Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Nic » čtv 27. zář 2018 17:36:31

Tino píše:
Nic píše: Bůh je sám tou Láskou, Bytím, jsoucnem.

Když poznáš kým skutečně jsi ...

Nic píše: Pokud tohle uděláš opravdu z lásky a ne z bažení po moci a nadřazenosti, tak ďábel zmizí a zůstává jen láska.

Stačí, když tu je

Nic píše: bezpodmínečná láska, která nic nežádá, která jen miluje

a nastane trvalá, bezpříčinná spokojenost - sama od sebe.

Tahle informace je stejně užitečná jako když ti někdo řekne, že kyčelní klouby tě okamžitě přestanou bolet a ta bolest zmizí sama od sebe, jakmile přestaneš kulhat na nohu, která je dlouhodobě oslabená a nemůže proto fungovat normálně.

Takový člověk musí být blahem bez sebe :( , když mu někdo tohle znovu a znovu a znovu opakuje...

a on přitom nemá nejmenší tušení :koukam:, co všechno je třeba dělat a od čeho je nutné upouštět,
aby se noha postupně dostávala do normálního bezbolestného stavu... :donknow:


Taková rada, co s tím, pokud jsme připraveni naslouchat, může přijít odkudkoliv:

Já jsem se zeptal: "Kdo to je?"

A tam se ozvalo: "Saint Germain"

A já jsem řekl: "Proč jsi přišel?"

A on řekl: "Protože jsi měl tu myšlenku."

S tou já chodím, s tou myšlenkou o tom vysvobození. A já jsem se ho ptal: "A dokážu to? Dokážu to já?"

A on řekl: "To nemůže dokázat žádné ty. To se prostě stane. "

A já jsem říkal: "No, jasně, ale co proto mohu udělat."

A on řekl: "Miluj."

Já jsem řekl, jasně, to je jasný, to vím. To je jasná věc. Ale řekni mi.."

A on řekl: "Miluj."

Já jsem řekl, no jasně, to chápu, to je první věc, o tom není pochyb. Ale, ale kdybys mi ještě řekl..

A on řekl: "Miluj."

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 81#p139181


Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Nic » čtv 27. zář 2018 17:46:54

Tino píše:
Nic píše: Bůh je sám tou Láskou, Bytím, jsoucnem.

Když poznáš kým skutečně jsi ...

Nic píše: Pokud tohle uděláš opravdu z lásky a ne z bažení po moci a nadřazenosti, tak ďábel zmizí a zůstává jen láska.

Stačí, když tu je

Nic píše: bezpodmínečná láska, která nic nežádá, která jen miluje

a nastane trvalá, bezpříčinná spokojenost - sama od sebe.

Tahle informace je stejně užitečná jako když ti někdo řekne, že kyčelní klouby tě okamžitě přestanou bolet a ta bolest zmizí sama od sebe, jakmile přestaneš kulhat na nohu, která je dlouhodobě oslabená a nemůže proto fungovat normálně.

Takový člověk musí být blahem bez sebe :( , když mu někdo tohle znovu a znovu a znovu opakuje...

a on přitom nemá nejmenší tušení :koukam:, co všechno je třeba dělat a od čeho je nutné upouštět,
aby se noha postupně dostávala do normálního bezbolestného stavu... :donknow:

Co se dá v takové situaci dělat?

Především jasně pochopit, že náš současný stav, kterému neosobní láska chybí, je důsledkem všech našich dosavadních zkušeností, které jsme prožívali od narození; a protože zkušenosti s autoritami bývají i bolestné a zraňující, vyvolávají v člověku postupně nejrůznější skryté sebeobranné reakce (skryté proto, že si nemůže dovolit otevřeně je dát najevo - rodičům, učitelům, a když dospěje, i šéfům...), a všechny ty neprojevené nesouhlasné emoce v něm poměrně brzy zablokují jeho původní, přirozeně milující stav

Obrázek

Když si tohle uvědomíme, může se objevit hluboký zájem o vnitřní příčiny, které způsobují, proč teď reagujeme, jak reagujeme... Díky tomu můžeme svoje bezděčné negativní reakce, které se i teď ze zvyku automaticky v objevují v nejrůznějších situacích, začít postupně v sobě jasně rozpoznávat... přijímat je a upouštět od nich.

Obvykle nelze pochopit všechny skryté motivace, které spontánní láskyplnost blokují z našeho hlubokého podvědomí, a pak je možné vyhledat kvalitního regresního terapeuta, který místo aby doporučoval "Miluj!" člověku, který to prostě nedokáže, nám pomáhá postupně rozpouštět v sobě všechno, co naši přirozenou, spontánní, bezpříčinnou lásku zablokovalo.


Znáš někoho, koho tohle opravdu osvobodilo od všech jeho problémů?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Jakmile se rozpustí příčína, problém zmizí

Příspěvekod Tino » čtv 27. zář 2018 18:21:58

Tino píše:
Nic píše: Bůh je sám tou Láskou, Bytím, jsoucnem.

Když poznáš kým skutečně jsi ...

Nic píše: Pokud tohle uděláš opravdu z lásky a ne z bažení po moci a nadřazenosti, tak ďábel zmizí a zůstává jen láska.

Stačí, když tu je

Nic píše: bezpodmínečná láska, která nic nežádá, která jen miluje

a nastane trvalá, bezpříčinná spokojenost - sama od sebe.

Tahle informace je stejně užitečná jako když ti někdo řekne, že kyčelní klouby tě okamžitě přestanou bolet a ta bolest zmizí sama od sebe, jakmile přestaneš kulhat na nohu, která je dlouhodobě oslabená a nemůže proto fungovat normálně.

Takový člověk musí být blahem bez sebe :( , když mu někdo tohle znovu a znovu a znovu opakuje...

a on přitom nemá nejmenší tušení :koukam:, co všechno je třeba dělat a od čeho je nutné upouštět,
aby se noha postupně dostávala do normálního bezbolestného stavu... :donknow:

Co se dá v takové situaci dělat?

Především jasně pochopit, že náš současný stav, kterému neosobní láska chybí, je důsledkem všech našich dosavadních zkušeností, které jsme prožívali od narození; a protože zkušenosti s autoritami bývají i bolestné a zraňující, vyvolávají v člověku postupně nejrůznější skryté sebeobranné reakce (skryté proto, že si nemůže dovolit otevřeně je dát najevo - rodičům, učitelům, a když dospěje, i šéfům...), a všechny ty neprojevené nesouhlasné emoce v něm poměrně brzy zablokují jeho původní, přirozeně milující stav

Obrázek

Když si tohle uvědomíme, může se objevit hluboký zájem o vnitřní příčiny, které způsobují, proč teď reagujeme, jak reagujeme... Díky tomu můžeme svoje bezděčné negativní reakce, které se i teď ze zvyku automaticky v objevují v nejrůznějších situacích, začít postupně v sobě jasně rozpoznávat... přijímat je a upouštět od nich.

Obvykle nelze pochopit všechny skryté motivace, které spontánní láskyplnost blokují z našeho hlubokého podvědomí, a pak je možné vyhledat kvalitního regresního terapeuta, který místo aby doporučoval "Miluj!" člověku, který to prostě nedokáže, nám pomáhá postupně rozpouštět v sobě všechno, co naši přirozenou, spontánní, bezpříčinnou lásku zablokovalo.

Nic píše:Znáš někoho, koho tohle opravdu osvobodilo od všech jeho problémů?

Znám.

I mně to už řadu let pomáhá. Reaguju čím dál přátelštěji i v situacích, které by mě byly dřív vytočily - a neznamená to, že se nějak držím zpátky. I na projevy druhých lidí, které mě dlouho iritovaly, se samy od sebe objevují pokojnější, přátelštější reakce. Asi díky prohlubujícímu se pochopení, že všichni jsme nějak naprogramovaní svými zkušenostmi, že na tom nikdo pouhou svou vůlí nemůže nic změnit (jedině odsunout možnost změny k lepšímu dalším potlačením své odmítavé negativní emoce, což není řešení), a tak mizí potřeba toho druhého posuzovat, odsuzovat...

Spíš se mi tu a tam objeví ochota podělit se o to, co konečně pomáhá, nejen mně, ale i řadě mých dlouholetých přátel. Taky se postupně jejich projev mění i tam, kde to bylo dřív nepředstavitelné. Jak je přirozená bytostná láskyplnost stále míň blokovaná, objevuje se jim i v situacích, kde dřív něco takového vůbec nepadalo v úvahu. A mění se to u nás všech i po mnoha létech setrvávání v negativitě, věk tady zřejmě nerozhoduje.

Fakt ale je, že pomoc dobrého regresního terapeuta/terapeutky je opravdu důležitá - motivace, které spouštějí naše potlačené reakce, bývají často těžko rozpoznatelné bez návratu do situací, které je prvotně vyvolaly.

Třeba se tyhle informace budou někomu hodit - a třeba ne ;)

Závisí to především na vlastních zkušenostech každého z nás

:)
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Nic » pát 28. zář 2018 4:38:41

Tino píše:I mně to už řadu let pomáhá. Reaguju čím dál přátelštěji i v situacích, které by mě byly dřív vytočily - a neznamená to, že se nějak držím zpátky. I na projevy druhých lidí, které mě dlouho iritovaly, se samy od sebe objevují pokojnější, přátelštější reakce. Asi díky prohlubujícímu se pochopení, že všichni jsme nějak naprogramovaní svými zkušenostmi, že na tom nikdo pouhou svou vůlí nemůže nic změnit (jedině odsunout možnost změny k lepšímu dalším potlačením své odmítavé negativní emoce, což není řešení), a tak mizí potřeba toho druhého posuzovat, odsuzovat...


Jedno z nejosvícenějších vyjádření o osvobozené existenci zní ve slovech:

"Moudrost říká: ´Nejsem nic.´
Láská říká: ´Jsem vším.´
Můj život plyne mezi tím."

(N.Maharadž)

Spira totéž trochu polidštil:

"V nevědomosti jsem něco;
v pochopení jsem nic;
v lásce jsem všechno."


Je tu ta možnost nepochopení, nepoznávání, kým jsme, ztotožnění se s něčím.

Ani to nemusí bránit otevření se lásce. Naopak, je tu možné nesmírné užívání si lásky - jako milující, i jako milovaný.

To, co blokuje vědomí lásky, je nevědomost, která si myslí, že ví, že existuje něco, co není a nemůže být láskou.

"Existuje jen jedna definice ega, která je určitým způsobem pravdivá, a ta je: "Něco je špatně."
(Adyashanti)

Něco, co je, by nemělo být, existovat, proto to není láskou.

Především jasně pochopit, že náš současný stav, kterému neosobní láska chybí, je důsledkem všech našich dosavadních zkušeností, které jsme prožívali od narození; a protože zkušenosti s autoritami bývají i bolestné a zraňující, vyvolávají v člověku postupně nejrůznější skryté sebeobranné reakce (skryté proto, že si nemůže dovolit otevřeně je dát najevo - rodičům, učitelům, a když dospěje, i šéfům...), a všechny ty neprojevené nesouhlasné emoce v něm poměrně brzy zablokují jeho původní, přirozeně milující stav.

Můžeme to být my to něco, co má příběh dítěte, které nebylo láskou, které bylo z nějakého důvodu nemilovatelné, zraňované. Můžeme být tím, kdo vlastní tuhle minulost, která je špatně, kterou nám nikdo neodpáře, kterou musíme tahat sebou a proto, že jsme od lásky odstřiženi, je v našem životě všechno špatně.

Regrese nás může vrátit zpátky a může přinést úlevu, že to nejsme my, kdo je tím důvodem, že to je špatně, že špatně to měli rodiče, učitelé, šéfové..., prostě všichni ti, kdo se na té představě naší osoby nějak podepsali.

Jenže i kdyby se nám nakrásně nějak povedlo dostat se jako představa osoby ze sevření představou, že my jsme tím, co je nemilovatelné, my jsme tím, co je špatně, tak tu dál zůstává něco dalšího, co je špatně, co nás uzavírá před poznáním, že láska je vším, že Bůh je vším.

Ram Dass říká k jakémusi příběhu: "Byl to Bůh, akorát měl zrovna blbou inkarnaci."

Může dávat něco takového smysl?

Možná ano, když se na to podíváme třeba tímhle způsobem.

Jednou z dobrých možností, jak se osvobodit od toho, co nás zaklíná do nevědomosti, je například Moojiho Pozvání ke svobodě.

Je možné na chvíli ochutnat, jaké to je, když jsme zcela bez příběhu, bez ztotožnění...

Je možné se v tomhle marinovat tak dlouho, dokud se zcela nevyjasní, kdo jsme.

A jakmile je jasné, kdo jsme, tak všechny problémy mizí.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

RE: Jakmile se rozpustí příčína, problém zmizí

Příspěvekod Tino » pát 28. zář 2018 10:01:29

Není to tak, že

Nic píše:Regrese nás může vrátit zpátky a může přinést úlevu, že to nejsme my, kdo je tím důvodem, že to je špatně, že špatně to měli rodiče, učitelé, šéfové..., prostě všichni ti, kdo se na té představě naší osoby nějak podepsali.

Z téhle představy pak vyplývá mylný závěr a domněnka, že v regresi

Nic píše:tu dál zůstává něco dalšího, co je špatně, co nás uzavírá před poznáním...

Kdo má dlouholeté vlastní zkušenosti s regresemi, ví, že posuzování, co je špatně a kdo z lidí kolem nás se choval špatně, se v něm naopak rozpouští. Jak je to možné?

V regresi dojde k zaktivování konkrétní situace, ke které kdysi došlo, a k rozpouštění našich tehdy neprojevených bolestných nebo hněvivých reakcí, uložených v našem podvědomí (proto nás doteď stále automaticky ovlivňovaly) uviděním tehdejší situace v novém, pozitivním kontextu, který v tehdejší dávné situaci zůstal nepovšimnutý. Tím se automaticky rozpouštějí další emocionální blokády, které tehdy vznikly, a to má za následek, že současně s nově vzniklým přístupem k tehdejší situaci tu najednou je i pozitivnější vnímání všech tehdejších účastníků. Může to mít až překvapivé důsledky: naše rodinné vztahy i vztahy k dalším lidem, kteří v nás kdysi dávno vyvolali negativní reakce, jsou teď najednou přátelštější. Aniž jsme se o cokoliv snažili - tahle změna se v nás objevila sama od sebe. Občas se proto stává, že ti, co už nějakou zkušenost s regresemi mají, je někdy podstupují i z těchto důvodů.

V diskusi přirozeně nezbývá než akceptovat, že to, s čím diskutující nemá žádnou zkušenost, posuzuje jen podle svých představ, které mohou být zcela mylné. Jako u každého z nás.

:)
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Nic » pát 28. zář 2018 12:01:52

Tino píše:Není to tak, že

Nic píše:Regrese nás může vrátit zpátky a může přinést úlevu, že to nejsme my, kdo je tím důvodem, že to je špatně, že špatně to měli rodiče, učitelé, šéfové..., prostě všichni ti, kdo se na té představě naší osoby nějak podepsali.

Z téhle představy pak vyplývá mylný závěr a domněnka, že v regresi

Nic píše:tu dál zůstává něco dalšího, co je špatně, co nás uzavírá před poznáním...

Kdo má dlouholeté vlastní zkušenosti s regresemi, ví, že posuzování, co je špatně a kdo z lidí kolem nás se choval špatně, se v nich naopak rozpouští. Jak je to možné?

V regresi dojde k zaktivování konkrétní situace, ke které kdysi došlo, a k rozpouštění našich tehdy neprojevených bolestných nebo hněvivých reakcí, uložených v našem podvědomí (proto nás doteď stále automaticky ovlivňovaly) uviděním tehdejší situace v novém, pozitivním kontextu, který v tehdejší dávné situaci zůstal nepovšimnutý. Tím se automaticky rozpouštějí další emocionální blokády, které tehdy vznikly, a to má za následek, že současně s nově vzniklým přístupem k tehdejší situaci tu najednou je i pozitivnější vnímání všech tehdejších účastníků. Může to mít až překvapivé důsledky: naše rodinné vztahy i vztahy k dalším lidem, kteří v nás kdysi dávno vyvolali negativní reakce, jsou teď najednou přátelštější. Aniž jsme se o cokoliv snažili - tahle změna se v nás objevila sama od sebe. Občas se proto stává, že ti, co už nějakou zkušenost s regresemi mají, je někdy podstupují i z těchto důvodů.

V diskusi přirozeně nezbývá než akceptovat, že to, s čím diskutující nemá žádnou zkušenost, posuzuje jen podle svých představ, které mohou být zcela mylné. Jako u každého z nás.

:)


Nepopírám, že takové věci mohou pomoci. Stejně tak může pomoci dát zlomenou nohu do sádry.

Kdyby ta regrese byla skutečně absolutní a dovedla nás do místa, kde jsme se nikdy nerozdělili,

tak by nás mohla osvobodit i od iluze, že jsme "něco", že já jsem "něco" jiného, než Ty.

Mohlo by nás to osvobodit od ega, které vytváří informaci, "že je něco špatně".

Už by se realita nedělila na dobrou a zlou, ale byla by jen dobrá, tak jak ji stvořil Bůh..

Jakmile je jasné, kdo jsme, tak všechny problémy mizí,

protože zmizela jediná příčina celého problému,

zmizelo to, co by mohlo být zdrojem informace, "že je něco špatně".
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

RE: Jakmile se rozpustí příčína, problém zmizí

Příspěvekod Tino » pát 28. zář 2018 13:35:45

Nic píše:
Tino píše:Není to tak, že

Nic píše:Regrese nás může vrátit zpátky a může přinést úlevu, že to nejsme my, kdo je tím důvodem, že to je špatně, že špatně to měli rodiče, učitelé, šéfové..., prostě všichni ti, kdo se na té představě naší osoby nějak podepsali.

Z téhle představy pak vyplývá mylný závěr a domněnka, že v regresi

Nic píše:tu dál zůstává něco dalšího, co je špatně, co nás uzavírá před poznáním...

Kdo má dlouholeté vlastní zkušenosti s regresemi, ví, že posuzování, co je špatně a kdo z lidí kolem nás se choval špatně, se v nich naopak rozpouští. Jak je to možné?

V regresi dojde k zaktivování konkrétní situace, ke které kdysi došlo, a k rozpouštění našich tehdy neprojevených bolestných nebo hněvivých reakcí, uložených v našem podvědomí (proto nás doteď stále automaticky ovlivňovaly) uviděním tehdejší situace v novém, pozitivním kontextu, který v tehdejší dávné situaci zůstal nepovšimnutý. Tím se automaticky rozpouštějí další emocionální blokády, které tehdy vznikly, a to má za následek, že současně s nově vzniklým přístupem k tehdejší situaci tu najednou je i pozitivnější vnímání všech tehdejších účastníků. Může to mít až překvapivé důsledky: naše rodinné vztahy i vztahy k dalším lidem, kteří v nás kdysi dávno vyvolali negativní reakce, jsou teď najednou přátelštější. Aniž jsme se o cokoliv snažili - tahle změna se v nás objevila sama od sebe. Občas se proto stává, že ti, co už nějakou zkušenost s regresemi mají, je někdy podstupují i z těchto důvodů.

V diskusi přirozeně nezbývá než akceptovat, že to, s čím diskutující nemá žádnou zkušenost, posuzuje jen podle svých představ, které mohou být zcela mylné. Jako u každého z nás.

:)


Nepopírám, že takové věci mohou pomoci. Stejně tak může pomoci dát zlomenou nohu do sádry.

Kdyby ta regrese byla skutečně absolutní a dovedla nás do místa, kde jsme se nikdy nerozdělili,

tak by nás mohla osvobodit i od iluze, že jsme "něco", že já jsem "něco" jiného, než Ty.

Mohlo by nás to osvobodit od ega, které vytváří informaci, "že je něco špatně"...

nebo "že je něco dobře." Kdo to takhle hodnotí?

Osobní já.

Prvotním problémem je tedy osobní já, ego, které něco preferuje a něco jiného odmítá, a tím sebe samo pořád znovu aktivuje a posiluje.
Včetně svého úsilí dosáhnout stavu bez ega, který chápe jako ideální. Je to hlavní a nejdůležitější snaha duchovního ega.

Je možné se zajímat, komu je to jasné, čí problémy zmizí a kdo chce dosáhnout stavu bez ega, když tu není osobní já, které by to takhle posuzovalo a o to usilovalo?

Po mnoha předchozích snahách dosáhnout stavu bez ega se nakonec může s úlevou ukázat, že osvobozování od ega se díky regresi děje nějak samo od sebe a nevzniká tak žádné (vcelku pochopitelné) ulpívání duchovního já na snaze dosáhnout stavu bez ega.

Co vlastně je to osobní já? Zřejmě se ve vědomí znovu a znovu aktivuje navyklým neuvědomovaným ulpíváním člověka na jeho prioritách (i duchovních, jejichž cílem je stav bez ega). Intenzita těchto aktivit je zřejmě důsledkem všech předchozích nežádoucích zkušeností a potřeby osobního já zažívat nepřetržitou spokojenost. Čím jsou reakce osobního já intenzivnější, tím víc rozhodují, jak člověk zareaguje na současné dění, nakolik potřebuje něco preferovat coby správné a něco jiného ignorovat nebo odmítat jako nežádoucí.

Regrese je prostě jeden ze způsobů, jakým se stále víc rozpouští osobní já, i s jeho bezděčnými prioritami a odpory. Ukazuje se, že díky tomu je každodenní vnímání stále pokojnější, harmoničtější, jen se objevuje ve vědomí, a míň se v něm proto objevují i reakce individuálního osobního já - ega. Zmenšuje se a často úplně zmizí potřeba prosazovat to, co se vnímá jako optimální. Věci se jen konstatují, přijímají se jako to, co právě je, a díky tomu vznikají i odpovídající věcné reakce na ně - a to je všechno. Reakce se stále víc blíží stavu, kdy se reaguje jen na dění, na to, co právě je, ne na "moje" nebo "něčí" jednání nebo názor. Asi proto postupně ubývá i osobní potřeba osobního já svou reakci znovu a znovu doporučovat.

Postupně tak mizí jediná příčina celého problému, vědoucí osobní já.

:)
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Alaja » pát 28. zář 2018 19:18:55

A k čemu že vám bude dobré zbavení se svého ega?
Změníte se?
Zbavíte se všech svých zlozvyků?
Lidi vás budou více milovat?
:donknow:

Jo, a jak rozpoznáte, že už nemáte žádné ego??? To by mne opravdu zajímalo.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Alaja » pát 28. zář 2018 19:24:59

Ega se můžeme zbavit, na krátkou dobu, pouze v nirvikalpě samadhi. Jinak je přítomno neustále.

Ovšem záleží na tom, jak se to ego samo pročistilo, jinak se k té nirvikalpě vůbec nedostane....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Trini » pát 28. zář 2018 19:41:19

Alaja píše:A k čemu že vám bude dobré zbavení se svého ega?
Změníte se?
Zbavíte se všech svých zlozvyků?
Lidi vás budou více milovat?
:donknow:

Jo, a jak rozpoznáte, že už nemáte žádné ego??? To by mne opravdu zajímalo.... :lol:


:lol:

A Kdo? že to jako pozná, že se mu rozpouští/rozpustilo ego? Neosobní (nic) nevědoucí já? ;)
Ale když se potom někdo cítí lépe, proč ne...
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Trini » pát 28. zář 2018 19:48:03

Alaja píše:Ega se můžeme zbavit, na krátkou dobu, pouze v nirvikalpě samadhi. Jinak je přítomno neustále.


Jo, když je tělo, tak je i pocit "já", který je s tím tělem spojený. Podle Ramany to tak má i džnanín, i když hodně oslabeně. V nirvikalpě žádné tělo není.

Alaja píše:Ovšem záleží na tom, jak se to ego samo pročistilo, jinak se k té nirvikalpě vůbec nedostane....


O tom to je, o pročištění ega.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Alaja » pát 28. zář 2018 22:45:27

Trini píše:
Alaja píše:A k čemu že vám bude dobré zbavení se svého ega?
Změníte se?
Zbavíte se všech svých zlozvyků?
Lidi vás budou více milovat?
:donknow:

Jo, a jak rozpoznáte, že už nemáte žádné ego??? To by mne opravdu zajímalo.... :lol:


:lol:

A Kdo? že to jako pozná, že se mu rozpouští/rozpustilo ego? Neosobní (nic) nevědoucí já? ;)
Ale když se potom někdo cítí lépe, proč ne...
:)


To, že se někdo cítí líp, je jeho věc, ale proč ty podivnosti s mizením ega, když nespí, není v nirvikalpě a ani ještě neumřel, potom rozšiřuje vehementně dál a dál? Vždyť to je jen sebehypnóza, žádná Pravda, je to jen svět, který si vysnil ....úplný syndrom Napoleona.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Trini » ned 30. zář 2018 8:03:32

Alaja píše:
Trini píše:
Alaja píše:A k čemu že vám bude dobré zbavení se svého ega?
Změníte se?
Zbavíte se všech svých zlozvyků?
Lidi vás budou více milovat?
:donknow:

Jo, a jak rozpoznáte, že už nemáte žádné ego??? To by mne opravdu zajímalo.... :lol:


:lol:

A Kdo? že to jako pozná, že se mu rozpouští/rozpustilo ego? Neosobní (nic) nevědoucí já? ;)
Ale když se potom někdo cítí lépe, proč ne...
:)


To, že se někdo cítí líp, je jeho věc,


Ale je to to, o co jde. Jak si to kdo dál interpretuje, není podstatné. Třeba se cítí ještě lépe, když se domnívá, že mu mizí "osobní vědoucí já" (koncept) = to, o čem se myslí. že je dobré, aby mizelo.
V podstatě si každý hrabe na svém písečku (není jiná možnost) a přitom si obvykle přeje, aby si tam hrabali i ostatní (to ale není možné).

Džnanín/mudrc je ta absolutní samota - která "mu" už ale nevadí ( tedy samota, která nevadí). Dokud samota vadí, tak se stále hledá nějaká možnost, jak druhé přemluvit, aby hrabali na jeho písečku. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod honzam » ned 30. zář 2018 9:35:21

Trini píše:Ale je to to, o co jde.

Že něco je tím, o co jde, je taky interpretace.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod honzam » ned 30. zář 2018 9:37:00

Trini píše:Jak si to kdo dál interpretuje, není podstatné.

Že tohle není podstatné, je hodně velká interpretace.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod honzam » ned 30. zář 2018 9:40:36

Interpretace jako taková je obohacující, ale neměla by být podávána agresivně a vydávána za nějakou vyšší pravdu, než jsou interpretace druhých, alespoň ne bez racionálních argumentů, které je možné pojmout myslí.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod honzam » ned 30. zář 2018 9:44:14

Trini píše:V podstatě si každý hrabe na svém písečku (není jiná možnost) a přitom si obvykle přeje, aby si tam hrabali i ostatní (to ale není možné).

Tohle vlastně ukazuje na Tvé osobní nastavení, které asi směřuje proti jakémukoliv porozumění mezi lidmi.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Alaja » ned 30. zář 2018 9:47:01

:D
Tak čeho se lidi vlastně zbavují, když napíšou, že ego odhodili do kyblíku?

Ego, superego a id
Pojmy ego, superego a id jsou v psychoanalýze, tedy psychologické teorii Sigmunda Freuda základní složky osobnosti člověka.

Id

Id neboli „ono“ (latinsky to) je podle teorie osobnosti její nejnižší složkou. Podle Freuda je u id všechno založeno na uspokojování slasti a id tento rys našeho nevědomí představuje a zastupuje. Je složkou vrozenou, primární je pro něj dosahování slasti – usilování o nebo vyhledávání toho, co daného člověka uspokojuje: může jít o základní podmínky nezbytné pro přežití (čistý vzduch, teplo, jídlo, voda), intenzivní zážitky (sexuální, adrenalinové, spirituální, zábavné) až po potřeby vlastní lidem coby vyšším společenským bytostem (peníze, touha po uznání, prestiž). Funguje v oblasti podvědomí (nevědomí) a to bez výjimky iracionálně. „Idem v akci“ můžeme označit novorozence.

V moderní psychologii je id názvem pro vášně, pudy, přání, touhy, spontánnost… a jeho protivahou je ego. Pokud dojde k nějakému vážnému narušení ve vývoji osobnosti (s krátkodobým i dlouhodobým trváním) následkem může být rozpolcení osobnosti na osobnost, kde převažuje id a osobnost, kde převažuje ego.

Ego

Pojem ego, neboli „já“, se řídí principem reality a vyrovnává působení složky sociální (superego) a pudové (id), je vědomé i předvědomé, a výsledkem jeho činnosti je naše chování.

V moderní psychologii se tímto pojmem označuje nejen ego podle Freuda, ale i složka, kterou vydělil jako superego. Jde o racionální složku, která se řídí principy svědomí, povinností a sociálních jistot. Její protiváhou je stále Id.

Freudovský pojem „ego“ není zcela totožný s obecným významem slova „já“, které je chápáno jako označení lidské jedinečnosti a odlišnosti od ostatních lidí. Též rozpoznání a vnímání osobní identity, vnímané vlastními smysly a pocity.

Superego

Superego, neboli „nadjá“, je podle Freuda nejvyšší ze tří složek osobnosti.

Řídí se principem dokonalosti: „chce“ být dokonalé z hlediska společnosti a působí vědomě i nevědomě. Vzniká působením výchovy, neboli okolí, které na nás má vliv a snaží se nás civilizovat do standardů společnosti, ve které vyrůstáme. Prahne po ideálech a nutí osobnost snažit se jich dosáhnout. Je naší zažitou vnitřní morálkou, neboli svědomím.

V dnešní moderní psychologii se již pojem superego nepoužívá a nahradilo ho prostě ego, které však podle Freuda existuje také a má vlastní význam.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ego,_superego_a_id
Naposledy upravil Alaja dne ned 30. zář 2018 9:52:23, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod honzam » ned 30. zář 2018 9:52:06

Podle mě se v duchovní oblasti pod ego zahrnují všechny tři výše popsané složky.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Alaja » ned 30. zář 2018 13:25:33

honzam píše:Podle mě se v duchovní oblasti pod ego zahrnují všechny tři výše popsané složky.


:D
Když se tak rozhlížím na internetu po těch stránkách o duchovnu, tak mám pocit, že si pod pojmem ego lidi většinou představují jen ty negativní věci ( jen u toho druhého, u sebe pochopitelně ne), hlavně vulgární vyjadřování se a to, že někdo nesouhlasí s jejich názorem..... :lol:

Kdysi jsem zažila na vlastní kůži jednu ....kolegyni....nemluvila sprostě, nýbrž velice slušně a zároveň dokázala bez váhání vrazit tzv. "kudlu do zad" tomu, kdo se nelíbil jejímu šéfovi.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků