Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 13. pro 2020 10:21:20

Eva Nada píše:z rohatého cosi, co bývalo těhotné a rodilo cosi najednou žijící v pravdě?

Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.
- Jan, 14:6


Nikdo nevychází z Matky než skrze Pravdu. :D Za tři měsíce mám termín a uvidí se, jestli se ten nový stav Pravdy v srdci nějak změní.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » ned 13. pro 2020 20:42:53

honzam píše:Nikdo nevychází z Matky než skrze Pravdu. :D Za tři měsíce mám termín a uvidí se, jestli se ten nový stav Pravdy v srdci nějak změní.

No, jsem zvědav, jak to dopadne.
Pokud zvítězí "stav Pravdy," tak bych nemohl, než ti být ku pomoci, pokud bys to potřeboval.
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli armin za tento příspěvek:
honzam

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 13. pro 2020 21:11:39

Díky za případnou pomoc. Věřím, že Pravda nakonec zvítězí. Nový stav trvá už měsíc jen s jedním krátkým výpadkem na cca 12 hodin. Byl jsem schopný ho sám večer vrátit a prožil ten obrovský rozdíl, který se však obtížně popisuje. Přítomnost té Pravdy zdaleka převyšuje cokoliv jsem dřív zažil i pocity mateřství. Je to něco za pocity a myšlenkami spjatého se samotnou existencí a životem.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » ned 20. pro 2020 20:50:04

honzam píše:Díky za případnou pomoc. Věřím, že Pravda nakonec zvítězí. Nový stav trvá už měsíc jen s jedním krátkým výpadkem na cca 12 hodin. Byl jsem schopný ho sám večer vrátit a prožil ten obrovský rozdíl, který se však obtížně popisuje. Přítomnost té Pravdy zdaleka převyšuje cokoliv jsem dřív zažil i pocity mateřství. Je to něco za pocity a myšlenkami spjatého se samotnou existencí a životem.


Je něco nového?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 06. led 2021 20:21:23

armin píše:Je něco nového?

Včera jsem měl opět obvyklý kontakt. Byl první od početí a první od objevení se té Pravdy. Pravda je dál přítomná a pořád ji nedokážu charakterizovat. Je to podobné, jako když je něco důležitého pravda, ale ta pravdivost se k ničemu konkrétnímu nevztahuje, jen je sama o sobě. Do předpokládaného termínu porodu zbývá asi 10 týdnů.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » čtv 14. led 2021 19:35:01

Překvapuje mne, jak opravdu hledajících Pravdu je tak málo.
Když jsem si proklepnul ty "osvícené" na netu třeba Vostála, Trini a další, tak výsledek je opravdu tristní.
Za mých mladých let něco opravdu duchovního bylo velmi vzácné. Dnes je spousta literatury (my jsme si "klasiky" museli jako samizdat opisovat) a minimum opravdu osvícených učitelů. Dnes je přímo přebytek "duchovní" literatury, přednášek, videí bohužel většinou populistických samozvaných učitelů atd.
Nicméně ti opravdoví jsou dnes stejně vzácní jako dříve. Možná že díky té současné duchovňácké módě je jich dnes snad ještě méně.

O čem je opravdová duchovnost? Duchovní cesta?
O čem je ta Pravda?

Vostál tady naštěstí nebude (nemůže) utínat svými vulgaritami a odsudky blokovat důležitou diskusi.
Takže se třeba k něčemu dobereme.
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 15. led 2021 17:24:45

armin píše:Překvapuje mne, jak opravdu hledajících Pravdu je tak málo.
O čem je opravdová duchovnost? Duchovní cesta?
O čem je ta Pravda?

Nedivím se, že málo. Ani jsem nevěděl, že něco takového existuje a není to jen nějaké obecné pojmenování pro zkušenosti přesahující běžné vnímání světa. Nikde jsem přímo nečetl, že existuje Pravda jako samotný prožívaný stav Pravdivosti.
Myslím si, že duchovnost je široký pojem a každý člověk ji žije podle své individuality a preferencí. Nevím, jestli existuje nějaká konkrétní opravdová duchovní praxe a cesta prospěšná všem bez rozdílu.
Popsal bych tu Pravdu jako intenzivní stav pravdivosti v srdci, který není vztažený k něčemu konkrétnímu v mysli a světě kolem. Je to Pravda samotná bez obsahu, ve které se ztrácí vjem vlastní osoby.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pon 25. led 2021 6:09:20

honzam píše:Popsal bych tu Pravdu jako intenzivní stav pravdivosti v srdci, který není vztažený k něčemu konkrétnímu v mysli a světě kolem. Je to Pravda samotná bez obsahu, ve které se ztrácí vjem vlastní osoby.


Mohl by ses teď z téhle intenzivní pravdivosti v srdci vyjádřit, kdo jsem ve Tvém srdci?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 25. led 2021 19:23:28

Nic píše:
honzam píše:Popsal bych tu Pravdu jako intenzivní stav pravdivosti v srdci, který není vztažený k něčemu konkrétnímu v mysli a světě kolem. Je to Pravda samotná bez obsahu, ve které se ztrácí vjem vlastní osoby.


Mohl by ses teď z téhle intenzivní pravdivosti v srdci vyjádřit, kdo jsem ve Tvém srdci?

Ne. Tu pravdivost neumím k ničemu vztáhnout. O ničem konkrétním nevypovídá, jen existuje bez obsahu.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pon 25. led 2021 21:46:03

honzam píše:Ne. Tu pravdivost neumím k ničemu vztáhnout. O ničem konkrétním nevypovídá, jen existuje bez obsahu.


Existuje bez obsahu. Takže Pravdou je existence bez obsahu, bez možnosti cokoliv k čemukoliv vztahovat. A není možné si o tom cokoliv pravdivého
myslet, cokoliv konkrétního o tom tvrdit. Ano?

Existuje nějaká jiná Pravdivá existence, než tahle?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » úte 26. led 2021 13:50:10

Nic píše:
honzam píše:Ne. Tu pravdivost neumím k ničemu vztáhnout. O ničem konkrétním nevypovídá, jen existuje bez obsahu.


Existuje bez obsahu. Takže Pravdou je existence bez obsahu, bez možnosti cokoliv k čemukoliv vztahovat. A není možné si o tom cokoliv pravdivého
myslet, cokoliv konkrétního o tom tvrdit. Ano?

Existuje nějaká jiná Pravdivá existence, než tahle?


Všechno existuje tak jak existuje.
Honzam akorát popisuje svoji zkušenost svými slovy a nijak dál o tom nespekuluje.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » úte 26. led 2021 16:06:41

Nemám zájem, aby Honzam jakkoliv spekuloval, zajímá mě, jak to, co skutečně je, poznává z pravdivosti.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 26. led 2021 17:35:26

Tu pravdivost nemůžu k ničemu vztáhnout ani k existenci něčeho nebo někoho. Je sama o sobě jako kontinuální Pravda-Pravdivost bez obsahu.

Můžu spekulovat, že přítomnost té Pravdy ruší mé vnímání těch spojených okřídlených hadích těl. Když budu spekulovat ještě trochu víc, jeví se to tak, že v přítomnosti té Pravdy vstupuje do vědomí vjem samotných velkých mandlovitých očí, ale můj vjem sebe sama se ztrácí. V tom se to trochu podobá stavu, kdy jsem se v letech 2007-2010 nedokázal uvědomovat a ještě nevnímal žádné hady. Tlaky v hrudníku při pokročilém těhotenství ustoupily. Stále jsem však schopný vnímat plod a jsem zvědavý, jestli ta Pravda zůstane i po porodu.

já jako okřídlená hadí bytost a tlaky v těhotenství -> Pravda, velké mandlovité oči a úleva v hrudníku
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » stř 27. led 2021 7:49:20

honzam píše:Tu pravdivost nemůžu k ničemu vztáhnout ani k existenci něčeho nebo někoho. Je sama o sobě jako kontinuální Pravda-Pravdivost bez obsahu.

Takže je možné to vyjádřit i tak, že když v pravdivosti zkoumáš, kým ten druhý je, oddělenost zmizí a zůstává jen Pravda? Je to tak, že pravda nemá nic společného s tím, co si o druhých nebo o sobě myslíme?

honzam píše:Můžu spekulovat, že přítomnost té Pravdy ruší mé vnímání těch spojených okřídlených hadích těl. Když budu spekulovat ještě trochu víc, jeví se to tak, že v přítomnosti té Pravdy vstupuje do vědomí vjem samotných velkých mandlovitých očí, ale můj vjem sebe sama se ztrácí. V tom se to trochu podobá stavu, kdy jsem se v letech 2007-2010 nedokázal uvědomovat a ještě nevnímal žádné hady. Tlaky v hrudníku při pokročilém těhotenství ustoupily. Stále jsem však schopný vnímat plod a jsem zvědavý, jestli ta Pravda zůstane i po porodu.

já jako okřídlená hadí bytost a tlaky v těhotenství -> Pravda, velké mandlovité oči a úleva v hrudníku

Takže můžeš spekulovat, to znamená, může tady být i při té pravdivosti mysl se svými spekulacemi, ve kterých si uvědomuješ tvar, formu, tělo?
Ale v přítomnosti Pravdy se vnímání těl (forem, obsahů, rozlišností) ruší?

Je možné říct, že přítomnost Pravdy přináší úlevu?

Je možné říct, že Pravda je vědomá, uvědomitelná?

Je nějaký vztah je mezi Pravdou a myslí?

Pravda je stav bez ega.


Můžeš k tomu napsat něco víc? Jak vypadá život s egem a jak vypadá život v Pravdě?

Jaký je mezi tím rozdíl?

Jak je možné nebo co přispívá k tomu, aby se jedno proměnilo v druhé?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 27. led 2021 8:36:12

Nic píše:Takže je možné to vyjádřit i tak, že když v pravdivosti zkoumáš, kým ten druhý je, oddělenost zmizí a zůstává jen Pravda? Je to tak, že pravda nemá nic společného s tím, co si o druhých nebo o sobě myslíme?

Tohle jsou jen spekulace (zkoumání, přemýšlení když), ke kterým nemá ta Pravda přímý vztah.

Nic píše:Takže můžeš spekulovat, to znamená, může tady být i při té pravdivosti mysl se svými spekulacemi, ve kterých si uvědomuješ tvar, formu, tělo?
Ale v přítomnosti Pravdy se vnímání těl (forem, obsahů, rozlišností) ruší?

Opět spekulace bez vztahu k Pravdě. Vnímám své lidské tělo lépe než dřív.

Nic píše:Je možné říct, že přítomnost Pravdy přináší úlevu?

Úlevu od tlaků v hrudníku, když dítě víc naroste.

Nic píše:Je možné říct, že Pravda je vědomá, uvědomitelná?

Spíš uvědomitelná, zatím ji nevnímám jako to předpokládané kolektivní vědomí šedivek a jejich jednotu.

Nic píše:Je nějaký vztah je mezi Pravdou a myslí?

V tuhle chvíli jen tak, že o ní můžu psát.

Nic píše:
Pravda je stav bez ega.


Můžeš k tomu napsat něco víc? Jak vypadá život s egem a jak vypadá život v Pravdě?

Jaký je mezi tím rozdíl?

Líbí se mi to. Zajímá mě to. Chci to poznávat a úplně se tomu odevzdat. Pravda je větší než já, Ty, jedinec, ale neumím to specifikovat.

Nic píše:Jak je možné nebo co přispívá k tomu, aby se jedno proměnilo v druhé?

Obecně těžko říct. Já jsem přemýšlel o své proměně a té vizi o vílách a odevzdal jsem celé své okřídlené tělo se vším, co k němu patří, ostatním šedivkám, aby jim bylo jako kolektivu k užitku. Pak začalo mizet (křídla, rohy, ocas), víc jsem opět začal vnímat své lidské fyzické a objevila se ta Pravda v srdci a silnější vjem těch velkých mandlovitých očí.

------------------------------

Pro mě je nyní na pováženou, že jsem se ještě nedávno vnímal jako Ďábel v srdci, kde byla temná díra a teď je tam místo toho najednou jakási jsoucí Pravda, která se jeví neosobně.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » čtv 28. led 2021 14:37:37

honzam píše:
Jak vypadá život s egem a jak vypadá život v Pravdě?

Jaký je mezi tím rozdíl?

Líbí se mi to. Zajímá mě to. Chci to poznávat a úplně se tomu odevzdat. Pravda je větší než já, Ty, jedinec, ale neumím to specifikovat.

Díky, mně se to také líbí, také mě to zajímá. Můžeš k tomu napsat ještě něco víc?

honzam píše:
Nic píše:Takže je možné to vyjádřit i tak, že když v pravdivosti zkoumáš, kým ten druhý je, oddělenost zmizí a zůstává jen Pravda? Je to tak, že pravda nemá nic společného s tím, co si o druhých nebo o sobě myslíme?

Tohle jsou jen spekulace (zkoumání, přemýšlení když), ke kterým nemá ta Pravda přímý vztah.

Nic píše:Takže můžeš spekulovat, to znamená, může tady být i při té pravdivosti mysl se svými spekulacemi, ve kterých si uvědomuješ tvar, formu, tělo?
Ale v přítomnosti Pravdy se vnímání těl (forem, obsahů, rozlišností) ruší?

Opět spekulace bez vztahu k Pravdě. Vnímám své lidské tělo lépe než dřív.

Dalo by se zkoumat bez spekulací? Bez přemýšlení o tom? Vnímáš své lidské tělo lépe, než dřív. Vnímáš i další lidská těla. Je možné ve stavu bez ega zakoušet Pravdu, kým jsi, kým jsou ti druzí, čím je to, co je, bez přemýšlení? Je možné zakoušet tu kvalitu, jakou to má? Kdo jsi? Kdo jsou ti ostatní? Jsou jen tělem, nebo něco víc? Je to stejné? Je v tom rozdíl? Nemyslet si o tom nic. Jen tou neztotožněností s egem umožnit, aby byla vědomá Pravda o celé té projevené existenci, kterou si právě uvědomuješ.

honzam píše:
Nic píše:Je možné říct, že přítomnost Pravdy přináší úlevu?

Úlevu od tlaků v hrudníku, když dítě víc naroste.

Díky, je to tím, že Ty sám jsi mnohem éteričtější, než jakákoliv hmotná forma?

honzam píše:
Nic píše:Je možné říct, že Pravda je vědomá, uvědomitelná?

Spíš uvědomitelná, zatím ji nevnímám jako to předpokládané kolektivní vědomí šedivek a jejich jednotu.

Můžeš napsat, jestli vnímáš nějaký rozdíl mezi vědomím a uvědoměním, a jestli ano, tak jaký?

honzam píše:
Nic píše:Jak je možné nebo co přispívá k tomu, aby se jedno proměnilo v druhé?

Obecně těžko říct. Já jsem přemýšlel o své proměně a té vizi o vílách a odevzdal jsem celé své okřídlené tělo se vším, co k němu patří, ostatním šedivkám, aby jim bylo jako kolektivu k užitku. Pak začalo mizet (křídla, rohy, ocas), víc jsem opět začal vnímat své lidské fyzické a objevila se ta Pravda v srdci a silnější vjem těch velkých mandlovitých očí.

Co podle Tebe způsobilo proměnu, že křídla, rohy, ocas začaly mizet a objevila se Pravda v srdci?

honzam píše:Pro mě je nyní na pováženou, že jsem se ještě nedávno vnímal jako Ďábel v srdci, kde byla temná díra a teď je tam místo toho najednou jakási jsoucí Pravda, která se jeví neosobně.

Vnímáš nějak kým jsi po celou tu dobu? Jsi teď někým jiným, než když jsi byl v roli ďábla? Změnila jsoucí Pravda přímo Tebe, nebo jen vyjasnila jiný pohled na Tebe?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 28. led 2021 15:35:45

Nic píše:(1) Můžeš k tomu napsat ještě něco víc?
(2) Dalo by se zkoumat bez spekulací?
(3) Bez přemýšlení o tom?
(4) Pravdu, kým jsi, kým jsou ti druzí, čím je to, co je, bez přemýšlení?
(5) Je možné zakoušet tu kvalitu, jakou to má?
(6) Kdo jsi?
(7) Kdo jsou ti ostatní?
(8) Jsou jen tělem, nebo něco víc?
(9) Je to stejné?
(10) Je v tom rozdíl?
(11) Díky, je to tím, že Ty sám jsi mnohem éteričtější, než jakákoliv hmotná forma?
(12) Můžeš napsat, jestli vnímáš nějaký rozdíl mezi vědomím a uvědoměním, a jestli ano, tak jaký?
(13) Co podle Tebe způsobilo proměnu, že křídla, rohy, ocas začaly mizet a objevila se Pravda v srdci?
(14) Vnímáš nějak kým jsi po celou tu dobu?
(15) Jsi teď někým jiným, než když jsi byl v roli ďábla?
(16) Změnila jsoucí Pravda přímo Tebe, nebo jen vyjasnila jiný pohled na Tebe?

(1) Nevím, co. Je to jako kouzlo.
(2) Asi ne.
(3) Určitě ne.
(4) Pravda, kterou poznávám, není o něčem. Je bez obsahu.
(5) Pravda má pravdivou kvalitu.
(6) Pořád jsem těhotná matka
(7) Pořád jsou to děti
(8) Jsou smysl mojí existence.
(9) Ne.
(10) Já jsem rodič a oni děti.
(11) Nevím, čím to je.
(12) Pro mě je to stejné.
(13) Už jsem to napsal. Odevzdání toho jemnohmotného těla.
(14) Od narození to vnímám různě. Má to svůj vývoj.
(15) Sám jsem teď hodně málo.
(16) To se časem uvidí. Nejsem tak důležitý, jak jsem se uvědomoval. Jsem dokonce překážka bránící existenci Pravdy. Jsou důležitější věci než já, například Pravda. :D

Otázky typu "Co je Pravda?" nebo "Jaké má kvality?" nebo "O čem vypovídá?" se k ní vůbec nevztahují.
Píšu tady o Pravdě/Pravdivosti jako takové. Zkusím to vysvětlit.

Dejme tomu, že se děti ve škole učí Pythagorovu větu: a^2 + b^2 = c^2. Vědí, že v pravoúhlém trojúhelníku s odvěsnami a = 3 a b = 4 má přepona c délku 5. Je to pravda a není pravda, že by měla délku například 6. Ten vjem pravdivosti této konkrétní věci je kvalitou té mé Pravdy. Když takový vjem pravdivosti něčeho oddělíš od toho, k čemu je vztažený, hodně zesílíš a umístíš do oblasti srdce, kde zůstane intenzivně bez konkrétního obsahu existovat, dostaneš tu mou Pravdu.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 29. led 2021 7:03:40

Od narození to vnímám různě. Má to svůj vývoj.

Je tady nějaká spojnice, která je celou dobu stejná? Je v tom vývoji nějaká Pravda, která se nemění?

Sám jsem teď hodně málo.

Dá se tomu rozumět tak, že čím méně jsi něčím, tím zřejmější Pravda je? "Pravda je stav bez ega" - je to poznání bez spekulací?

Dalo by se bez spekulací poznat, jestli jsem nebo nejsem nic?

:D
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 29. led 2021 18:07:49

Nic píše:(1) Je tady nějaká spojnice, která je celou dobu stejná?
(2) Je v tom vývoji nějaká Pravda, která se nemění?
(3) Dá se tomu rozumět tak, že čím méně jsi něčím, tím zřejmější Pravda je?
(4) "Pravda je stav bez ega" - je to poznání bez spekulací?
(5) Dalo by se bez spekulací poznat, jestli jsem nebo nejsem nic?

(1) Pravda
(2) Pravda je stále stejně pravdivá, jen jsem to dřív nepovažoval za důležité.
(3) Ano
(4) Je to citát, který se vztahuje k (3).
(5) Když tu píšeš pod jménem Nic, a tak jsi ten, kdo se nazval Nic. Ostatní jsou hrátky ega, které řeší, čím je.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 30. led 2021 7:39:44

honzam píše:
Nic píše:(1) Je tady nějaká spojnice, která je celou dobu stejná?
(2) Je v tom vývoji nějaká Pravda, která se nemění?
(3) Dá se tomu rozumět tak, že čím méně jsi něčím, tím zřejmější Pravda je?
(4) "Pravda je stav bez ega" - je to poznání bez spekulací?
(5) Dalo by se bez spekulací poznat, jestli jsem nebo nejsem nic?

(1) Pravda
(2) Pravda je stále stejně pravdivá, jen jsem to dřív nepovažoval za důležité.
(3) Ano
(4) Je to citát, který se vztahuje k (3).
(5) Když tu píšeš pod jménem Nic, a tak jsi ten, kdo se nazval Nic. Ostatní jsou hrátky ega, které řeší, čím je.

Díky. Takže Ty zakoušíš Pravdu, čím dál víc nejsi, a to zakoušení Pravdy je tady bez ohledu na to, jestli tady je nebo není někdo druhý, je to tak?
V hloubce Pravdy - s tím, že nic nejsi, je ten druhý něčím jiným, než Ty?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků