Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 19. srp 2020 16:12:11

Myslím si, že to bylo smazáno ze strachu, kam by diskuze zpochybňující obecně uznávané duchovní teorie dál vedla. Z mé strany to není nadsázka ani fantazie. Opice se nemůže osvobodit, protože je neoddělitelnou součástí šesti říší. Naopak samotný Trungpa součástí šesti říší není a šest říší i se stěnami je jeho autorským projevem. Nemusí se stěny učit přijímat a rozpouštět, protože je sám vytvořil podle svých potřeb.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » stř 19. srp 2020 16:50:18

honzam píše:Myslím si, že to bylo smazáno ze strachu, kam by diskuze zpochybňující obecně uznávané duchovní teorie dál vedla. Z mé strany to není nadsázka ani fantazie. Opice se nemůže osvobodit, protože je neoddělitelnou součástí šesti říší. Naopak samotný Trungpa součástí šesti říší není a šest říší i se stěnami je jeho autorským projevem. Nemusí se stěny učit přijímat a rozpouštět, protože je sám vytvořil podle svých potřeb.


Ne ne. Tyhle říše si Trungpa nevymyslel, to je součást starodávné tibetsko-indické tradice (poznání), kterou on pouze přibližuje současným posluchačům ovlivněným současnou západní kulturou.
On žádné potřeby vytvářet někomu druhému nějaké stěny jistě neměl. To si vytváříme každý sám.
Co to prosím tě s tebou je, myslíš-li to, co píšeš, vážně?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 19. srp 2020 17:11:28

armin píše:
honzam píše:Myslím si, že to bylo smazáno ze strachu, kam by diskuze zpochybňující obecně uznávané duchovní teorie dál vedla. Z mé strany to není nadsázka ani fantazie. Opice se nemůže osvobodit, protože je neoddělitelnou součástí šesti říší. Naopak samotný Trungpa součástí šesti říší není a šest říší i se stěnami je jeho autorským projevem. Nemusí se stěny učit přijímat a rozpouštět, protože je sám vytvořil podle svých potřeb.


Ne ne. Tyhle říše si Trungpa nevymyslel, to je součást starodávné tibetsko-indické tradice (poznání), kterou on pouze přibližuje současným posluchačům ovlivněným současnou západní kulturou.
On žádné potřeby vytvářet někomu druhému nějaké stěny jistě neměl. To si vytváříme každý sám.
Co to prosím tě s tebou je, myslíš-li to, co píšeš, vážně?

Myslím to vážně. On to napsal, je to jeho výtvor a jeho potřeba předat to čtenářům. Tím se sám postavil na místo Ďábla (ve starodávné tradici na místo Máry). Zakončení "A tak si začíná uvědomovat, že chce-li se osvobodit ze svého vězení, musí se vzdát své touhy uniknout a musí přijmout stěny takové, jaké jsou." je ďábelsky geniální drezúra cvičitele opic. Nemyslím si, že by si Trungpa při psaní plně uvědomoval, že je v tu chvíli Ďáblem.

Milé ego, chceš-li toto, musíš tohle a musíš i tamto.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod adiuv » stř 19. srp 2020 17:33:57

armin píše:
honzam píše:Myslím si, že to bylo smazáno ze strachu, kam by diskuze zpochybňující obecně uznávané duchovní teorie dál vedla. Z mé strany to není nadsázka ani fantazie. Opice se nemůže osvobodit, protože je neoddělitelnou součástí šesti říší. Naopak samotný Trungpa součástí šesti říší není a šest říší i se stěnami je jeho autorským projevem. Nemusí se stěny učit přijímat a rozpouštět, protože je sám vytvořil podle svých potřeb.


Ne ne. Tyhle říše si Trungpa nevymyslel, to je součást starodávné tibetsko-indické tradice (poznání), kterou on pouze přibližuje současným posluchačům ovlivněným současnou západní kulturou.
On žádné potřeby vytvářet někomu druhému nějaké stěny jistě neměl. To si vytváříme každý sám.
Co to prosím tě s tebou je, myslíš-li to, co píšeš, vážně?

Myslí to vážně.

Pak opravdu nemá smysl pokoušet se dál vysvětlovat, že v tom podobenství Trungpa popisuje způsob, jakým lze rozpouštět osobní já s jeho projevy - jejich přijímáním a neosobním pozorováním:

Symbolem opičky tady charakterizuje Trungpa chování osobního já, které samo sebe vnímá jako oddělené od všeho ostatního. Když dochází k probouzení z iluze a k prohlubování transcendentního poznávání = ke sjednocování s podstatou všeho existujícího, pak nastává to, co Trungpa popisuje následovně:

"Panoramatické uvědomění jí umožní vidět prostor, ve kterém se boj odehrává a díky tomu může vidět i jeho ironické a humorné kvality. Místo aby jen bojovala, začíná boj zkoumat a vidí jeho marnost. Své halucinace a přeludy bere se smíchem. Objeví, že když se stěnami nebojuje, nejsou tvrdé a chladné, ale jsou ve skutečnosti teplé, měkké a prostupné. Zjistí, že se nemusí snažit vyskakovat z pěti oken, nemusí stěny bourat nebo se jimi nějak více zabývat. Může jimi v kterémkoliv místě projít. Proto se soucit neboli karuná označuje jako „něžné a vznešené srdce“. Je to komunikační proces, který je otevřený, něžný a vřelý.

Jasnost a přesnost transcendentálního poznání umožňuje opici vidět stěny odlišným způsobem. Začíná si uvědomovat, že svět nebyl vzhledem k ní nikdy vně, ale to, co vytvářelo celý problém, byl její vlastní dualistický postoj, rozdělení na „já“ a to „ostatní“. Začíná chápat, že ona samotná vytváří pevné stěny, že ji vězní vlastní touha a ctižádostivé úsilí. A tak si začíná uvědomovat, že chce-li se osvobodit ze svého vězení, musí se vzdát své touhy uniknout a musí přijmout stěny takové, jaké jsou."
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 19. srp 2020 17:40:47

:D Je to boj ...

A tak si dračice začíná uvědomovat, že už nechce vůbec nic a může Trungpu milovat takového, jaký je.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod adiuv » stř 19. srp 2020 17:44:40

honzam píše: :D Je to boj ...


Je to přijetí toho, co právě je, protože to JE.

:ahoj2:
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 19. srp 2020 17:52:12

adiuv píše:
honzam píše: :D Je to boj ...


Je to přijetí toho, co právě je, protože to JE.

:ahoj2:

Opičí přijetí. Celý ten text je o opici - osobním já. Trungpa tam opici nerozpouští. Cvičí ji, jak se musí osvobodit.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » stř 19. srp 2020 18:20:17

adiuv píše:
honzam píše: :D Je to boj ...


Je to přijetí toho, co právě je, protože to JE.

:ahoj2:

Nenapadá mne co více k tomu co dodat.
:poklona:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 19. srp 2020 20:00:41

Z FB...
Přílohy
93872767_10157641802626429_89419977857171456_n.jpg
93872767_10157641802626429_89419977857171456_n.jpg (106.11 KiB) Zobrazeno 8142 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
honzam

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 20. srp 2020 7:48:05

Alaja píše:
armin píše:Překvapilo mne, jak ten popis šesti sansarických říší v nichž zákonitě cykluje ego Honzam dokonce ani Alaja naprosto nepochopili (o Trini ani nemluvím, ta to nejspíš ani nečetla).
Mně ten text naopak přijde geniálně vystižný a odpovídá to mým zkušenostem a niterným poznatkům o psychologii ega.


Co na to říci...snad jen přidat obrázek z FB.... :donknow:


Armin byl zvyklý vést skupinu duchovnáků a tak by to chtěl mít zřejmě i tady. Zatím pořád nepochopil, že ti, co tady píšou jsou osamělí vlci a že mají za sebou mnohé, co si on zatím nedokáže představit, natož pochopit.
Nebo jsi snad byla kdy v duchovní skupině, kterou někdo vedl, Alajo? Společně jste meditovali, byly vám předkládány texty, které jste měli prostudovat? Byli jste chváleni a kritizováni od někoho, kdo si myslel, že je dál než vy? :donknow: Tohle se tady snaží armin praktikovat.

Zřejmě vůbec nečte většinu toho, co o sobě píšeme. Jde mu jen o to prosadit svou.

Nikdy jsem nebyla skupinový člověk, vždy jsem si razila vlastní cestu. Podle mne to máš, Alajo, obdobně, stejně tak Petr a Honzam, i když naše cesty jsou rozdílné. Nádherná různorodost. Právě proto je tak zajímavé číst o vašich zkušenostech, jak to vidíte, co vám na cestě životem pomáhalo, co prožíváte... Díky, že jste tady. :hugs:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
Alaja

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 20. srp 2020 8:28:38

Trini píše:
Alaja píše:
armin píše:Překvapilo mne, jak ten popis šesti sansarických říší v nichž zákonitě cykluje ego Honzam dokonce ani Alaja naprosto nepochopili (o Trini ani nemluvím, ta to nejspíš ani nečetla).
Mně ten text naopak přijde geniálně vystižný a odpovídá to mým zkušenostem a niterným poznatkům o psychologii ega.


Co na to říci...snad jen přidat obrázek z FB.... :donknow:


Armin byl zvyklý vést skupinu duchovnáků a tak by to chtěl mít zřejmě i tady. Zatím pořád nepochopil, že ti, co tady píšou jsou osamělí vlci a že mají za sebou mnohé, co si on zatím nedokáže představit, natož pochopit.
Nebo jsi snad byla kdy v duchovní skupině, kterou někdo vedl, Alajo? Společně jste meditovali, byly vám předkládány texty, které jste měli prostudovat? Byli jste chváleni a kritizováni od někoho, kdo si myslel, že je dál než vy? :donknow: Tohle se tady snaží armin praktikovat.

Zřejmě vůbec nečte většinu toho, co o sobě píšeme. Jde mu jen o to prosadit svou.

Nikdy jsem nebyla skupinový člověk, vždy jsem si razila vlastní cestu. Podle mne to máš, Alajo, obdobně, stejně tak Petr a Honzam, i když naše cesty jsou rozdílné. Nádherná různorodost. Právě proto je tak zajímavé číst o vašich zkušenostech, jak to vidíte, co vám na cestě životem pomáhalo, co prožíváte... Díky, že jste tady. :hugs:

:)


Ta svá krásná léta duchovního bádání jsem prožila v Praze, jak jsem už tady několikrát uvedla. Na rozdíl od "opravdových" duchovních skupinek, tak my měli jen zcela volné společenství....6 ... lidí, kteří se zajímali spíš o UFO, psychotroniku, záhady a tak podobně. A ačkoli jsme se setkávali pravidelně jednou za měsíc v některé pražské hospůdce, tak to bylo naprosto nepovinné - kdo chtěl, ten přišel, kdo ne, tak nepřišel, kdo chtěl, tak si s sebou někoho přivedl..... A asi proto jsme se snažili na ty srazy dorazit co nejčastěji. Každý jsme byli z jiného těsta, každý se krom toho, co už jsem jmenovala, zajímal o něco dalšího, o někoho jiného. Když chtěl, tak o tom krátce pohovořil, když nechtěl, tak se z toho žádný problém nedělal. Každý si v klidu navštěvoval jiné podobné skupiny dle svého výběru a chuti, sdělil nám to nebo nesdělil....prostě jak kdo chtěl. V hospodě jsme nemeditovali, raději jsme si povídali, něco snědli nebo popili...jak kdo chtěl.......a mám dojem, že někteří ani nevěděli, na co ty meditace vlastně jsou.... někteří občas zašli na přednášky Tomášů, jiní zase volili R.Nového nebo P.Chobota, J.Chvátala a pod., nebo někoho, kdo zrovna zavítal do Prahy z ciziny...
Prostě to bylo takové odpočinkové, relaxační setkávání........ :srdce:
Naposledy upravil Alaja dne čtv 20. srp 2020 8:29:32, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » čtv 20. srp 2020 8:29:12

Trini píše:Armin byl zvyklý vést skupinu duchovnáků a tak by to chtěl mít zřejmě i tady. Zatím pořád nepochopil, že ti, co tady píšou jsou osamělí vlci a že mají za sebou mnohé, co si on zatím nedokáže představit, natož pochopit.


Je to naopak a ještě trochu jinak. Já tady ani jinde nikoho vést nechci, z toho už jsem dávno vyrostl.
Tady se učím tanec s osamělými vlky, zajímají mne jejich světy, jejich povaha, příčiny toho jak se vyvinuli tak jak se vyvinuli atd.
Zkrátka mám rád přírodu, nejen vlky ale i rostliny, tygry, slony v porcelánu, dokonce i slepice :lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 20. srp 2020 8:59:22

armin píše:
Trini píše:Armin byl zvyklý vést skupinu duchovnáků a tak by to chtěl mít zřejmě i tady. Zatím pořád nepochopil, že ti, co tady píšou jsou osamělí vlci a že mají za sebou mnohé, co si on zatím nedokáže představit, natož pochopit.


Je to naopak a ještě trochu jinak. Já tady ani jinde nikoho vést nechci, z toho už jsem dávno vyrostl.
Tady se učím tanec s osamělými vlky, zajímají mne jejich světy, jejich povaha, příčiny toho jak se vyvinuli tak jak se vyvinuli atd.
Zkrátka mám rád přírodu, nejen vlky ale i rostliny, tygry, slony v porcelánu, dokonce i slepice :lol:



Teprve se tomu učíš? A co jsi dělal celé ty roky předtím? :koukam:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 20. srp 2020 9:19:23

Zkrátka mám rád přírodu, nejen vlky ale i rostliny, tygry, slony v porcelánu, dokonce i slepice :lol:


I jdi ty, podle toho, jak o tom tvůj mistr mluvil s novináři, tak na jeho přednášky chodily zejména ty slepice, a to ve velkém počtu, obdivovaly ho....pochybuji, že by nyní chodily sem...... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » čtv 20. srp 2020 10:39:20

Alaja píše:
Teprve se tomu učíš? A co jsi dělal celé ty roky předtím? :koukam:


Věnoval jsem se například taky těm světlům, savikala, nirvikalpa, sahaža samadhi, dále hlavně velké lásce a teď navíc se učím tancovat s osamělými vlky. Na to předtím nebyl čas.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 20. srp 2020 12:25:55

armin píše:
Alaja píše:
Teprve se tomu učíš? A co jsi dělal celé ty roky předtím? :koukam:


Věnoval jsem se například taky těm světlům, savikala, nirvikalpa, sahaža samadhi, dále hlavně velké lásce a teď navíc se učím tancovat s osamělými vlky. Na to předtím nebyl čas.


Aha.
Já stíhala všechno. :D

Dneska jsem to také stihla všechno....a možná, že budu i v telce, jak se zrovna cpu rizotem....dcera říkala, že zahlédla někoho s kamerou od čt, jak před dveřmi hospůdky dělá zrovna s někým rozhovor... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » čtv 20. srp 2020 18:17:04

Docela zajímavý pořad z toho pohledu, jak to mají lidé, je v televizi "Nebezpečné vztahy". Někdy je až neuvěřitelné, kam lidé mohou zabloudit - z pohledu normálních vztahů.
A duchovní vztah je také jeden z normálních vztahů, liší se jen v hloubce tedy mezi kým je ten vztah.
Třeba slepice s kohouty mají vztah, medvědi s medvědicemi mají vztah a duchovně zaměření lidé mohou mít spolu duchovní přátelství a mohou mít (a nemusí) dokonce i ten duchovní vztah. :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 20. srp 2020 19:20:53

Trini píše:Podle mne nemají místní "osamělí vlci" mezi sebou vztah, ale něco jako uvolněné souznění.

:)

Když hodně potlačím ten mateřský pud. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 20. srp 2020 21:57:29

armin píše:Docela zajímavý pořad z toho pohledu, jak to mají lidé, je v televizi "Nebezpečné vztahy". Někdy je až neuvěřitelné, kam lidé mohou zabloudit - z pohledu normálních vztahů.
A duchovní vztah je také jeden z normálních vztahů, liší se jen v hloubce tedy mezi kým je ten vztah.
Třeba slepice s kohouty mají vztah, medvědi s medvědicemi mají vztah a duchovně zaměření lidé mohou mít spolu duchovní přátelství a mohou mít (a nemusí) dokonce i ten duchovní vztah. :)



Na FB vidím každou chvíli i mezidruhové přátelské vztahy, hlavně ve formě krátkých videí.....
Sem tam se mihne i nějaká ta fotka mezidruhových vztahů, ale bohužel sem nemohu dát ani jednu, nejsou zrovna slušné...
...což mi pro změnu připomíná knihu
Takzvané zlo: Konrad Lorenz

https://www.luxor.cz/product/takzvane-z ... o000130448
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » čtv 20. srp 2020 22:02:20

armin píše:Docela zajímavý pořad z toho pohledu, jak to mají lidé, je v televizi "Nebezpečné vztahy". Někdy je až neuvěřitelné, kam lidé mohou zabloudit - z pohledu normálních vztahů.
A duchovní vztah je také jeden z normálních vztahů, liší se jen v hloubce tedy mezi kým je ten vztah.
Třeba slepice s kohouty mají vztah, medvědi s medvědicemi mají vztah a duchovně zaměření lidé mohou mít spolu duchovní přátelství a mohou mít (a nemusí) dokonce i ten duchovní vztah. :)

Zkusil bys přiblížit, o čem je ten "duchovní vztah"?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 132 návštevníků

cron