Základy vadžrajány

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 11. led 2019 17:01:40

armin píše:Smyslem, podstatou těchto cvičení je pročistit mysl od nevědomých závislostí, komplexů, zauzlenin atd, které se promítají do těla a vytvářejí jeho hutnost, neprostupnost až mrtvost.
Čili "zprázdnit" zprůhlednit tělo pro vědomí, učinit ho přirozeně vědomým. A pak se zaměřit na páteř. A to tak, že se vědomí stáhne do ústředního nervu (což se přirozeně děje, když "duše" opouští tělo). Vědomí se stáhne tak, že vše odmítne, pustí, opustí a jak říkal Ramana Mahariši "Je-li životní síla soustředěna jen v nervu ústředním, je to plamenný žár askeze". To odmítnutí všeho jak ho cituji na jiném vlákně je právě podstatou neúčelové askeze. Jak už se píše u té Vajrajogínky (symbolizované náhrdelníkem z krvácejících hlav) "Každé přání po návratu do tohoto světa zdání a strachu musí zhasnout jako život ve sťatém těle", tedy nenávratně s absolutním odhodláním, nikoliv zkusmo.
A k tomuto by člověka mohla postupně uschopnit uvedená cvičení a další z tajných nauk - např. "Osvobození snu", Stezka mystické oběti a další. Důležité a zásadní je touha po Pravdě (odmítnutí, prohlédnutí všeho klamného) a odhodlání jít za Pravdou jakoukoliv cestou, ať přes nebe a nebo přes peklo.
Sidhis se mohou objevit, ale není to v žádném případě cílem, naopak nebezpečím - pokušením pro ne zcela chcíplé ego :)


Tak jo, pracovat s energiemi probíhající páteří se holt musí umět. Třeba to tumo....všiml jsi si, že to je vlastně cvičení na ty energie a že je to práce i s čakrama - a směrování energií...někde nahoru, někde dolů, jinde jinak...a stále se to musí vše držet v pozornosti a neuhýbat myšlenkami někam jinam..... :D

Možná se opakuji...ale, když se u někoho neobjevily vůbec žádné siddhi a tudíž je nepoužívá, je to úplně něco jiného, než když se u někoho ty siddhi objeví, ale nepoužívá je ...... :lol:

A co je vlastně ta konečná Pravda, kvůli které se má adept plahočit cestou necestou? To vyhasnutí? Po tom všem, co se musel celou tou cestou necestou naučit? To přece mohl vyhasnout raději na začátku a ne marnit čas s objevováním úplně jiného světa... :P

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3395
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 198
Poděkováno: 266-krát v 254 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod adiuv » pát 11. led 2019 18:14:57

Alaja píše:A co je vlastně ta konečná Pravda, kvůli které se má adept plahočit cestou necestou? To vyhasnutí? Po tom všem, co se musel celou tou cestou necestou naučit?


Adept který se pracně po mnoho let plahočí bývá v duchovních naukách přirovnáván ke snové postavě. Staří indičtí Mistři (především Mistr Šankara) vysvětlují, že svět i s domněle samostatně existujícími jedinci je májá, přelud. Používají analogii, podle které je duchovní probuzení analogické k probuzení z nočního snu: i v nočním snu se považujeme za naprosto skutečnou osobu a dokud sen trvá, vůbec o tom nepochybujeme; ráno po probuzení pak s překvapením zjistíme, že jsme tou snovou osobou nikdy nebyli.

I proto se probuzení ke Skutečnosti nazývá probuzením.

Existují někteří lidé, kteří i během spánku a ve snu který probíhá vnímají, že nejsou tou snovou osobou, která ve snu prožívá různé události: pozoruje to vědomí, které zůstává i během spánku bdělé. To se nazývá lucidní snění.

Analogicky obdobné uvědomování může probíhat i v bdělém stavu: všechny aktivity fyzické osoby i dění kolem ní pozoruje neomezené prostorové vědomí. To by se dalo nazvat "lucidní bdění".


Eduard Tomáš: Meditace vedoucí k probuzení

Ve světě je to tak, že beztvaré Bytí přijímá tvar a bezmezné Bytí přijímá omezení. Beztvaré a bezmezné se tím však nemění, stejně jako se nemění snící mysl člověka, plná jmen a tvarů, ve snu. Je to jen fikce, nepravé zdání. Proto když realizujeme Pravdu, tj. uskutečníme v sobě vědomě Bytí, tato fikce mizí. A tak člověk i všechny ostatní bytosti a věci, i když se zdají být individualizované, jsou individualizované jen empiricky, zdánlivě.

Ten, kdo dosáhl Poznání, si to uvědomuje, neboť žije nejen ve světě, ale i v beztvarém a bezmezném Bytí nad časem a prostorem a ví, že toto Bytí přijalo dočasně i omezený tvar jeho těla. Žije však více v Bytí, tj. v pravdě Skutečnosti, než v těle a své tělo vidí jen jako pouhý sen.

Tento výhodný a uvolněný stav se dá navodit následujícím cvičením:

Žák se náhle z ničeho nic jakoby probudí ze svého denního snu do stavu nad časem a prostorem. Uvědomí si totiž, že dosud jakožto osoba jen spal a snil a tu náhle je nad tím a stává se neosobním. Nyní ví, že zde existuje sen. Sám ovšem už nesní a také to ví. Je nyní plně bdělý, ale ne jakožto osoba, která patří do snu, ale jakožto čisté neosobní Bytí, bezčasové Bytí, které je nad časem i prostorem. To je nesrovnatelný rozdíl v míru oproti obvyklému lidskému snu, resp. běžnému životu v chaosu myšlenek, které jsou vždy v čase.

http://svetlojelaska.blog.cz/1304/108-m ... ka-z-knihy

Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 303
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 19
Poděkováno: 22-krát v 21 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 11. led 2019 19:15:35

:) Díky.

Sny....
Se sny to je občas velmi divné. Tedy alespoň u mne. Některé jsou úplně obyčejné, třeba takové asociační k tomu co se přes den událo. Jiné jsou třeba velmi živé - ale když v tom snu řeknu něco, co je zrovna současnou obecnou pravdou, tak sen okamžitě zmizí a já se probudím zcela bdělá (a po letech se ta obecně pravda změní ...). nebo sny, kdy nevím, kdo v tom snu vlastně jsem, nebo dokonce, když mne ve snu nazývají cizím jménem. A nebo sen, který se shoduje se snem jiného člověka, který se mu zdál v té samé době jako mě, a v tom snu jsme vlastně byli spolu. Nebo když ve snu víte jak se jmenujete, víte kde bydlíte, kde pracuje a někoho, koho ve snu potkáte, pozvete třeba na návštěvu na své pracoviště. A on po pár týdnech tam doopravdy přijede, ale máte smůlu, vy tam zrovna nejste..a tudíž se nedovíte, zda to pozvání od vás slyšel ve snu, nebo jestli tam přijel úplně z jiných důvodů.:-D

A jiné...a ani se nezmiňuji o těch lítacích a pod. :dance:

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3395
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 198
Poděkováno: 266-krát v 254 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod armin » pát 11. led 2019 20:53:26

Alaja píše:Sny....


Paní Tomášová mi například vyprávěla, jak se jí ve snu objevil Abdrushin (za války) a říkal jí aby šla tam a tam něco vyřídila, protože dotyčný "není na příjmu".
A tak tam šla a vyřídila, co měla vyřídit - jednalo se o nějaké vnější hrozící nebezpečí pro dotyčného ...
To byla její zkušenost s Abdrushinem.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 886
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 8
Poděkováno: 29-krát v 26 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 12. led 2019 0:37:07

armin píše:
Alaja píše:Sny....


Paní Tomášová mi například vyprávěla, jak se jí ve snu objevil Abdrushin (za války) a říkal jí aby šla tam a tam něco vyřídila, protože dotyčný "není na příjmu".
A tak tam šla a vyřídila, co měla vyřídit - jednalo se o nějaké vnější hrozící nebezpečí pro dotyčného ...
To byla její zkušenost s Abdrushinem.


:D

Tak daleko zatím nejsem. Mě se jen kdysi dávno zdálo, že projíždím na nějakém voze pustou krajinou bez lidí, mám na sobě modrý hedvábný oblek, ruce i nohy pokreslené ornamenty a v nich přilepené drahokamy......a že jsem Balaráma, bratr Krišny, skoro nikdo mne už neuctívá, že na mě lidé zapomněli..... :lol: :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3395
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 198
Poděkováno: 266-krát v 254 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod armin » pát 18. led 2019 10:11:57

Tohle mne zaujalo na poradně a myslím, že to tak trochu patří i na toto vlákno.
Mám zkušenost s panem Tomášem, že byl velice laskavý a soucitný. Zároveň když přišlo na něco podstatného, že člověk zaujal nedobrý duševní postoj, dovedl šlehnout a ostře zasáhnout, když k němu byl člověk zároveň zcela otevřený. Řekl bych, že to je právě ten aspekt Mahakálí, který člověk v guruovi probudí, je-li k přijetí čehokoliv, i velmi nepříjemného zcela otevřen.
Lidé, kteří s guruem komunikují na úrovni mysli a jsou v podstatě stále odděleni, tak vnímají jenom tu lidskou laskavost.

dodo píše:Niečo o pôsobení guruov „hnevom,“ ako ho vysvetľuje Marpa v knihe Milarepa, kde guru Marpa privádzal Milarepu svojho najlepšieho žiaka a neskôr tiež gurua a pokračovateľa, do zúfalstva. Marpa tu hovorí:

„I když se můj vztek rychle utišil jako vlna na vodě, nebyl to obyčejný světský vztek. Náboženský hněv je něco jiného. Ať se objeví v jakékoli formě, má stejný cíl: probudit lítost a tím podporovat něčí duchovní vývoj.
Kdyby kdokoli z vás zde nerozuměl náboženským motivům a pohoršoval se nad tím, napomínám ho, aby svou důvěrou a vírou nedal otřást..."

Inde zas, Ramakršna hovorí o rôznom pôsobení guruov toto:

Jsou tři kategorie lékařů. Lékař jedné kategorie ohmatá pacientův puls a odejde, pouze předepíše lék. Jak odejdou z místnosti, jednoduše požádají pacienta, aby vzal lék. To je nejnižší kategorie lékařů.
Existují rovněž učitelé, kteří pouze dají poučení, ale nezůstanou, aby viděli, zda jejich učení vyvolalo dobrý nebo špatný účinek.

Pak jsou lékaři další kategorie, kteří předepíšou lék a požádají pacienta, aby ho užíval. Váhá-li pacient uposlechnout jejich pokyny, přesvědčují ho a zdůvodní to. To jsou průměrní lékaři.
Existují taktéž průměrní učitelé. Dají studentovi poučení a dále se pokouší ho různými způsoby přesvědčit, aby pokyny dodržoval.

Nakonec existují lékaři nejvyšší kategorie. Pokud pacient nereaguje na jejich jemné přesvědčování, použijí na něho dokonce i sílu. Pokud je to nutné, přitisknou koleno na jeho hrudník a vtlačí lék do jeho krku.
Jsou rovněž učitelé nejvyšší kategorie, kteří dokonce použijí sílu, aby usměrnili mysl žáka k Bohu.

Pandit: Pane, existují-li tito prvotřídní učitelé, jak jste je popsal, tak proč jste říkal, že člověk nezíská poznání Boha, dokud nenastane správný čas?

Mistr: Máte pravdu. Ale, co lékař udělá, když lék nedostane do úst a do žaludku pacienta? V takovém případě nic nedokáže ani nejlepší lékař.

Takéto počínanie silou, je možné výlučne iba u duchovných majstrov. Nie je dovolené nikomu, kto nedosiahol najvyššie osvietenie.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 886
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 8
Poděkováno: 29-krát v 26 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod armin » sob 19. led 2019 13:19:14

A ještě pro dovysvětlení pro případ chybného pochopení předešlého:
dodo píše:
Tara píše:Tak já teda nevím, ale tohle se mi nezdá, dostat lék do žaludku pacienta je nedůležitější, aby se pacient (ufff, už ta kategorizace!!!) vyléčil. A dostat ho tam silou!!!!???? Přitisknout koleno na jeho hrudník a vtlačit lék do krku???? ...Nerozumej tomu prosím doslovne. Samozrejme, že k zmene dochádza vždy vnútri a nie chémiou.

Ide tu predsa iba o obrazné vyjadrenie toho, že guruovia sa z pohľadu bežných ľudí, môžu občas správať aj inak, ako by to hľadajúci od nich očakávali.

Dosť príkladov toho je v zenových príbehoch, iste si už nejaké čítala, kde guruovia s hľadajúcimi nejednajú vždy len v rukavičkách.

Má to svoj účel, to nie je preto, že by guruovia mali nedajbože násilnícke sklony. To by bolo úplné nepochopenie.

Žiaden skutočný guru si nedovolí niekoho „liečiť“ bez jeho súhlasu a žiadosti o to. Tá môže byť vyjadrená nie iba slovne ale aj nesmiernou oddanosťou guruovi a nezmernou túžbou po vyslobodení.

A ešte inak, tiež obrazne. Ak zatiaľ neviem čo to je bolesť zubov, iste nepochopím načo je dobré trhanie zubov a taktiež len ťažko znesiem pohľad na to, ako trhajú zub niekomu inému.

Pre toho, koho zub bolí už neznesiteľne a nepomáhajú mu už žiadne upokojujúce lieky, je ale jeho vytrhnutie veľkou úľavou.

:)

A znovu dokladám, čo je dôležité a čo bolo uvedené na konci príspevku.

Takéto počínanie "silou", nie je dovolené nikomu, kto nedosiahol najvyššie osvietenie.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 886
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 8
Poděkováno: 29-krát v 26 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 19. led 2019 18:55:09

Co je Krija joga

Krija jóga je pokročilá technika pro duchovní rozvoj, která byla přenesena z epochy s větším duchovním osvícením. Je součástí starodávné vědy Rádža jógy. Zmiňuje se o ní Pataňdžali ve svých Jóga sútrách a šrí Krišna v Bhagavad Gítě. Paramhansa Jógananda popsal účel a podstatu techniky v knize Životopis jogína, v kapitole 26:

… „Krija joga duševně vede životní energii, aby se otáčela nahoru a dolů kolem šesti páteřních center(míšního, šíjového, lumbárního, křížového a occygiálního plexu), která odpovídají dvanácti znakům zvěrokruhu, symbolického Kosmického člověka. Půlminutová otočka energie kolem citlivé páteře má za následek drobný pokrok ve vývoji člověka; tato půlminutová krija se rovná jednomu roku normálního duchovního rozvoje.“... - Paramhansa Jógananda

„Krija jóga vede energii podél páteře a kolem ní a postupně neutralizuje víry čita. Současně posiluje nervy páteře a mozku aby byly schopné přijmout kosmické proudy energie a vědomí. Jógananda potvrdil, že Krija je nejvyšší věda jógy.“ - Svámí Krijánanda

Krija byla zapomenuta během období nejhlubšího materialismu, které je v Indii nazýváno Kali juga. Do života byla znovu uvedena nesmrtelným indickým mistrem Bábadžím, který ji v roce 1861 naučil Lahiri Mahašáje z Varanásí (Benares) v Indii. Lahiri Mahašáj, který potom propracoval specifickou sérii meditačních cvičení a pranajámy, naučil tuto vědu tisíce žáků, velká část z nich žila rodinným životem jako on a měla své zaměstnání během praxe krije.

Paramhansa Jógananda je přímý duchovní následovník Bábadžího a Lahiri Mahašáje. Jeho guru, svámí šrí Juktešvár, byl jedním z nejpokročilejších žáků Lahiri Mahašáje.

Jógananda byl v roce 1920 inspirován svým guruem, aby praxi Krija a poznání univerzálních a věčných pravd (v Indii jsou nazývané Sanatan Dharma) přinesl do západního světa. Od roku 1920 až do své smrti v roce 1952 žil v Americe. Zasvětil do Krije desítky tisíc upřímných duchovních hledajících a inspiroval je k tomu, aby svůj život věnovali realizaci Boha.

Jógananda musel v té době zájemce seznamovat a vychovávat s novým pojetím duchovního a 'jogového' života: s významem zdravé výživy, s upřímným postojem, vyrovnaným životem, který vnáší harmonii mezi tělo, mysl a duši. Učil je rozvíjet sílu vůle, sebekázeň a způsoby jak překonat lpění fyzické i citové. Tato učení se stala podstatnou částí cesty Krija jógy.

Vznikla střediska výchovy a komunity založené na takovém způsobu života. Nejdříve v Americe, později v Evropě a nakonec v Indii. Vznikla z iniciativy přímého žáka Jóganandy, svámí Krijánandy.

ZÁKLADNÍ TECHNIKY CESTY KRIJA JÓGY

Dvě základní techniky, které Jógananda vyučoval, se může naučit a cvičit kdokoliv, bez ohledu na náboženskou víru nebo duchovní cestu, kterou si zvolil. Obě přináší duchovní a praktický užitek všem. Dokonce jsou doporučovány některými lékaři ke zlepšení mnohých fyzických problémů, emotivních nebo mentálních.

První z nich je KONCENTRAČNÍ TECHNIKA, starodávná a dobře známá v Indii a široce používaná. Je založena na pozorování dechu a je spojena s opakováním mantry k uklidnění mysli a jejímu zaměření na jeden bod.

Druhá je soubor ENERGETIZAČNÍCH CVIKŮ. Sestavil je Paramhansa Jógananda.

Soubor se skládá ze sledu 39 cviků, které se cvičí dvakrát denně. Cvičení trvá asi dvanáct minut a znovu dodává tkáním těla, svalům a orgánům čerstvou životní energii (pránu) a současně rozvíjí silu vůle a soustředění. (Zpracováno podle Shivani Lucki, Jógačarji)


Tyto techniky se můžeš naučit v Anandě, v blízkosti města Assisi, v Itálii nebo v meditačních skupinách v Evropě. Meditační skupina Ananda v Praze také nabízí výuku této koncentrační techniky i energetizačních cvičení, včetně písemných podkladů k domácí praxi.


ČASTO KLADENÉ OTÁZKY


Někteří lidé tvrdí, že mají „pravou“ nebo originální kriju – proč?

Lahiri Mahašáj měl mnoho žáků a všechny je učil Kriju s lehkými obměnami, které závisely na potřebách každého jednotlivce. Základ krije byl vyučován stejný. Opravdový duchovní Mistři jako Lahiri Mahašáj a Paramhansa Jógananda měli oprávnění a pochopení učit kriju tímto způsobem. Mistři tedy nikdy nebudou tvrdit, že mají „jedinou“ pravou cestu Krije, ani nebudou znevažovat druhé. Ananda učí Krija jógu tak, jak ji učil Jógananda. Naučil se jí od svého gurua Šrí Juktešvára, který byl přímým žákem Lahiri Mahašáje.


Jsou jiné skupiny, které učí různé „krija“ jógy – jaký je rozdíl?

„Krija“ je obecně používané slovo v józe. Doslova znamená „akce“, a je používána, aby popsala mnoho různých technik. Krija, kterou učíme v Anandě je konkrétně Krija jóga Lahiri Mahašáje.


Může být Krija jóga nebezpečná?

Když se Krija cvičí pod vedením zkušeného učitele Krija jógy, je naprosto bezpečná.


Je třeba platit k získání Krije prostřednictvím Anandy?

Platí se kurz v meditačním centru Anandy, který připravuje na iniciaci do Krije. Při samotné iniciaci je jen peněžní dar, jehož výše zcela závisí na jednotlivci.

Proč mám cvičit i jiné techniky rok před iniciací do Krije?

Za prvé, jiné techniky jsou částí cesty Krija jógy. Krija jogín tyto techniky cvičí dokonce i po přijetí Krija techniky. Za druhé, Krija technika je mnohem účinnější s rokem přípravy. A konečně, praxe Krije vyžaduje denní závazek meditovat. Může to trvat až rok, než se praxe meditace ustálí.

http://www.ananda-cr.cz/co_je_krija_joga-5-5-1.html
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3395
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 198
Poděkováno: 266-krát v 254 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Eva Nada » sob 19. led 2019 23:09:01

Pokud je krija joga o tom, viz. výše, tak to se asi Jáčko spletl, že by toto bylo to pravé ořechové pro mne.

Skoro v jednom čase jsem četla Životopis jogína (mimochodem pro J.M. kniha, která ho hluboce zasáhla...) a Mystický a činný život Indie od Romaina Rollanda.

Životopis jogína se četl dobře, bylo to zajímavé, vřelá povaha Jógánandy blízká, ale hluboce mě nezasáhla tak, jako kniha o Rámakrišnovi a jeho žáku Vivékánandovi...

Zjednodušeně, jak jsem to cítila - Jógánda byl pro mne více "kouzelník" - zážitky, proměny, kouzla, ...

Rámakrišna - absolutní odevzdání Milované (Kálí...), ale ne slepé odevzdání, ale moudré.... „Bůh je ve všech lidech, ale nejsou všichni lidé v Bohu: právě proto lidé trpí.“ (Rámakrišna)

Slovo není Bůh, ale Bůh je i slovo...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 382
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 10 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 19. led 2019 23:36:15


https://sadhana.bhaktimarga.org/cs/atma-kriya-yoga


Atma Kriya Yoga

Atma Kriya Yoga je duchovní praxe, která vám pomáhá uvědomit si svůj osobní vztah s Božstvím tím, že vnáší uvědomění duše do všeho, co děláte. Díky milosti iniciace šaktipátu (sestoupení energie) vám tato praxe přinese vice lásky, radosti a spojení se životem. Pomáhá také spalovat karmu z mnoha životů a očistit mysl a tělo, abyste mohli postoupit na vaší duchovní cestě.

Atma Kriya Yoga je naší nejpokročilejší praxí. Každá z technik rozvíjí jiný druh bhakti – lásky k Bohu – a otvírá srdce transformační síle lásky. Techniky jsou natolik jednoduché, že se je snadno naučí i začátečníci. Zároveň jsou však natolik mocné, aby i ty nejzkušenější meditující dovedly do nových sfér vědomí a spojení s bohem.

....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3395
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 198
Poděkováno: 266-krát v 254 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod armin » stř 23. led 2019 20:46:40

Alaja píše:

https://sadhana.bhaktimarga.org/cs/atma-kriya-yoga


Atma Kriya Yoga

Atma Kriya Yoga je duchovní praxe, která vám pomáhá uvědomit si svůj osobní vztah s Božstvím tím, že vnáší uvědomění duše do všeho, co děláte. Díky milosti iniciace šaktipátu (sestoupení energie) vám tato praxe přinese vice lásky, radosti a spojení se životem. Pomáhá také spalovat karmu z mnoha životů a očistit mysl a tělo, abyste mohli postoupit na vaší duchovní cestě.

Atma Kriya Yoga je naší nejpokročilejší praxí. Každá z technik rozvíjí jiný druh bhakti – lásky k Bohu – a otvírá srdce transformační síle lásky. Techniky jsou natolik jednoduché, že se je snadno naučí i začátečníci. Zároveň jsou však natolik mocné, aby i ty nejzkušenější meditující dovedly do nových sfér vědomí a spojení s bohem.

....


Mně to přijde, že ta Atma Kriya Yoga je o vžívání se do "lásky", že je to spíše pro ženy a zženštilé muže, jako je třeba Mazánek. Tara mi naopak přijde, že je pořádná ženská, která se nenechá opít rohlíkem, takže pro ni to teda rozhodně není.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 886
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 8
Poděkováno: 29-krát v 26 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Eva Nada » čtv 24. led 2019 12:24:11

Já nevím, ale pro mě jsou hlavně dělání jakýchkoliv technik nepřirozené, jdoucí proti pravdivosti, jak ji vyciťuji, kdysi kdysi, když mi někdo doporučoval jakože meditovat - fakt jsem to zkoušela, ale připadala jsem si jako blázen, který si na něco hraje, aby dosáhl něčeho, to ne, tohle nemůžu...., no a teď už s tím hraním na něco, abych... určitě nebudu začínat...
Nějaká pozlátka, šidítka, zlatá prasátka, to už neeeee....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 382
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 10 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Eva Nada » čtv 24. led 2019 12:31:03

Na rozdíl od armina, který si stále rád hraje na pana tajemného, důležitého, jen aby nevešel přímo do styku oka v oko, do přímého setkání, nejen přes písmenka a počítač.... to by chtělo odvahu a srdce na pravém místě, ne v kalhotách...

Jak napsal na Poradně, tahle virtuální hra ho uspokojuje, můžeš si tady zkoušet všechny role, přístupy, z kterých můžeš kdykoliv odejít, bez následku, bezbolestně..., horší je to žít napřímo v partnerství, rodině, sousedctví, tam si to posereš, ani nevíš jak...
Tohle je přístup ubožáka, který se bojí být sám za sebe...., uf, armine, myslela jsem, že jsi větší kabrňák, no ale co už....

Ty duchovní diskuze nejsou důležité tím, někoho o něčem správném přesvědčit. Já je vnímám spíš jako takové taneční pro začátečníky a pokročilé, kde se lidé učí spolu tancovat na různou hudbu, na různý rytmus. A já jsem se toho díky tomu tady docela dost naučil a poučil o sobě, o komunikaci s druhými lidmi o tom jací jsou třeba jiní jak různě rozumějí, co člověk píše (sděluje) atd.
A je to takové nezávazné, může si vyzkoušet leccos na rozdíl od diskuzí s partnery, příbuznými, sousedy a podobně, protože odsud může člověk (když je nejhůř) kdykoliv snadno bez následků odejít, ale když si to po...e doma, tak to je pak prů..r. :)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 382
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 10 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod armin » čtv 24. led 2019 17:29:09

Eva Nada píše:Tohle je přístup ubožáka, který se bojí být sám za sebe...., uf, armine, myslela jsem, že jsi větší kabrňák, no ale co už....

:)
https://www.youtube.com/watch?v=TdIDInyUgjc
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 886
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 8
Poděkováno: 29-krát v 26 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Eva Nada » čtv 24. led 2019 17:56:44

armin píše:
Eva Nada píše:Tohle je přístup ubožáka, který se bojí být sám za sebe...., uf, armine, myslela jsem, že jsi větší kabrňák, no ale co už....

:)
https://www.youtube.com/watch?v=TdIDInyUgjc

Zemřel bys se mnou v jedinej den, ...., no ale to znamená, že by ses mne nebál a nestranil se setkání se mnou, chlape!!!
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 382
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 10 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » čtv 24. led 2019 18:29:05

Eva Nada píše:Já nevím, ale pro mě jsou hlavně dělání jakýchkoliv technik nepřirozené, jdoucí proti pravdivosti, jak ji vyciťuji, kdysi kdysi, když mi někdo doporučoval jakože meditovat - fakt jsem to zkoušela, ale připadala jsem si jako blázen, který si na něco hraje, aby dosáhl něčeho, to ne, tohle nemůžu...., no a teď už s tím hraním na něco, abych... určitě nebudu začínat...
Nějaká pozlátka, šidítka, zlatá prasátka, to už neeeee....


:lol:
A proč vlastně tolik dychtíš po mužských, co se motají kolem toho protivného nepravdivého duchovna a vykecávají se na tzv. duchovních diskusích?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3395
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 198
Poděkováno: 266-krát v 254 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Eva Nada » sob 26. led 2019 11:53:11

Alaja píše:
Eva Nada píše:Já nevím, ale pro mě jsou hlavně dělání jakýchkoliv technik nepřirozené, jdoucí proti pravdivosti, jak ji vyciťuji, kdysi kdysi, když mi někdo doporučoval jakože meditovat - fakt jsem to zkoušela, ale připadala jsem si jako blázen, který si na něco hraje, aby dosáhl něčeho, to ne, tohle nemůžu...., no a teď už s tím hraním na něco, abych... určitě nebudu začínat...
Nějaká pozlátka, šidítka, zlatá prasátka, to už neeeee....


:lol:
A proč vlastně tolik dychtíš po mužských, co se motají kolem toho protivného nepravdivého duchovna a vykecávají se na tzv. duchovních diskusích?

Je to asi o ---- úplnosti -----, vztahu...., vztah je pro mě hodně důležitý.... a nenaháním mužský, jakože kdo se namane, jen když cítím vííííítr, tolik známý, opojný a tolik vzácný....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 382
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 10 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Eva Nada » sob 26. led 2019 11:55:00

úplně jsem teď začala zase z hluboka dýchat a a a .... uf, nu nic, jdu raději vařit oběd, bramborové placky, tak se kdo chce, stavte, juuuuuu :-)

:give_flower: :ahoj2: :srdce:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 382
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 10 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 26. led 2019 16:09:55

Eva Nada píše:
Alaja píše:
Eva Nada píše:Já nevím, ale pro mě jsou hlavně dělání jakýchkoliv technik nepřirozené, jdoucí proti pravdivosti, jak ji vyciťuji, kdysi kdysi, když mi někdo doporučoval jakože meditovat - fakt jsem to zkoušela, ale připadala jsem si jako blázen, který si na něco hraje, aby dosáhl něčeho, to ne, tohle nemůžu...., no a teď už s tím hraním na něco, abych... určitě nebudu začínat...
Nějaká pozlátka, šidítka, zlatá prasátka, to už neeeee....


:lol:
A proč vlastně tolik dychtíš po mužských, co se motají kolem toho protivného nepravdivého duchovna a vykecávají se na tzv. duchovních diskusích?

Je to asi o ---- úplnosti -----, vztahu...., vztah je pro mě hodně důležitý.... a nenaháním mužský, jakože kdo se namane, jen když cítím vííííítr, tolik známý, opojný a tolik vzácný....


:D Takže si vlastně jen hraješ na jakousi ...Pygmalion.....a bavíš se tím, jak se tě snaží různí osvícenci zasvětit do těch duchovních tajů.
A co Modrou Alfu , tu jsi také zkoušela? Doba, kdy jsi plkala na jeho diskusních stránkách se však shoduje s dobou, kdy obletoval jednu krásku z Blavy...takže asi nic.... :donknow:

No, a už jsi zjistila, čím se liší ti muži, co pilně meditují (nepřirozeně, nepravdivě), od těch, co o meditovaní nemají ani ponětí? :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3395
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 198
Poděkováno: 266-krát v 254 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Eva Nada » sob 26. led 2019 16:48:13

Čoveče, já vůbec nevím, o čem píšeš :-)
Na Modré Alfě jsem byla, tu vedl Petr Velechovský a Ernestína Velechovská, myslím, že Modrá Alfa už ale není, každý z nich se věnuje lidem, ale pod jiným názvem...
Na jakých stránkách jsem plkala, taky nevím, co máš na mysli, já plkala na tolika stránkách ... :-)
A kdo obletoval někoho z Blavy - to jako z Bratislavy? To taky netuším, koho myslíš.... fakt to, co bylo, moc v hlavě nenosím...
Pygmalion, to jsem neviděla, nečetla, tak taky nevím, o čem to je...
Čím se liší muži, co meditují od těch, co nemeditují, to nevím, jaxi toto není důležité, z muže, ale i z ženy "musí" být cítit jak to říct, jisté flujdum,..., něco, co osloví, rozvibruje tvé srdce, oživí, zaujme, nasaješ z plných plic to něco známé, blízké, přitažlivé a je to bohužel málo častné...

Tož tak...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 382
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 10 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník