Život mezi životy

Re: Život mezi životy

Příspěvekod honzam » pon 29. říj 2018 19:38:45

Trini píše:
Alaja píše:No co, co, co... :donknow:
Na poradně je registrováno dostatek moudrých lidiček, co tam dosud nenapsali ani čárku....mělo bych ji být asi tak 265. :starik:
A z toho zbytku, 194 lidí, tam už také moc lidí nepíše, též už zmoudřeli........ :meditace:


Ono je těžko stravitelné, když někdo neustále žvaní o lásce, ale jinak celý jeho projev svědčí o bezcharakternosti - která ale samozřejmě pramení z těžké nevědomosti. Za to fakt nemůže.

Chce to jiný pohled, pak se i dá dopřát jí tu radost, když někoho špiní nebo prozrazuje. Mně přijde krásné právě to, že za to může a dělá to úmyslně. Ona k prožitku toho štěstí potřebuje konflikt a pocit převahy nad druhým, tak si to dopřává. Ty různé přetvářky a změny polohy jsou hezké. :D Úplně mě dojalo, jak si našla moje fotky a s komentářem je sem vložila. Když se na to člověk nezaujatě podívá, je to reakce ukřivděného dítěte "No počkej ty čerte, já ti ukážu, ať všichni vidí, co je s tebou čeká." To samé ta koza, dokonce obrázek sama domalovala "Podívejte, to je on. Fuj, ten teda vypadá." Přijde mi to roztomilé.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod honzam » pon 29. říj 2018 20:20:27

honzam píše:Známá aféra před dvěma lety. Peklo a vysvobození z něj. Obě zprávy jsou z 1. června (Mezinárodní den dětí). Zajímalo by mě, jak v tom klášteře učili tu laskavost k bytostem. :netusim:

https://www.lidovky.cz/svet/tygri-klaster-bude-bez-tygru-pro-zvirata-byl-peklem-celi-obvineni-ze-zneuzivani.A160531_164313_ln_zahranici_msl

Tygří klášter bude bez tygrů. V pekle pro zvířata našli v mrazáku 40 mláďat

Tygří klášter, jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Thajsku, přijde o své největší lákadlo pro návštěvníky. Buddhistický chrám Wat Pha Luang Ta Bua neboli Tygří chrám v Kanchanaburi na západě země čelí už delší dobu obvinění z obchodování se zvířaty a z jejich zneužívání. Na místě bylo nyní nalezeno čtyřicet těl tygřích mláďat v mrazáku, informovala BBC.


https://zpravy.idnes.cz/tygr-thajsko-mladata-0ro-/zahranicni.aspx?c=A160601_113505_zahranicni_aba

Buddhističtí mniši v Thajsku měli v mrazáku čtyřicet mrtvých tygřat

Mrtvoly asi 40 tygřích mláďat našly thajské úřady v buddhistickém chrámu, který leží západně od Bangkoku. Chrám je díky chovu tygrů populární mezi turisty, zároveň je však podezřelý z nelegálního obchodu se zvířaty či produkty, které z nich pocházejí. Úřady nyní odebírají chrámu desítky živých tygrů.


http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=354&t=8357&start=100
mnich Sarana píše:
Tadle ta užitečnost s níž je každý posedlý je přesně to, co neustále roztáčí karmu,
největší "zlo" je právě touha a snaha vo dobro...


Rozhodně je lepší se snažit o dobro než postřílet děti ve škole a pak spáchat sebevraždu.
Dobro je počátkem příjemného prožívání, a příjemné prožívání je počátkem zanechání těla a mysli, a zanechání těla a mysli je počátkem pochopení, že "já" není. Tehdy končí chtění, očekávání, ulpívání. Dobrem to začíná, odstraněním chamtivosti a nenávisti to končí.

vostal petr píše:A rozhodně je lepší se nesnažit vo dobro, než se snažit vo dobro,
to jenom abys to furt nepřekrucoval do střílení do dětí,

snažíš se ze mě dělat vola, když tudle blbost napíšeš, nebo jen nechápeš, že lidé střílejí do dětí proto, protože chtějí dobro,
tedy dobro, lidé vždycky chtějí LEDA TAK SVOU PŘEDSTAVU DOBRA...

mnich Sarana píše:Střílení do dětí je někdy s představou dobra, ale ve své podstatě je to zlo - protože úmysl zabít je zlo bez ohledu na příčinu, důvod, nebo předmět.


Myslím si, že ti mniši děti zabíjeli také s pocitem konání dobra. Těžko říct, co si představovali, snad je chtěli poslat do nějaké lepší inkarnace. Mohlo to být tak, že děti svou smrtí zanechaly těla k léčbě nějakých lidí a tou obětí pro sebe vytvořily pozitivní karmu, která jim do budoucna umožní narodit se v lepších podmínkách. :starik: Navíc tak mniši mohli získat velké prostředky na jídlo pro sirotky.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Trini » sob 03. lis 2018 1:28:58

Návštěvník píše:
mnich Sarana píše:
Proto jsou všechny zrozené bytosti už od základu podmíněné chamtivostí, nenávistí, a zaslepeností. Kdyby nebyly, ani by se neměly jak zrodit (základní podmínka ke zrození by totiž nebyla splněna).


V podstatě mi připadá, že tím chceš říct, že narodit se může jen špatnost. Takže v důsledku by za tím mohl být cíl, aby se lidé přestali rozmnožovat, aby přestali přivádět na svět děti = špatnost.



mnich Sarana píše:Přesně tak. Chtíč a nenávist jsou nečistoty mysli, které zabraňují její svobodě.

Proto jsem právě zmínil svůj úžas nad tím, jak je možné dosáhnout nadpřirozených schopností jako je levitace, telepatie, jasnovidnost, transmutace, mizení-objevování, sebe-multiplikace, procházení skalami, chození po povrchu vody a další (na vyšších, velice mocných úrovních) pouze velice pořádným potlačením veškerého chtíče a nenávisti (skrze meditační pohroužení, pouze dočasně) nebo osvícením (skrze pochopení skutečnosti jaká je, čímž se chtíč a nenávist potlačí navždy).

Chtíč není třeba.

Kdyby se všichni lidé rozhodli, že se nebudou věnovat pohlavnímu styku, což je samozřejmě fantasmagorie, "všichni" lidé se takhle nikdy nerozhodnou,
tak by následovala přiměřená fantasmagorie, a tedy, že by se děti objevovaly na světě samy od sebe, spontánně, nikoliv z matčina lůna. (To je totiž způsob, jakým se děti rodí v nebi. V Buddhistickém nebi bohové nemají pohlavní styk, pouze se "dotýkají". Děti se objevují samy od sebe na vhodných místech domu toho kterého boha, plně dospělé, podobné lidským bytostem ve věku 20 let, oblečené, schopné mluvit a užívat si nebeských rozkoší.)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Trini » sob 03. lis 2018 8:31:38

Vidět děti jako špatnost a že by se neměly rodit, vidím jako jednu z nejhorších forem nenávisti. V tomto případě - naučenou formu nenávisti.

Ptám, se komu nebo čemu tato ideologie slouží.
Zřejme jde o politiku snížení porodnosti pomocí náboženství - zde buddhismu. A jak se zdá velmi úspěšnou. Ještě v roce 1970 byla porodnost v Burmě 6 dětí pro jednu ženu. V roce 1980 5 dětí, v roce 2000 3 děti, v roce 2010 2,5 dětí, v roce 2016 (dnes Myanmaru) 2,21 dětí pro jednu ženu.
Očekávaná délka života byla průměrně 55,16 let, v roce 2002 to bylo 57,2 let a v roce 2016 66,6 let. Myanmar leží na 148. místě ( ze 189 zemí) indexu lidského rozvoje.

V Myanmaru je moslimská menšina tzv. Rohingové. Těm bylo v roce 2013 od vlády nařízeno, že nesmějí mít více než 2 děti pro rodinu. O moslimech se říká, že se snaží ovládnout svět dělohami svých žen.
V roce 2O13 bylo v Myanmaru ca. 800.000 Rohingů. V roce 2017 jich mělo skoro 1.000.000 uprchnout do Bangladéže. Zřejmě se tím nařízením 2 děti pro rodinu neřídili.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod adiuv » sob 03. lis 2018 12:06:58

mnich Sarana píše:
Proto jsou všechny zrozené bytosti už od základu podmíněné chamtivostí, nenávistí, a zaslepeností.

Docela by mě zajímalo, co by takovému tvrzení řekl Buddha.
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod honzam » sob 03. lis 2018 12:17:37

adiuv píše:
mnich Sarana píše:
Proto jsou všechny zrozené bytosti už od základu podmíněné chamtivostí, nenávistí, a zaslepeností.

Docela by mě zajímalo, co by takovému tvrzení řekl Buddha.


1) Zrozené bytosti nejsou od základu podmínění chamtivostí, nenávistí, a zaslepeností.
2) Zrozené bytosti nejsou od základu podmíněné štědrostí, láskou a vědomostí.
3) Zrozené bytosti nejsou od základu podmíněné chamtivostí, nenávistí, a zaslepeností a zároveň štědrostí, láskou a vědomostí.
4) Zrozené bytosti nejsou od základu nepodmíněné chamtivostí, nenávistí, a zaslepeností i ani štědrostí, láskou a vědomostí.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod honzam » sob 03. lis 2018 16:07:44

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Alaja » sob 03. lis 2018 21:19:44

Z FB....
Přílohy
21731105_523897411279477_8219747855691207461_n.jpg
21731105_523897411279477_8219747855691207461_n.jpg (131.31 KiB) Zobrazeno 5403 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
honzam

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků