Osobní já a jeho preference

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod armin » pon 19. lis 2018 21:10:56

Je dobré zkoumat, proč nejsem probuzený, co konkrétně mně a proč mi v tom brání. Jaká otázka, taková odpověď.

Materiálu je k tomu hafo :-)

Záležím na to, o co nám vlastně jde. Jestli se potvrdit, nebo opravdu poznat.

Taková je moje zkušenost, ne teorie.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod adiuv » pon 19. lis 2018 21:26:03

Proč vnímám jako užitečné uvědomit si rozdíly mezi jednáním Probuzených a mým vlastním? Protože - aspoň podle mé zkušenosti - jasné pochopení těch rozdílů mi umožňuje začít snáz rozpoznávat,

armin píše: co konkrétně mně a proč mi v tom brání

Bez toho není šance, že se na mé nevědomosti něco změní dřív, než mě k tomu dokopou stále se opakující bolestné zkušenosti.
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod Trini » pon 19. lis 2018 21:35:31

armin píše:Je dobré zkoumat, proč nejsem probuzený, co konkrétně mně a proč mi v tom brání. Jaká otázka, taková odpověď.

Materiálu je k tomu hafo :-)

Záležím na to, o co nám vlastně jde. Jestli se potvrdit, nebo opravdu poznat.

Taková je moje zkušenost, ne teorie.

Proč se chceš probudit? Co si od toho slibuješ? Co si pod tím představuješ? Máš pocit, že ti něco chybí?

Mně by nikdy nenapadlo říkat druhým, at' se věnují probuzení. Podle mne si každý musí rozhodnout sám, co chce, o co mu jde.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod Trini » pon 19. lis 2018 21:39:24

adiuv píše:Proč vnímám jako užitečné uvědomit si rozdíly mezi jednáním Probuzených a mým vlastním? Protože - aspoň podle mé zkušenosti - jasné pochopení těch rozdílů mi umožňuje začít snáz rozpoznávat


Taky si myslím, že je to důležité. Vidět ten rozdíl mezi probuzeným a neprobuzeným. Jestli to je něco, o co budu chtít usilovat.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod Alaja » úte 20. lis 2018 16:01:45

armin píše:Je dobré zkoumat, proč nejsem probuzený, co konkrétně mně a proč mi v tom brání. Jaká otázka, taková odpověď.

Materiálu je k tomu hafo :-)

Záležím na to, o co nám vlastně jde. Jestli se potvrdit, nebo opravdu poznat.

Taková je moje zkušenost, ne teorie.

:lol:
Fajn....a co je podle duchovňáků to probuzení?
Já si do nynějška myslela, že se jedná pouze o nalezení spojení s tím duchovním světlem.
Ale jak nyní vidím, o to asi probuzeným vůbec nejde.
Nejspíš jde o to, psát bezpočet knih o probuzení a nabízet je těm neprobuzeným a tím si zajišťovat prostředky k dalšímu přežití mezi těmi neprobuzenými. ...jo a také o nekonečné množství přednášek a satsangů.....neprobuzených lidí neubývá, stále se rodí noví a noví...

:sek:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod armin » úte 20. lis 2018 16:34:48

Trini píše:Proč se chceš probudit? Co si od toho slibuješ? Co si pod tím představuješ? Máš pocit, že ti něco chybí?


Já jsem nepsal, že se chci probudit.

Není jedno konečné osvobození či probuzení. Jedná se o proces osvobozování - od osvobození k osvobození. Od probuzení k probuzení. Je to jako postupné uzdravování se z nemoci, závislosti, nesvobody.

Je hodně lidí, kterým tohle nechybí. Zatím necítí volání svobody, Pravdy, Smyslu, Krásy. Necítí na své duši vanutí "stříbrného větru"
Místo toho jim chybí třeba peníze nebo uznání od druhých nebo sex nebo milující životní partner, zábava atd. atd.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod Alaja » úte 20. lis 2018 17:08:31

Že by takto vypadala touha po svobodě?

(Já totiž netuším, co jsou to ty stříbrné větry.... :donknow: )

https://www.extra.cz/ceskou-rodinu-zabi ... ezdy-smrti

Českou rodinu zabila planeta NIBIRU! Kdo bude další obětí hvězdy smrti?

Říká se jí Planeta X, Nibiru, Nemesis nebo také Hvězda smrti. Má jít o planetu, která se přibližuje k Zemi a nese zkázu. Mohlo by se zdát, že jde pouze o fantazie duchovně zaměřených lidí, kteří hledají východiska ze svých těžkých životů. Jenže Nibiru má v České republice první potvrzené oběti. Tři lidé ve Zlíně spáchali sebevraždu, protože věřili, že na planetě Nibiru je čeká ráj. Kolik Čechu v moc Planety X věří?

Na úvod si shrneme známá fakta. Tříčlenná rodina ve Zlíně svou smrt plánovala a promýšlela dlouho. Mluvili o tom, že je na čase odhodit pozemské tělo a vydat se na rajskou planetu. Matka a její dospělí potomci se zbavovali financí a pozemských statků a plánovali lepší život na tajemné planetě. Jak se na takovou planetu cestuje? Sebevraždou.

Musíte se zabít (zbavit fyzického těla) a pak můžete cestovat na rajskou planetu. Na podobném principu funguje mnoho druhů různých sekt. A v minulosti známe i hromadné sebevraždy, kdy se stoupenci kultu rozhodli, že spáchají rituální sebevraždu a jejich duše odcestují do ráje. Známá je například sekta Chrám lidu. Její stoupenci v roce 1978 vypili jed v Guyaně ve víře, že budou cestovat za lepším životem. Tehdy vyšetřovatelé našli 900 mrtvých.

Mytologie

Mytologie kolem planety Nibiru je poměrně košatá. Podle starých Babyloňanů je planeta Nibiru spojená s bohem Mardukem, který je stvořitelem a pánem světa. Planeta se v nepravidelných intervalech přibližuje k Zemi a přináší zkázu (ale také nové zrození a nový počátek). Vědci z NASA její existenci opakovaně popřeli, ale pro věřící je to znamením, že ji odborníci pouze neumí vysledovat.

Když se Niburi dostane k Zemi, přináší smrt. Pokud jste ale duchovně na výši, můžete na Niburi nastoupit a odletět za lepším životem. Chce to ale zbavit se pozemského těla, protože to věřící přikovává k domovské Zemi. Chce to tedy sebrat odvahu a zabít se…

Že vlastní smrt vykupuje z pozemského plahočení je víra, která prostupuje různé náboženské systémy světa včetně islámu či křesťanství. Část lidí prostě věří, že po pozemském životě nás čeká život věčný (na nebesích a nebo na planetě Nibiru).

Na Nibiru by v míru v tuto chvíli mělo žít 58 milionů lidí. Ti vypadají stejně jako lidé na Zemi, jsou to naši bratři. Průměrný věk lidí na planetě Nibiru je 98 let a lidé tam žijí v rodinném klidu a pohodě. Prostě je to ráj.

Víra v Nibiru a Češi

Rodina za Zlína není jediná, kdo v moc a existenci planety Nibiru věřila. Lidé v Česku se podle religionistických výzkumů odvrací od klasického náboženství a věří v pohanské rituály, amulety, magii a nebo se zajímají o nové náboženské směry. Věří například, že nás zachrání mimozemšťané (Vesmířané, Andělé, Aštar Šeran atd.) a nebo věří v možnost odletět na Planetu X.

Češi věřící v planetu Niburi si vyměňují své zkušenosti na sociálních sítích a utvrzují se ve své víře. Je to víra skrytá a věřící s ní nechodí na ulici. Jedná se tzv. krypto-náboženský jev. V Nibiru může tedy věřit i váš kolega v práci, jen se vám tím nebude chlubit před firemní poradou. Odhaduje se, že o Niburi se může v České republice zajímat cca 3 tisíce lidí. Lidí, kteří uvažují o sebevraždě, by pak podle odborníků mohlo být jen několik málo jedinců.

Sektami tohoto typu jsou podle religionistů ohroženi zejména zoufalí lidé, kteří neumí nalézt východisko ze složité životní situace. Ohroženi jsou dále mladí lidé, kteří hledají smysl života a senioři, kteří jsou osamoceni a vidí, že se blíží konec jejich života.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod Trini » úte 20. lis 2018 18:04:54

Alaja píše:Že by takto vypadala touha po svobodě?
(Já totiž netuším, co jsou to ty stříbrné větry.... :donknow: )


Ty už si je měla v nějakém minulém životě, Miroslav s Tarou je mají ted'. Začíná se to u nich otevírat. Bohužel se toho chopí ego a hned si potvrzuje svoji "vyjímečnost" proti těm ostatním, které zajímá něco jiného. :roll:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod Alaja » úte 20. lis 2018 18:29:13

Trini píše:
Alaja píše:Že by takto vypadala touha po svobodě?

(Já totiž netuším, co jsou to ty stříbrné větry.... :donknow: )


Ty už si je měla v nějakém minulém životě, Miroslav s Tarou je mají ted'. Začíná se to u nich otevírat. Bohužel se toho chopí ego a hned si potvrzuje svoji "vyjímečnost" proti těm ostatním, které zajímá něco jiného. :roll:

:)

:)

Fráňu Šrámka (jeho knihu Stříbrný vítr) jsem kdysi četla a opravdu jsem nikdy nevykoumala, o co tam vlastně šlo, když popisoval jakési stříbrné větry..... :donknow:

Ledaže.....Ratkin randil s obyčejnou dívkou a přitom snil o jakési dospělé atraktivní dámě (jestli se ovšem nepletu, už je to dávno, co jsem to četla)...není tohle ten stříbrný větříček?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod armin » úte 20. lis 2018 18:35:39

Trini píše:
Ty už si je měla v nějakém minulém životě, Miroslav s Tarou je mají ted'. Začíná se to u nich otevírat. Bohužel se toho chopí ego a hned si potvrzuje svoji "vyjímečnost" proti těm ostatním, které zajímá něco jiného. :roll:

:)

A copak tě teď zajímá?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod Alaja » úte 20. lis 2018 19:01:03

Aha... ono se tu s tím stříbrným větrem asi jedná o přenesený význam.... :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=dwD_wEoSNnQ

Stříbrný vítr

Prožitek stříbrného větru přichází nejčastěji s romantickou láskou a se spirituálním povznesením. Je to vnímání posvátnosti života....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod Alaja » úte 20. lis 2018 20:06:05

:D

Je to hezké pozorovat, jak při internetové veřejné vzájemné diskusi jeden upadá do duchovní extáze a druhý do romantické lásky...
Mít to spisovatelské střevo, tak by z toho mohl být trhák roku na knižním trhu s duchovní literaturou...bohužel, to umění spisovatelství mi chybí. :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Osobní já a jeho preference

Příspěvekod adiuv » úte 20. lis 2018 20:52:38

Alaja píše: :D

Je to hezké pozorovat, jak při internetové veřejné vzájemné diskusi jeden upadá do duchovní extáze a druhý do romantické lásky...
Mít to spisovatelské střevo, tak by z toho mohl být trhák roku na knižním trhu s duchovní literaturou...bohužel, to umění spisovatelství mi chybí. :lol:

A to tu není Petr Vostál - trhák by jím byl obohacený o další extázi z bezpočtu výrazů, které by v jeho zaměstnání rychle měly za následek podání žádosti o podporu v nezaměstnanosti :pls:

Akorát nevím, jestli by to pak byl trhák na knižním trhu s duchovní literaturou :donknow:

;)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků