Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » úte 06. lis 2018 22:16:45

honzam píše:
Tobě nepřijde zajímavé v klidu sdílet pohledy s někým, kdo to má jinak než většinová společnost a nebojí se s tím tak natvrdo veřejně vystoupit?


Připomíná mi Jehovovi svědky. Ti to mají také jinak než většinová společnost.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » úte 06. lis 2018 22:21:43

honzam píše:Vžij se do jeho situace ... Rozhodl se nastoupit cestu, jejíž cílem je už se nenarodit.


A co je na tom zvláštního? Já se taky už nechci narodit. Ale vůbec mi nevadí, když se ostatní chtějí narodit. To je fakt jejich věc. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » úte 06. lis 2018 22:29:11

adiuv píše:
Trini píše:
adiuv píše:No, sice chápu, že tohle přesvědčení asi převzal od buddhistického tradicí předávaného názoru.


A opravdu věří, že to tak viděl a řekl Buddha. Měl zřejmě v dětství špatné zkušenosti s ostatními dětmi, a tak pro něho nebylo těžké přijmout toto přesvědčení.

Navíc - jak se Buddhovo učení po mnoho staletí předávalo buddhisty, kteří jeho učení sice sledovali, ale Buddhovo poznání neměli, zákonitě docházelo ke zkreslování Buddhova učení. Stejně jako se to stalo s křesťanstvím.

A tak čemu teď buddhisté věří jako tomu, co učil sám Buddha, je zkreslené, jelikož to bylo ovlivňované osobními zkušenostmi Buddhových následovníků. Příkladem může být třeba mylné přesvědčení, že děti se rodí plné chamtivosti a nenávisti.


Já v tom spíš vidím politiku. Ti buddhističtí mnichové tam opravdu silně ovlivnují veřejné mínění. Stát tam určitě není oddělen od náboženství jako je to dnes už u nás. Jedná se o rozvojovou zemi. Mnichové s opaty vyberou zřejmě ze všech spisů takové, aby mohli vhodně manipulovat obyvatelstvo - samozřejmě k jeho prospěchu. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 06. lis 2018 22:29:31

https://zpravy.idnes.cz/dalajlama-naznacil-ze-by-mohla-skoncit-tradice-jeho-reinkarnace-pvt-/zahranicni.aspx?c=A110924_223856_zahranicni_abr

24. září 2011

Dalajlama naznačil, že by mohla skončit tradice jeho reinkarnace

Tibetský duchovní vůdce dalajlama naznačil, že by mohla skončit tradice reinkarnace nejvyššího představitele tibetského buddhismu. Pokud by měl být reinkarnován, nechal by prý pro ten případ jednoznačné písemné instrukce, uvedl na své oficiální internetové stránce.

Šestasedmdesátiletý dalajlama napsal, že o budoucnosti svého úřadu bude rozhodovat, až mu bude zhruba 90 let. Chce prý diskutovat s tibetskými duchovními, kteří se věnují studiu tradic, i s tibetskou veřejností. Pokud by se měl znovu převtělit, nechal by duchovním instrukce, kde mají jeho nástupce hledat.

Tibetští duchovní obvykle hledali nového dalajlamu na území Tibetu. Ten však nyní ovládá Čína, která považuje současného duchovního vůdce za nebezpečného separatistu. Mnoho Tibeťanů se obává, že se Peking po smrti současného dalajlamy pokusí vybrat jeho nástupce sám.

Dalajlama už v minulosti prohlásil, že pokud nebude Tibet svobodný, jeho nástupce se na tibetském území nenarodí. Naznačil také, že by jeho nástupcem mohla být žena.

Tibetský duchovní vůdce varoval Peking, že Tibeťané by nového dalajlamu vybraného čínskými úřady neuznali. "Kandidátovi vybranému z politických důvodů nepřísluší ani uznání, ani přijetí," uvedl.


:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod adiuv » úte 06. lis 2018 22:29:56

honzam píše:
adiuv píše:
adiuv píše:Jejich karmické závislosti z předchozích inkarnací v nich postupně aktivuje teprve jednání okolí. A to nějakou dobu trvá, taky záleží na tom, jak moc jsou egoističtí jejich rodiče. Kdo má děti, ví to, docela snadno se to pozná. Reagování dětí je v jejich nejútlejším věku naprosto nevinné, bez sebemenší chamtivosti a nenávisti - úplně jiné, než o něco později, když už se v nich zaktivovala jejich karma.

honzam píše:Dobře, ale příčina jsou snad ty karmické závislosti dítěte a ne rodiče, kteří jsou spíš jejich následek.

Nelaskavé způsoby, jakými rodiče s dítětem po jeho narození jednají, jsou první vnější spouštěče jeho karmických, doteď nezaktivovaných závislostí z jeho předchozích inkarnací. Dokud rodiče jednají s dítětem laskavě, v dítěti se jeho negativní karmické reakce neaktivují.

Ty karmické závislostí dítěte se aktivují už v podobě rodičů a jejich schopností jednat s dítětem.

Ano, neaktivují se ale v těle novorozeného dítěte, dojde k tomu už před početím.

Duše si před narozením nevybírá rodiče, je k nim přitažená. Dojde k tomu automaticky jako důsledek celé její předchozí karmy. Někdy to duše uvítá, jindy se tomu naopak brání (protože má s těmito rodiči špatné zkušenosti ze své předchozí inkarnace), ale není jí to nic platné.

Narozením začne něco jako další dějství ... V této nové inkarnaci, v tomto tvaru nemá novorozené dítě zpočátku nic ve vědomí zaktivovaného z předchozí karmy, k tomu začne docházet teprve reakcemi rodičů a všech, kteří jsou kolem něj. Tedy i zvířat...
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » úte 06. lis 2018 22:30:59

honzam píše:
adiuv píše:A tak čemu teď buddhisté věří jako tomu, co učil sám Buddha, je zkreslené, jelikož to bylo ovlivňované osobními zkušenostmi Buddhových následovníků. Příkladem může být třeba mylné přesvědčení, že děti se rodí plné chamtivosti a nenávisti.

Nevím, jestli plné, ale kdyby byly dokonalé, nenarodily by se.


To jsou hrozné předsudky. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 06. lis 2018 22:32:08

Trini píše:
Já v tom spíš vidím politiku. Ti buddhističtí mnichové tam opravdu silně ovlivnují veřejné mínění. Stát tam určitě není oddělen od náboženství jako je to dnes už u nás. Jedná se o rozvojovou zemi. Mnichové s opaty vyberou zřejmě ze všech spisů takové, aby mohli vhodně manipulovat obyvatelstvo - samozřejmě k jeho prospěchu. ;)


Barma:
...V zemi je zavedena cenzura internetu – přístup k němu má jen 1 % obyvatelstva, legálně lze prohlížet jen stránky z předem schváleného seznamu a všechny internetové kavárny jsou z nařízení vlády monitorovány...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Myanmar
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » úte 06. lis 2018 22:33:30

honzam píše:
adiuv píše:Narodily by se. Protože jejich karmické závislosti z předchozích inkarnací v nich postupně aktivuje teprve jednání okolí. A to nějakou dobu trvá, taky záleží na tom, jak moc jsou egoističtí jejich rodiče. Kdo má děti, ví to, docela snadno se to pozná. Jejich reagování je v nejútlejším věku úplně jiné, než o něco později, když už se v nich zaktivovala jejich karma.

Dobře, ale příčina jsou snad ty karmické závislosti dítěte a ne rodiče, kteří jsou spíš jejich následek.


Spojuje je společná karma.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » úte 06. lis 2018 22:35:24

Alaja píše:
honzam píše:
adiuv píše:A tak čemu teď buddhisté věří jako tomu, co učil sám Buddha, je zkreslené, jelikož to bylo ovlivňované osobními zkušenostmi Buddhových následovníků. Příkladem může být třeba mylné přesvědčení, že děti se rodí plné chamtivosti a nenávisti.

Nevím, jestli plné, ale kdyby byly dokonalé, nenarodily by se.


Zapomněli jste na ty, co se prý rozhodli znovu zrodit na zemi ( i když mohli navždy zůstat v nebi), aby pomohli lidem v poznávání Pravdy...
:lol:


Bodhisattvové?
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 06. lis 2018 22:37:22

Trini píše:
Alaja píše:
Zapomněli jste na ty, co se prý rozhodli znovu zrodit na zemi ( i když mohli navždy zůstat v nebi), aby pomohli lidem v poznávání Pravdy...
:lol:


Bodhisattvové?
:)


Třeba... :meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » úte 06. lis 2018 22:41:20

Alaja píše:
Trini píše:
Já v tom spíš vidím politiku. Ti buddhističtí mnichové tam opravdu silně ovlivnují veřejné mínění. Stát tam určitě není oddělen od náboženství jako je to dnes už u nás. Jedná se o rozvojovou zemi. Mnichové s opaty vyberou zřejmě ze všech spisů takové, aby mohli vhodně manipulovat obyvatelstvo - samozřejmě k jeho prospěchu. ;)


Barma:
...V zemi je zavedena cenzura internetu – přístup k němu má jen 1 % obyvatelstva, legálně lze prohlížet jen stránky z předem schváleného seznamu a všechny internetové kavárny jsou z nařízení vlády monitorovány...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Myanmar


Nejrozšířenějším a převažujícím náboženstvím v Myanmaru je théravádský buddhismus, který vyznává 80-89 % populace. Z hlediska počtu buddhistických mnichů a výdajů na náboženství je Myanmar nejbuddhističtější země. Mniši jsou váženými členy myanmarské společnosti.


https://cs.wikipedia.org/wiki/Myanmar
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 06. lis 2018 22:41:53

Trini píše:
honzam píše:
Tobě nepřijde zajímavé v klidu sdílet pohledy s někým, kdo to má jinak než většinová společnost a nebojí se s tím tak natvrdo veřejně vystoupit?


Připomíná mi Jehovovi svědky. Ti to mají také jinak než většinová společnost.
:)


Mně ne, ti chodí ve dvou.

Trini píše:
honzam píše:Vžij se do jeho situace ... Rozhodl se nastoupit cestu, jejíž cílem je už se nenarodit.


A co je na tom zvláštního? Já se taky už nechci narodit. Ale vůbec mi nevadí, když se ostatní chtějí narodit. To je fakt jejich věc. ;)

Asi proto, že nemáš dostatečně rozvinutý soucit. Nedokážeš vnímat, že i narození ostatních bude znamenat utrpení. Představuji si, že povinností mnicha je aktivně odstraňovat nevědomost ostatních, aby to jejich rozhodnutí bylo informované.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 06. lis 2018 22:52:54

honzam píše:Asi proto, že nemáš dostatečně rozvinutý soucit. Nedokážeš vnímat, že i narození ostatních bude znamenat utrpení. Představuji si, že povinností mnicha je aktivně odstraňovat nevědomost ostatních, aby to jejich rozhodnutí bylo informované.


A co ty tvoje "děti", které přivádíš na ten boží svět jako na běžícím pásu? To nemáš s nimi ani trochu soucitu? :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 06. lis 2018 23:00:03

Alaja píše:
honzam píše:Asi proto, že nemáš dostatečně rozvinutý soucit. Nedokážeš vnímat, že i narození ostatních bude znamenat utrpení. Představuji si, že povinností mnicha je aktivně odstraňovat nevědomost ostatních, aby to jejich rozhodnutí bylo informované.


A co ty tvoje "děti", které přivádíš na ten boží svět jako na běžícím pásu? To nemáš s nimi ani trochu soucitu? :lol:

Je to hrozné. Nechápu, proč si zasloužily za mámu takovou kozu, jako jsem já.

Nějaký elementární soucit znám, například Sarana je teď jako můj šikanovaný synáček, kterého potřebuji trochu ochránit. Mám však obavy, že když se ho teď budu moc zastávat, dostane o to větší čočku.
Kdyby si třeba na Trini dovolovala parta buddhistických výrostků z nějaké sekty, asi bych se jí taky jako máma zastala.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » úte 06. lis 2018 23:03:09

honzam píše:
Trini píše:
honzam píše:Vžij se do jeho situace ... Rozhodl se nastoupit cestu, jejíž cílem je už se nenarodit.


A co je na tom zvláštního? Já se taky už nechci narodit. Ale vůbec mi nevadí, když se ostatní chtějí narodit. To je fakt jejich věc. ;)

Asi proto, že nemáš dostatečně rozvinutý soucit. Nedokážeš vnímat, že i narození ostatních bude znamenat utrpení. Představuji si, že povinností mnicha je aktivně odstraňovat nevědomost ostatních, aby to jejich rozhodnutí bylo informované.


To je nesmysl. Většina lidí je ráda na světě. Spousta věcí se jim tady líbí, a proto mají vědomě/nevědomě přání se znovu narodit - které se proto uskuteční. Jako nesoucitné vidím, když jim někdo vnucuje myšlenku, že život je utrpení a že si musí přát se už nenarodit.
Někteří jasnovidci tvrdí, že velmi mnoho duší by se zde chtělo narodit, ale musí čekat ve frontě - až na ně dojde řada, nebot' je obsazeno. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 06. lis 2018 23:10:28

Trini píše:
Alaja píše:
Trini píše:
Já v tom spíš vidím politiku. Ti buddhističtí mnichové tam opravdu silně ovlivnují veřejné mínění. Stát tam určitě není oddělen od náboženství jako je to dnes už u nás. Jedná se o rozvojovou zemi. Mnichové s opaty vyberou zřejmě ze všech spisů takové, aby mohli vhodně manipulovat obyvatelstvo - samozřejmě k jeho prospěchu. ;)


Barma:
...V zemi je zavedena cenzura internetu – přístup k němu má jen 1 % obyvatelstva, legálně lze prohlížet jen stránky z předem schváleného seznamu a všechny internetové kavárny jsou z nařízení vlády monitorovány...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Myanmar


Nejrozšířenějším a převažujícím náboženstvím v Myanmaru je théravádský buddhismus, který vyznává 80-89 % populace. Z hlediska počtu buddhistických mnichů a výdajů na náboženství je Myanmar nejbuddhističtější země. Mniši jsou váženými členy myanmarské společnosti.


https://cs.wikipedia.org/wiki/Myanmar



:lol:
Tomuhle já říkám menšina:

Z původních tisíců obyvatel vyznávajících judaismus zbylo posledních 20 obyvatel, kteří sídlí v největším městě Myanmaru Rangún, v blízkosti jediné synagogy v celé zemi. Odchod židů způsobila druhá světová válka.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Myanmar

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » úte 06. lis 2018 23:11:14

honzam píše:Kdyby si třeba na Trini dovolovala parta buddhistických výrostků z nějaké sekty, asi bych se jí taky jako máma zastala.


:lol:

Ježišmarja, já jsem pořád ještě přesvědčená, že buddhisté jsou mírumilovní. Že by se to tak změnilo?
To je pěkné, že by ses mě zastal. Mám taky tendence ochranovat slabší.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » úte 06. lis 2018 23:17:32

honzam píše:
Alaja píše:
A co ty tvoje "děti", které přivádíš na ten boží svět jako na běžícím pásu? To nemáš s nimi ani trochu soucitu? :lol:

Je to hrozné. Nechápu, proč si zasloužily za mámu takovou kozu, jako jsem já.

Nějaký elementární soucit znám, například Sarana je teď jako můj šikanovaný synáček, kterého potřebuji trochu ochránit. Mám však obavy, že když se ho teď budu moc zastávat, dostane o to větší čočku.
Kdyby si třeba na Trini dovolovala parta buddhistických výrostků z nějaké sekty, asi bych se jí taky jako máma zastala.


:lol:
No jo, láskyplná diskusní stránka holt dává mladému mnichovi dost zabrat....tolik lásky ten hoch nemůže ani pobrat... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » stř 07. lis 2018 15:50:35

Jana píše:
Ve skutečnosti je to proto, že ona ultimativní rovina není jejich domovinou, proto jsou zranitelní, proto to odmítání jiného.



:lol:

Jana sebrala Saranovi pojem "ultimatní rovina" (o které zatím nic neví :roll: ) a už s ním vesele žongluje. Její mysl se nezastaví absolutně před ničím, nikdy neztichne.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 07. lis 2018 16:25:29

Trini píše:
Jana píše:
Ve skutečnosti je to proto, že ona ultimativní rovina není jejich domovinou, proto jsou zranitelní, proto to odmítání jiného.



:lol:

Jana sebrala Saranovi pojem "ultimatní rovina" (o které zatím nic neví :roll: ) a už s ním vesele žongluje. Její mysl se nezastaví absolutně před ničím, nikdy neztichne.
:)


Když si vzpomenu na to, když jsem kdysi na JZ psala o tom vnitřním prostoru, jak mi odpověděla, že se mi jen něco zdálo...a že Osho, když konal meditace na ten vnitřní prostor, tak to prý byly jen meditace o tom sálu, kde se meditovalo..... holt tehdy ještě netušila, že existuje nějaká ta ultimativní rovina.....možná, že to netuší dodnes, jelikož ještě na poradně nenapsala, kdy a jak poznala ten vnitřní prostor... :lol:

PS:
Přisvojování si toho, co kdo v diskusi nebo v mailech napsal, to jí prý jde perfektně, sdělil mi kdosi před lety, než se na zdejších diskusích zcela odmlčel...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron