Jak to vidí Trini

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod honzam » stř 28. lis 2018 14:11:08

Nic píše:Honzam Ti jistě rád vysvětlí, co je to peklo.

A řekla bych, že každý, dokud se neprobudil, nějaké to peklo někdy zažil.

Obrázek

Víš, že bych tu citaci od Papájiho ráda viděla? V jaké souvislosti tohle říkal?

Jana jenom mlží, v opravdovém peklu ještě nebyla. To její užívání si a radost je se zábavou ve skutečném pekle nesrovnatelné.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Peklo

Obrázek

Jinak je potřeba dovysvětlit, že peklem jsou oba extrémy jak velké utrpení, tak velké blaho a člověku může hrábnout z obojího. Peklem není střední cesta. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Nic » stř 28. lis 2018 14:27:57

honzam píše:Jana jenom mlží, v opravdovém peklu ještě nebyla.


Vždyť píšu, že ve skutečnosti nebyla, protože peklo neexistuje. Je to jen projekce mysli, je to jen sen, který se může jevit jako skutečnost, je možné ho prožívat jako skutečnost,ale když se probudíme, tak tahle možnost prožívání zmizí.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » stř 28. lis 2018 15:06:12

Nic píše:
Trini píše:
Papaji neříkal o Oshovi nic moc dobrého, spíš naopak.


Catherine: There are many disciples of Osho Rajneesh here in Lucknow with you and there are more coming everyday. As you probably know, he was a very controversial teacher with a bad reputation. What are the differences between you and Osho?

Papaji: I don't indulge in any kinds of differences. The Divine is playing. Whatever it is doing, it is being done by the commands of that Supreme Source. All are my own Self, having different roles to play, and It is being beautifully played.

Catherine: Je tu u vás mnoho učedníků od Osha Rajneše v Lucknowu a každý den jich přichází víc. Jak asi víte, byl to velmi kontroverzní učitel se špatnou pověstí. Jaké jsou rozdíly mezi vámi a Osho?

Papaji: Neuznávám žádné rozdíly. Bůh se hraje. Ať dělá cokoliv, děje se to z tohoto Nejvyššího Zdroje. Všichni jsou moje vlastní já, mají různé role k hraní a to je krásně hrané.

https://www.inner-quest.org/Poonja_Eternity.htm

Je to nádherné, že Papaji nepomlouvá, nekritizuje, jelikož poznává pravdu, zakouší jednotu veškeré existence.

Obrázek


No, vidíš, a jiný přívrženec Osha je na Papajiho naštvaný, že Osha ve svých knihách kritizuje. A to je nádhérné. Už jen proto, že Osho se nechutně vyjádřil o Nisargadattovi. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » stř 28. lis 2018 15:17:27

Nic píše:
honzam píše:Jana jenom mlží, v opravdovém peklu ještě nebyla.


Vždyť píšu, že ve skutečnosti nebyla, protože peklo neexistuje.


Ale existuje. Všechno existuje. Podle Sarany Buddha mohl navštívít peklo po Probuzení, stejně jako nebe. A na rozdíl od Osha to nekritizoval. Tomu se nelíbílo, že Bůh stvořil peklo. Podle něho to nemůže být dobrotivý Bůh. Nebyla si za podobné posuzování Boha v pekle? Vzpomínám si, že si něco takového psala.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Nic » stř 28. lis 2018 15:20:49

Trini píše:
No, vidíš, a jiný přívrženec Osha je na Papajiho naštvaný, že Osha ve svých knihách kritizuje. A to je nádhérné. Už jen proto, že Osho se nechutně vyjádřil o Nisargadattovi. ;)


A tu citaci nemáš, viď?

Možná by se dalo o takových věcech trochu zasvěceněji mluvit, kdyby tady byly citace s možností poznat v jaké souvislosti to bylo řečeno. Možná v tom byl humor, vtip, který nebyl pochopen.

Nevěřím tomu, že by Papaji někoho pomlouval, mluvil o někom za jeho zády kriticky.

S vědomím jednoty všeho to jde dost těžko, může se na všechno dívat jen takhle Božsky:

"Neuznávám žádné rozdíly. Bůh si hraje. Ať dělá cokoliv, děje se to z tohoto Nejvyššího Zdroje. Všichni jsou moje vlastní já, mají různé role k hraní a to je krásně hrané." (Papaji)

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » stř 28. lis 2018 15:23:33

Nic píše:
Trini píše:
No, vidíš, a jiný přívrženec Osha je na Papajiho naštvaný, že Osha ve svých knihách kritizuje. A to je nádhérné. Už jen proto, že Osho se nechutně vyjádřil o Nisargadattovi. ;)


A tu citaci nemáš, viď?


https://eve-rave.ch/Forum/viewtopic.php?t=46429

Nach Oshos Tod sind viele Sannyasins zu Papaji gegangen. Aus diversen Büchern von Papaji weis ich das er Osho öfter ma "gedisst" hat. Das hatte mich beim lesen schon verärgert da er Osho vorgeworfen hatte nicht direkt auf die Wahrheit zu verweisen. Das schöne Worte niemanden Freiheit schenken usw... oder im Buch von Eli Jaxon Bear erzählt Eli ein Schüler von Papaji der bei Papaji erwacht ist und heute auch Satsang gibt, dass damals Papaji ihn gefragt hat wer dieser Osho ist zudem Millionen Menschen pilgern und Eli meinte das er ein Guru sei der die Menschen ihre Sexualität ausleben lässt, woraufhin Papaji ihn lächelnd anblickte und meinte das niemand erwacht sei der seinen Wünschen hinterherläuft und sexuelle Sehnsüchte befriedigt.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Nic » stř 28. lis 2018 15:25:12

Trini píše:
Nic píše:
honzam píše:Jana jenom mlží, v opravdovém peklu ještě nebyla.


Vždyť píšu, že ve skutečnosti nebyla, protože peklo neexistuje.


Ale existuje. Všechno existuje. Podle Sarany Buddha mohl navštívít peklo po Probuzení, stejně jako nebe. A na rozdíl od Osha to nekritizoval. Tomu se nelíbílo, že Bůh stvořil peklo. Podle něho to nemůže být dobrotivý Bůh. Nebyla si za podobné posuzování Boha v pekle? Vzpomínám si, že si něco takového psala.


Ano, peklo je stvořeno posuzováním zlého, viněním, odsuzováním, kritizováním, žbrbláním, pomlouváním, záviděním, nepřejícností.... Všechno to je mentální záležitost, stejně jako to peklo, které se tím tvoří.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » stř 28. lis 2018 15:27:01

Nic píše: "Neuznávám žádné rozdíly. Bůh si hraje. Ať dělá cokoliv, děje se to z tohoto Nejvyššího Zdroje. Všichni jsou moje vlastní já, mají různé role k hraní a to je krásně hrané." (Papaji)

Obrázek


Takže si Bůh hraje i na peklo. Ale to se Oshovi nelíbilo. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » stř 28. lis 2018 15:31:49

Nic píše:e]

Ano, peklo je stvořeno posuzováním zlého, viněním, odsuzováním, kritizováním, žbrbláním, pomlouváním, záviděním, nepřejícností.... Všechno to je mentální záležitost, stejně jako to peklo, které se tím tvoří.

Tak to posuzuje tvoje mysl, ale se skutečností to nemá nic společného. Ale klidně si tomu věř. Až přijde čas, budeš to vidět jinak. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Nic » stř 28. lis 2018 15:36:33

Trini píše:
Nic píše:
Trini píše:
No, vidíš, a jiný přívrženec Osha je na Papajiho naštvaný, že Osha ve svých knihách kritizuje. A to je nádhérné. Už jen proto, že Osho se nechutně vyjádřil o Nisargadattovi. ;)


A tu citaci nemáš, viď?


https://eve-rave.ch/Forum/viewtopic.php?t=46429

Nach Oshos Tod sind viele Sannyasins zu Papaji gegangen. Aus diversen Büchern von Papaji weis ich das er Osho öfter ma "gedisst" hat. Das hatte mich beim lesen schon verärgert da er Osho vorgeworfen hatte nicht direkt auf die Wahrheit zu verweisen. Das schöne Worte niemanden Freiheit schenken usw... oder im Buch von Eli Jaxon Bear erzählt Eli ein Schüler von Papaji der bei Papaji erwacht ist und heute auch Satsang gibt, dass damals Papaji ihn gefragt hat wer dieser Osho ist zudem Millionen Menschen pilgern und Eli meinte das er ein Guru sei der die Menschen ihre Sexualität ausleben lässt, woraufhin Papaji ihn lächelnd anblickte und meinte das niemand erwacht sei der seinen Wünschen hinterherläuft und sexuelle Sehnsüchte befriedigt.


To píše někdo s nickem Om(ॐ), kde tam je nějaká Papajího citace, že kritizuje přímo Osha?
Možná může mít jiný náhled na věc, to je docela možné, ale sotva kdy kde kritizoval přímo osobu Osha.

Jestli něco najdeš, můžeš to sem dát s odkazem v originále i s překladem? Určitě to přeložíš lépe, než překladač Google.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » stř 28. lis 2018 15:42:56

Nic píše:
Trini píše:
Nic píše:
A tu citaci nemáš, viď?


https://eve-rave.ch/Forum/viewtopic.php?t=46429

Nach Oshos Tod sind viele Sannyasins zu Papaji gegangen. Aus diversen Büchern von Papaji weis ich das er Osho öfter ma "gedisst" hat. Das hatte mich beim lesen schon verärgert da er Osho vorgeworfen hatte nicht direkt auf die Wahrheit zu verweisen. Das schöne Worte niemanden Freiheit schenken usw... oder im Buch von Eli Jaxon Bear erzählt Eli ein Schüler von Papaji der bei Papaji erwacht ist und heute auch Satsang gibt, dass damals Papaji ihn gefragt hat wer dieser Osho ist zudem Millionen Menschen pilgern und Eli meinte das er ein Guru sei der die Menschen ihre Sexualität ausleben lässt, woraufhin Papaji ihn lächelnd anblickte und meinte das niemand erwacht sei der seinen Wünschen hinterherläuft und sexuelle Sehnsüchte befriedigt.


To píše někdo s nickem Om(ॐ), kde tam je nějaká Papajího citace, že kritizuje přímo Osha?
Možná může mít jiný náhled na věc, to je docela možné, ale sotva kdy kde kritizoval přímo osobu Osha.

Jestli něco najdeš, můžeš to sem dát s odkazem v originále i s překladem? Určitě to přeložíš lépe, než překladač Google.


Píše, že je to v knihách od Papajiho. To, co Papaji na Oshovi kritizuje, vidím obdobně. Tím u mě stoupl Papaji v ceně. ;)
Pokud vím, tak Nisargadatta žádné žáky od Osha nechtěl přijmout.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Nic » stř 28. lis 2018 15:57:10

Trini píše:
Píše, že je to v knihách od Papajiho. To, co Papaji na Oshovi kritizuje, vidím obdobně. Tím u mě stoupl Papaji v ceně. ;)
Pokud vím, tak Nisargadatta žádné žáky od Osha nechtěl přijmout.


Vidět a myslet si může každý co chce.

Zatím tady máme ohledně Osha jedinou citaci od Papajiho, citace názorů někoho na ty dva na diskusním fóru se nedají brát vážně.

Zajímá mě, co skutečně Papaji o Oshovi říkal. Možná měl na některé věci jiný pohled, ale nevěřím, že kritizoval přímo jeho osobu.

To by bylo asi jako bys ráno po probuzení kritizovala nějakou snovou postavu ze svého snu. Když se probudíš, tak je přece jasné, co je sen a co je skutečnost.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » stř 28. lis 2018 16:49:15

Nic píše:
Trini píše:
Píše, že je to v knihách od Papajiho. To, co Papaji na Oshovi kritizuje, vidím obdobně. Tím u mě stoupl Papaji v ceně. ;)
Pokud vím, tak Nisargadatta žádné žáky od Osha nechtěl přijmout.


Vidět a myslet si může každý co chce.

Zatím tady máme ohledně Osha jedinou citaci od Papajiho, citace názorů někoho na ty dva na diskusním fóru se nedají brát vážně.

Zajímá mě, co skutečně Papaji o Oshovi říkal. Možná měl na některé věci jiný pohled, ale nevěřím, že kritizoval přímo jeho osobu.

To by bylo asi jako bys ráno po probuzení kritizovala nějakou snovou postavu ze svého snu. Když se probudíš, tak je přece jasné, co je sen a co je skutečnost.


Nerada ztrácíš své představy o tom, co by měl říkat probuzený a co ne. To totiž chce opravdu odvahu. Mně se rozsvítilo, když jsem si přečetla o každodenním životě Ramany od jeho nejbližšího spolupracovníka.
Od té doby už ty naivní představy tvého typu nemám. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Alaja » stř 28. lis 2018 20:33:34

Tak to vidíte, kam to vede.
Osho neodmítl nadměrný majetek (Jak k němu vlastně přišel? Byly to dary nebo tak zbohatl z poplatků za své seance? Já nevím.) a nyní prý trpí v pekle...
O tom Papajimu nic zatím nevím, snad jen to, že pozůstalým Oshovo ovečkám nahradil ztrátu jejich mistra... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod armin » stř 28. lis 2018 20:50:04

Kdybychom neměli Janu, museli bychom si ji vymyslet. Ideální pro ty domněle "probuzené", že se mají s kým poměřovat.
No, když je to baví...
:lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » stř 28. lis 2018 21:55:19

Alaja píše:Tak to vidíte, kam to vede.
Osho neodmítl nadměrný majetek (Jak k němu vlastně přišel? Byly to dary nebo tak zbohatl z poplatků za své seance? Já nevím.) a nyní prý trpí v pekle...


Dostával dary od milionářů. Líbilo se jim jak je posedlej luxusem a jak jim dopřává skupinový sex až do úpadu. To bylo jinší kafe než ostatní mistři. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Alaja » stř 28. lis 2018 22:00:33

Trini píše:
Alaja píše:Tak to vidíte, kam to vede.
Osho neodmítl nadměrný majetek (Jak k němu vlastně přišel? Byly to dary nebo tak zbohatl z poplatků za své seance? Já nevím.) a nyní prý trpí v pekle...


Dostával dary od milionářů. Líbilo se jim jak je posedlej luxusem a jak jim dopřává skupinový sex až do úpadu. To bylo jinší kafe než ostatní mistři. :lol:


Aha, učil je lásce ke všem... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » stř 28. lis 2018 22:20:21

:roll:
Tohle jsem nevěděla: Oshova stálá družka Vivek zemřela šest týdnů před ním - zřejmě sebevražda.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » stř 28. lis 2018 22:42:55

Trini píše:Líbilo se jim jak je posedlej luxusem a jak jim dopřává skupinový sex až do úpadu.


Ale když se objevila AIDS, tak měli všichni používat kondomy, jednorázové rukavice a neměli se líbat - prostě žádná výměna tělesných těkutin. :roll:

Jeho zdravotní stav se v této době začal zhoršovat (častá nevolnost, pocit vyčerpání, nízká odolnost proti infekcím) a Osho vyjádřil v prosinci 1987 přesvědčení, že byl otráven americkými úřady během tehdejšího pobytu ve vězení. Podle jiných pramenů byly tyto symptomy způsobeny virem HIV, cukrovkou a chronickým stresem. V lednu 1990 Osho umírá.


https://cs.wikipedia.org/wiki/Osho
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Alaja » stř 28. lis 2018 23:56:30

Hmmm...
https://zpravy.idnes.cz/osho-radznis-se ... anicni_kha

„Byl jsem u psychiatra. Protože to byla moje první návštěva, požádal mě, abych mu vše vyprávěl od začátku. A tak jsem začal: Na počátku jsem stvořil nebe a zemi...“

:koukam:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků