Základy vadžrajány

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pon 11. úno 2019 22:29:29

Trini píše:Jako žena s velkým Ž?

I kdeže, měl by začít pěkně pomalu. Pro začátek by stačilo, kdyby se narodil jako chudá holka v nějaké zapadlé tibetské vesnici s nezvyklými manželskými tradicemi, třeba takovými..:

Mnohomužství, Tibet

Patří mezi nejzvláštnější a nejméně časté formy manželství. Ve světovém měřítku se vyskytuje asi u 1% populace. Bratrská polyandrie nebo odborně nazývaná polyandrie má své kořeny především v Tibetu, ale vyskytuje se i u Eskymáků a Indiánů. U místních, zejména rolnických vrstev, bývá zvykem, když se bratři dělí o jednu manželku. Hlavní slovo při uspořádání sňatku mají rodiče, bez jejich souhlasu se manželství uzavírají opravdu málokdy. Potomci, zejména ženy, nemají do výběru partnerů a sňatku vůbec co mluvit. Nejdominantnější bývá logicky nejstarší bratr, i když vztahová hladina mezi bratry a manželkou by měla být rovnoměrná, tedy sexuální aktivity, jakož i city, musí být mezi všemi v harmonii. Právě toto pravidlo nebo spíše nutnost neupřednostňovat jednoho před druhým bývá nejčastějším zdrojem rodinných konfliktů a hádek.

Problémů se však najde více. Nutné je zmínit věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším bratrem a společnou manželkou, který může leckdy způsobovat bouřlivé nálady. Nejlehčí není ani výchova příchozích potomků, protože všichni bratři musí mít s každým dítětem rovnovážný vztah. Žádné nesmí favorizovat. Jak vůbec tato, mírně řečeno podivná metoda vznikla, se dosud vedou spory. Podle některých zdrojů byla polyandrie vynalezena jako nástroj k udržení porodnosti, podle jiných byl důvodem nedostatek žen. Na čem se však jistě všichni shodneme je, že řešení mnohomužství nabízí ekonomické odlehčení nižších vrstev, a proto ho i místní obyvatelé dodnes praktikují. Poslední dobou je však velmi použitelné i u majetnější obyvatel, zejména vlastnících půdy, kteří tak nemusí svůj majetek mezi syny dělit.

https://refresher.cz/37948-Bratri-delic ... svet-nezna


:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 2699
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 176
Poděkováno: 228-krát v 220 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » úte 12. úno 2019 20:19:27

:koukam:


https://www.youtube.com/watch?v=su3rg3h ... AJCNl9NrUk

Petr Chobot - o Míle a Eduardovi Tomášovi, Bratislava 22.1.2019
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 2699
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 176
Poděkováno: 228-krát v 220 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník