Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » čtv 12. zář 2019 5:22:38

Alaja píše:
Nic píše:
honzam píše:Jana dosáhla svého. Rozhodl jsem se, že už sem nebudu dál psát. Mějte se tu hezky.


Peklo je otroctvím,

svoboda je Božská.

Nejsi otrokem nikoho, aby někdo mohl dosáhnout svého proti Tvé přirozenosti.

Je naivní vinit kohokoliv ze svých pocitů, emocí, činů.

A je nádherné dát tomu všemu svobodu s důvěrou, že Božství v Tobě, i kdyby se ztrácelo v sebepekelnějším snu o sjednocení s Ďáblem, zůstává vždycky Božstvím, a není třeba si o něj dělat starosti.

Obrázek



Ty ho musíš fakt moc nenávidět.... :donknow:


Takovýhle pohled tady může být.

V prázdnotě mysli - v srdci plném lásky - je Honzam, Alaja, Trini, každý a všechno láskou. Proto je v tomhle vědomí existence Bytím, které je krásné, šťastné.

Ale co by bylo možné nalézat skrz mysl plnou nenávisti jiného, než nenávist? Mysl je navíc takový kouzelník, že umí vytvořit dojem, že ona nenávist je někde mimo ni, že je v někom druhém.

A inspirativní může být, že je možné rozpoznávat skutečnost od mentálního snu, a tím pádem nebýt ničím, co by mohlo být iluzí zasaženo, dotčeno.

Pak je možné stejně jako Nisargadatta Maharadž díky moudrosti a lásce konstatovat: "Mou zkušeností je, že všechno je blaženost."

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 12. zář 2019 9:16:46

Nic píše:
Alaja píše:



Ty ho musíš fakt moc nenávidět.... :donknow:


Takovýhle pohled tady může být.

V prázdnotě mysli - v srdci plném lásky - je Honzam, Alaja, Trini, každý a všechno láskou.


Tvoje srdce je ale bez lásky a bez lásky je všechno špatně.Je to srdce typického lžimesiáše a před těmi Ježíš varoval. Jejich slova jsou plná medu - jako u tebe , ale v srdci je zlo ( kdy současně druhé osočuješ z nenávisti, nevědomosti atd.).

Mnozí tě vidí jako nemocnou - zřejmě bez šance na vyléčení, a tak ti to tolerují. Ale ode mne dostaneš pokaždé po čumáčku, když tady budeš psát ty své nesmyslnosti lžimesiáše. Třeba se ti jednou přece jen rozsvítí. Naděje umírá poslední. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 12. zář 2019 9:34:55

Tohle je např. Honzamův pohled:

honzam píše:
Nic píše:Zajímal mě tady na Honzamovo vlákně názor Honzama, ne Tvůj.

Můj názor už dávno znáš, ale pro pořádek Ti ho zopakuji.

Jsi nemocná a trpíš narcistickou poruchou osobnosti, kterou však nechceš léčit. Tvůj stav se zhoršuje a přibližně asi poslední rok sem na inspiruj chodíš jen jako internetový troll obtěžovat ostatní včetně Trini. Máš potřebu se ukájet na druhých. Když to nejde přímo, tak alespoň na mrtvých lidech, kteří se nemohou bránit, jako byl pan Tříska. Dělá Tě šťastnou, když na někoho kydáš hnůj a sebe vyzdvihuješ, což je učebnicový projev narcistické poruchy.




A tohle Arminův:

armin píše:Janu jsem také kdysi "žádal", ale minulo se to účinkem. Tak ať si píše, co chce, když to potřebuje, jako když hluchoněmý nebo duševně postižený potřebuje hýkat, tak ať si hýká a neřeším to, když vím, že za to nemůže.



Pro začátek by úplně stačilo, kdyby se Jana vrátila do doby, kdy byla ještě jakž takž schopná normálně diskutovat s ostatními a uvědomovala si, že ji napadají blbosti, kterými otravuje druhé. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » čtv 12. zář 2019 13:32:21

Trini píše:
Nic píše:
Alaja píše:



Ty ho musíš fakt moc nenávidět.... :donknow:


Takovýhle pohled tady může být.

V prázdnotě mysli - v srdci plném lásky - je Honzam, Alaja, Trini, každý a všechno láskou.


Tvoje srdce je ale bez lásky a bez lásky je všechno špatně.Je to srdce typického lžimesiáše a před těmi Ježíš varoval. Jejich slova jsou plná medu - jako u tebe , ale v srdci je zlo ( kdy současně druhé osočuješ z nenávisti, nevědomosti atd.)Mnozí tě vidí jako nemocnou - zřejmě bez šance na vyléčení, a tak ti to tolerují. Ale ode mne dostaneš pokaždé po čumáčku, když tady budeš psát ty své nesmyslnosti lžimesiáše. Třeba se ti jednou přece jen rozsvítí. Naděje umírá poslední. ;)

:)

Podle studií Dr. Hawkinse se vědomí cca 85% populace nachází ve sféře převládajících destruktivních emocí, v nichž člověk potřebuje čerpat energii zvenčí, z vnějšího systému, od druhých lidí.
Tedy 85% lidí bude vidět Hawkinsnova tuláka jako negativní bytost hodnou pohrdání, lítosti, nenávisti, zoufalství, obviňování.
A jen nepatrná část populace se nachází ve stavu blaženého, odpoutaného míru, hlubokého klidu (odkud se všechno dění začíná jevit jako jediné všudypřítomné Já) a bude v tulákovi poznávat lásku.

A různý způsob, jakým je tulák vnímán není v tom, jaký ve skutečnosti je, ale temnotou nebo osvíceností mysli.

Tedy to, jak se Ti jeví druhý, nevypovídá nic o někom druhém, ale vypovídá pouze o stavu Tvé mysli.

Je to podobné, jako když si zakryješ oči, vidíš temnotu a nevidíš nic jiného. Stejně působí i temnota mysli, kdy se jeví realita v temných barvách.

Inspirativní tady je, že je možné iluzi temnoty prohlédnout. Stav temné mysli není konstantní záležitost.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 12. zář 2019 13:59:52

Nic píše:Takovýhle pohled tady může být.

V prázdnotě mysli - v srdci plném lásky - je Honzam, Alaja, Trini, každý a všechno láskou. Proto je v tomhle vědomí existence Bytím, které je krásné, šťastné.

Ale co by bylo možné nalézat skrz mysl plnou nenávisti jiného, než nenávist? Mysl je navíc takový kouzelník, že umí vytvořit dojem, že ona nenávist je někde mimo ni, že je v někom druhém.

A inspirativní může být, že je možné rozpoznávat skutečnost od mentálního snu, a tím pádem nebýt ničím, co by mohlo být iluzí zasaženo, dotčeno.

Pak je možné stejně jako Nisargadatta Maharadž díky moudrosti a lásce konstatovat: "Mou zkušeností je, že všechno je blaženost."



Pokud je "prázdnota mysli" v hmotném těle, je jím holt kontaminována....i to tvoje tělo kontaminuje tu tvou "prázdnotu mysli"....

O nenávisti a podobných jevech píšeš už dobrých 12 let na různých internetových forech.....a snažíš se to maskovat slovy o lásce.....máš stále nějaké problémy?
Umíš vůbec psát i o něčem jiném?
:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 12. zář 2019 14:15:55

PS...no jo, je více než těch 12 let....

Třeba:

13.5.2005

Dobrý den,

Nejprve bych Vám chtěla poděkovat, že vůbec existujete. Je to pro mě velká úleva, že jsem Vás objevila.

Před třemi měsíci jsme si vzali k nám 82letou nechodící babičku – maminku manžela. Je silně obézní, váží metrák. Věnovala jsem jí celodenní péči a babička vypadala šťastně a já z ní měla radost. Zmizely jí plísně, exémy, otoky a jiné zdravotní problémy. Každému říkala, že by se o ni nikdo nestaral tak dobře, jako já. Péče o ni je však velmi vyčerpávající. Chodí k nám několikrát týdně pečovatelka, která s babičkou cvičí. Dál k nám chodí švagrová, babičky dcera, která je čerstvě v důchodu a je rovněž obézní. Babičku ochotně pohlídá, polábosí s ní, nosí jí potají spoustu sladkostí, ale péči o ni se snaží vyhnout, říká, že na to není a navíc ani babička od ní ošetřovat nechce, protože podle ní dělá všechno špatně.
Cítila jsem se pořád víc a víc vyčerpaná, cvičila jsem dvakrát denně, abych vydržela se zády. V pondělí jsem dostala vysoké horečky a ke 39°C jsem měla tři dny. Manžel byl zrovna na cestách. Bylo mi zle, že jsem si neuvařila ani čaj, ale babičku jsem v nejnutnějším obsloužila. Švagrová přišla dvakrát udělat oběd a potřetí i když jsem ji prosila, nepřišla.
Babičce v podstatě nic nechybělo, protože jsem jí přebalila, posadila na vozík, na kterém se mohla pohybovat po bytě, mohla si brát cokoliv z ledničky. Pouze jsem jí nenamasírovala nohy, nenačesala, neustlala postel. Omlouvala jsem se jí, že mi je zle, začala na mě křičet, že jsem to chytla od chlapce naší dcery, že celý den nic nedělám, jen tu půlhodinku ráno a večer, nafoukla se a celou dobu se mnou nemluvila.
Ve čtvrtek přijel manžel, ošklivá byla bezdůvodně i na něj. Švagrová babičce pohrozila, že půjde do ústavu. Po tom babička trochu zkrotla.

Jenže já teď pociťuji k babičce takový odpor, že se přistihuji, že bych si přála babičku do ústavu opravdu dát.
Vím, že to není asi vhodné obhajovat to tím, jaká ona byla sama. Na svou tchýni se ani jednou nešla podívat do domova důchodců. Vždycky prohlašovala, že nikdy syny nechtěla, ale co mohla dělat, když se jí narodili, že až brečela vzteky. Že všechny chlapy do jednoho shodit z Mariánské skály. Druhý syn s ní nemluví. Můj manžel je skvělý člověk a takhle mluvila i před ním.
Sama vzpomíná, že když hlídala švagrové holčičky, že celé čtyři hodiny u ní řvaly, ale že to vydržela. Když jsem viděla, jak se k nim bezcitně chová, tak jsem od ní hlídání nikdy nežádala a děti o ni nestály.
Můj manžel jako malé dítě málem umřel, protože ho nechala samotného v postýlce a jela přes celé město ke švadleně a doma zatím spadly hadry na plotnu.
Teď je bezmocná a já nemám už chuť ani sílu se o ni starat.

Možná bych se mohla nějak vcítit do toho, co prožívá. Možno by se ji dalo nějak pochopit. Nebo já nevím. Prosím Vás o radu.

https://www.pecujici.cz/cz/poradna/pece ... ou-babicku


Jak jsi později a jinde psala, tak se nakonec o tvou tchýni postaral někdo jiný a kupodivu ji i postavil na nohy.....takže můžeš napsat, jak se tchýně má nyní (ovšem, pokud je ještě na živu, že jo).....

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 12. zář 2019 14:57:20

Nic píše: vidíš temnotu a


Temnotu vidíš pořád jen ty. A stále o ní píšeš. Holt co na srdci to na jazyku. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 12. zář 2019 14:59:44

Nic píše:Stav temné mysli není konstantní záležitost.



Tak je pro tebe ještě naděje. Takže jak tady budeš psát o temnotě atd., tak hned chytneš jednu po čumáčku. Snad tě to probudí.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 12. zář 2019 15:19:59

Nic píše:A jen nepatrná část populace se nachází ve stavu blaženého, odpoutaného míru, hlubokého klidu


Ten hluboký vnitřní klid a vnitřní pohoda je opravdu prima. Mohu ti jen doporučit. Potom už nebudeš ve druhých vidět temnotu. ;)

Nic píše:a bude v tulákovi poznávat lásku.


Když budeš mít v srdci lásku, tak už tě takový nesmysl nenapadne.

Člověk jako člověk, tulák nebo ne-tulák, podstatné je umět vidět druhým do srdce. (Nisargadatta).

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » čtv 12. zář 2019 15:39:25

Alaja píše:PS...no jo, je více než těch 12 let....

Třeba:

13.5.2005

Dobrý den,

Nejprve bych Vám chtěla poděkovat, že vůbec existujete. Je to pro mě velká úleva, že jsem Vás objevila.

Před třemi měsíci jsme si vzali k nám 82letou nechodící babičku – maminku manžela. Je silně obézní, váží metrák. Věnovala jsem jí celodenní péči a babička vypadala šťastně a já z ní měla radost. Zmizely jí plísně, exémy, otoky a jiné zdravotní problémy. Každému říkala, že by se o ni nikdo nestaral tak dobře, jako já. Péče o ni je však velmi vyčerpávající. Chodí k nám několikrát týdně pečovatelka, která s babičkou cvičí. Dál k nám chodí švagrová, babičky dcera, která je čerstvě v důchodu a je rovněž obézní. Babičku ochotně pohlídá, poklábosí s ní, nosí jí potají spoustu sladkostí, ale péči o ni se snaží vyhnout, říká, že na to není a navíc ani babička od ní ošetřovat nechce, protože podle ní dělá všechno špatně.
Cítila jsem se pořád víc a víc vyčerpaná, cvičila jsem dvakrát denně, abych vydržela se zády. V pondělí jsem dostala vysoké horečky a ke 39°C jsem měla tři dny. Manžel byl zrovna na cestách. Bylo mi zle, že jsem si neuvařila ani čaj, ale babičku jsem v nejnutnějším obsloužila. Švagrová přišla dvakrát udělat oběd a potřetí i když jsem ji prosila, nepřišla.
Babičce v podstatě nic nechybělo, protože jsem jí přebalila, posadila na vozík, na kterém se mohla pohybovat po bytě, mohla si brát cokoliv z ledničky. Pouze jsem jí nenamasírovala nohy, nenačesala, neustlala postel. Omlouvala jsem se jí, že mi je zle, začala na mě křičet, že jsem to chytla od chlapce naší dcery, že celý den nic nedělám, jen tu půlhodinku ráno a večer, nafoukla se a celou dobu se mnou nemluvila.
Ve čtvrtek přijel manžel, ošklivá byla bezdůvodně i na něj. Švagrová babičce pohrozila, že půjde do ústavu. Po tom babička trochu zkrotla.

Jenže já teď pociťuji k babičce takový odpor, že se přistihuji, že bych si přála babičku do ústavu opravdu dát.
Vím, že to není asi vhodné obhajovat to tím, jaká ona byla sama. Na svou tchýni se ani jednou nešla podívat do domova důchodců. Vždycky prohlašovala, že nikdy syny nechtěla, ale co mohla dělat, když se jí narodili, že až brečela vzteky. Že všechny chlapy do jednoho shodit z Mariánské skály. Druhý syn s ní nemluví. Můj manžel je skvělý člověk a takhle mluvila i před ním.
Sama vzpomíná, že když hlídala švagrové holčičky, že celé čtyři hodiny u ní řvaly, ale že to vydržela. Když jsem viděla, jak se k nim bezcitně chová, tak jsem od ní hlídání nikdy nežádala a děti o ni nestály.
Můj manžel jako malé dítě málem umřel, protože ho nechala samotného v postýlce a jela přes celé město ke švadleně a doma zatím spadly hadry na plotnu.
Teď je bezmocná a já nemám už chuť ani sílu se o ni starat.

Možná bych se mohla nějak vcítit do toho, co prožívá. Možno by se ji dalo nějak pochopit. Nebo já nevím. Prosím Vás o radu.

https://www.pecujici.cz/cz/poradna/pece ... ou-babicku


Jak jsi později a jinde psala, tak se nakonec o tvou tchýni postaral někdo jiný a kupodivu ji i postavil na nohy.....takže můžeš napsat, jak se tchýně má nyní (ovšem, pokud je ještě na živu, že jo).....

:meditace:


Dopadlo to tak, že mé tělo vyčerpáním skončilo dvakrát po sobě na týden na kapačkách. Důvod, proč jsem se snažila babičku zachraňovat, byl strach z toho, že by jako ležák po zbytek života musela koukat jen do stropu.

A v nemocnici přišpendlená k infuzím jsem zjistila, že neexistuje nic nádhernějšího, než být v Boží přítomnosti, která je na ničem vnějším nezávislá, tudíž člověk může být šťastný klidně i když jen kouká do stropu.

Mezi tím se o babičku starala rehabilitační sestra, která prohlásila, že babička nemá žádný důvod, aby nechodila. Takže ji rozchodila a jako zázrakem se objevila možnost babičce zajistit byt na patře u její dcery, kde žila ještě spoustu let a téměř až do konce života zvládala základní sebeobsluhu.

Kdykoliv jsem za ní pak přišla na návštěvu, tak plakala štěstím, že mě vidí. Ve mně zůstává velký vděk za to, co bylo možné si díky téhle zkušenosti uvědomit.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » čtv 12. zář 2019 15:47:55

Trini píše:
Nic píše:A jen nepatrná část populace se nachází ve stavu blaženého, odpoutaného míru, hlubokého klidu


Ten hluboký vnitřní klid a vnitřní pohoda je opravdu prima. Mohu ti jen doporučit. Potom už nebudeš ve druhých vidět temnotu. ;)

Nic píše:a bude v tulákovi poznávat lásku.


Když budeš mít v srdci lásku, tak už tě takový nesmysl nenapadne.

Člověk jako člověk, tulák nebo ne-tulák, podstatné je umět vidět druhým do srdce. (Nisargadatta).

:)


Trini, to srdce, které je zdrojem Bytí, je jen jedno, když do něj vidíš, tak je jasné, že každá bytost je láskou, je Tvým pravým Já, je štěstím a radostí.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » čtv 12. zář 2019 15:58:27

Takže jak tady budeš psát o temnotě atd., tak hned chytneš jednu po čumáčku. Snad tě to probudí.

Chudák spící...

Půjčím si, co mne zaujalo na FB:

Boj a výzvy jsou energie minulého vzestupu. Vzestup se posunuje takovou rychlostí, že boj a výzvy už nejsou tou nejhodnotnější cestou vzestupu.
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 12. zář 2019 16:09:39

Nic píše:skončilo dvakrát po sobě na týden na kapačkách.

Asi jsi byla "ležák" jen krátkou chvíli. Já si proležela v nemocniční péči spoustu týdnů a nesměla jsem si ani sednout.....byla jsem zcela odkázána na péči těch kolem mne. Takto jsem pobyla ve dvou nemocnicích. V té první, tam mne personál převezl i s postelí do koupelny, kde mne na prostěradle opatrně přesunuli na speciální koupelnové plechové lůžko a tam mne celou osprchovali, umyli vlasy , osušili, a přesunuli zpět na postel a odvezli na pokoj. Za pár týdnů v další nemocnici...tam mi řekli, ať si mne umyje někdo z rodiny, že oni na to nemají čas.....když mne potřebovali zrentgenovat, tak mne jeden zaměstnanec smotal do prostěradla (a polámal mi srůstající kost) a přehodil na převozní lůžko... .Prostě není dlouhodobé ležení všude stejné, je to o možnostech (prostor) a ochotě personálu....
Když jsem po mnoha dlouhých týdnech se směla prvně postavit na nohy, byla jsem na tom snad jako malá mořská víla - šílené píchání v chodidlech....ale první, co jsem udělala, bylo sama se umýt ve sprše. umýt si vlasy a seškrabat odrostlou kůži všude, kam jsem předtím nedosáhla a pochopitelně, dojít si až na wc...a po čase, když to šlo, tak i ostříhat přerostlé nehty na nohou....
Jaké je to starat se o ležáky tedy vím - jak z pozice sebe na lůžku a tak i z pozice mít nějakého doma a plně se mu věnovat. (kdysi to byla babička mého manžela, později po letech i manžel). Vím, jaké to je, když takovému ležáku něco upadne pod postel a nemůže se sehnout a sebrat si to zpět.....musí čekat, až půjde někdo kolem a .......a to nepíšu o takových samozřejmých věcech, jako mít tu noční mísu někde po ruce...nebo aspoň ty pleny..... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 12. zář 2019 16:22:35

Nic píše:Trini, to srdce, které je zdrojem Bytí, je jen jedno, když do něj vidíš, tak je jasné, že každá bytost je láskou, je Tvým pravým Já, je štěstím a radostí.

Tak daleko, aby jsi dlela jen v "srdci" (nirvikaplě) ještě nejsi. Maximálně, ale opravdu jen možná, můžeš psát o občasném dlení v savikalpě, o tom předsálí.....no a tehdy se mohou ještě projevovat skryté tendence těla a mysli...jak při samotné savikalpě, tak pochopitelně mimo ni..
Pouze samotná nirvikapla je osvobozená od těla i mysli...ale když se z ní vrátíš zpět, tak jsi možná dost očištěná, ale ne zcela imunní.....
A ti, co zůstali v nirvikalpě, ti se už z ní nevrátili a nepodali nikdy svědectví...prostě "umřeli" a jejich tělo netlelo a netlelo.....ale nemluvilo, nechodilo....nepsalo na internetu.....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 12. zář 2019 16:44:38

Nic píše:
Trini, to srdce, které je zdrojem Bytí,


Tyhle koncepty mají smysl snad jen pro hledající na začátku cesty. I ty se jich jednou pustíš.

Nosí se voda, štípe se dříví a vidí se do srdce lidí. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 12. zář 2019 16:48:59

Alaja píše:
Nic píše:Trini, to srdce, které je zdrojem Bytí, je jen jedno, když do něj vidíš, tak je jasné, že každá bytost je láskou, je Tvým pravým Já, je štěstím a radostí.

Tak daleko, aby jsi dlela jen v "srdci" (nirvikaplě) ještě nejsi.


Je akrorát tak ve svém snu, ve kterém sní, že je probuzená a duchovní učitelka. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » čtv 12. zář 2019 16:54:42

Alaja píše:
Nic píše:Trini, to srdce, které je zdrojem Bytí, je jen jedno, když do něj vidíš, tak je jasné, že každá bytost je láskou, je Tvým pravým Já, je štěstím a radostí.

Tak daleko, aby jsi dlela jen v "srdci" (nirvikaplě) ještě nejsi. Maximálně, ale opravdu jen možná, můžeš psát o občasném dlení v savikalpě, o tom předsálí.....no a tehdy se mohou ještě projevovat skryté tendence těla a mysli...jak při samotné savikalpě, tak pochopitelně mimo ni..
Pouze samotná nirvikapla je osvobozená od těla i mysli...ale když se z ní vrátíš zpět, tak jsi možná dost očištěná, ale ne zcela imunní.....
A ti, co zůstali v nirvikalpě, ti se už z ní nevrátili a nepodali nikdy svědectví...prostě "umřeli" a jejich tělo netlelo a netlelo.....ale nemluvilo, nechodilo....nepsalo na internetu.....


Je to obráceně, to, kým skutečně jsi, jsem, jsme, je hotové, úplné, nepodléhající žádnému vývoji a nemá žádnou chybu, a všechno, co je podmiňované časem a prostorem, je jen mentálním snem. Nicméně je možné se ztotožnit s představami, uvědomovat si realitu skrz filtr mysli a věřit, že ještě nejsme tím, kým bychom měli být.

...zjistila, že neexistuje nic nádhernějšího, než být v Boží přítomnosti, která je na ničem vnějším nezávislá, tudíž člověk může být šťastný klidně i když jen kouká do stropu.
Alaja píše:
Asi jsi byla "ležák" jen krátkou chvíli.


Boží přítomnost je jenom TEĎ, a TEĎ je pořád.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 12. zář 2019 17:04:43

Nic píše:
Alaja píše:
Nic píše:Trini, to srdce, které je zdrojem Bytí, je jen jedno, když do něj vidíš, tak je jasné, že každá bytost je láskou, je Tvým pravým Já, je štěstím a radostí.

Tak daleko, aby jsi dlela jen v "srdci" (nirvikaplě) ještě nejsi. Maximálně, ale opravdu jen možná, můžeš psát o občasném dlení v savikalpě, o tom předsálí.....no a tehdy se mohou ještě projevovat skryté tendence těla a mysli...jak při samotné savikalpě, tak pochopitelně mimo ni..
Pouze samotná nirvikapla je osvobozená od těla i mysli...ale když se z ní vrátíš zpět, tak jsi možná dost očištěná, ale ne zcela imunní.....
A ti, co zůstali v nirvikalpě, ti se už z ní nevrátili a nepodali nikdy svědectví...prostě "umřeli" a jejich tělo netlelo a netlelo.....ale nemluvilo, nechodilo....nepsalo na internetu.....


Je to obráceně,


Ty zatím ani netušíš, o čem Alaja píše. ;)

Jsi ve snu, z kterého se zřejmě hned tak nevzbudíš.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 12. zář 2019 17:07:14

Nic píše:
Alaja píše:Asi jsi byla "ležák" jen krátkou chvíli.


Boží přítomnost je jenom TEĎ, a TEĎ je pořád.


Takže ještě pořád ležíš v nemocnici a díváš se do stropu? :roll:

No, to by aspon mnohé vysvětlovalo. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 12. zář 2019 19:53:51

Trini píše:
Alaja píše:
Nic píše:Trini, to srdce, které je zdrojem Bytí, je jen jedno, když do něj vidíš, tak je jasné, že každá bytost je láskou, je Tvým pravým Já, je štěstím a radostí.

Tak daleko, aby jsi dlela jen v "srdci" (nirvikaplě) ještě nejsi.


Je akrorát tak ve svém snu, ve kterém sní, že je probuzená a duchovní učitelka. ;)

:)


No jo, co s tím naděláme? Spousta lidí na internetových diskusích (JZ, Mozaika, poradna i tady a možná i jinde), se jí to snažilo vysvětlovat, jak to doopravdy je...ale jako když hrách na stěnu házíš...neviděla, neslyšela, nevnímala....jen tušila, že spousta lidí má nějaké podivné připomínky k tomu co píše a protože těm připomínkám nerozuměla, tak si holt vzala do hlavy, že jsou na ní ti připomínkači zlí, oškliví, že ji nemají rádi....... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 34 návštevníků