Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 26. zář 2020 11:31:03

Kdyby jste na tom byli nějako pocitově (čili duševně) prachbídně,

můžeme u nás ve skalách České ráje uspořádat setkání pocitářů,

program už mám vymyšlenej, stačí se přihlásit,

vstupné je dobrovolné ale rozhodně neuškodí přinete-li flašku rumu či jiné ohnivé vody,

u které se dušička nejen zahřeje ale i uvolní


Program viz :


https://www.youtube.com/watch?v=hsRaTLePVnU
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » sob 26. zář 2020 14:27:11

armin píše:
Trini píše:
Alaja píše:Před časem tu někde armin napsal, že se nejdřív jeho první manželka vykašlala na něho a našla si jiného. A teprve pak si on našel tu další lásku..... :donknow:


Aha, tak armin byl chudinka zrazenej a opuštěnej. :plac:
Víš, že tomu nevěřím? :lol:


To děláš dobře. Bylo to obráceně. Přesto je teď šťastná, sama. Šťastnější než poslední léta se mnou. Dala se na křesťanství a s křesťany teď cestuje po světe a zcela ji to naplňuje.
Zkrátka v těch hlubších sférách jsme táhli každý jinam, tak se to nakonec přetrhlo.


Aha....tak se mi to asi zdálo. To víš, někdy se mi to překrývá, na net se koukám i když spím... :lol: :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 26. zář 2020 15:38:33

Eva Nada píše:Dost se mě ta situace teď s tím coronavirem dotýká, hlavně emočně..., i když se snažím moc nečíst všechny ty články, co vycházejí a poslouchat zprávy, přece se jim ne zcela ubráním....
Nerozumím tomu, nechápu, jak taková situace mohla vůbec nastat a to po celém světě a že všichni skočili na lep, nařizují, zavírají, omezují atd.


Podle mne nikdo na žádný lep neskočil. Je to nová, neznámá situace, ale pořád lepší než další světová válka nebo nějaká závažná celosvětová přírodní katastrofa. Možná se mělo s něčím takovým počítat, aby lidé mohli být aspon trochu připraveni na to, co se za takové situace bude dít.

Když to začlo v Číně, myslela sis tenkrát taky, že sedli na lep a že dělají zvěrstva, když to přece vůbec není zapotřebí? Já jsem byla ráda, že se to snaží izolovat, aby se tak zmenšila možnost, že se to dostane i k nám. :?

Tenkrát tady bylo stále ve zprávách, že se nás to vůbec netýká, že pro nás je horší chřipka atd. Rozumnější by asi bylo, zabývat se tím, co se bude dít, kdyby se to přece jen mělo dostat k nám.
Aby lidé mohli aspon trochu počítat s tím, co se bude dít.

Problém je, že se o tom viru pořád neví nic podstatného. Nevědělo se, jestli se dál bude šířit přes léto, když se oteplí. Bohužel se to moc nezlepšilo. Proč v některých zemích tolik lidí umírá a mají těžké symptomy a v jiných zemích ne. Nevědělo se, jestli se rozšíří po celém světě. Bohužel ano. Neví se, co se bude dít na podzim a co v zimě, kdy má většina lidí oslabený imunitní systém. Neví se, proč nejdříve byli nejvice ohroženi starší lidé a nyní jsou to stále mladší lidé. Neví se, jaké následky má prodělaný covid na lidský organismus - u kolika procent lidí a jak jsou silné. Všechno jsou zatím jen teorie a předpoklady, ale všechno může být úplně jinak. Jestli se opravdu bude muset hromadně proti covidu očkovat už jenom kvůli těm možným následkům - jako třeba u spalniček. :donknow:
Neví se, co se bude dít, až přijde chřipkové období. (Včera mně přišel dopis, že senioři v našem městečku mohou dostat kvůli covidu zadarmo očkování proti chřipce, když o to budou mít zájem.)

Prostě se nic neví, a bude se vědět víc až po roce - aspon to, jak se covid během roku chová. Např. chřipka je převážně jen v zimním období a u většiny se projevuje jen jako nachlazení. Ale její vir neustále mutuje, takže kdo se chce chránit očkováním, musí se nechat dát očkovat každý rok znova.

Vlády na to celé vůbec nebyly připravené, a tak reagovaly většinou chaoticky. Těm, kterým se to podařilo, lockdownem dostat rychle pod kontrolu a kde bylo málo mrtvých, tam si mnozí lidé začli myslet, že lockdown byl přehnaný a že se vlastně vůbec nic neděje. Ale je to opravdu tak? To se teprve uvidí na podzim a v zimě. Protože na podzim a v zimě jsme covid ještě neměli, navíc ještě dohromady s chřipkou. :?

Vláda nese zodpovědnost za masu lidí a ne za jednotlivce, ti jsou v zájmu většiny obětováni.

Např. to očkování proti spalničkám, které má být povinné - myslím, že v Německu už je. Pár dětí na to očkování zemře, pár bude mít trvalé následky, někdy velmi těžké. Ale co je to proti milionům dětí a dospělých, kteří to přežijí bez následků? Díky tomu očkování nebudou epidemíe a pak spalničky včetně závažných následků zcela zmizí.
Možná se místo spalniček objeví nová nemoc, třeba mnohem nebezpečnější - ale to "pokořitele spalniček" nebude zajímat, on vyhrál, nebot' vymýtil spalničky.

Podle mne by to ten, na koho následky proticovidového boje obzvláště těžce dopadají, mohl brát jako svůj osobní osud, z kterého se má něco naučit a něco pochopit.

Většina rodičů je pro povinné očkování proti spalničkám a odsuzuje bezohlednost a sobeckost těch rodičů, kteří jsou proti tomu. Kteří prostě nechtějí riskovat, že jejich děti na to očkování doplatí. Někteří si dokonce přejí, aby jejich děti prodělaly spalničky - např. Waldorfské školy podle Rudolfa Steinera. Tam vládne přesvědčení, že dětské nemoci jsou důležité pro vývoj dítěte,
např. pro vývoj jeho imunitního systému. A tak: Babo rad'! Demokraticky má pravdu většina. :donknow:

..........

Mohla bys, Evo, nějak konkrétněji vysvětlit, proč tím tolik trpíš? Už třeba tím, že to podrobně rozebereš, by sis mohla trochu ulevit. Třeba by pak někdo mohl poradit konkrétní řešení (právě pro tebe), která by ti pomohla.


Já třeba mám poměrně strach z dalšího lockdownu, a tak bych byla ráda, kdyby ta čísla nakažených začala klesat. Jestli by pomohlo mín testovat? :roll: :lol:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 26. zář 2020 16:54:13

Jak to tak sleduji,

řekl bych že na jaře lidé měli strach,

ale ted je spíše děsí nejistota situace,

páč už to vypadalo že jsme to zvládli (díky opatřením státu)

ale ted to vypadá, že to ani už ten stát nezvládá,

a stát to je vlastně taková pojištovna na každej prd jenž by nás mohl ohrozit,

a ukázalo se, že to nezvládá ani on a to je průser a nejistota....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 26. zář 2020 17:03:33

Většina rodičů je pro povinné očkování proti spalničkám a odsuzuje bezohlednost a sobeckost těch rodičů, kteří jsou proti tomu. Kteří prostě nechtějí riskovat, že jejich děti na to očkování doplatí. Někteří si dokonce přejí, aby jejich děti prodělaly spalničky - např. Waldorfské školy podle Rudolfa Steinera. Tam vládne přesvědčení, že dětské nemoci jsou důležité pro vývoj dítěte,
např. pro vývoj jeho imunitního systému. A tak: Babo rad'! Demokraticky má pravdu většina.


To je klasická situace individualita versus kolektiv,

jako anarchista jsem samozřejmě individualista ale i kolektivisté mají pravdu

a to nejde jen o očkování ale vlastně o všechno co zajištuje stát skrze "organizované násilí"

Ale kolektivisté mě prudí s tou svojí morálkou kterou se furt vohánějí a vnucují druhým,

že jako voni jsou morální a odpovědní, jenže k tomu používají násilí (skrze stát)

takže celá ta jejich morálka je postavená na strachu a vytváření strachu...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 26. zář 2020 17:23:00

vostalpetr píše:ale ted to vypadá, že to ani už ten stát nezvládá,



A co nezvládá? :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 26. zář 2020 17:28:55

Nárůst nemocných a mrtvých...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 26. zář 2020 17:33:23

A za chvíli může být, že nezvládne ani toto,

jen jsem si kliknul na seznam, páč to nesleduji :

Město chystá podle Respektu rezervy ve třech objektech – jedno patro Domova pro seniory Zahradní město, prostory v rekonstruované poliklinice ve Vysočanech, které budou volné až po dokončení rekonstrukce, a jeden nevyužívaný pavilon v Psychiatrické nemocnici Bohnice.
17:15
Zlé to bude až… Jaké mety už jsou dávno překonány?

Zlé to bude, až… Nebude dostatek lůžek pro těžce nemocné, až bude přibývat více než 2000 nově nakažených či hygienici nezvládnou trasovat. O čem se v létě mluvilo, je v září realitou.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » sob 26. zář 2020 17:40:08

https://www.vitalia.cz/clanky/pandemie- ... -je-nutna/?

Pandemie koronaviru zvyšuje riziko sebevražd. Pomoc je nutná
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 26. zář 2020 17:44:40

vostalpetr píše:Nárůst nemocných a mrtvých...


To myslíš, že kvůli státu je víc nakažených a víc mrtvých?
Pozorovala jsem delší dobu ten celosvětový graf a myslím si, že hodně států všelijak švindluje. Jak si mohlo tolik lidí přivézt covid z bývalé jugošky, když ta tvrdila, že skoro žádný covid nemá. :donknow:
Podle mne nechtěli přijít o turisty. Ale za to přece česká nebo rakouská vláda nemůže. Rakouská doporučovala, at' se raději necestuje letos do zahraničí.

Také mi přišlo podivné, jak ze začátku pořád rostl počet mrtvých ve Španelsku a najednou se to skoro měsíc ani nehlo, i když nakažených neustále přibývalo. Pokud vím, tak si španělská vláda stěžovala, že Katalánsko hlásí moc mrtvých. Tak mu to zřejmě zatrhla. :?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 26. zář 2020 17:46:42

Prostě se nic neví,


I když nejsem fanda negativních situací,

tak prostě situace kdy se "neví" je situace vyloženě duchovního rázu,

náboženská potrhla se chytnou Ježíška nebo věčné a neměnné dušičky,

mnozí lidé propadnou depresi a dojde asi i na ty sebevraždy,

další se budou snažit o všemožná opatření a nějakou tu ochranu

ale může být že někteří se přesunou do přítomného okamžiku, kde se také neví a hlavně neřeší co by kdyby apd.


Prostě paradox, humor a změna
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 26. zář 2020 17:50:14

To myslíš, že kvůli státu je víc nakažených a víc mrtvých?
Pozorovala jsem delší dobu ten celosvětový graf a myslím si, že hodně států všelijak švindluje. Jak si mohlo tolik lidí přivézt covid z bývalé jugošky, když ta tvrdila, že skoro žádný covid nemá. :donknow:
Podle mne nechtěli přijít o turisty. Ale za to přece česká nebo rakouská vláda nemůže. Rakouská doporučovala, at' se raději necestuje letos do zahraničí.

Také mi přišlo podivné, jak ze začátku pořád rostl počet mrtvých ve Španelsku a najednou se to skoro měsíc ani nehlo, i když nakažených neustále přibývalo. Pokud vím, tak si španělská vláda stěžovala, že Katalánsko hlásí moc mrtvých. Tak mu to zřejmě zatrhla. :?


Takhle jsem to ani nemyslel,

stát selhal spíše v tom, že prostě není v jeho silách zabránit šíření a tak místo jistoty státu,

je zde velká nejistota, na což většina lidí není až tak zvyklá...

Nakonec je vidět, že už mnozí lidé kteří najaře ochotně splnili nařízení vlády ted již značně remcají proti těm nařízením...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 26. zář 2020 17:52:00

vostalpetr píše:A za chvíli může být, že nezvládne ani toto,

jen jsem si kliknul na seznam, páč to nesleduji :

Město chystá podle Respektu rezervy ve třech objektech – jedno patro Domova pro seniory Zahradní město, prostory v rekonstruované poliklinice ve Vysočanech, které budou volné až po dokončení rekonstrukce, a jeden nevyužívaný pavilon v Psychiatrické nemocnici Bohnice.
17:15
Zlé to bude až… Jaké mety už jsou dávno překonány?

Zlé to bude, až… Nebude dostatek lůžek pro těžce nemocné, až bude přibývat více než 2000 nově nakažených či hygienici nezvládnou trasovat. O čem se v létě mluvilo, je v září realitou.


No, vždyt' právě proto vláda ta drastická opatření dělala - aby neskolabovaL zdravotní systém. Proto kancléř Kurz poslední dobou stále častěji říká, že když počet nakažených bude stále stoupat, tak zase přijde další lockdown. :? To je jedina možnost, jak chránit zdravotní systém.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 26. zář 2020 17:53:44

Kdo mně ale přijde jako velký ultraidiot, tak to jsou studenti VŠ co remcají proti uzavření škol,

a ještě chtějí kůli tomu stávkovat,

v době internetu mně to přijde skutečně jako velké idiotství....

(to jsem jenom zaslechnul, takže nevím co jak je)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 26. zář 2020 18:00:39

No, vždyt' právě proto vláda ta drastická opatření dělala - aby neskolabovaL zdravotní systém. Proto kancléř Kurz poslední dobou stále častěji říká, že když počet nakažených bude stále stoupat, tak zase přijde další lockdown. :? To je jedina možnost, jak chránit zdravotní systém.


No jo, já vím,

jenže lidé spíše vidí že to moc nezabírá takže už ani ta opatření nechtějí,

prostě tím chtějí projít děj se co děj, páč je to pro ně vyřešení nejistoty...


Nevím, jestli jsi četla toto, ale řekl bych, že to v současnosti vidí asi dost lidí dost podobně :

https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-c ... covid.html
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 26. zář 2020 18:01:25

vostalpetr píše:
To myslíš, že kvůli státu je víc nakažených a víc mrtvých?
Pozorovala jsem delší dobu ten celosvětový graf a myslím si, že hodně států všelijak švindluje. Jak si mohlo tolik lidí přivézt covid z bývalé jugošky, když ta tvrdila, že skoro žádný covid nemá. :donknow:
Podle mne nechtěli přijít o turisty. Ale za to přece česká nebo rakouská vláda nemůže. Rakouská doporučovala, at' se raději necestuje letos do zahraničí.

Také mi přišlo podivné, jak ze začátku pořád rostl počet mrtvých ve Španelsku a najednou se to skoro měsíc ani nehlo, i když nakažených neustále přibývalo. Pokud vím, tak si španělská vláda stěžovala, že Katalánsko hlásí moc mrtvých. Tak mu to zřejmě zatrhla. :?


Takhle jsem to ani nemyslel,

stát selhal spíše v tom, že prostě není v jeho silách zabránit šíření a tak místo jistoty státu,


Ale jo může, lockdownem, ale to ničí ekonomiku a mnoho existencí. Proto je to pro vládu tak těžké rozhodování. Pořád vidím ty Kurzovy smutné oči, když to s covidem začlo. Tak si tu svoji vládu nepředstavoval. :(


vostalpetr píše:je zde velká nejistota, na což většina lidí není až tak zvyklá...

Nakonec je vidět, že už mnozí lidé kteří najaře ochotně splnili nařízení vlády ted již značně remcají proti těm nařízením...


Ano, budou to lidé, kteří nakonec rozhodnou, jak to bude. Ve Švédsku nevozili staré lidi nakažené covidem do nemocnic, nechali je umírat v domovech, a tak jim zdravotní systém neskolaboval. :? Mnoha lidem středního věku to jistě připadá jako vhodné řešení.

;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 26. zář 2020 18:03:03

vostalpetr píše:Kdo mně ale přijde jako velký ultraidiot, tak to jsou studenti VŠ co remcají proti uzavření škol,

a ještě chtějí kůli tomu stávkovat,

v době internetu mně to přijde skutečně jako velké idiotství....

(to jsem jenom zaslechnul, takže nevím co jak je)


Taková je i moje dcera a vnučka. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 26. zář 2020 18:12:40

To vůbec nechápu,

mně přijde daleko lepší sledovat přednášku na internetu,
mohu si to přece nahrát,
zároven mohu poslat dotaz a navíc ušetřím spoustu času cestováním a vyhnu se lidem...


Nerad to říkám, ale mně ti mladí přijdou jak idioti,
byli jsme v Brně v parku a vo kus dál nějací študentíci,
a přicházeli další a další a kdo přišel tak se s ostatníma vobjímal jak kdyby se roky neviděli,
zřejmě jim nějak nevadí že by to mohli šířit dál třeba na svý rodiče a prarodiče...

Zřejmě to vláda nezakázala a proto to vopice chápou jako bezpečný chování,
no aspon si snad pamatujou, že ve světě stále řádí ten AIDS tak snad používaj vochranu,
to totiž kosí vcelku bez ohledu na věk...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 26. zář 2020 18:13:14

vostalpetr píše:
No, vždyt' právě proto vláda ta drastická opatření dělala - aby neskolabovaL zdravotní systém. Proto kancléř Kurz poslední dobou stále častěji říká, že když počet nakažených bude stále stoupat, tak zase přijde další lockdown. :? To je jedina možnost, jak chránit zdravotní systém.


No jo, já vím,

jenže lidé spíše vidí že to moc nezabírá takže už ani ta opatření nechtějí,


Ta mírná nezabírají. Navíc asi čím dál tím víc lidí, kteří mají covid, se nedávají testovat, aby nemuseli do karantény a dál posílají děti do školy a dělají velké oslavy. (Znám jeden takový konktrétní příklad - v Česku) To není divu, že se to čím dál tím víc šiří. Chtějí to mít jako ve Švédsku. Ve Švédsku je zase hodně lidí, kteří touží po lockdownu potom, co jim nechali některého z rodičů zemřít bez patřičné lékařské péče v domově důchodců. :?

Pořád je někdo nespokojený. :(
Naposledy upravil Trini dne sob 26. zář 2020 18:18:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 26. zář 2020 18:17:48

vostalpetr píše:To vůbec nechápu,

mně přijde daleko lepší sledovat přednášku na internetu,
mohu si to přece nahrát,
zároven mohu poslat dotaz a navíc ušetřím spoustu času cestováním a vyhnu se lidem...




Mám pocit, že jim jde o to, že se jim nemá nic zakazovat a přikazovat - a tak chtějí pravý opak, i když předtím raději studovali z domova. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Trini a 161 návštevníků