Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 30. srp 2019 16:27:45

Jaké plkání? Píšeme úvahy a zamyšlení a žádný arminův zenový diktát.

Plně přítomný jsem živý Ďábel a moje tichá radost spočívající sama v sobě je jako čisté zlo zrozené z utrpení druhých. Dřív jsem to tak nedokázal vnímat a byl nekriticky ovlivněný učením Ramany. S tou proměnou do rohaté matky se toho hodně změnilo a svět vidím jinak. Například pohybnosti jsou požehnání a základní pomůcka, aby se duchovní hledající nestal fanatikem a nezbláznil se.

Jak rozumíš návodu dětí v příběhu, jak věnovat okamžik Bohu?

„To přece znamená na okamžik zapomenout na sebe sama!“


Pro mne to znamená, že obrácení mysli k sobě je věnování okamžiku Ďáblu.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 30. srp 2019 17:10:03

honzam píše:Pro mne to znamená, že obrácení mysli k sobě je věnování okamžiku Ďáblu.


Mohlo by to tak být, ale to by ve Tvém srdci nesměla být žádná láska, žádný soucit.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pát 30. srp 2019 20:09:35

honzam píše:Jaké plkání? Píšeme úvahy a zamyšlení a žádný arminův zenový diktát.

Plně přítomný jsem živý Ďábel a moje tichá radost spočívající sama v sobě je jako čisté zlo zrozené z utrpení druhých. Dřív jsem to tak nedokázal vnímat a byl nekriticky ovlivněný učením Ramany. S tou proměnou do rohaté matky se toho hodně změnilo a svět vidím jinak. Například pohybnosti jsou požehnání a základní pomůcka, aby se duchovní hledající nestal fanatikem a nezbláznil se.

Jak rozumíš návodu dětí v příběhu, jak věnovat okamžik Bohu?

„To přece znamená na okamžik zapomenout na sebe sama!“


Pro mne to znamená, že obrácení mysli k sobě je věnování okamžiku Ďáblu.

No, plkání to pro mě povětšinou je, protože nějak a teď nechci, aby to vyznělo povýšeně, nemám tady parťáka..., ale zvykla jsem si sem nebo Poradnu chodit jako za kamarády, i když to máme každý nějak jinak... jinam, krom FB, nechodím...

Povětšinou to plkání je přínosné v tom, že mi pomůže utřídit myšlenky, to, co cítím a pokusím se to dát do slov, abych na to lépe viděla :-)

Třeba tobě, honzame, vůbec nerozumím, jak to máš a proč to tak máš, je to pro mě jako se dívat na scifi film a říkám si, tý jo, kdo tohle mohl vymyslet a hlavně proč ;) , ale jde vidět, že tě to baví, no... :ahoj:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » pát 30. srp 2019 21:21:20

honzam píše:Jaké plkání? Píšeme úvahy a zamyšlení a žádný arminův zenový diktát.

Plně přítomný jsem živý Ďábel a moje tichá radost spočívající sama v sobě je jako čisté zlo zrozené z utrpení druhých. Dřív jsem to tak nedokázal vnímat a byl nekriticky ovlivněný učením Ramany. S tou proměnou do rohaté matky se toho hodně změnilo a svět vidím jinak. Například pohybnosti jsou požehnání a základní pomůcka, aby se duchovní hledající nestal fanatikem a nezbláznil se.

Jak rozumíš návodu dětí v příběhu, jak věnovat okamžik Bohu?

„To přece znamená na okamžik zapomenout na sebe sama!“


Pro mne to znamená, že obrácení mysli k sobě je věnování okamžiku Ďáblu.

Jo, promiň, na něco ses ptal...

Víš, já na ty pojmy zlo, ďábel, utrpení, máma, dokonce rohatá... :-) nehraju, to jsou jen stavy mysli, osobní mysli, jsou to barvy. Barvy... a ty sis vybral určité barvy, s kterými se dokonce ztotožňuješ a z tohoto (osobního) uchopení něco vyvozuješ, s tím hraješ, jako s kartami..., jak jsem psala, máš to rozdělené na polarity a z toho jsem už vyrostla...

Takže to: zapomenout na sebe sama, jak vnímám.... asi jinak, než ty, když "vymažu" polarity, co zůstane...? :-)

Ale to chce opustit ono "samo sebe" coby středobod vesmíru, ..... teď.... slyšíš? Slyšíš to?

Ticho....

A to je ten Okamžik....

:-)

Boha nebo ďábla bych, zvlášť v tvém případě ... vynechala...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 30. srp 2019 21:54:04

Z polarit vyrostl každý, jinak by ani růst nemohl, polarity jsou k tomu potřeba, celý vesmír tak vznikl.
Když "vymažeš" polarity, vznikne nesmysl, protože mazání má svůj protipól. Polarity se spojují.
Neslyším ticho, slyším od Tebe, že něco neurčitého po mně něco chce. :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 30. srp 2019 22:13:39

Obrázek

jednota - jeden znak a kruh bez vymazaných polarit
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 30. srp 2019 22:48:38

:D

I když se na chvíli vypne vnímání sama sebe (třeba u filmu, u zajímavého koníčka, při četbě knihy atd.), tak pořád to není to duchovňácké ONO...
Ani když v meditaci zapomeneš na sebe i na celý svět....stále to není to duchovňácké ONO...
Musí se totiž odhrnout clona, závěs....nebo udělat ten vnitřní kotrmelec (jak pravili pánové od E.Tomáše)...to je to nejtěžší, ze začátku.......jednoduché to je až po delším tréninku....když závěs odhrneme, tak to teprve můžeme nazvat třeba vstup do předsíně, do předsálí, k božím nohám a pod.........další je pak už jen o nekonečné trpělivosti a setrvávání v tomto stavu...a pak přijde časem další ...nazveme to .třeba pád dovnitř, skok do světla a pod.... to pak už je to ONO..... :P

A jeden poznatek: Když po TOM netoužíš, tak se ti to vnutí jednou samo.
Ale jakmile po TOM začneš toužit, tak tě čeká jen a jen mentální práce... se svou vlastní myslí, nic jiného stejně nemáš k dispozici. Tu mysl si musíš ochočit, podřídit ji disciplíně..... :lol:


To ale tady asi nikoho nezajímá.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » sob 31. srp 2019 8:10:40

Eva Nada píše:
Ahoj armine, tak já jsem ti cenná, ju? No, kdysi měl tendenci i jáčko mě chránit..., ale souhlasím s honzamem, každý jsme zde (nejen na inspiruj) na vlastní nebezpečí...a hlavně zodpovědnost...


To si vymyslel honzam. Já jsem sem jen nahlédl a vidím, jak tady někdo (honzam) píše
honzam píše:Nirvána je v principu trvání tohoto okamžiku bez sebe sama, bez směřování k blaženosti, bez návratu k ní a bez její existence.


To mám nejradši, když někdo píše, co je Nirvána, podobně jako když někdo píše, jak to má probuzený, když probuzený není. Tak jsem na to patřičně zareagoval. Ani jsem si nevšiml, že komunikuje s tebou.
Když tak, mohl honzam napsat - "Nirvána je podle mne ..." a ne "Nirvána je...."
Pojem Nirvána definoval Buddha. Nějakými novými definicemi, co je v "principu" Nirvána, se ten čistý pojem akorát degraduje, překrucuje a to není k ničemu dobré.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 31. srp 2019 8:16:24

armin píše:
To mám nejradši, když někdo píše, co je Nirvána, podobně jako když někdo píše, jak to má probuzený, když probuzený není.


A jak to poznáš, že není probuzený, když sám probuzený nejsi? ;) Je to jen tvoje spekulace. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 31. srp 2019 8:23:58

Alaja píše::.nazveme to .třeba pád dovnitř, skok do světla a pod.... to pak už je to ONO..... :P



Tohle je podle mne trochu jinak. Světlo je ta prvotní manifestace. "Budiž světlo". Pohled z temného Zdroje, který je původem všeho, i světla, ve kterém se všechno proměnlivé odehrává.
:)

P.S. Podle mne jde o tu "malou" změnu mezi "moje vědomí" a "vědomí".
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 31. srp 2019 8:39:24

armin píše:Když tak, mohl honzam napsat - "Nirvána je podle mne ..." a ne "Nirvána je...."


To je snad jasné, že každý zde píše, jak to vidí on/ona. Skoro nikdo zde nedělá, aby pořád upozornoval, že píše o svém pohledu.

armin píše:Pojem Nirvána definoval Buddha. Nějakými novými definicemi, co je v "principu" Nirvána, se ten čistý pojem akorát degraduje, překrucuje a to není k ničemu dobré.


Tobě je důležité, jak Buddha definoval Nirvanu, jinému zase ne, když si ji může definovat sám. Pokud ti to nevnucuje jako jedinou pravdu, tak v tom nevidím žádný problém. :donknow:

Nakonec se stejně všechny pojmy musí pustit. ;)
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 31. srp 2019 9:05:14

armin píše:Pojem Nirvána definoval Buddha.


Podle mne je jediné podstatné, co Buddha řekl, že mu nemáme (slepě?) věřit a všechno si máme sami ověřit. Z tohoto pohledu jeho definice Nirvany a definice čehokoliv jiného není až tak důležitá.
Jako mladá jsem brala všechny ty tzv. autority velmi vážně (byla jsem k tomu vychovávána - což nevidím ani jako dobře, ani jako špatně), než jsem časem zjistila, že je všechno jinak. ;)

Ted' je mi jasné, že každý (bez výjimky každý - i Buddha) mluví ze svého pohledu. A že má pro mě akorát cenu, když si zkušenosti/poznatky jiných srovnávám se svými - kde souhlasí nebo jsou jiné.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » sob 31. srp 2019 10:33:44

Trini píše:
Tobě je důležité, jak Buddha definoval Nirvanu, jinému zase ne, když si ji může definovat sám.


To je pak tzv. zmatení pojmů (významů pojmů).
Což je něco úplně jiného, než se pojmů pustit.
S pojmem Nirvana přišel Buddha a obsah toho pojmu definoval. Pokus si někdo vymyslí něco jiného, na základě spekulace nebo nějaké té duchovní zkušenosti, tak proč tomu říkat zrovna Nirvána?
To je tak trochu jako říkat v zimě, když na mojí zahradě hodně mrzne - "Aha, tak tady je ten severní pól." :lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » sob 31. srp 2019 11:05:44

Trini píše:
A jak to poznáš, že není probuzený, když sám probuzený nejsi? ;) Je to jen tvoje spekulace. :)


To soudíš podle sebe, jak to děláš ty, když pochybuješ o probuzenosti Jany? :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 31. srp 2019 12:15:38

armin píše:
Trini píše:
Tobě je důležité, jak Buddha definoval Nirvanu, jinému zase ne, když si ji může definovat sám.


To je pak tzv. zmatení pojmů (významů pojmů).


Ale není. Každý, kdo o Nirvaně slyšel, tak si ji nějak představuje, i když Buddhovu definici nezná. Tady fakt o žádnou přesnost nejde - podle mne. ;)

A z Honzama mluví zkušenost, nespekuluje.
:)

P.S.


https://sk.wikipedia.org/wiki/Nirv%C3%A1na
Nirvána

Nirvána (-sanskritský kmeň; sanskritský nominatív: nirvánam; pálijský kmeň: nibbána; doslova "vyvanutie, vyhasnutie") je stav najvyššej blaženosti, vyslobodenie sa z kolobehu života (dharmačakra).


http://www.buddhismus.cz/nirvana.html
Buddhismus
nirvána

Samsára v jiném smyslu znamená pouto. Nirvána znamená osvobození z tohoto pouta: pravé ustání (zánik strasti), třetí ze Čtyř ušlechtilých pravd. Příčinou samsáry je karma a nevědomost. Jestliže se kořeny nevědomosti pečlivě odstraní, jestliže skončí vytváření nové karmy, vyvolávající znovuzrození v cyklu samsáry, jestliže nebudou existovat žádné další formy nevědomosti, které by přiživovaly karmu přetrvávající z minulosti, pak ustane neustálé znovuzrozování trpící bytosti. Taková bytost ale nepřestane existovat. Vždy existovala v těle se smrtelným pozůstatkem, v těle zrozeném následkem předchozí karmy a nevědomosti. Když však bytost zastaví své znovuzrozování, osvobodí se od samsáry a dosáhne nirvány, má nadále vědomí a duchovní tělo osvobozené od nevědomosti. Toto je význam pravého ustání (zániku strasti).

Nirvána může naznačovat nižší stupeň, ve kterém prostě není žádná strast, a může také znamenat nejvyšší stupeň zvaný buddhovství. Toto je stupeň nejvyššího probuzení, naprostého a bezvýhradného, bez jakéhokoli morálního nebo duševního poskvrnění způsobeného silou rozlišující myšlenky.

Nejen samotné uskutečnění nirvány, ale i její teoretické pochopení předpokládá nevyhnutelně úplné pochopení pravdy o ne-já čili bezpodstatnosti všech existujících věcí. Bez náležitého pochopení anattá si člověk vytváří o nirváně zavádějící představu na základě svých materialistických či metafyzických sklonů. Chápe ji pak buď jako zničení ega, nebo jako stav věčné existence, do něhož ego vstupuje nebo s ním splývá.
Naposledy upravil Trini dne sob 31. srp 2019 12:40:03, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 31. srp 2019 12:32:29

armin píše:
Trini píše:
A jak to poznáš, že není probuzený, když sám probuzený nejsi? ;) Je to jen tvoje spekulace. :)


To soudíš podle sebe, jak to děláš ty, když pochybuješ o probuzenosti Jany? :)


O tom nepochybuji, to vím. Ale jestli ty si myslíš, že Jana je probuzená, tak s tím žádný problém nemám. :lol:

Proč by se lidé nemohli dohadovat, jak to má probuzený? Kdyby si o tom nedělali žádné představy, tak by přece neměli ani žádnou touhu se probudit.
Teda kdyby Jana měla být probuzená, tak bych o takové probuzení opravdu nikdy nestála. :roll: :lol: Zrovna tak kdybys měl být probuzený ty. :? :)

Ale jak byli probuzení Ramana, Nisargadatta, E. Tomáš, to je úplně jiný kafe. ;)

Podle mě máš problém, že si nechceš v žádném případě zadat. Máš velký strach (zřejmě nevědomě podvědomě), že nesplníš to očekávání, které na tebe E. Tomáš vložil, a proto se chováš spíš jak robot. Je to pro tebe v podstatě prokletí. Ztratil jsi jakoukoliv lehkost a přirozenou otevřenost (jestli jsi ji kdy měl). No jo, co se dá dělat, je to tvůj osud. :donknow:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » sob 31. srp 2019 15:48:27

Podle mě máš problém, že si nechceš v žádném případě zadat. Máš velký strach (zřejmě nevědomě podvědomě), že nesplníš to očekávání, které na tebe E. Tomáš vložil, a proto se chováš spíš jak robot. Je to pro tebe v podstatě prokletí. Ztratil jsi jakoukoliv lehkost a přirozenou otevřenost (jestli jsi ji kdy měl).

Vyjímečně tady v tom s Trini souhlasím...., ztráta lehkosti a přirozené otevřenosti... a je to škoda...

Řekla bych, že to sahá dále, než k E.T. a jeho očekávání, možná do dětství, ztráta opory, milované osoby, pocit jsem jiný, tady cítím počátek uzavření se...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » sob 31. srp 2019 16:49:40

Trini píše:
Alaja píše::.nazveme to .třeba pád dovnitř, skok do světla a pod.... to pak už je to ONO..... :P



Tohle je podle mne trochu jinak. Světlo je ta prvotní manifestace. "Budiž světlo". Pohled z temného Zdroje, který je původem všeho, i světla, ve kterém se všechno proměnlivé odehrává.
:)

P.S. Podle mne jde o tu "malou" změnu mezi "moje vědomí" a "vědomí".



:D
No - jsou-li splněny podmínky, podnět k splynutí přichází od Vědomí, Univerza......
A vyprávět pak o tom může jen ten, kdo se "odtud" vrátil.

:meditace:


Satori = Nirvikalpa Samadhi = Osvícení

Pokud jsme v článku, nazvaném "duchovní praxe" definovali pojem meditace, tak je vhodné definovat i pojem Osvícení, Satori, Nirvikalpa Samadhi, Prozření, Nirvana, atd.

Jedná se o mnoho slov, která mají stejný význam. Jsou popisem stejné změny stavu pozorovatele, který vnímá sebesama z jiného úhlu pohledu. Jak už jsme si uvedli, základ pravdy spočívá v tom, že nás jakožto pozorovatele čehokoli, nelze popřít. Nemůžeme popřít svoji vlastní existenci a proces uvědomování sebesama, či pozorování - ať už čehokoli. Pokud v meditaci pozorujeme prázdný obsah mysli, neboli stav kdy vnímáme, že cílem pozorování není žádná myšlenka, kdy není rozvíjena jediná představa, můžeme vnímat fakt, že zaměřená pozornost je směřována do prázdného prostoru mysli. Přestože není cílem pozorování žádná myšlenka či obsah mysli, schopnost zaměřování pozornosti stále zůstává. Nejsme schopni nadále vědomě nic ve své mysli pozorovat či mít záměr,ale ona schopnost zaměřování pozornosti zůstává. Je to stav, kdy si v meditaci uvědomujeme, že na nic nemyslíme a myšlenky se netlačí do naší pozornosti. Víme že jsme pouze my, bez myšlenek k pozorování. Naše mysl stojí a je pozorována jako prázdný prostor. Dosažení tohoto stavu je předpokladem k veškeré další "práci". Ikdyž se zdá, že není možné dosáhnout jiného stavu (protože mysl je prázdná a bez dalšího záměru), nejedná se o finální stav odhalení pravé podstaty (v tomto okamžiku je vhodné začít praktikovat cestu Atmavičary). Nabízí se otázka, zda lze ztočit zaměření pozornosti na svou vlastní pozorující existenci. Lze spatřit svým vlastním procesem pozorování skutečné umístění sebesama někde v prostoru a odhalit svůj skutečný tvar? Je to otázka, na kterou "chceme" znát odpověď , lépe řečeno cítíme touhu znát odpověď . Nevím do jaké míry Vás může překvapit fakt, že "Cosi" v pozadí našeho já samovolně dokáže měnit zaměření naší vlastní pozornosti na sebesama. Podobně jako na různé postavy obrázku v listu "Duchovní praxe. V meditaci k finálnímu propadu Tam dochází samovolně, bez naší vůle. Jde o ne zcela obvyklou zkušenost.

Velmi chci upozornit na následující fakt. Vlastní vůlí či vlastním záměrem nelze dosáhnout stavu Satori. Vždy je to jakási svobodná vůle "Čehosi", co zaměřuje naši pozornost na nás, na sebe sama. Tento proces a jeho důsledky nelze vyjádřit slovy. Nehmotná podstata a proces vnímání pozornosti je natolik nepopsatelný jev, že nelze popsat ani onu změnu pohledu na sebe sama jako protiváhu pohledu na naše myšlenky nebo na prázdný prostor mysli bez myšlenek (do té doby mylně chápaný jako cíl snahy a cesty). Nelze tuto změnu popsat a nelze ji slovy vyjádřit.

nelze slovy či pojmy nijak popsat rozdíl či změnu stavu mezi prožitkem "prázdné mysli" a zvratem do Satori

Tento stav je nutno pro pochopení zažít. Ovšem rozdíl je naprosto podstatný. Jde o velmi silný prožitek změny v uvědomování skutečné podstaty svého (už neosobního) rozměru,umístění sebesama i veškerých věcí (a jejich smyslu), které někde musí být a které také mají nějakou svou podstatu. Lze onen stav popsat jako zvrat ve vnímání sebesama (sebesama, už ne onoho stavu prázdné mysli). Jako vtažení svého já do veškerého okolního prostoru, což je samo o sobě ze začátku efekt, který nahání strach. Jde o citelné a velmi intenzivní tahání vědomí našeho já do okolního prostoru. Lze cítit onu okolní vůli a sílu, která má zájem naše já rozepnout do okolního prostoru. Nepřipravená duchovně praktikující osoba v procesu změny vnímání sebesama prožije velmi intenzivní strach ze smrti, ze ztráty existence těla, tedy i sebesama (pokud stále ještě lpí na nutnosti ztotožnění sebesama s myšlenkami či tělem). V kterékoli fázi své meditace máme svobodnou vůli přerušit onen "proces vedení", pokud nám je ta možnost "průchodu bránou" z vůle Vyšší moci nabídnuta. Ze začátku bude potřeba několikrát vyměnit propocené šaty. Skoro se toto naše rozhodnutí (nechat se ztrhnout) dá přirovnat k sebevraždě. Je dobré připomenout, že: "..kdo pro Mě zemře, nalezne Mě.." Vaše studium duchovní literatury Vás snad připraví na fakt (přesvědčí), že tento stav lze fyzicky přežít a žít dál svůj život (byť dále žitý s jiným vědomím skutečné podstaty Sebesama, okolní Reality a veškerých Bytostí a jejich "individuálních" já=Já). Překonání překážky strachu může trvat i měsíce při každodenní praxi, pokud duchovně praktikující setrvá ve své "meditační snaze" poznat skutečnou Pravdu. Tato

touha znát Pravdu, v pozadí této nové výzvy, musí být ve finále silnější, než náš prožitek strachu z vlastní smrti

..jako jeden z důsledků, které nás při tom všem napadnou.

Samotná nejvyšší Podstata sama od sebe projevuje vůli a snahu přebrat iniciativu v naší hluboké meditaci tehdy, pokud my sami ve stavu prázdné mysli projevíme hlubokou touhu po poznání, pokoru a ochotou riskovat vlastní život pro nalezení Pravdy

Tento náš stav lze definovat jako naše odhodlání poznat a pokorně se odevzdat vlivu Onoho. Tím, že v mysli nejsou dále pozorovány žádné myšlenky (tedy není ani žádný záměr), je zjevné, že ke zvratu Tam (pokud k němu dojde - musí být splněny podmínky) dochází z vůle Onoho. Proto onen projev prvotního strachu. Nutno dodat, že ono dosažení hranice rozpuštění sebesama do okolního prostoru se týká velmi pokročilých duchovně praktikujících lidí, kteří:
chápou jenotlivé oddělené funkce mysli a těla (jsou schopni v meditaci distancovat sebesama-své vědomí od těchto funkcí - ignorovat jejich projev)
jsou schopni se oprostit od záměru něčeho vědomě dosáhnout, či něco získat (např. blaho tělu či touha po pozitivní emoci, tedy touha po splnění záměru meditace = konceptu v neprázdné mysli, atd.)
jsou schopni odhalit a odstranit latentní důvod k samotné meditaci (podvědomé doufání v následný materiální či emoční zisk-jako žádaný důsledek meditace = záměr = neprázdná mysl, ikdyž si mnohdy myslíme, že tohle není náš případ. Proto slovo "latentní")

https://tokrol.webnode.cz/satori/


Nevrátil se z meditace....je stále v nirváně.....


http://extrastory.cz/nesmrtelny-mnich-a ... hnije.html

Nesmrtelný mnich. Ani 90 let po smrti jeho tělo nehnije!


Vědci a teologové z celého světa se zatím marně snaží vysvětlit záhadu netlejícího těla Hambo Lámy Itigilova z ruské Sibiře. 75 letý buddhistický mnich zemřel v roce 1927 během meditace a od té doby jeho tělo odolává zkáze a vypadá, jako kdyby zemřel právě včera.

Hambo Lama Itigilov se narodil v roce 1852 v Burjatsku ve východní Sibiři. Studoval medicínu a filozofii na buddhistické univerzitě v Aninském dacanu, ze které dnes zbyly už jen ruiny.

Od roku 1911 stále v čele tibetského buddhismu v Rusku a založil organizaci Burjatští bratři, která během První světové války zásobovala ruskou armádu penězi, jídlem, šatstvem a léky a rovněž pomáhala stavět nemocnice, kde lámaističtí lékaři ošetřovali zraněné vojáky. Za to mu poslední ruský car Mikoláš II. udělil cenu Svatého Stanislava.

V roce 1927 oznámil Itigilov, že odchází do meditace, neboť je připraven zemřít. Usedl do lotosové pozice se zkříženýma nohama a po určitém čase se jeho dech zcela zastavil. Před svou smrtí sepsal závěť, v níž požádal mnichy, aby jej po několika letech exhumovali.

Mniši provedli exhumaci poprvé v roce 1955 a podruhé roku 1973, ale báli se to zveřejnit, neboť tehdejší komunistický režim nedovoloval o náboženství mluvit. Až v roce 2002 byly lámovy ostatky za přítomnosti veřejnosti vyzvednuty z hrobu poblíž města Ulan Ude a podrobeny vědeckému zkoumání.

Vědci v závěrečné zprávě potvrdili, že Itigilovo tělo zůstalo neporušené, bez jakýchkoli známek rozkladu, ačkoli nebylo nebylo nikdy balzamováno ani mumifikováno. Má kompletní měkké svalstvo, vnitřní tkáně i kůži.

„Není rozdíl mezi tělem Hambo Lámy a tělem člověka, který zemřel před 12 hodinami,“prohlásil Viktor Zvjagin, šéf oddělení identifikace osob ze střediska soudního lékařství při ruském ministerstvu zdravotnictví.

Od roku 2005 je lámovo tělo vystaveno jako svatá relikvie ve svatyni v buddhistickém klášterním komplexu Ivolginskij dacan a bez jakýchkoli speciálních teplotních a vlhkostních podmínek si stále udržuje nesmrtelnou podobu. Loni v dubnu si jej přijel prohlédnout i sám ruský prezident Vladimír Putin.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » sob 31. srp 2019 17:30:06

honzam píše:Z polarit vyrostl každý, jinak by ani růst nemohl, polarity jsou k tomu potřeba, celý vesmír tak vznikl.
Když "vymažeš" polarity, vznikne nesmysl, protože mazání má svůj protipól. Polarity se spojují.
Neslyším ticho, slyším od Tebe, že něco neurčitého po mně něco chce. :D

No výborně! Slovo vymazat jsem měla v uvozovkách, ale máš pravdu, pravdivější je spojení polarit... :-)

Pak mi, čoveče, řekni, proč si hraješ na rohatou mámu, rohatého ďábla?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » sob 31. srp 2019 17:31:37

Alaja píše::D

I když se na chvíli vypne vnímání sama sebe (třeba u filmu, u zajímavého koníčka, při četbě knihy atd.), tak pořád to není to duchovňácké ONO...
Ani když v meditaci zapomeneš na sebe i na celý svět....stále to není to duchovňácké ONO...
Musí se totiž odhrnout clona, závěs....nebo udělat ten vnitřní kotrmelec (jak pravili pánové od E.Tomáše)...to je to nejtěžší, ze začátku.......jednoduché to je až po delším tréninku....když závěs odhrneme, tak to teprve můžeme nazvat třeba vstup do předsíně, do předsálí, k božím nohám a pod.........další je pak už jen o nekonečné trpělivosti a setrvávání v tomto stavu...a pak přijde časem další ...nazveme to .třeba pád dovnitř, skok do světla a pod.... to pak už je to ONO..... :P

A jeden poznatek: Když po TOM netoužíš, tak se ti to vnutí jednou samo.
Ale jakmile po TOM začneš toužit, tak tě čeká jen a jen mentální práce... se svou vlastní myslí, nic jiného stejně nemáš k dispozici. Tu mysl si musíš ochočit, podřídit ji disciplíně..... :lol:


To ale tady asi nikoho nezajímá.... :donknow:

Bravurní...., pak že tu nejsou parťáci... ;)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron