2018 3:23:24

Já to tušila, že v tom následováním Ramany bude schovaný nějaký ten háček.
Oni ti následníci nemilují a nezbožňují Šívu, oni se jen shánějí po tom svém Já...


:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 15. pro 2018 9:38:50

honzam píše:
Nic píše:A tahle blaženost není z toho, že bys kvůli ní musel nějak trpět nebo že by kvůli tomu musel trpět někdo druhý, pramení z poznání pravdy, kým skutečně jsi.

Uděláš lépe, když o tom budeš psát na poradně těm, které to oslovuje. Díky Tobě, ale bez Tvého vědomí, se tak utrpení bude šířit dál. Tady je to k ničemu.

Jana píše:Teoreticky je všechno Já,

ale prakticky jsi, Petře Vostale, moula.

Co chceš?

Vadí Ti, když má někdo radost, když je šťastný?

Skvělé. Ať žije radost, že ostatní jsou moulové. :cooool:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 15. pro 2018 11:26:49

honzam píše:
honzam píše:
Nic píše:A tahle blaženost není z toho, že bys kvůli ní musel nějak trpět nebo že by kvůli tomu musel trpět někdo druhý, pramení z poznání pravdy, kým skutečně jsi.

Uděláš lépe, když o tom budeš psát na poradně těm, které to oslovuje. Díky Tobě, ale bez Tvého vědomí, se tak utrpení bude šířit dál. Tady je to k ničemu.

Jana píše:Teoreticky je všechno Já,

ale prakticky jsi, Petře Vostale, moula.

Co chceš?

Vadí Ti, když má někdo radost, když je šťastný?

Skvělé. Ať žije radost, že ostatní jsou moulové. :cooool:


Když je všechno, Já, tak moula je stejný sen mysli, jako ďábel a největší příšera světa, proti které je Armin naivní dítě.

Honzame, možná Tě zklamu, nebo možná Tě potěším, můžeš si vybrat, ale znám Tě tak dobře, že ani na chvíli nepochybuji o tom, kdo ve skutečnosti jsi.

:D :D :D

A tohle je ve skutečnosti ten pravý důvod radosti, štěstí a blaha, které nalézá každý, kdo poznává pravé Já.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 15. pro 2018 11:42:54

Nic píše:Honzame, možná Tě zklamu, nebo možná Tě potěším, můžeš si vybrat, ale znám Tě tak dobře, že ani na chvíli nepochybuji o tom, kdo ve skutečnosti jsi.

Myslem jsem, že o té teorii před ostatními ani na chvíli nepochybuješ. Překvapuje mě, že z Tebe občas nevědomě vypadne přiznání o pouhém teoretizování. Dávej si na to pozor, obědy Tvé blaženosti by to mohly prohlédnout a uniknout Ti.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 15. pro 2018 12:09:41

honzam píše:
Nic píše:Honzame, možná Tě zklamu, nebo možná Tě potěším, můžeš si vybrat, ale znám Tě tak dobře, že ani na chvíli nepochybuji o tom, kdo ve skutečnosti jsi.

Myslem jsem, že o té teorii před ostatními ani na chvíli nepochybuješ. Překvapuje mě, že z Tebe občas nevědomě vypadne přiznání o pouhém teoretizování. Dávej si na to pozor, obědy Tvé blaženosti by to mohly prohlédnout a uniknout Ti.


Bububu, Honzame, nestraš. Právě díky Tobě už nikdy neuniknou, protože díky Tobě jsem poznala svou bezmoc ďáblovi pomoci, i nesmyslnost a sobectví, se před peklem, které z tohoto sobectví pramení, zachránit.

Nebylo tady tenkrát při setkání s Tebou, jako s vizí toho, co tady o sobě píšeš, žádné řešení. Proto ta osoba z toho, která by se chtěla pro Tvou záchranu obětovat, nebo pro svou záchranu obětovat Tebe, zmizela.

A ukázala se pravda.

Je to jen obludnost mysli, která vytváří peklo.

Nikdy jsem tuhle knížku nečetla, ale řekla bych, že by k tomu, co prožíváš, měla hodně co říct.

Její název je naprosto vypovídající.

Obrázek

Zdroj toho, cos napsal, že je špatně, je v těchhle větách

8. I. Přijetí svého hříchu a jeho splacení, aby mi mohlo být odpuštěno.

I. Myslím si, že jsem nahromadil tolik špatné karmy, že to můžu vyrovnat, jen když jsem se stal tímhle rohatým tvorem, který stále dokola rodí hady. Je to jen teorie, která se mi teď zdá nejpravděpodobnější.
II. Tahle myšlenka se mnou teď nesouzní. Přijde mi egoistická. Lepší je odevzdat se do pekla pro druhé.
III. Učení zafungovalo zvláštně. Takhle to být nemá


Jako Mysl si dokážeš naložit na hřbet všechny hříchy světa.

Tohle už udělal Ježíš, že si na svá bedra naložil všechny hříchy světa, ale odešel do Království nebeského, protože přijal Boží milost.

Můžeš milost přijmout?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 15. pro 2018 12:19:27

Můžu Tě pochválit za to, jak jsi dobrá ve vyvolávání pocitů viny v druhých. Máš to už dobře procvičené. Ďáblovi pomáháš vždycky, když se cítíš blaženě a je to radostí bez ohledu. Také mu dobře sloužíš, když učíš o obludnosti myšlení jako o pravdě poznané díky blaženosti.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 15. pro 2018 13:03:40

honzam píše:Můžu Tě pochválit za to, jak jsi dobrá ve vyvolávání pocitů viny v druhých. Máš to už dobře procvičené. Ďáblovi pomáháš vždycky, když se cítíš blaženě a je to radostí bez ohledu. Také mu dobře sloužíš, když učíš o obludnosti myšlení jako o pravdě poznané díky blaženosti.


Může tady být zachycenost, kdy pocit viny v nás probudí absolutně všechno. Stačí, když se staneme řediteli zeměkoule a jsme za veškerý chod naší planety zodpovědni, případně je tady možnost se stát nějakou mocností, proti které jsou ostatní lidské bytosti bídnými červy, v lepším případě háďaty.

A může tady být osvobození, kdy Vesmír se stará, jak říkají Mudrcové. Tehdy se Tě absolutně žádná vina nedotýká.

Jinak blaho je podstatou celé existence, takže jakmile je jasné, kdo jsi, kdo jsme, tak život nemůže být ničím jiným, než blahem.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 15. pro 2018 13:09:56

Nic píše:A může tady být osvobození, kdy Vesmír se stará, jak říkají Mudrcové. Tehdy se Tě absolutně žádná vina nedotýká.

A to je na tom tou pravou bezohlednou radostí, která nemá chybu a je pravdou, že všichni Ti zachycení moulové, kterým tohle není jasné, mohou udělat v téhle hře na osvobození od odpovědnosti život blahem.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 15. pro 2018 13:52:19

honzam píše:
Nic píše:A může tady být osvobození, kdy Vesmír se stará, jak říkají Mudrcové. Tehdy se Tě absolutně žádná vina nedotýká.

A to je na tom tou pravou bezohlednou radostí, která nemá chybu a je pravdou, že všichni Ti zachycení moulové, kterým tohle není jasné, mohou udělat v téhle hře na osvobození od odpovědnosti život blahem.


Z pohledu ředitele zeměkoule nebo mocnosti, proti které jsou ostatní lidské bytosti bídnými červy, v lepším případě háďaty, je to arogantní bezohlednost, když takové nic si dovolí nebýt zodpovědné za to, že si někdo dovolí prožívat i něco jiného, než zodpovědnost.

Ale můžu Tě uklidnit, v poslední době, když to tak sleduju, tak ať se setkám s kýmkoliv, tedy s tím, kdo se taky setkává se mnou a není zrovna zachycený v melodramatu svého snu, tak prakticky každý mi dovolí nahlédnout, že i on je ve své podstatě šťastný.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 15. pro 2018 15:04:25

Nic píše:
honzam píše:
Nic píše:A může tady být osvobození, kdy Vesmír se stará, jak říkají Mudrcové. Tehdy se Tě absolutně žádná vina nedotýká.

A to je na tom tou pravou bezohlednou radostí, která nemá chybu a je pravdou, že všichni Ti zachycení moulové, kterým tohle není jasné, mohou udělat v téhle hře na osvobození od odpovědnosti život blahem.


Z pohledu ředitele zeměkoule nebo mocnosti, proti které jsou ostatní lidské bytosti bídnými červy, v lepším případě háďaty, je to arogantní bezohlednost, když takové nic si dovolí nebýt zodpovědné za to, že si někdo dovolí prožívat i něco jiného, než zodpovědnost.

Ale můžu Tě uklidnit, v poslední době, když to tak sleduju, tak ať se setkám s kýmkoliv, tedy s tím, kdo se taky setkává se mnou a není zrovna zachycený v melodramatu svého snu, tak prakticky každý mi dovolí nahlédnout, že i on je ve své podstatě šťastný.

Obrázek

Já Ti také dovoluji být prakticky bezohledně šťastná z těch zachycených melodramatů, které zpozoruješ. Můžeš být klidně ředitelkou poradny a dovolit sobě nebo svému služebníkovi banování bídných červů zpochybňujících radosti hry na lásku.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 15. pro 2018 15:17:51

honzam píše:Já Ti také dovoluji být prakticky bezohledně šťastná z těch zachycených melodramatů, které zpozoruješ. Můžeš být klidně ředitelkou poradny a dovolit sobě nebo svému služebníkovi banování bídných červů zpochybňujících radosti hry na lásku.


Co je to, Honzame, bezohledné štěstí?

Nemůžu si dovolit být bezohledně nešťastná kvůli bytostem, které mě milují a které by to moje nešťastné melodrama mohlo třeba vysávat a stala bych se pro ně emocionálním upírem. Uvědomuji si, že když jsem s bytostmi které mám ráda, že to nějak vnímají a jsou šťastné.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 15. pro 2018 15:29:43

Nic píše:
honzam píše:Já Ti také dovoluji být prakticky bezohledně šťastná z těch zachycených melodramatů, které zpozoruješ. Můžeš být klidně ředitelkou poradny a dovolit sobě nebo svému služebníkovi banování bídných červů zpochybňujících radosti hry na lásku.


Co je to, Honzame, bezohledné štěstí?

Nemůžu si dovolit být bezohledně nešťastná kvůli bytostem, které mě milují a které by to moje nešťastné melodrama mohlo třeba vysávat a stala bych se pro ně emocionálním upírem. Uvědomuji si, že když jsem s bytostmi které mám ráda, že to nějak vnímají a jsou šťastné.

Mudrcové říkají:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Satansk%C3%A1_bible
6. Satan znamená odpovědnost vůči odpovědným, nikoli péči o psychické upíry!


Prvních pět přikázání už ovládáš, teď přišel čas pracovat na šestém. Je potřeba, abys byla šťastná vždy bez ohledu na projekce ostatních, rozhodně bys neměla podléhat vysávání obludných myslí emocionálních upírů, kteří si vinou své zaslepenosti nemohou dovolit být šťastní.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 15. pro 2018 15:43:54

Odpovědnosti se ve mně nedohledáš.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 15. pro 2018 15:44:57

Když všechno odevzdáš Bohu, tak jak by sis mohl ponechávat ještě nějakou odpovědnost?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » sob 15. pro 2018 16:43:01

Jinak řečeno, mezi plebsem, s.... na to,.kašlu na to, čert to vem, to je fuk.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » sob 15. pro 2018 16:56:54

S těma, co se necítí za své "duchovní" chování zodpovědnými se nějak roztrhl pytel...dříve Jára ,nyní Ríša... :D


https://www.novinky.cz/krimi/492130-pol ... lneni.html

...Jedna z žen redakci dokonce poskytla e-mailovou komunikaci, ve které Vojík její výpověď potvrzuje a snaží se přitom své činy omluvit tím, že jej ovládá něco „silného, intuitivního a divokého“, což nazývá „přivtělenou bytostí“.
...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 15. pro 2018 17:05:12

Nic píše:Odpovědnosti se ve mně nedohledáš.

Nic píše:Když všechno odevzdáš Bohu, tak jak by sis mohl ponechávat ještě nějakou odpovědnost?

Samozřejmě dohledám, jen to teď ještě jako odpovědnost nevnímáš.

Je to odpovědnost ke svému vlastnímu JÁ a potažmo k těm, kteří jsou ke svému vlastnímu JÁ odpovědní. Tato odpovědnost je blahem, jež sama sobě můžeš dopřávat stále bez ohledu. V tomto smyslu by bylo nezodpovědné například přijímat utrpení, problémy nebo dokonce kritiku nějakých emocionálních upírů, kteří takovou odpovědnost sami k sobě nemají a žijí v iluzi.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 15. pro 2018 17:10:05

honzam píše:
Nic píše:Odpovědnosti se ve mně nedohledáš.

Nic píše:Když všechno odevzdáš Bohu, tak jak by sis mohl ponechávat ještě nějakou odpovědnost?

Samozřejmě dohledám, jen to teď ještě jako odpovědnost nevnímáš.

Je to odpovědnost ke svému vlastnímu JÁ a potažmo k těm, kteří jsou ke svému vlastnímu JÁ odpovědní. Tato odpovědnost je blahem, jež sama sobě můžeš dopřávat stále bez ohledu. V tomto smyslu by bylo nezodpovědné například přijímat utrpení, problémy nebo dokonce kritiku nějakých emocionálních upírů, kteří takovou odpovědnost sami k sobě nemají a žijí v iluzi.


Všechno, co by mohlo být v mé odpovědnosti, je odevzdáno té nejlepší možné péči a dá se říct, že i tahle bezstarostnost je součástí blaha, že všechno je v těch nejlepších rukách, tedy v rukách Božích.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 15. pro 2018 17:47:04

Nic píše:
honzam píše:
Nic píše:Odpovědnosti se ve mně nedohledáš.

Nic píše:Když všechno odevzdáš Bohu, tak jak by sis mohl ponechávat ještě nějakou odpovědnost?

Samozřejmě dohledám, jen to teď ještě jako odpovědnost nevnímáš.

Je to odpovědnost ke svému vlastnímu JÁ a potažmo k těm, kteří jsou ke svému vlastnímu JÁ odpovědní. Tato odpovědnost je blahem, jež sama sobě můžeš dopřávat stále bez ohledu. V tomto smyslu by bylo nezodpovědné například přijímat utrpení, problémy nebo dokonce kritiku nějakých emocionálních upírů, kteří takovou odpovědnost sami k sobě nemají a žijí v iluzi.


Všechno, co by mohlo být v mé odpovědnosti, je odevzdáno té nejlepší možné péči a dá se říct, že i tahle bezstarostnost je součástí blaha, že všechno je v těch nejlepších rukách, tedy v rukách Božích.

Obrázek

To trochu předbíháš až k devátému přikázání. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron