Osobní já a jeho preference

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod Trini » úte 20. lis 2018 23:11:34

Alaja píše:
Ješitnost ti opravdu nechybí...no jo, typický mužský.... :lol:

Spíš už úplně zblbnul. Nedávno psal Taře tohle:

miroslav píše:Láska a role spolu dohromady nejdou. Láska si nepředstavuje jaký by měl ten druhý být nebo jakou by měl nebo neměl hrát roli.
Pokud jsou ve hře kriteria na milovaného, tak to spolehlivě není láska.
Pak je to při nejlepším jen momentální zamilovanost

tedy čistě ve stylu

Zahla tam, zahla sem,
svého srdce za hlasem

:'-( :'-( :'-(

Chtivost a netrpělivost srdce...

A najednou si namlouvá, že je to láska. :roll:
Ale když ho to dělá št'astným...
:)
Trini

Poděkoval: 37
Poděkováno: 21-krát v 19 příspěvcích

Příspěvekod Alaja » úte 20. lis 2018 23:30:58

Trini píše:A najednou si namlouvá, že je to láska.

Dobře mu tak. :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Alaja

Poděkoval: 171
Poděkováno: 207-krát v 200 příspěvcích

Příspěvekod armin » stř 21. lis 2018 7:08:37

Trini píše:Ale když ho to dělá št'astným...

Mně to šťastným nedělá, jen to oceňuji.
armin

Poděkoval: 0
Poděkováno: 21-krát v 19 příspěvcích

Příspěvekod Alaja » stř 21. lis 2018 17:52:56

Trini píše:
Alaja píše:
Ješitnost ti opravdu nechybí...no jo, typický mužský.... :lol:

Spíš už úplně zblbnul. Nedávno psal Taře tohle:

miroslav píše:Láska a role spolu dohromady nejdou. Láska si nepředstavuje jaký by měl ten druhý být nebo jakou by měl nebo neměl hrát roli.
Pokud jsou ve hře kriteria na milovaného, tak to spolehlivě není láska.
Pak je to při nejlepším jen momentální zamilovanost

tedy čistě ve stylu

Zahla tam, zahla sem,
svého srdce za hlasem

:'-( :'-( :'-(

Chtivost a netrpělivost srdce...

A najednou si namlouvá, že je to láska. :roll:

Ten furt někde něco píše...
Tou svou anonymitou je fakt velmi podobný jáčkovi, ten měl také několik masek. Nedivím se, že jí Mirek padl do oka, když se jáčko vytratil z netu a doufá, že to je on, jen pod další maskou... :donknow:
Alaja

Příspěvekod adiuv » čtv 22. lis 2018 21:30:38

armin píše:

"Člověk třeba má nějaký zážitek, něco se mu jakoby rozjasní ... Třeba zažije nekonečnej prostor, nebo zažije rozšířený vědomí, a teď si myslí "to je ONO, teď jsem to zažil... " Nebo zažije nějakou nekonečnou lásku, nějaký blažený pocit, nějaký blaho...

Já tohle vidím jako neštěstí: mysl, která není na tohle připravená, to ve svý hlavě postaví na piedestal, a prosazuje to, jako že to je ONO, že to ví, protože to mu přináší benefit, je to jeho útočiště. A začne to hlásat, má to jako oporu... "

Saša Hendruk

Starobylá učení, která kdysi bývala přístupná jen několika vyvoleným, dnes objevuje víc lidí než kdy dřív. V tom ale spočívá ta past. I duchovno se může snadno stát jen jednou z mnoha vrstev našeho pancíře. Místo aby nám umožnilo otevřít se životu, může nás od něj dokonce ještě více odříznout.

Duchovní představy a klišé jako „Žádné já neexistuje“, „Toto není mé tělo“ nebo „Dualita je pouhá iluze“ mohou být prostě jen nová přesvědčení, kterých se budeme držet, nové způsoby, jak se vyhýbat životu a odstrkovat od sebe svět.

http://www.zivotvpritomnosti.cz/clanky/ ... em-zivote/

adiuv

Poděkoval: 9
Poděkováno: 18-krát v 17 příspěvcích

Příspěvekod adiuv » pát 23. lis 2018 12:59:11

Způsob, jakým Saša Hendruk vysvětluje jednotlivé principy, duchovní zákonitosti a různá fakta, je něco jako "kuchyňský přístup": to tzv. "duchovní" se vezme do kuchyně, oloupe se z toho slupka a pak - pokud je tam nějaké jádro - se z toho udělá příslušné jídlo, to, k čemu celá ta věc je od přírody určená. A prostě se to sní. Taky je mi bližší, když se o tzv. duchovních věcech mluví ´obyčejnštinou´, ne ´vznešeneštinou´.

Z toho, co Saša často připomíná o nutnosti zaostření pozornosti na naše vlastní jednotlivá přesvědčení a na prohlédání jejich podsložek, se znovu ukazuje, že moudří nazývají určitý druh zacházení s myslí různě, ale ať to má jakýkoliv název, vede to ke stejným důsledkům. Že jde o respektování přírodních zákonitostí, tedy i o pochopení, co k čemu vede, bez všeho možného zábavního zařízení pro duchovní ego, které si akorát vybralo noblesnější hřiště, kam může chodit napovídat sousedovi, co by měl říkat při svých neshodách s manželkou.

Na druhé straně: kdyby vševědoucí duchovní ego nemělo dost vytrénované bicepsy, jak by nakonec mohlo zvednout ruce nad hlavu v naprostém sebevzdání?

adiuv

Příspěvekod Alaja » úte 04. pro 2018 18:18:59

adiuv píše:Starobylá učení, která kdysi bývala přístupná jen několika vyvoleným, dnes objevuje víc lidí než kdy dřív. V tom ale spočívá ta past. I duchovno se může snadno stát jen jednou z mnoha vrstev našeho pancíře. Místo aby nám umožnilo otevřít se životu, může nás od něj dokonce ještě více odříznout.

Duchovní představy a klišé jako „Žádné já neexistuje“, „Toto není mé tělo“ nebo „Dualita je pouhá iluze“ mohou být prostě jen nová přesvědčení, kterých se budeme držet, nové způsoby, jak se vyhýbat životu a odstrkovat od sebe svět.

Dalo by se také napsat, že procento vyvolených je stále stejné, jen počet obyvatel této planety v současné době prudce vzrůstá.... :donknow:
Alaja

Příspěvekod adiuv » ned 09. pro 2018 10:42:46

Starobylá učení, která kdysi bývala přístupná jen několika vyvoleným, dnes objevuje víc lidí než kdy dřív.

Odpovědí na ústřední problém lidstva je duchovní probuzení – tedy pochopení, že nejste tím, kým si myslíte, že jste.

To, co skutečně jste, je natolik otevřené, svobodné, milující a hluboce přijímající, že to do svého nitra vpouští život v jeho úplnosti.

Duchovní probuzení je v podstatě velice jednoduché.

Je to věčně platné pochopení toho, kým skutečně jste,

Vědomí, které předchází formu.

adiuv

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení