Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » úte 13. lis 2018 19:10:19

honzam píše:
armin píše:
honzam píše:1) Trini mě brání a naznačuje, že mi něco vnucuješ.


Máš také pocit jako Trini, že je potřeba tě bránit a že ti něco vnucuji?

Rozumím tomu tak, že mě směřuješ nebo i přibližuješ tomu, co na základě své zkušenosti považuješ za skutečné a hodnotné, protože jsem tomuto vzdálený a polapený ve fantaziích a duchovních prožitcích, které sám nedokážu správně nahlédnout jako omezující a škodlivé. Pocitově to vnímám tak, že mě v tom nechceš nechat úplně samotného.


Není třeba něčemu nějak rozumět mezi řádky (tam nic není), ale odpověz na jasně položenou otázku, teda pokud ti to nedělá osobní problém.
Já tě nikam nesměřuji ani se nesnažím tě "v to nechat samotného". Jen se jasně ptám, inspirován tím, co jsi napsal.
To, kam směřuješ a v čem jsi polapen je čistě tvoje záležitost, tvoje svoboda a tvůj osud. A ještě jednou se omlouvám, že jsem si dovolil ti něco poradit. :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2031
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » stř 14. lis 2018 13:04:24

honzam píše:
V tuhle chvíli je to asi přání moci létat volně v prostoru jen pomocí vlastního těla a pak se uvidí, co dál.


Bodejď bys pak mohl stát o osvobození od připoutanosti k tělu.

Tak ať Ti to létá, Honzame.

Obrázek

I sny mohou být krásné, zářivé a šťastné.
Nic
 
Příspěvky: 1747
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 14. lis 2018 13:04:43

armin píše:Není třeba něčemu nějak rozumět mezi řádky (tam nic není), ale odpověz na jasně položenou otázku, teda pokud ti to nedělá osobní problém.
Já tě nikam nesměřuji ani se nesnažím tě "v to nechat samotného". Jen se jasně ptám, inspirován tím, co jsi napsal.
To, kam směřuješ a v čem jsi polapen je čistě tvoje záležitost, tvoje svoboda a tvůj osud. A ještě jednou se omlouvám, že jsem si dovolil ti něco poradit. :)

armin píše:Máš také pocit jako Trini, že je potřeba tě bránit a že ti něco vnucuji?

Dobrá, vnucuješ mi své bludy a mám pocit, že je potřeba ostatní před těmi Tvými bludy chránit. Co pod tím vnucováním rozumím, jsem rozepsal, aby to právě bylo jasné, protože si pod tím slovem vnucovat může každý představit něco jiného. Sám nedokážeš vidět, jak moc jsi těmi bludy ovládaný. Projevy té nesvobody jsou například Tvé nevyžádané rady a pohrdání druhými vycházející z namyšlenosti způsobené Tvým vlastním duchovním postižením. Rozhodně si podle Tvých příspěvků myslím, že jsi nezpůsobilý v oblasti poskytování nějakého duchovního poradenství druhým.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2960
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » stř 14. lis 2018 13:15:18

honzam píše:
armin píše:Máš také pocit jako Trini, že je potřeba tě bránit a že ti něco vnucuji?

Dobrá, vnucuješ mi své bludy a mám pocit, že je potřeba ostatní před těmi Tvými bludy chránit. Co pod tím vnucováním rozumím, jsem rozepsal, aby to právě bylo jasné, protože si pod tím slovem vnucovat může každý představit něco jiného. Sám nedokážeš vidět, jak moc jsi těmi bludy ovládaný. Projevy té nesvobody jsou například Tvé nevyžádané rady a pohrdání druhými vycházející z namyšlenosti způsobené Tvým vlastním duchovním postižením. Rozhodně si podle Tvých příspěvků myslím, že jsi nezpůsobilý v oblasti poskytování nějakého duchovního poradenství druhým.


Dík za upřímnou reflexi.
Mohl bys prosím uvést konkrétní blud, který máš na mysli, že jsem jím ovládaný?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2031
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 14. lis 2018 13:38:13

armin píše:Mohl bys prosím uvést konkrétní blud, který máš na mysli, že jsem jím ovládaný?

http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=88&t=3977

armin píše:
honzam píše:Působí to na mě egoisticky. Mám duchovno postavené jinde než většina těch mistrů.


Na mě to egoisticky nepůsobí. "Duchovno" nemám postavené nikde. Duchovno pro mne je Pravda, skutečnost, nepodmíněnost a to nelze někam postavit. To je to co JE, ať se mi to líbí nebo ne. Buď to poznávám, nebo ne. :)

Lze to postavit proti Lži, iluzi a podmíněnosti, což také každý fanatik rád udělá. Ta "Pravda" Tě ovládá a nevyžádanými radami ji sytíš.
Například bych si rozhodně netroufl tvrdit, že tahle má reflexe je skutečná pravda o Tobě. Je to jen můj subjektivní pohled v tuhle chvíli, jak jsem Tě z příspěvků poznal. Můžu se mýlit.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2960
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 14. lis 2018 13:53:16

:D
Koukám hoši, že se máte navzájem pořádně a vroucně rádi, pomalu jak vackovci a tomášovci....
:an-dab: :hugs:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 14. lis 2018 14:01:52

Už jsem vám vyprávěla, jak jsem v devadesátých letech potkala tu vackovu partu, zrovna když se hlasitě odtrhávala od spolku Psyché?
Tenkrát jsem o nich slyšela úplně poprvé. Netušila jsem o co jde, jen jsem seděla na chodbě v křesílku, čekala na jednoho kamaráda a zírala, kolik bojovnosti a nepřátelství je v tom mírumilovném duchovnu... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 14. lis 2018 14:06:20

Alaja píše::D
Koukám hoši, že se máte navzájem pořádně a vroucně rádi, pomalu jak vackovci a tomášovci....
:an-dab: :hugs:

Chci ho jen vyzkoušet, jestli tu reflexi vezme osobně nebo ne, ale budu ho mít ráda, i když k tomu přistoupí neosobně. :srdce: Líbí se mi jeho pravdivý avatar. :thumb:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2960
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 14. lis 2018 14:13:31

honzam píše:
Alaja píše::D
Koukám hoši, že se máte navzájem pořádně a vroucně rádi, pomalu jak vackovci a tomášovci....
:an-dab: :hugs:

Chci ho jen vyzkoušet, jestli tu reflexi vezme osobně nebo ne, ale budu ho mít ráda, i když k tomu přistoupí neosobně. :srdce: Líbí se mi jeho pravdivý avatar. :thumb:


Avatár sem avatár tam, já bych si avatara klidně změnila, ale nějak mi nejde vyrobit nějaký vhodný jiný malinký obrázek, pořád to má moc pixelů, někde se to zadrhlo, asi u mne - že by za to mohl pc? Má už nejspíš jiný software, než jsem měla kdysi....... :lol:
No co, co, každý můžeme být na něco hákliví...u duchovňáků to bývá jejich oblíbený mistr, nebo nauka, ke které tíhnou, já jsem zase háklivá na to, když někdo pomlouvá to transcendentní světlo nekonečného prostoru... :dance:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » stř 14. lis 2018 14:13:56

honzam píše:
Alaja píše::D
Koukám hoši, že se máte navzájem pořádně a vroucně rádi, pomalu jak vackovci a tomášovci....
:an-dab: :hugs:

Chci ho jen vyzkoušet, jestli tu reflexi vezme osobně nebo ne, ale budu ho mít ráda, i když k tomu přistoupí neosobně. :srdce: Líbí se mi jeho pravdivý avatar. :thumb:


Já jsem si to myslela, že zase experimentuješ s provokacemi. Ale už jsem se chtěla Poli zeptat, jestli bychom se neměly do Armina zase pořádně navézt, abys ho mohl - jako vždy - ochranovat. :lol:
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » stř 14. lis 2018 14:18:14

Alaja píše:
honzam píše:
Alaja píše::D
Koukám hoši, že se máte navzájem pořádně a vroucně rádi, pomalu jak vackovci a tomášovci....
:an-dab: :hugs:

Chci ho jen vyzkoušet, jestli tu reflexi vezme osobně nebo ne, ale budu ho mít ráda, i když k tomu přistoupí neosobně. :srdce: Líbí se mi jeho pravdivý avatar. :thumb:


Avatár sem avatár tam, já bych si avatara klidně změnila, ale nějak mi nejde vyrobit nějaký vhodný jiný malinký obrázek, pořád to má moc pixelů, někde se to zadrhlo, asi u mne - že by za to mohl pc?


Ale já jsem si už na ten tvůj pátý element totálně zvykla. (Určitě má co dělat s tebou.) Zaručeně by mi chyběl, kdybys ho změnila.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 14. lis 2018 14:21:43

Trini píše:
Já jsem si to myslela, že zase experimentuješ s provokacemi. Ale už jsem se chtěla Poli zeptat, jestli bychom se neměly do Armina zase pořádně navézt, abys ho mohl - jako vždy - ochranovat. :lol:
:)


Raději ne....ctím jeho šediny, jestli ovšem nějaké ještě má... :meditace:

Trini píše:Ale já jsem si už na ten tvůj pátý element totálně zvykla. (Určitě má co dělat s tebou.) Zaručeně by mi chyběl, kdybys ho změnila.


Chtěla jsem ho vyměnit za fotku z mládí...rozdíl by jsi ani nepoznala....ale holt to zatím nejde... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 14. lis 2018 14:24:11

Trini píše:Já jsem si to myslela, že zase experimentuješ s provokacemi. Ale už jsem se chtěla Poli zeptat, jestli bychom se neměly do Armina zase pořádně navézt, abys ho mohl - jako vždy - ochranovat. :lol:
:)

Jsem pro opatrné navedení směrem k Taře.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2960
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 14. lis 2018 14:32:58

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=32&t=8311&start=45
Tara píše:Nezavolal. Nikdy. A vůbec netuším, o koho jde...

Víš, zkus ho rozehřát atd., já na tohle "dělání" nějak nejsem, vš pojímám a beru, žiju doopravdy a buď se stane nebo se nestane, je to buď ano nebo ne..., podobně to mají "ruské nátury", jsou vášnivé, opravdové, někdy až na kost...

Píšu to proto, abys to třeba ucítila, o čem to je..., že nějaké "zkus ho, zkus to..." u mě nefunguje, není mi to vlastní...


E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2960
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » stř 14. lis 2018 14:36:32

Alaja píše:
Chtěla jsem ho vyměnit za fotku z mládí...rozdíl by jsi ani nepoznala....ale holt to zatím nejde... :lol:


Jeeee! Tak to jo, už se hrozně těším, že se ti to podaří.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 14. lis 2018 14:47:10

Trini píše:
Alaja píše:
Chtěla jsem ho vyměnit za fotku z mládí...rozdíl by jsi ani nepoznala....ale holt to zatím nejde... :lol:


Jeeee! Tak to jo, už se hrozně těším, že se ti to podaří.
:)


:lol:

Koukám, že na poradně rozebíráte inkognito Miroslava..... :D
Napsal toho o sobě na Jz dost, ale asi málo k tomu, aby se dalo zjistit, který přítel Tomášů to vlastně je. Já mám sice vlastní typ, který by možná i vysvětloval, proč na té své anonymitě trvá, ale třeba se mýlím, může to být někdo úplně jiný.... :donknow:
Ale zajímalo by mne, zda navštěvoval tu společnost Psyché v době toho velkého rozkolu....jestli jsem ho tam nemohla náhodou na chodbě potkat... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » stř 14. lis 2018 14:52:51

Alaja píše:
Koukám, že na poradně rozebíráte inkognito Miroslava..... :D
Napsal toho o sobě na Jz dost, ale asi málo k tomu, aby se dalo zjistit, který přítel Tomášů to vlastně je. Já mám sice vlastní typ, který by možná i vysvětloval, proč na té své anonymitě trvá, ale třeba se mýlím, může to být někdo úplně jiný.... :donknow:
Ale zajímalo by mne, zda navštěvoval tu společnost Psyché v době toho velkého rozkolu....jestli jsem ho tam nemohla náhodou na chodbě potkat... :D


Tak se ho zeptej. Nebo já: Byl jsi tam, Armine? Přiznej se! :sek: :lol:

No, jo, oba dva se trápí ...a čekaj a čekaj a čekaj.....jestli se stane zázrak. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 14. lis 2018 14:56:30

:lol:
Nenapíše....a nebo napíše, že tam nechodil. Já měla pocit, že tam tenkrát bylo spousta lidí, co byli pak známí - v duchovních spolcích, nebo třeba psychotronických společnostech....a pod....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » stř 14. lis 2018 15:01:59

Trini píše:No, jo, oba dva se trápí ...a čekaj a čekaj a čekaj.....jestli se stane zázrak.


Kdepak, ani se netrápí.... :lol:
Každý z nich si dělá co chce - a že každý holt chce něco jiného, to je přece u lidí normální, prostě jsou ..jak to česky napsat...neslučitelní.......... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » stř 14. lis 2018 15:10:32

Alaja píše:
Trini píše:No, jo, oba dva se trápí ...a čekaj a čekaj a čekaj.....jestli se stane zázrak.


Kdepak, ani se netrápí.... :lol:
Každý z nich si dělá co chce - a že každý holt chce něco jiného, to je přece u lidí normální, prostě jsou ..jak to česky napsat...neslučitelní.......... :lol:


Je mezi nima spojení. To se nedá přehlédnout. A ani jeden z nich se toho nechce vzdát.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: honzam a 141 návštevníků